CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

janka12
12. lis 2010

@len Chapu a s alternativou probrecenych Vanoc letos pocitam.

len
12. lis 2010

No a nebo je nakonec budeš mít moc pěkné 😉

markett_a
12. lis 2010

holky pres vanoce porelaxujeme, odpocineme si, nabereme silu a v lednu a pak na jare, to se probouzi i ta priroda, tak do toho vletime ;)

sarusinka
12. lis 2010

@janka12: vysokou sliznici? ja myslela ze to je dobre, ze ma byt trosku vyssi. ale to asi spis az kdyz je ET ze?
@markett_a : oni i rikaji, ze v lete je vetsi pravdepodobnost ze se to povede, nekde jsem to cetla na netu... 🙂

ja ted byla jen pro zajimavost u znamy na utz (pres bricho), at se mi koukne, ze si 5 den picham a jestli uz se zacina neco dit a nic moc teda. 😒 Rekla, ze tam vidi tri 3 mm folikuly nalevo, a ty mensi ani nepocitala, a napravo vubec nic....a ze mam jen prosaklou delohu jako pred MS, a endomet. 3 mm....tak nevim no 🙄 tak to mi zase zvysi v pondeli Koryntova davku co? 🙄

len
12. lis 2010

Sarus, uvidíš, co bude v pondělí. Oni dělají ten utz vlitřně - vůbec netuším, kolik toho může být vidět přes břicho 😒

cell
12. lis 2010

přes břicho je to vidět blbě, protože tam jsou střeva, většinou naplněný plynem. vaginální UZ je mnohem lepší, přesnější, neb pohledu na vaječníky nic nebrání ..... já bych se teda moc nevzrušovala

len
12. lis 2010

Tak vida, info z první ruky 🙂
Jinak se ještě může stát to, že se folikuly vzájemně překrývají, poprvé mi jich i na vnitřním utz viděli 8 a pak jich odsáli 12.

janka12
12. lis 2010

@sarusinka V tomto okamziku pry endometrium nesmi byt vysoke (ja dnes mela 5,3), neb to udajne (jak pravil MUDr. Vokroj) snizuje sanci na otehotneni. Pred transferem je to asi naopak. to zas vadi nizka sliznice.

sarusinka
12. lis 2010

@janka12: hmm, tak to ja mela maly endo, takze po utz mi hned pichli prvni davku.
@len @cell: no budiz 😉 ale tahle doktorka je dobra v sonu, pracovala jsem u ni dlouho a videla i to, co jiny doktor nevidel pri vaginalnim, treba myom a tak. ale je fakt ze minule mi rekla ze mam endometrium jen 3mm, to jsem cekala na MS jak na smilovani, a druhej den mi gyndr rekl ze mam 6mm, tak to neni mozny aby to tak rychle vyrostlo. Bricho citim jako pri MS, takova ta tupa bolest v podbrisku, neni to nic hroznyho, ale je to citit, hlavne kdyz sedim... mela jsem i naplneny mocak, to je videt jeste lip. Chtela jsem jen vedet, jak to vypada, jsem strasne zvedava 😀 tak uvidim v pondeli.
ctu si tu vase prispevky od zacatku a ted jsem zrovna u toho, kdy len psala, ze byla na prvnim utz od stimulky .-)u prvniho IVF .-)

cell
12. lis 2010

sar: mně se teda abdominální a vaginální ultrazvuky lišily dost .... ale jo, záleží na zkušeném oku vyšetřujícího 🙂

len
12. lis 2010

Jé, no to máš před sebou ještě víc jak dva roky 😀 Před dvěma lety jsem prožívala těch úžasných pár týdnů, kdy jsem konečně byla těhotná a vše se zdálo OK 😎

Jinak teda konečně se zase přesunu do kategorie neplodnost, protože oni doktoři berou neplodnou až od jednoho roku, kdy se nic neděje, no a já měla loni v prosinci nepatrnýho ducha na testu, evidentně pregnylovýho. Jedinýho za pět let snažení (když nepočítám to těhotenství po IVF). A oni tomu doktoři přikládaj kdovíjakej význam, já měla před rokem ducha na testu a o dlouhý dva dny zpožděnou MS, a oni mi říkaj (několik nezávisle na sobě, jak to mám jednou v kartě...) - vždyť to není tak hrozný, vždyť jste už byla těhotná přirozeně 😀
No, ale když mi nepsali MA do diagnózy pro lázně, protože bych doktorům u pojišťovny nemusela připadat neplodná, když už jsem po IVF otěhotněla a potratila, tak se v tomhle kocourkově není čemu divit 😉

noween
12. lis 2010

@len Proto mám radši spíš skeptický doktory, protože raději jsem překvapená pozitivně než negativně. Jsem docela ráda, že jsem jim zatajila ducha na testu cca před 3/4 rokem, kdy jsem testovala moc brzo, tj. 11DPO. Duch byl vidět i 15DPO, ale to jsem začala úspěšně krvácet a bylo to v řiti. Jeden jediný duch během 22 MS cyklů mi přijde dost málo a rozhodně to ve mně optimismus neprobouzí. Ale ze sentimentu jsem si ducháčka z osudného 15DPO schovala.

len
12. lis 2010

Nojo, tohle snad ani nemá ceny jim říkat, já mám jednoho ducha za 70 cyklů (a ještě po pregnylu 😀) a je to děěěsně moc pozitivní 😉

gabikri
12. lis 2010

Tak výsledky už mám. Je to 62,6. Mezi jednotlivými odběry bylo 36hodin. Volala jsem doktorovi, a prý mám zase jít na krev v pondělí. Prý má zkušenost, že se to třeba pak rozjede a nebo zastaví. Je to tak 50:50. No hlavně, že to nekleslo 😒

noween
12. lis 2010

To je jako v Marečku podejte mi pero, jak starej Kroupa přinese čtyřku z diktátu a ti jeho kolezi na něj hned "No vidíš, Jirko, to jsou ty první vlašťovky" 😀

noween
12. lis 2010

Gabikri, tak to máš větší šanci než že meteorologům vyjde předpověď počasí. Moc Ti přeju, ať to vyjde. 😉

len
12. lis 2010

No tak Gabi stouplo to... Mělo by se to zdvojnásobit jednou za 2-3 dny, což tak zhruba odpovídá, no, snad se to do pondělka rozjede ještě rychleji... Kolik jsi přesně dní od oplodnění (OPU dárkyně a oplodnění manželovýma spermiema)?

gabikri
12. lis 2010

@len : dneska jsme 14den po ET a zaváděli mi čtyřdenní morulky. Takže 14 + 4

gabikri
12. lis 2010

a takhle mám testy, nic moc, co ?

gabikri
12. lis 2010

@noween : to mi zase připomíná takový jeden stupidní film s Jimmem Carrym. jak tam balil tu kočku a ptal se jakou má šanci a ona mo řekla že asi tak 1 : 1000 a on " Jooooooo, takže mám šanci! " 😝

janka12
12. lis 2010

@gabikri Ja bych rekla, ze testy jsou jak maji byt. Drzim palce s v pondeli se tesim na dobre zpravy.

sarusinka
12. lis 2010

@gabikri : ja myslim ze to roste ne? 😵 i carka tmavne 😎
jinak @len, ty kdyz jsi stimulovala tak jsi tam psala ze nepijes kafe? to se nesmi? ja si dam jedno za mesic, a ted si zrovna jedno davam snad to nevadi...
ja jsem hrozna co, porad se ptam na naky ptakoviny...ale nechci nic pokazit... ach jo....
@cell a ty jsi taky sonografistka? 🙂

len
12. lis 2010

No jasně, že tmavne, když hCG stoupá 😉 Ale tipovat prosperitu těhotenství podle sílící čárky na testu je dost nevypovídající, to ta krev řekne víc.

len
12. lis 2010

@sarusinka ne, byla jsem pos*aná strachy a myslela jsem, že to nějak vytrhnu. Klidně pij kafe (jedno-dvě denně ničemu nevadí), dej si dvojku dobrýho vína a když tě bude bolet hlava, klidně vem prášek. Po ET omez ty prášky, kafe a občasná trocha vína neuškodí ani pak 😉

len
12. lis 2010

Jinak jsem tuhle trochu vyvedla z míry kolegy, když na něco říkali - hm, šanci vidím tak na 20 %... A já zcela bez rozmyslu řekla - no 20 %, to je přece skvělý, ne? To je slušná šance 🙂
To mám z toho, že mi naposledy Ř dal 1-2 PROMILE (což je ta 1:1000, jak píše Gabi, že) a já se furt přesvědčuju, že to není zas až tak marný 😀

sarusinka
12. lis 2010

@len ooo diky za uklidneni 😵 😀

len
12. lis 2010

Jo, jinak ten kýbl Cara, co jsem si koupila v těhotenství, likviduju doteď 😀 Příště budu klíďo pokračovat ve svým jedním instantním s mlíkem za den, beztak mám nízkej tlak.

gabikri
12. lis 2010

@len : no a pak že jsi skeptik, ty jsi velký optimista 😉

Jinak já si při každém IVF nakoupím zásobu bezkofeinového kafíčka, které pak piju dlouho po tom, co mám negativní výsledek 😝

janka12
12. lis 2010

Holky, nestimulovala jste nahodou nektera Puregonem v AMPULICH? Ja o tom zatim uvazuji, ale sestra mi dnes rikala, ze to "nedavno pocitaly" asi s ostatnima sestrama 🙂 a ze se to nevyplati, ze je lepsi pro PEN. Ampule pisou v ceniku doplatek 117Kc, ale je to Puregon 50, zatimco drazsi proPEN jsou 300 a 900 jednotek. takze jestli tomu dobre rozumim, tech ampuli se musi davat vic, aby se dohnaly jednotky, a tim se tedy vlastne doplatek zvysi a pak se to asi muze priblizit cene za pera. Nevite nahodou nektera, zda to chapu spravne nebo ne? rozumim, ze je aplikace jednodussi perem, ale resim ted ciste financni stranku. DIky za pripadne odpovedi a hezky vikend vsem

noween
12. lis 2010

Můj nezdolný optimismus mě zcela přirozeným způspbem nutí ke zdravé skepsi. Nicméně pro statistika je obrovský rozdíl, jestli se pravděpodobnost rovná nule a nebo jestli se k ní limitně blíží.