CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

martinka87
17. črc 2012

@pniki to ja resim pres obed a jinak jdu proste k Dr., v praci to nastesti neresi a na OPU si beru dovolenou 😉

alenkova
17. črc 2012

Dobry den,

jsem 10 den po ET dvou 8mibunecnych embriek.
Vcera se mi stalo neco s cim si nevim rady.

V noci asi o pul 1 me probudila hrozna bolest briska. Jako pri ms ale horsi. Nemohla sem se ani pohnout. Potom sem sla na zachod, na velkou a bolest asi po 4 minutach odeznela,

CHtela bych se zeptat ma nekdo podobnou zkusenost? Stalo se to uz nekomu? Mam si delat starosti o miminka? Dekuji za odpovedi

kvetinka84
17. črc 2012

@alenkova Zdravím, podle toho jak to popisuješ, tak mi to přijde, že to způsobily spíš střeva, když jsi byla na záchodě a pak se to přešlo. Měla jsi průjem nebo zácpu? Mě na začátku těhu taky dost pobolívalo břicho, ale já byla po několika laparo, takže to mohly způsobovat i srůsty

alenkova
17. črc 2012

@ kvetinka84 no bylo to jiny nez normalne 🙂. Snad to nic nebude...

kvetinka84
18. črc 2012

@alenkova Tak to byly asi ty střeva. Hlavně, že to pak přestalo, že nemáš křeče v podbřišku a nekrvácíš. A co test, zkoušela jsi?

alenkova
18. črc 2012

ahojky 3 testy, vsechny negativni, zitra rano du na krev bojim, bojim, bojim,

martinka87
18. črc 2012

Ahojky holky, nemate nejake informace, kdy se rozbehne laborka?? Ke mne se dostalo, ze pry az v zari, achjoooo ☹

motley
20. črc 2012

@martinka87 byli jsme tam ve středu 18/7 a mám pocit, že laborka normálně fungovala....jestli myslíš na spermiogram?

martinka87
20. črc 2012

@motley ja jsem mela informace, ze jim laborka nejela pro IVF....

koderly
20. črc 2012

holky manža tam byl dnes na spermiogramu v laborce a na krvi....takže to jim funguje! jak na IVF to nevím...

consti
25. črc 2012

Ahoj všem, tak jsem volala do CARu a jsme objednaní na říjen na první pohovor. Vychází to teda zrovna tak nějak plus minus na půlku cyklu, takže předpokládám, že mi budou dělat max ultrazvuk...Jo a asi berou i tu krev? A manžel má dva dny abstinovat, takže ten asi půjde na spermio. No aspoň se to trochu pohne. Jen teda nevím, jestli je možné, že když jdeme do CARu v půlce října a na jeho konci to dostanu, jestli na umělko půjdeme už v listopadu nebo se bude čekat ještě jedn cyklus...Vůbec netuším, jak rychlé to bývá. Tak už se to reálně začíná blížit a já se snad i začínám těšit. Holky, jak to bude probíhat? Co vše jste oba absolvovali při první návštěvě?A pokud budu cca v půlce cyklu, myslíte, že je možné, že mi nabídnou třeba hned IUI? 😉

koderly
26. črc 2012

@consti Já tam byla nedávno na první návštěvě. Šla jsem bez manžela, protože ten už jeden pohovor zažil v Gestu...a nevim, ty řeči o menstruaci a všech těch ženských věcech jsem si říkala, že nemusí slyšet znovu, moc sexy to není. A já se bez něj i lépe uvolním a ta komunikace s lékařem mi jde lépe. Takže jen tím chci říct, že to jde i bez partnera, který si tam pak jen "skočí"🙂 na krev a spermiogram a tím má chlap vyřízeno! to s námi je to horší...na první návštěvě mě hned Mudr. vyšetřila gynekologicky na křesle (ani nevím, co tam dělala!) a pak ultrazvuk - tam mi našla ooobr cystu, takže jsem dostala injekci na spuštění menses a mám si zavolat až MS dorazí na kontrolní ultrazvuk a krev na hormonální profil (ten se děla vždy! 2.-3. den cyklu). Manžel si tam za pár dní skočil na krev a spermio a výsledky mi řeknou, až tam půjdu na ten ultrazvuk, ale mělo by to být ok, už dříve vyšel ok. Tak snad nebudeme mít překvapení🙂 Jinak si myslím, že ti určitě udělají vyšetření a ultrazvuk a pokud budeš v půlce cyklu, podívají se, jak jsi na tom s ovulkou a pozvou tě za těch 14 dní na hormonální profil z krve. manžovi to udělají hned a pak už tam nemusí. Takže držím palečky a dej pak vědět, jak to probíhalo a co vás bude čekat dále!! já jsem také zvědavá..jestli mě pošlou na laparku...uvidím:(

consti
27. črc 2012

@koderly Ahoj a moc děkuji za odpověď! A tobě držím pěsti, ať cysta rychle zmizí. Jsou to potvory a laparka není nic příjemného 😝 .

consti
27. črc 2012

Holky a jak probíhá odběr vajíček? Je t v narkoze, ale píchá se žilou a nebo vám jen dají dýchnout? Kamarádka teď byla na odběru, ale ne u Apolináře, a normálně jí píchli do žíly a prý tam byla tak 45 minut (to se mi zase zdá docela dlouho)... 😎

koderly
27. črc 2012

tak to nevím, tak daleko ještě nejsme...ale 45min je asi normální, musí se to dělat opatrně a pomalu, navíc 45 min uběhne rychle, než si nandají rukavice a pod🙂

evulatko
27. črc 2012

@consti, ahojky🙂 Ja uz jich podstoupila hromadu, pichnou Ti neco do zily a za 10 - 15 minut hotovo🙂

consti
27. črc 2012

@evulatko
@koderly
No já byla na operaci a to jsem byla v narkoze 30 minut a bylo mi pak děsně zle. Omdlévala jsem, zvracela...ale tak to byla laparka, tohle snad bude víc v poho 😅 .

martinka87
27. črc 2012

Tak dnes jsem byla v CARu, mam leky a nyni pockam na 6.8., kdy se dozvedi i sami doktori, zda spusti laborku na punkce vajicek ci az od zari 😉

martinka87
27. črc 2012

@consti narkoza je fakt na cca 15 minutek, je to rychlovka! 😉

mufinka26
30. črc 2012

@consti odběr je tak na 15.minut 😉 já byly v narkoze déle, jelikož se nemohly dostat k vejčníkům 🙂 Jinak šla jsem domu hned ten den v jednu hodinu 😉

koderly
30. črc 2012

Holky, tak po dnešním ultrazvuku mě asi nemine laparoskopie (má cysta se nezměnšuje). Prosím o info, jak tento zákrok u Apolináře probíhá....jak dlouho hospitalizace a pod. díky moc!!!!

martinka87
30. črc 2012

čeká někoho IVF v září? 😉

motley
31. črc 2012

tak dnes na genetických testech - poprvé s námi rozebrali konkrétně spermiogram, paní doktorka rovnou doporučila IVF s tím, že můžeme zkusit IUI, ale max. 3, že to spíš vidí na teoretické úrovni, ale jestli to prakticky půjde? říkala, že to nechá na nás, ale můžeme IUI zkusit, ale říkala rovnou, že pravděpodobnost u nás je malá... teď budeme čekat 6-8 týdnů na výsledky a pokud bude vše ok, tak začneme IUI, poté případně od testů 3-4 měsíce a můžeme jít na odběr vajíček...

fori
3. srp 2012

holky všem vám moc držím palce.... nám vyšlo 1 IVF zde u Apoli.... máme za sebou i 4 IUI, ty byly neúspěšné.... určitě se vám všem zadaří 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zavoralova
6. srp 2012

@martinka87 Nás asi,čekáme ted na testy z genetiky,a podle testů se to bude odvíjet.páč jim není jasné proč se nám to nechce chytnout

martinka87
6. srp 2012

@zavoralova jasnacka... Ja cekam na vysledky z imuna a az se teda rozhodnou kdy spusti laborku, meli to vedet jiz dnes, ale bohuzel ☹

mooncaa
10. srp 2012

@martinka87 Mám info z CAR, že od 20.8. začínají krátké protokoly. Takže mi to vychází, že laborka bude od září.

martinka87
16. srp 2012

@mooncaa jj, taky jiz vim... Ted zobu Norethisterol, abych hned po 20. dostala MS a mohla hned stimulovat 😉

mooncaa
16. srp 2012

@martinka87 Super, tak snad to tentokrát vyjde. Máš teda dlouhý protokol? Já už mám také nafasované léky a čekám MS koncem srpna, protokol mám krátký. Jen si tu připadám poněkud nepatřičně, když už děti mám.

martinka87
16. srp 2012

@mooncaa nene, mam kratky protokol 😉 uz se mooooc tesim!!! 😉