CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
6. zář 2010

@cell tak já neměla ani ten 22.DC (jak mám krátké cykly, tak říkali cca týden před MS, já totiž občas 22.DC ani nemám), ale třeba 16. Čtrnáct dní poté další kontrola (ale může být i později, měla by dorazit MS a když ne, čeká se na ni a může se to celé trochu šoupnout). A já začala stimulovat vždycky až dva dny po té další kontrole. Při dlouhém jsem píchala FSH vždycky 10 dní (orientačně počítej tak 7-13), 11. den Pregnyl, 12. den OPU, 14. den ET a 30. den od první injekce jsem dělala test 😀

len
6. zář 2010

Jestli tam bude něco vidět...
FSH je Puregon, hCG je Pregnyl, R je OPU, T je transfer, P je Utrogestan.

len
6. zář 2010

Aha, není, no, tak tady:

úspěšné IVF:
http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/114...

neúspěšné:
http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/114...

bez transferu (ale to byl krátký protokol):
http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/114...

cell
6. zář 2010

@len no mě jde o to, že já budu příští měsíc od 21-25 DC mimo republiku, tak si tak mudruju, jestli se to stihne předtím, nebo se kvůli tomu bude muset (zase!!!) odložit

cell
6. zář 2010

@len v těhle grafech já se vůbec nevyznám ..... bazální teplotu jsem nikdy neměřila, a tak mě tyhle grafy minuly ☹

len
6. zář 2010

@cell to neva, na tu teplotu ani nemusíš koukat (koneckonců ten druhej jsem vůbec neměřila), ale na tom jednom řádku (Day, cca uprostřed) jsou čísla dní cyklu (červená na začátku je MS) a v těch řádkách pod tím jsou právě vyznačený ty léky, kdy jsem jak co brala...
FSH je jasný, H je hCG, R je OPU,. E je ET, P je progesteron. * je špinění, červená je krev.

Takže vidíš, že jednou jsem byla na OPU 23. a jednou 24.DC, ale pozor - v tom předchozím cyklu se zastavovačkou se mi MS o nějakých 3-5 dní odsunula, takže kdybych měla pořád své pravidelné cykly, tak jsem na OPU byla tak 27.-28.DC. Jestli se teda moc nevyjadřuju jako tatar 😀

cell
6. zář 2010

no vidím to tak nějak bledě ☹ aaach jo ☹

len
6. zář 2010

No, ono se to počítá opravdu blbě, někdo stimuluje týden a někdo 14 dní, ale kdybys to měla jak já, tak by to bylo opravdu dost kritické 😒 Ale myslím, že ta zastavovačka funguje docela dost dlouhou dobu, takže teoreticky byses s nima mohla domluvit, aby ti třeba celou stimulaci o týden posunuli. Ale zas je pak třeba po týdnu stimulace přijít na kontrolu.
Zkus se dr. poptat, za to nic nedáš 😉

cell
6. zář 2010

@len jo jo, jdu tam tento týden ... třeba to prodloužená rekonstrukce za mě vyřeší .... děkuju za rady!

sarusinka
6. zář 2010

@cell: no to by me taky celkem zajimalo 😅 jak dlouho to vlastne trva, a musi se cekat na MS? mne totiz chodi tak jednou za 60-80 dni.... 🙄 takze spis po AGL.
@len : ja vim ze proti ni nic nemas 😀 ja jen ze jsem si tam na tebe dneska vzpomnela, kdyz se mi nepredstavila. Tak jsem si rikala,kdo by to asi mohl byt. A potom vidim,ze se podepisuje Koryntova,a byla jsem doma 😀
a chodbu rekonstruuji asi dlouho, protoze minulej mesic jsem tam byla a porad to nedoslo ani k te ambulanci,ktera bezi ted,je to skvely tam sedet a naproti videt ty tehule.......
arna: to je hrozny...... uplne vim jak ti je, obcas je mi to taky lito, kdyz vidim, ze nekdo, kdo deti nechtel je ma ....

eustoma
7. zář 2010

ahoj apolenky, bola som dnes na injekcii a chodba sa stale rekonstruuje. uz tam neni natiahnuty igelit, tak je tam nejaky posun, asi uz tak neprasia. pytala som sa na stimulaciu a bolo mi povedane, ze keby by ms dorazila hned, tak stimulovat nezacnem, pretoze neveia ci tu chodbu zvladnu do konca mesiaca. ale ze mam zvolat a uvidi sa. kazdopadne pocitaju s tym, ze chodba bude hotova do konca 09. takze injekcie na dlhy protokol budu az odvtedy. kazdopadne u mna to vyzera, ze ak keby ms dorazila zajtra (co nepredpokladam), tak prva injekcia by mi vysla na 30.9. a to by snad mali mat hotovu chodbu. tak uvidime.

sarusinka
7. zář 2010

ja tam volala ted a rekli mi,ze si mam zavolat za tri tydny jak dopadlo vyjadreni od pojistovny,a ze planuji dlouhy protokol. to je asi na dlouho co? 🙂 koukam ze Len pise 30 dni k testu 🙂 to je fajn 🙂

len
7. zář 2010

30 dní od první stimulační injekce + minimálně těch 14 dní předtím od té zastavovací ještě... Takže když dostaneš zastavovací na konci září, teoreticky v půlce října můžeš testovat... Ale to je tu za chvíli 😉

eustoma
7. zář 2010

ja mam v tom riadny chaos. som citala o tych dlhych protokolov kde co, ale i tak mi pride ze su rozne.
mam otazku, ked mi toho 22DC pichnu injekciu, MS uz nema dorazit, ci ma dorazit?

eustoma
7. zář 2010

asi sa pytam ako blbec, ale mam v tom chaos.

len
7. zář 2010

@eustoma má dorazit. Možná přijde zpožděná, ale dorazit musí, samotná stimulace začne až po ní prakticky v dalším cyklu.

eustoma
7. zář 2010

takze ten 22DC dostanem injekcii, potom sa caka na ms a potom zacina pichanie injekcii (hruby odhad cca 10 dni). potom to uz je teda klasika, kontroly/ultrazvuk a nasledne ober vajicok. ci nieco tam je este ine?

prepac ze sa tak blbo pytam.

len
7. zář 2010

Tak, zásadní rozdíl je jen v tom, že v předchozím cyklu dostaneš injekci a cca 14-16 dní po ní teprve začneš se stimulací. Koukni na ty moje grafy 🙂

eustoma
7. zář 2010

kukala som ale som v tom zmetena. ale uz sa pomalicky v tom zacinam orientovat. som zvedava ako cyklus bude prebiehat u mna. snad ms nedorazi hned, ale apson za 5 dni 😉. uvidime. dik za upresnenia.

saralinda
autor
7. zář 2010

@cell Je to tak jak píše Len – zastavovačka působí docela dlouho. Když jsem přišla na kontrolu po MS a už mi měli rozepsat léky na stimulaci, tak mi na gyndě krátce před tím přišli na ureaplazmata a v CARu se rozhodli mi dát radši antibiotika, a tak se stimulace o týden posunula. Takže se na to určitě zeptej.

petulev
8. zář 2010

Ahoj holky,

chystáme se do CARu k Apolináři - můžete mi prozradit, jak jste tam spokojené? A chodil někdo do Podolí? My chodili do Gestu a jsme z toho zděšení, připadá nám, že z nás akorát tahají peníze a rovnou nás posílají na IVF, aniž by se s námi nějak mazali (prostě soukromé zařízení). Jak je to u Apolináře zařízené?
Dneska jsem mluvila telefonem s nějakou moc příjemnou sestřičkou, které říkala, že tam dělají nějakou rekonstrukci.

Díky za všechny odpovědi 😉

saralinda
autor
8. zář 2010

Petulev, když to tu pročteš, tak zjistíš, že u Apoli spokojené jsme. Jsou tam moc příjemní a profíci a navíc netahají z lidí peníze. Koukni na 1. stránku, kde + a - popsala pěkně Len.
Věřím, že tam budeš spokojená.

cell
8. zář 2010

tak jsem dnes volala k A., jestli se tedy pozítří (=22DC) začne něco dít, ale Jarž. říkala, že chodba je jak po výbuchu a odkládáme o další měsíc. Pro mě asi dobře, protože by to příští měsíc byly pořádné nervy

petule: já jsem byla v Pronatalu a měla jsem z toho stejný pocit. Bez vyšetření rovnou do IVF. Tak jsem utekla k Apolináři, kde jsem spokojená maximálně .... a po všech vyšetření to nakonec k IVF směřuje (ale to tenkrát ještě nikdo netušil)

kralka
8. zář 2010

Taky jsem dnes volala k Apolináři jestli můžu začít lepit EstraHexal na KET a sestřička Kolmanová říkal, že to musíme odložit a před lepením v dalším cyklu si mám raději ještě zavolat a ověřit si, že rekonstrukce opravdu skončila.

len
8. zář 2010

Jsou to pěkný patlalové ti zedníci, koukám 😝
Jsem ráda, že si můžu doma v klídku zobat Tamoxifen a o nic se nestarat. I když mé šance na otěhotnění jsou asi tak srovnatelné s těmi, kterým teď odložili IVF. Tak snad to bude aspoň rekonstrukce na hodně dlouhou dobu dopředu 😒

trinitii
9. zář 2010

Tak jsem si dneska původně šla k Apoli pro vyvolavačku, ale MUDr. Bláhová se na mě nejdřív chtěla kouknout. Našla mi cystu a jen 1 mm vysokou děložní sliznici. Takže jsem vyfasovala Extrahexalové náplasti na růst sliznice a další Proveru. Nechtěla jsem tam být za blbku, tak jsem se neptala, což mě teď mrzí, tak se zeptám alespoň tady, nevíte někdo co to znamená? Já třeba žiju v domění, že žena co má nízkou sliznici, když otěhotní tak většinou musí ležet, nevíte zda je to pravda? I když je to asi dost předčasné, kdo ví, zda já vůbec kdy otěhotním. Jsem si to zas obrečela...

Jinak chodba v dezolátním stavu

len
9. zář 2010

@trinitii no, s takhle nízkou sliznicí otěhotníš jen dost těžko, absolutní minimum je tak 4-5, ale na otěhotnění spíš 7 a více... Takže jsi dostala léky na podporu růstu sliznice. Zároveň to vypovídá o tom, že jsi nejspíš neovulovala a MS by byla v nedohlednu - při normálním cyklu totiž tělo produkuje samo ty správné hormony, po nichž sliznice naroste, a po jejich poklesu právě ta narostlá sliznice odchází v podobě MS. Tobě by nemělo co odkrvácet. Zároveň to ale není neřešitelná situace, oni to tělo prostě pořádně nakopnou, aby mu došlo, co má dělat 😉 Do měsíce asi těhotná nebudeš, ale dej tomu čas a zvládnete to 🙂

trinitii
9. zář 2010

@len Máš pravdu, neovulovala jsem, po Tamoxiflenu tenhle měsíc nenarostl žádný folikl. Že mám nízkou sliznici mi říkají doktoři už dlouho, ale vždy to skončí jen u toho : Máte nízkou sliznici. A to je vše. Žádné vysvětlení, žádné řešení, nic. Dneska mám dost blbý den, potkávám na každém kroku těhulky, miminka, kočárky, těhulky, miminka, kočárky.... mám pocit jako by mi to dělali naschvál. Nejradši bych se zahrabala někam daleko od všeho, hlavně od svých myšlenek...

len
9. zář 2010

No, tak snad vyprovokují nějaký folikul k růstu, ten pak vyprovokuje tu sliznici...

zirafka82
10. zář 2010

Ahojte holky,
dlouho jsem tu nic nepsala, jen si vás četla... ale dostala jsem děsnou depresi, tak jsem si říkala, že se tady alespoň vypíšu ☹ : moje skoro švagrová, 38 let, snažili se asi rok, nevím přesně, a je teď těhotná, všichni kolem mně jsou těhotní, ti, co začali dříve než my i ti, co začali po nás. Na jednu stranu to všem strašně přeju, ale zároveň si říkám, proč všichni okolo a já pořád nic, zvláště, když všechny výsledky, které nám zatím dělal můj gyndr jsou v pořádku a manžel má spermio nadprůměrné, ach jo...pořádně jsem si ve středu pobrečela, až jsem měla oči jak angorák. 😝 Nehledě na to, že se s ní musím v neděli vidět na rodinné oslavě. Bohužel skoro švagrová ví, že se snažíme....Asi se z toho zblázním.
Zároveň si ale říkám, 19.října, kdy jsme poprvé objednaní k Apoli, je tu za chvíli a třeba se dozvíme, kde je zakopaný pes....
Jinak přeji všem krásný den...