CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

lararose
16. led 2014

Zdravím, jsem tu nová. Jsem neslyšící, tak abyste se nelekly, že jsem cizinka, že píšu nespisovně. 🙂 Docházím taky do Apolináře, jsem po 2.ivf, bohužel bez úspěšně ☹ a na KET nedojde neboť 18 oplodněných embryi nebyly kvalitní ☹ Tak nás rovnou čeká 3.ivf, ale až na jaře. Teď chci udělat ještě vyšetření než půjdu na další pokus. Dneska jsem byla v Apolináři a udělali mě ultrazvukové vyšetření a zatím v normě, jen na děloze něco tam mám, ale zjistí přesně až mi dostaví ms. Zítra jdu na imunologické vyšetření - krevní testy. Za 14dní budou výsledky. Tak by mě zajímalo, kdybych měla protilátky na sperma tak co mě čeká? Nějaká léčba?
Pak jsem se ptala na IUI, dr. mi řekla, že pro mě je zbytečná neboť spermiogram má výborný. IUI je vhodný těm, kdo má špatný spermiogram. Ale může mě udělat, když chci zkusit. Mám jen jednu průchodný vejcovod, druhý je odebrán. Myslíte, je nějaká šance přes IUI otěhotnět?
Jaké léky se užívají před IUI? Stimulace a jaké? Stejně jako před OPU? Děkuji za příspěvěk 🙂

sasanka033
16. led 2014

@lararose ahoj🙂 takze pokud mas prirozene ovulaci, tak IUI muze probehnout v nativu, bez leku, jen bys dostala pregnyl, ten asi znas. jinak IUI je mala sance, ale taky se dejou zazraky, takze v mezicase, kdyz cekas na dalsi pokus, do toho IUI jdi. jeden vejcovod staci a pokud mate dobrej spg, tak hura do toho. akorat budes muset chodit na UTZ a cekat, zda bude ovulace na ty spravny strane. jinak bych asi mluvila, kdybys musela i na IUI stimulovat, do toho bych nesla. uz takhle je IVF desnej zahul pro telo a mezi dvema pokusy do sebe rvat dalsi hormony bych asi nechtela.
ja jsem ted zacla 2.IVF a premyslela jsem, zda nezmenit car, ale dali mi ted dlouhej protokol, cili zmenili postup, takze jsem u apolinare zustala. nechtela bys treba prejit jinam, kdyz se to tam dvakrat nepovedlo?

lararose
16. led 2014

@sasanka033 Právě jsem o tom uvažovala, ale dneska jsem byla v Apolináři a domluvily jsme se s doktorkou na další vyšetření než půjdu na 3.ivf nebo iui. A uvidíme podle výsledku co dál.

sasanka033
16. led 2014

@lararose jasny. tak uvidis🙂 hodne stesti!

sasanka033
16. led 2014

@lararose jo a protilatky proti spermiim...ono je to slozitejsi, je to proste otazka imunologie, takze je dobre, ze ti ji udelaji. muze bejt problem tam a dva pokusy v haji...
mate jeste dalsi dva pokusy, nebo jste davali dve embrya?

petulet
16. led 2014

sasanka033 chci se jen optat nekzkousela jsi ten Nosifol?

sasanka033
17. led 2014

@petulet koupila jsem jedno baleni inofolicu, ale za me jsou to vyhozeny penize. pac v tom cyklu jsem ovu mela, ale ja ji proste mivam🙂 takze tezko rict a 350 nebo kolik vylitlo kominem🙂 asi to chce i brat delsi dobu, nevim🙂

lararose
17. led 2014

@petulet co je k čemu Nosifol?

lararose
17. led 2014

@sasanka033 ano mám další 2 pokusy, při 2 pokusu zavedeno 1, tak proto mám nárok na 4.pokus

petulet
18. led 2014

sasanka033 aha, no já právě nemám ovulaci a mám PCO a na to by to prý melo pomoct. Jako ivf se stejně nvyhnu,ale aspoň to zkusim.

petulet
18. led 2014

lararose píší, ze je to na ovulaci a ma to pomoc i při ivf. Dej si do vyhledávače nosifol a ono ti to přesně najde na co to vše je 🙂 Zatím zkusim jedno balení a pak uvidim. 🙂

fori
18. led 2014

Ahoj holky, jdu se sem po dlooooouhé době podívat...taky se chystáme do caru, ale až v létě...chceme další mimi a přirozeně to zase nějak nejde.... ale nejdřív musím na imuno k Malíčkové...po rekonstrukci jsem tam už nebyla....tak jsem zvědavá jaké to tam je...jinak pro info, já mám za sebou 4 neúspěšné IUI a 1 IVF kdy nám z 5 embryi zbylo jen jedno ale té nejlepší kvality, to mi zavedli a chytlo se hned na poprvé....tak doufám že to tak bude i i 2 IVF 🙂 🙂

fori
18. led 2014

@mufinka26 jeee ahoooj, kdy jdeš do narkozky?? 🙂

petulet
18. led 2014

fori ahoj, tak to je super,ze se ti hned chytlo a co jsi si vše nechala dat? Mela jsi hatching?

mufinka26
18. led 2014

@fori už sem byla ☹ neodebrali ani jedno vajíčko, nemohli se dostat k vaječníku, porý je přirostlý k tlustýmu střevu, takže mých 15 zralých vajíček zůstalo ve mě, udělali mi IUI, když to ted nedopadne,, čeká mě laparka a 3.IVF ☹ ☹ ☹

fori
19. led 2014

@mufinka26 aha, tak to je hustý...co se může během 2,5 let stát vid? a to IUI ti udělali když si se probrala, nebo až jiný den? škoda no....

fori
19. led 2014

@petulet ne ne hatching jsme něměli ani nám ho nenabídli, jen nám udělali na polovinu vajec ICSI, a pak mi zaváděli 4 denní morulku... tot vše...platila jsem tam 8500Kč. 2500 jsem si doplácena na Fostimon, protože mi dávka hrazená pojištovnou nestačila a 6000 to ICSI. odebrali mi 12 vejec, 8 bylo vhodných na oplození, 4 nechali oplodnovat samovolně ve zkumavce a zbylé 4 napíchali ( ICSI) a ještě že to udělali protože samovolně se nám neoplodnilo vůbec nic, ty spermie na vajička vůbec nereagovali, a tech 4 napíchaných (ICSI) nám zbylo jen jedno to embryjko. takže tech si nechám udělat všechny tou metodou ICSI. 😉 😉

sasanka033
19. led 2014

@fori ja jsem si o AH u apo rekla a mela jsem kliku, ze to jeste ani nemeli v ceniku (cerven 2013) , takze nam to udelali zdarma 😀 😀 ale stejne nam to k nicemu nebylo...

mufinka26
19. led 2014

@fori to mi dělali hned ten den, že je to prý i dobře načasovaný, no hned mi Řežábek upozornil, že jediný riziko je, že by sem mohla mít čtyřčata, holka i kdyby se chytlo jedno, byla bych vděčná

sasanka033
19. led 2014

@mufinka26 a beres neco? utros nebo neco?

mufinka26
19. led 2014

@sasanka033 jojo, mám utrogestan 3x2 no sem zvdavá, jestli to klapne, v nejhoršim mě čeká ta laparka

fori
19. led 2014

@mufinka26 stejně se divím že ti udělali IUI když jsi měla 15 vajec....já tenkrát když jsem brala clostík tak jsem měla 3 vejce a IUI se jim moc dělat nechtělo...aby se nechytli všechny 3 a nemuselo se to redukovat.....ale i tak ti držím palce at se ti chytne aspoň to jedno.....nebo by jsi byla raději kdyby to byly dvě??

mufinka26
19. led 2014

@fori víš co, Řežábek říkal, že by byla škoda toho nevyužít, byly s toho taky špatný jako já, tři doktoři se na mě pod narkozou vystřídali ☹ Ani po mě nechtěli nic zaplatit.

fori
19. led 2014

@mufinka26 fakt jo?? a co by jsi jako měla platit?

mufinka26
19. led 2014

@fori 30kč poplatek, prý, ale nic po mě nechtěli, holka řeknu ti, že takovouhle situaci sem si nepředstavovala ani v tom nejhoršim snu, kdyby se neurodili vajíčka, tak bych to snad bylo i lepší než tohle, vědět, že tam jsou a oni se knim nedostali 😢

mufinka26
19. led 2014

@fori jinak brala bych klidně dvě, ale i jedno bude stačit, manžel říkal, že by musel koupit minibus 😀

fori
19. led 2014

@mufinka26 no to jo na 4 děti 🙂 🙂 jinak věřím že jsi byla sklamaná..ale zase na druhou stranu to má řešení a za to bud ráda...

mufinka26
19. led 2014

@fori to jsem, jen aby to dopadlo dobře, kdyby to ted nevyšlo, tak ta laparka, druhý je prá nefunkční, tak doufám, že o ten přirostlý nepřijdu.

fori
19. led 2014

aha, ty to máš takhle složitý....a jak se to stane? to je jako běžný?? že ti přiroste vaječník?

mufinka26
20. led 2014

@fori vůbec nevim, nic mi k tomu neřekli, jen, že mi ho budou muset laparoskopicky oddělit.