CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

saralinda
autor
1. lis 2010

Arna, odborníkem na grafíky je Len. Ale ten pokles + lehké špiněn může klidně znamenat zavrtávání vajíčka 😉 . Však za pár dnů uvidíš, jak to všechno je.

arna
1. lis 2010

juj, saralindo, dik, ale to je skoro vyloucitelna varianta 🙂 Taky ten pokles byl nekolikadenni... No jo, tak uvidim po odberu. Ja vim, ze tady to laicke sebediagnostikovani je dost otravny, ale kdyz me to bavi a krome toho si myslim, ze v leccems mi uz pomohlo :-P

sedmitecka
1. lis 2010

ahoj holky, můžu vám sem zase vlézt a zeptat se na jednu věc - stalo se vám některé, že byste byla těhotná i když test (mamatest) ukazoval jen růžovou čárku? už týden mám dvě čárky, ale ta druhá pořád není stejně ilná jako ta kontrolní, pořád je jen růžová a ne tmavě červená (jsem 17 den po ET),...zítra budou výsledky krve, tak bude jasno, ale stejně jsem v nervech 😢 😢

zlatovlaaska
1. lis 2010

@aknyt tak jo, budeme vzájemně nakukovat 😉

zdravím ve spolek 😉

saralinda
autor
1. lis 2010

Sedmitecka, bohužel neporadím ☹ Ale myslím, že // jsou super znamení. Krev, popřípadě 2 odběry krve, určitě řeknou více. Držím pěsti, ať ti to dobře dopadne.

bora87
1. lis 2010

ahojky, děkuji všem ... transfer proběhl v pořádku, za 5 minut jsem byla venku ... i embyoložka říkala, že to je super kvalita 🙂 tak uvidíme za 14 dní, zda se mimísek chytil ...

@sedmitecka ... taky si myslím, že to věstí akorát dobré zprávičky ... držím pěsti 🙂

barbika
2. lis 2010

@bora87 držím palečky, ať se mimísek uchytí a drží se celých 9 měsíců!!!! Nechávali jste si zavést 1 nebo 2 embryjka??

Mě čeká zítra OPU a jsem zvědavá, jak to všechno dopadne.

Jinak @sedmitecka psala na jinou diskuzi a bohužel to nedopadlo a hcg pouze 40 a jedná se o biochemické těhu. Takže nic.

Holky, už to musí někdo prorazit tu smůlu. Já co chodím na jinou diskuzi, tak tam se to teda neúspěchama jenom hemží ☹ ☹

kralka
2. lis 2010

Ahoj, děkuji všem za palečky. Taky bylo embryjko prý výborné kvality, ale poprosila jsem dr. ať se podívá na to minulé a to bylo taky super kvality a nechytilo se. Zase teď jsem byla na narovnávání a cvičení podle Mojžíšové. Tak přece jen něco navíc proti minulému pokusu. Snad to pomůže.
Držím taky palce Barbice zatím na odběr kvalitních vajíček a Bora už na pozitivní test. A všem nám silné nervy. Já už je mám slušně na pochodu.

janka12
2. lis 2010

Ahoj Apolenky, jak se dlouho pres leto a kvuli zarijove rekonstrukci U Apoli nic moc nedelo, tak ted bezi tolik IVF, ze ani nestiham zapamatovat si, kdo je jak daleko, kazdopadne drzim palce vsem. Ja jsem teprve v patek byla na zastavovacce a ted cekam, kdy se dostavi cyklus. Prestoze pred zastaovackou byl uz nachystany jen se spustit, ted ne a ne. Mam ale pocit, ze jste to tu zmionovaly, ze zastavovacka zpravidla cyklus opozdi, tak se tim zatim nevzrusuji.
Nechala jsem v CAR uz podepsane vsechny papiry vcetne moznosti preparatu na stimulaci a nemuzu ted najit kopii, kterou jsem si udelala, abych poradne nastudovala, cim budu chtit stimulovat. Nemate prosim nektera formular u sebe (pro pripadne zaslani scanu), nebo alespon mozne preparaty v pameti? Predem moc diky a hodne zdaru vsem!

arna
2. lis 2010

Je to tu teď strašlivě napínavé, velká vna IVF...
Moc se těším, až začnete jedna po druhé hlásit ty slavné dvojčárky 🙂 !
Já byla včera na odběru krve a měla jsem pocit, že si mě sestřička prohlížela nějak štítivě (že by to způsobila ta žádanka na vyšetření pohlavních chorob? 😎.
Jeětě jeden odběr a ultrazvuk a pak se pý začneme radit co, kdy a jak... Juchůů!
Jinak já čekám tak v pátek na mrchu a už od pondělí jsem neuvěřitelně protivná, skoro bych si občas dala sama facku.... Tak si říkám, že když se mnou takhle cvičí moje vlastní hormony, tak co budu dělat po těch chemickejch?
😅 Zajímalo by mě, jak psychicky a náladově snášíte stimulaci?
(... anebo že bych takhle protivná hysterka byla i normálně a teprve teď jsem si toho všimla? :-P)

zirafka82
2. lis 2010

@arna ahojky, tak mě ten UTZ a porada, co dál a kdy čeká už zítra, jupíííí. Jinak z odběru krve si nic nedělej, já když tam přišla, nestačila jsem se divit, tolik lidí na odběr krve, to u nás na Severu neznám 🙂
A co se týče hormonů, mě moje vlastní taky stačí, nicméně Clostil a Utrogestan se mnou nedělal nic, ale Provera, to byl mazec, manžel se až chtěl rozvádět, jak se mi střídaly nálady ☹

sedmitecka
2. lis 2010

@bora87 @barbika holky, už jse ms nervama na huntě 😝 😝 hcg v sobotu bylo sice 40, ale včera na mě vykoukla ještě hezčí čárka než v sobotu....dělala jsem test jen pro jistotu, abych si byla jistá, že mizí a můžu si dát vínko, a ejhle, ona sílí 😕 😕 😕 a podle tabulky s hodnotama hcg
http://www.naseporodnice.cz/hladina-hcg-v-krvi-...
jsem i tak v normě, takže jen čekám na ortel, který se dozvím v pátek na kontrolním odběru .......

zirafka82
2. lis 2010

@sedmitecka tak to držíme palečky.....tohle čekání je snad ze všeho nejhorší..... 😠

larri
2. lis 2010

@sedmitecka ,tak si to hlídej.Já měla to samé,ale bylo to mimoděložní.Na první krvi jsem měla hcg 147,ale na UTZ nic.A TEST JSEM MĚLA POZITIVNÍ POŘÁD.

sedmitecka
2. lis 2010

@larri no v pátek se to zjistí ☹

larri
2. lis 2010

@sedmitecka,U MĚ TO ZJISTILI AŽ PO VÍCE,JAK MĚSÍCI.Nebo ti to vyskočí o hodně víc a budeš těhulka.Přála bych ti to.

sedmitecka
2. lis 2010

@larri no v pátek bych měla být na konci 5tt, takže bude jasno....ale doufám, že mimoděložní fakt neeeee 😝 😝 😝

larri
2. lis 2010

@sedmitecka ,já byla v 8tt.Pořád jsem běhala k Apolináři,podle krve jsem těhulka byla na UTZ nic.Věděli,že to někde být musí.Dokonce jeden doktor nepočkal na poslední výsledky hcg,začal mi plánovat IVF ZA DALŠÍ TŘI MĚSÍCE.Měla jsem si zavolat o výsledek a objednat se za týden na kontrolu.Když jsem přišla za týden,tak jsem za tři hodiny ležela na sále.:(((

aknyt
2. lis 2010

@sedmitecka Vím, že tě to moc neuklidní, ale při posledním úspěchu jsem krvácela tak, že si i doktor (nejen já po zkušenosti) myslel, že jde o potrat - a na kontrolním ultrazvuku bylo vše v pořádku a dotáhli jsme to až k Haničce. Naopak u mimoděložního jsem nekrvácela vůbec, jen jedinou noc jsem měla křeče (a pak další 4 dny v nemocnici nic) a poznali mimoně jen dle UZ. Vždyť i dost žen menstruovalo a těhotné byly a zůstaly - Maji embryjko dokonce přečkalo i operaci v děloze (nevěděla, že je těhotná)!!! V současné chvíli, pokud ti dobře roste hCG, to klidně může být v pořádku. Držím palečky, ať je krvácení od divokého zavrtávání miminka a je to v pořádku!!!

sedmitecka
2. lis 2010

@aknyt moc ti dekuju za pozitivni energii!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 treba budu mit stesti a vydrzi

bora87
2. lis 2010

@sedmitecka ... držím moc pěsti, aby to byla to dobrá varianta a těhotenství ... já už bych měla ráda za sebou těch 14 dní a testila ... je to boj s nervíkama ... 🙂

bora87
2. lis 2010

@barbika - nechávali jsme si zavést pouze jedno, protože jich ani více nebylo ... vždy se mi vytvoří jeden vůdce a tím pádem ostatní nerostou tak rychle, alespoň takhle mi to bylo vysvětleno ... tak uvidíme, když to nevyjde, tak to zkusíme znovu, no 🙂 ale ráda bych se dočkala krásných dvou tlustic na těhu testíku, asi jako každá z nás ...

zirafka82
3. lis 2010

Ahojte holky, můžete mi říct Vaše poznatky k dr. Mašatovi? Díky

aknyt
3. lis 2010

@zirafka82 Moje jsou, bohužel nulové - nikdy jsem u něho nebyla.

saralinda
autor
4. lis 2010

@zirafka82 Taky jsem u Mašaty nikdy nebyla a dokonce mi to jméno ani nic neříká. To je asi někdo nový, ne?

zirafka82
4. lis 2010

@saralinda to já ani netuším, zda je to někdo nový, pro mě tam jsou noví teď všichni 🙂 Přišlo mi, ale že je docela nepříjemný, tlačil mě, abychom dítě ještě o rok posunuli, že za tu dobu můžu zhubnout, vím, že mám zhubnout, mám dole už 15 kg, a něco by to ještě chtělo, a říkal, že jsem mladá (28), nevím, představa, že o rok posunu naše snahy, co potom, co když už to pak vůbec nepůjde.....Jeho názory chápu, ale přišlo mi, že fakt jako hodně tlačil na pilu a dost nepříjmně, a nakonec to ukončil slovy, že samozřejmě když budu chtít, budou s námi něco dělat.....

eustoma
4. lis 2010

@zirafka82 to mi tam hovorili vsetci. ze som malada a ze mame cas, tiez mam 28. a tiez som mi vraveli, ze mame pockat, ze nikam sa neponahlat. ale vo mne az vrelo, kedze 2 roky a furt nic a nasladen sa zistilo, ze mam anovulacne cykly. asi u mna najviac tlacila na pilu Blahova. nechapala preco ideme do stimulacie hormonmy (lieky na mna nezaberali, vecsinu som nemala ani jeden folik). nedala som sa 😉.

zirafka82
4. lis 2010

@eustoma takže říkáš trvat si na svém, ju? Už jsem byla nahlodaná, ale manžel mi řekl jasně, že do toho jdeme, takže jim zítra na kontrolním UTZ řeknu, že si trvám na svém, nemyslím si, že 28 let je málo na první dítě, když ještě ani nejsem těhu.... Jinak tobě gratuluji, ať vše probíhá v pořádku 😉

sarusinka
4. lis 2010

@zirafka82: mne taky Rezabek naznacil, ze bych mela zhubnout. neco malo jsem zhubla, ale cekat az zhubnu a potom jit... to mi taky prijde docela blby.... nedej se, a vzhuru do vseho 😉
@bora87: moc drzim palce 😵

zzf
4. lis 2010

@zirafka82 teda to my přijde taky jako netaktní, ikdyž všude pišou že při nadváze je uspěch menší, ale je ne 😀 . Myslím si, když budeš hubnout a zároveń se snažit tak tim nic nezkazíš.