CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

sarusinka
22. lis 2010

@len: len ty jsi mela ten Puregon, znama mi nabizi pero, mam si ho pujcit, nebo je k tomu zdarma?

len
22. lis 2010

@sarusinka dají ti ho k tomu zadarmo 🙂 Dokonce podruhé, když jsem měla též Puregon, jsem ho musela dost odmítat, protože mi ho nutili, že s druhou stimulací mám nárok na druhé 😉

len
22. lis 2010

Holky, proč sem ale teď jdu, volala Týnka ☹ Prý se to Haničce natolik zhoršilo, že ještě teď večer musí na zákrok. Teď někdy ji operují, myslete, prosím, na ně 😔 Kdyby to mohlo jakkoli pomoct... Ach jo, tohle je fakt šílený, když to mohla mít už 19. za sebou bez komplikací. Ale teď je asi zbytečný hrabat se v minulosti, hlavně, aby to Haničce pomohlo a co nejdřív se jí ulevilo!

barbika
22. lis 2010

Přidávám se a držím Haničce palce, ať všechno dopadne dobře!!!!!!!!!!

gabikri
22. lis 2010

@len . jéééžiši ať je beruška v pořádku.........ten život je někdy tak strašně nespravedlivej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ☹ ☹ ☹

len
22. lis 2010

Tak už má Hanička operaci za sebou a rodiče snad mohou být s ní. Je jí chudince hodně zle, ale snad brzy zaberou tišící léky. Poslala jsem Týnce podporu z celé Apoli diskuze.

bora87
22. lis 2010

ahoj holky, tak zatím jsem poslem dobrých zpráv ... dnes jsem byla na utz, dvě čárky vydržely, takže jsem dnes viděla bublinku na utz, zatím vše v pořádku, 6.12. jdu znova, aby se zkontrolovalo, zda nám srdíčko taky bije ...

martinka.a.honzik
22. lis 2010

@len normálně tu bulim, jak to čtu o Haničce 😢 . Doufám, že bude berušce brzy líp. ☹ Ráno Týnce písnu.

saralinda
autor
23. lis 2010

Len, zatím jsem si přečetla nej tvoji zprávu o Haničce. Úplně mě zamrazilo. Myslím na ni (i když teď už to má zasebou). Ať se ten broulínek malej rychle zotaví a je to poslední trápení v jejím životě.

gabikri
23. lis 2010

Držím Haničce palce!!!!

arna
23. lis 2010

Chůďa Hanička ☹ A hlavně člověka štve, že to možná vůbec nemuselo být, kdyby šla na tu operaci včas :-/ Ale fajn, že to má za sebou, přála bych Týnce teď už jen hodně klidu a radosti...
@bora87 - bezva zprávy, ty nám tady jako jediná spravuješ morál 🙂

saralinda
autor
23. lis 2010

Bora87, gratuluji. Tak ať se prďola drží.
A co vůbec Larri? Nějak jsme se v datumech ztratila. U ní je na testování asi ještě brzy, co?

len
23. lis 2010

Bora, paráda 🙂
Jinak pokud si to dobře pamatuju, Larri čeká testování až za týden. Ale možná si to pamatuju blbě.

noween
23. lis 2010

Bora, aspoň někdo, to je bomba! 🙂 Jen tak dál!

saralinda
autor
23. lis 2010

Zprávy oy Týnky - "malá už je lepší a snad má to nejhorší za sebou". Tak snad už se bude vše jen zlepšovat. Ale je to hrůza, kdyby ji nezrušili ten termín operace, tak.... A teď místo měli. Vím, že ho mít museli, když je něco urgentní, ale... Musíme na ni myslet.

kralka
23. lis 2010

Ahoj holky, tak jsem dočetla a je mi smutno. Haničce moc držím palce ať už je to všechno za ní a už je jen plná elánu a zdraví a Týnce hlavně silné nervy. Doufám, že teď už přijde ta veselá vlna a jaro bude veselejší. Alespoň, že jedna vlaštovička - bora87 přináší dobré zprávy.

saralinda
autor
23. lis 2010

Bora začala úspěšnou vlnu. Teď bude následovat Larri a pak další a další 🙂 Věřte tomu.

janka12
23. lis 2010

Chudak Tynka a hlavne Hanicka. Kez by aspon ted uz byla Hanicka bez obtizi. To bych ji skutecne prala.

@bora87 Gratuluji, super. Preci jen nejaka dobra zprava.

Snad i Larri bude brzy hlasit //.

Mne dnes MUDr naplanovala OPU na pondeli. Vychazelo to samozrejme na nedeli, jak jinak. Tak snad v pondeli bude co odebirat.

sarusinka
23. lis 2010

Haničce také moc držím palečky, aby byla brzo fit 😵 a mamince pevné nervy.... všechno bude dobré....

a jinak asi zázraky se dějí, v sobotu mám OPU 😵 😵 😵 Byla jsem u MUDr. Bláhové, a začala mě vyšetřovat, a ptá se, zda mě nebolí břicho. Tak jsem jí řekla, že ne, že jsem už dávno smířená s tím, že nic neroste. A ona na to, že to bych teda neměla být a začala mi tam počítat folíky ve velikosti 14 mm 😵 Nalevo jich je 6, a napravo asi 4 ... tak mám šílenou radost 🙂 snad budou zralý.... ještě dneska a zítra si píchám, ve čtvrtek ovitrelle, a sobota hurááá .-) já mám neskutečnou radost, opravdu jsem byla smířená s tím, že nic.... tak teď doufat v úspěšnost OPU...sliznici mám krásných 10mm..... 🙂 takže @janka12 budem spolu čekat 🙂
@bora87 nám sem přinesla opravdu pozitivní vlnu 🙂

len
23. lis 2010

Sarus, super, tak vidíš 😀

Janko, to víš, že bude, nemá šanci to dřív popraskat, Diphereline to drží a Pregnyl to přesně načasuje. Jednou mi Ř povídal, že když váhá, jestli o den dřív nebo později, volí radši později, folikuly bývají nerovnoměrné a prý není tak špatné to, když je nějaký o den přerostlý, jako kdyby byl ten menší o den nedozrálý.

arna
23. lis 2010

Hned je tady veseleji🙂

len
23. lis 2010

Jinak jsem byla dneska na preventivním utz prsou. Nic mě netrápí, ale přeci jen po třech stimulacích... dr. byla báječná, vše je OK, ale stejně mě pochválila, že jsem přišla. Platila jsem 300 a šířím tuto informaci dál 🙂

larri
23. lis 2010

Holky,gratuluji k OPU a omlouvám se,že tady ted nepřispívám.Snažím se to ted nějak neřešit a kdykoliv jsem tady přišla,tak byl hlášen něčí neuspěch.
Ale až budu testovat,určitě dám vědět jakoukoliv zprávičku.Chci vydržet do uterý,měla jsem to tak už dvakrát a pokaždé o víkendu předtím přišla mrcha. ☹

gabikri
23. lis 2010

@len : a kde jsi byla? Já byla kdysi na karláku na mamografu a stálo mě to 800. Mně na rakovinu prsu umřela máma a mám z toho panickou hrůzu. Zrovna nedávno dávali 13 komnatu s Annou K. a ona tam říkala, že jí její onkolog řekl, že kdyby jí znal v době, kdy chodila na IVF a věděl, že její maminka na to zemřela, tak by jí to nedoporučil. Docela mě zamrazilo 😖 😖

gabikri
23. lis 2010

@larri : držím palce, ať máš v úterý // 😉 😉 😉

markett_a
23. lis 2010

@sarusinka ... tak to jsou dobry zpravy 😉 gratulji... stimulace tolik dni a nakonec to vyslo! tak drzim palce, at jich je pri OPU hodne a hlavne, at maji i vajicka! kolik dni jsi nakonec pichala?

saralinda
autor
23. lis 2010

len, písni mi, prosím, kontakt. Třeba se bude někdy hodit. Na mamograf jít nechci, ale na ten UTZ bych možná někdy zašla. Už mi ho dělali 2x, protože mě dlouhodobě bolela úrsa a Dr. si chtěla být jistá, že je vše OK. Naposledy jsem byla asi pře d2 lety. Ultrazvukářka mi kdysi říkala, že u mladých holek (tenkrát mi bylo tak 23) je lepší ultrazvuk, že na něm je to lépe vidět. Ale u starších žen je zase lépe vidět "problémy" na mamografu. Když jsem ležela na onkologii, tak tam byla paní po operaci rakoviny prsu a říkala mi, že jí na mamografu nic nenašli, ale protože byla ze zdravotnictví, tak jí "protekčně" Dr. doporučil ještě UTZ a tam jí bulku objevili. A naopak zase znala paní, které na UTZ nic nenašli a na mamografu jo. Takže asi tak.

gabikri
23. lis 2010

len taky poprosím kontakt.

janka12
23. lis 2010

@sarusinka Gratuluji! to je tedy uroda. o takove se mi ani nezda. Ja Ti rikala - nehazej flintu do zita 🙂 . V sobotu Ti budu drzet palce jak o zivot.kdyz sjem byla dnes v ordinaci, rikala sestra, ze na sobotu je zatim 1 pacientka, tak to budes minimalne druha 🙂
@len Tak to me uklidnuje. snad si to tam umeji spocitat.

Co se tyce UTZ prsou, pred lety jsem se zaregistrovala v www.mediscan.cz do mamologicke poradny. Zaregistrovat se bylo mozne myslim i bez doporuceni. Ja jen oznamila, ze beru antikoncepci a to byl hned odstatecny dovud pro sledovani. IVF by urcite byl duvod jako hrom. V poradne doktorka provede vysetreni a dava rovnou zadanku na UTZ - dle diagnozy je stanovena i cetnost vysetreni. 1-2x do roka je myslim bezne i pro pacientky bez obtizi. za vysetreni v poradne se plati 30Kc, za UTZ nic. doporuceni na mamograf celkem jiste taky davaji. podobnych zarizeni je nejspis v praze vic.

sarusinka
23. lis 2010

@janka12 ja jsem se prave ptala, jestli budou delat OPU i v sobotu a ona rikala, ze tuhle jo, ale pristi ne. Taky mam radost, doufam, ze v par bude aspon poradny vajicko. A kolik mas ty? Mne porad tvrdili, mate jich tam pripraveno hodne,ale mate je maly. tak asi dvakrat 4 ampule pomohli. ted uz mam zase jen tri, tak snad to do soboty doroste.Nakonec jsem doplacela za Fostimon pres 5000,- .....Ja ti zase budu drzet palce v pondeli 🙂 urcite budes mit taky urodicku 🙂
@markett_a: zitra to bude 17 den stimulky. Tyden jsem mela 2 ampule, potom tri, dva dny 4, a ted zase tri po dobu 4 dni, tak snad vedi co delaji 😀

a jinak holky co se tyka UZ prsou, nemusite nic platit. To je jenom jejich vycuranost. Kdyz dojdete ke gyndrovi a nebo k praktikovi a reknete, ze vas tam neco picha, vzdycky vam napise zadanku a nemusite ani platit 30kc, protoze to se v tomto pripade neplati. Dva roky jsem pracovala na sonu, tak vim 🙂 a pokud chcete vybornou doktorku, drive pracovala v Mediscanu, tak mi dejte vedet do IP. Je opravdu sikovna, prisla uz na hodne veci, co jiny sonografisti ani nevideli 😒
@larri: taky moc drzim palecky aby jsi hlasila dve carky 🙂