CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

karin1674
3. bře 2016

Diky Luci za informace, doufam, ze se ti postestilo s IVF a cekas nebo mas uz doma nejake mimco.? Jestli se ti bude chtit napis kolik IVF jsi mela a kterou IVF kliniku jsi si nakonce vybrala. Ja zajdu tady k obvodnimu a uvidim co me rekne, pracovala jsem vsak s jednou divkou a ta cekala temer rok na IVF vykon tak proto jsem se rozhodla pro ceskou republiku. Ja celej rok cekat nemohu. Me je jedno jestli Praha nebo Brno ja nejsem z Brna jen tam mam kamaradku a kdybych sla na IVF vykon stejne bych spala v hotelu.

lucie198082
5. bře 2016

@karin1674 čistě z mého pohledu bych raději zkusila Prahu, je tam víc klinik, tím pádem větší výběr. My jsme obešli celkem 3 kliniky a skončili u Apolináře, je to státní, což má určité nevýhody, např. nedělají o víkendech a přes léto, ale zase např. v Iscaru tě objednají na určitou hodinu a pak tě 2 hod nechají čekat. Ovšem znám 2 páry, kterým se zrovna v Iscaru zadařilo na první pokus a přestože měli pokus hrazený pojišťovnou, vyšlo je to i se zamražením na 40 a 60 tis.
Nejlepší by bylo zajít se na 2-3 CARy podívat a kde vám to bude nejpříjemnější, tam to zkusit. A hlavně, neztrácet čas ani hlavu.

suzettew
5. bře 2016

Tak jsem taky CARovka Apolinářka, doufám, že mi to přinese štěstí, sama jsem se tam narodila.. Chci se zeptat, teď jsme začali, příští týden jdu na UTZ a dozvím se první výsledky - četla jsem, že mají o prázdninách zavřeno, je tedy nějaká šance, že bychom stihli iui ještě před prázdninama? Jaké máte zkušenosti s postupy vy? Stimulují mě tamoxifenem, páč bez něj neovuluji.. pak mám hypofunkci štítné žlázy a přítel trošku nižší koncentraci spermií..

karin1674
5. bře 2016

Dekuji Luci za vsechny infa, moc me pomahaji. Preji ti hodne stesti.

@suzettew ja ti vubec nepomuzu, jsem tady uplne nova a nemam za sebou zadne vykony..tady Lucie me zaucuje kde zajit, co vyzkouset atd. Snad se ti nekdo ozve o odpovi na tve otazky..hodne stesti.

mooncaa
5. bře 2016

@karin1674 Být Tebou tak zkusím Británii, kde to máš zdarma.
Jinak Apolinář vřele doporučuji, jsou tuším nejlevnější ze všech CAR. Ale pokud si vše budeš platit, tak levněji než za 50 tis určitě nepořídíš. Každému to vyjde jinak draho podle toho, jak moc léků potřebuje, které úkony pro něj budou nezbytné. U Apolináře máš jistotu, že jim nejde o peníze, ale o úspěch. Mám od nich 2 holčičky, z 1. a 3. IVF, 2. nevyšel.
Nevím jak to chceš provést v praxi, zda se hodláš na několik měsíců přesunout od Čech nebo budeš létak na každou kontrolu. Ale tech vyšetření může být docela dost. Taky počítej s tím, že na první konzultaci se trochu déle čeká. Kamarádka se objednávala před měsícem a má 1. konzultaci na přelom duben/květen. Kromě této konzultace se pak dělají odběry krve a ultravuk, to jsou další 2 návštěvy. Pokud není zjištěn zásadní problém, tak se na té 3. návštěvě může naplánovat IVF, to pak obnáší zhruba další 2 ultrazvuky (někdy 1 někdy i víc), pak samotný odběr vajíček a pak ET. To máš celkem v ideálním případě 7 návštěv + v případě úspěchu ještě potvrzení těhotenství.

lucie198082
7. bře 2016

@suzettew dle mých zkušeností iui do léta stihneš několikrát, teda pokud vám to nevyjde zrovna na víkend, to vám jenom naplánujou styk 🙂
@karin1674 držím palce, neboj se toho a věř, že to dobře dopadne.
@mooncaa jen poznámka k jinak vyčerpávající odpovědi, objednají za 2 měsíce, ale ptají se, zda mohou zavolat dřív, když se uvolní místo, my takhle šli po 14 dnech

liko77
8. bře 2016

@karin1674 Pár dnů jsem tu nebyla, teď jsme našla Tvoji odpověď. Spermiogram dělali muži v Heliosu zdarma, platí pojišťovna, takže cenu nevím, ten test fragmentace DNA mu dělali, stál 2500Kč, nevím, jestli je to hrazené plně pacientem nebo připlácí pojišťovna. Mají hodně zahraničních pacientek, ale kolik platí fakt nevím. Záleží kolik je potřeba léků na stimulaci, kolik vajíček pak odeberou, kolik je v pořádku a oplodňuje se, jakou metodou. Případné léky na víc si pak vzali zpět, penízky vrátili, člověk je po první návštěvě myslím spíš zmatený ze spousty informací a valná většina je odborná a ztrácíš se v tom. Ať vybereš jakékoliv centrum tak, podle mého, je nejdůležitější, aby pracovali 7 dnů v týdnu, tzn. i o víkendu. Samotné mi spoustu kontrol a nakonec i poslední ůspěšný transfer, vycházeli na víkend. Na transfer se synem jsme tam byla v neděli jediná, všichni tam byli moc milý, nikdo ani phledem nenaznačil, že je tam kvůli mě a mohl mít volný víkend a užívat si sluníčka. Ten den bylo fakt nádherně🙂. Nevím, jak je to se zdravotní péčí v Británii, já bydlela v době IVF v Praze a zkušenosti s lékaři nic moc. Jsi objednaná, čekáš další 2 hodiny, všichni naštvaní, protivní, podotýkám, že ostatní lékaří, IVF jsem v Praze nezkoušela. Kolegyně z práce zkoušela v Praze v Podolí a bohužel bez úspěchu, právě proto, že o víkendu nepracují, jako všechny státní nemocnice. V pátek ještě vajíčka nebyla zralá na odběr a v pon dělí bylo pozdě, folikuly během víkendu praskly☹. Tím přišla ve dvou případech o pokus hrazený pojišťovnou. Pan primář Texl mi fakt přišel jako super odborník, na další návštěvu s ním, pro výsledky, jsme už šli připravení. každou blbost co během doby před návštěvou napadla, jsem si zapsala a zeptala se🙂. Já měla jěště bohužel dost ošklivý hyperstimulační syndrom, měla jsem spoustu vajíček, starali se o mě báječně, každý den jsme u nich byla na injekci a dělali co mohli. Myslím, jestli nenacenil primář maximum na co se připravit, s čím počítat, kam až cena může zajít. Opravdu jsem ale neplatila nic víc než co jsem od nich dostala. Apolinář se nemocnice a klinika IVF, velice známá, stará porodnice v Praze. Nakonec jsme tam vloni v květnu rodila. Přeji ať se rozhodneš co nejlépe a hlavně vše skončí úspěchem a zdravým miminkem, ať to bude kdekoliv. Klidně napiš když budeš chtít🙂

lucie198082
9. bře 2016

@liko77 docela jsi mě vyděsila, nechce se mi uvěřit, že by nechali "uplavat" vajíčka ze dvou stimulací? to snad přece nemůžou připustit, ne? nejde jen o peníze, ale i o ty dávky hormonů, které do sebe musí holka nacpat a všechno zbytečně?

mooncaa
9. bře 2016

Tak Apolinář v sobotu funguje, nebo aspoň fungoval (v neděli nefunguje). Jám obě děti ze sobotního odběru vajíček. Nevyšel nám jen ten středeční. A a co vím tak špatně naplánovali odběr vajíček kamarádce v Pronatalu a měla jen nezralá (nevím zda s tím měl něco společného víkend nebo je prostě špatné časování).

liko77
10. bře 2016

@lucie198082 Bohužel☹. Dva dny jsou hrozně dlouhá doba. Je mi ji líto, má problémy s ovulací, takto přišla o 2 pokusy, další jí teď také nevyšel, embryjko se nevyvíjelo jak mělo, to už byla v jiném centru. Zbývá poslední pokus na pojišťovnu. Je teď pod strašným tlakem, poslední pokus s vlastníma vajíčkama nebo dárce? Jedna kamarádka za druhou se dočkali miminka a ona se trápí☹.
Sama vím jaké to jsou nervy a to jsem tu cestu proti ní měla růžovou, 11 měsíců po první návštěvě v centru jsme odcházela s tou nejhezčí zprávou🙂).

vesperlynn
11. bře 2016

@liko77 Ahoj, neznam tvou kamarádku, ale ze sve zkusenosti bych ji doporučila navstevu psychologa, nebo duly. Ja jsem před IVF byla naprosto psychicky odrovnana z toho dlouhého cekani na mimi, coz podle me byla i prekazka pro prirozene otehotneni. Psycho stranka dela proste hodne, takze bych to zkusila před posledním pokusem poresit, pozitivne se naladit.. v pondělí na brisnich tancích holky rikaly, ze většina holek, co se prihlasi na lektorsky kurz brisniho tance pro tehotne v prubehu kurzu otehotni.. 🙂 Proste psychika, naladeni na sve telo i potencialni miminko. 🙂

liko77
11. bře 2016

@vesperlynn Díky, doporučím🙂. Už zkouší i nějaké speciální rehabilitační cvičení, určitě by to za pokus stálo. Vyzkoušet se má vše. Psychika je strašně důležitá, ale asi se to opravdu lehko řekne a těžko dělá. Vím jak jsem byla na dně když nevyšel transfer☹. A mohl mi říkat kdo chtěl co chtěl. Můž přiznal, že už to bylo na pár facek🙂)

verunkadar
14. bře 2016

Tak já právě přemýšlím o přechodu z Kolínského Pronatalu k Apolináři. Kamarádka mi sdělila, že tyto soukromé kliniky jsou dosti drahé. Jsem právě teď v rozhodování, zda přejít či ne. Už máme za sebou spermiogram, testy krve. Bojím se i říci o výpis těchto testů, abych je mohla vzít sebou na Prahu. Zjistili mi, že mám málo hormonů, sníženou štítnou žlázu a že se mi prý nechce dělat ovulace. Když jsem se dozvěděla tento výsledek, tak mě to celkem položilo. Co tak zde čtu, přijde mi, že jste spokojení s Apolinářem.

mooncaa
15. bře 2016

@verunkadar Spermiogram i testy z krve si u Apolináře udělají vlastní i když je budete mít od jinud.

verunkadar
15. bře 2016

@mooncaa no objednavala jsem se a říkala, ať si o to zažádam, že se vše urychlí aspoň. Tak nevím. Pak by bylo zbytečné jít dvakrát na spermiogram.

adusku
29. bře 2016

Ahoj děvčata,
mám za sebou laparku, kde zjistili neprůchodnost (jeden se nenaplnil, druhý ano, ale tekutina nevytékala), primář co mě operoval mi k tomu řekl, že doporučuje vyšetření RTG na průchodnost, že nevidí důvod, proč by měly být vejcovody neprůchodné. Má doktorka rovnou řekla, že jediná šance je IvF a rovnou chtěla odeslat do Iscare, se kterým spolupracuje.

Když nad tím tak přemýšlím, tak mi to nedá a chtěla bych zkusit konzultaci v CAR u Apolináře. Mám jen strach, jak na mě budou koukat.

Máte některá zkušenost? 🙂

Díky a fajn večer

kika_21
30. bře 2016

U Apolináře jsou milí vždycky.Neboj se. 🙂
@adusku

adusku
30. bře 2016

@kika_21
Musím říct, že první telefonát byl velmi příjemný 🙂 ani nebudeme dlouho čekat. 🙂

Jde mi spíš o to, aby nás za každou cenu nehnali do IvF jako moje gyndařka, kterou vlastně obcházím, protože ta mě hned cpala do iscare a byla dost zklamaná, když jsem jí sdělila že chci počkat :(

A taky, .... nejsem žádná křehotinka :D

kika_21
30. bře 2016

@adusku Tak mají tam dost plno a určitě neženou nikoho do zbytečností. No a samé křehotinky tam také nechodí, jen se nebojte. 🙂

adusku
30. bře 2016

@kika_21
Děkuji, uklidnila jsi mě 🙂

adusku
26. dub 2016

Tak jsme po první návštěvě více než nadšeni 🙂
A snad se zadaří.

lucie198082
26. dub 2016

Adu, u jakého lékaře jste byli?

enneh
1. črc 2016

Ahojky holky, ráda bych se také zapojila, jestlimůžu. Chodíme s manželem k Apolináři,máme za sebou tři návštěvy a první IUI, teď čekáme na příští týden na výsledek. Trochu jsem se bála toho, že si nás tam budou lékař střídat- a pravdu, tři návštěvy a pokaždé u někoho jiného, ale zatím jsou všichni strašně hodní a milí. A přesně jak tu bylo řečeno, když jsme s tam objednávali, báli jsme se, že nás hned poženou na IVF, jako můj gynekolog. Ale to se vůbec nestalo! IVF bude až jako poslední, co zkusíme.

adusku
2. črc 2016

My byli 2x a 2x pan docent Fait. Sestra se ptala, když jsem nás objednávala, zda chcem k němu 🙂
Ale taky se děsim, kdo bude příště 🙂

babeta1
12. črc 2016

Ahoj holky, také se ráda zapojím, pokud je diskuze ještě aktuální🙂 chodíme k Apolináři cca 3 měsíce a v srpnu asi první IUI tak jsem docela zvědavá, jaké jsou šance 🙂 zatím jsem byla u dvou lékařů, resp. lékařek, ale při objednání nebyl problém říct si, ke komu chci🙂

adusku
12. črc 2016

Jé, konečně se nějdo zapojil 😊
Babet to závidím, my jdem rovnou nj IvF a kvůli laborce musim počkat do září :(

babeta1
12. črc 2016

Adusku a proc hned IVF? Nasli vam neco?

enneh
12. črc 2016

Ahoj holky, tak mám za sebou první neúspěšné IUI. Další mě bude čekat taky v srpnu, v tomto cyklu další pokus nedáme, jsme na dovolené 🙂

babeta1
12. črc 2016

Ahoj enneh, tak to je mi moc líto :( Jaký máte problém, že musíte na IUI?

enneh
12. črc 2016

@babeta1 problém je u manžela-špatná morfologie spermií...ale první pokus bohužel nevyšel. A co u Vás?