CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

martinka.a.honzik
3. pro 2010

Ahojky holky,

gabikri: ach jo ☹ je mi to hrozně moc líto 😔 držím moc palce do dalších bojů.

len: je pravda, že mi co už jsme maminy moc nepřispíváme, ale třeba já osobně diskuzi sice sleduji, ale vždy váhám zda přispívat či ne. Protože nevim, jestli povzbudim a nebo naopak. Viděla jsem to i u toho Aplináře na té chodbě, ty zvláštní pohledy těch cca 6 párů, když jsem se tam byla ukázat s dětma. Nevěděla jsem, zda ty pohledy jsou naděje (že to u Apoli opravdu umí) či lítost (že já už ty vysměný 2 drobečky mám a jim se stále nedaří). Snad chápete co tím myslím....

Jinak ta moje kamarádka prý absolutně nereaguje na stimulaci, folikuly prý vůbec nerostou, takže dneska v 1 se dozví, zda stimulaci zastaví nebo co bude, takže zase nějaký špatná konstalace hvězd nebo nevim ☹. Přitom, loni byl tento čas docela plodný, viz. Aknyt a já

larri
3. pro 2010

Ach jo Gábi,ještě jsem ti nestačila poblahopřát k bojovníčkovi a už je to zase všechno jinak. ☹

Přesně,já si jdu pro mrazáčka v létě.3 IVF V ZIMĚ A ANI JEDNO NEDOPADLO.V červnu jednou a bylo z toho aspon mimoděložní.Vím,že je to takhle blbé psát,ale aspon jsem věděla,že to funguje.
Baby,až tady budete drbat araby,tak já s jednim žiju.Je z Tunisu,ale míváme sem tam Itálii. 😀 😀

A už jsem tady nepsala dlouho o jedné mé známé.Některé holky ji už z vyprávění znají.Kdykoliv já mám nějaký problém,ona má větší.Jeden den byla na potratu,ve 12:00 stihla poradu.Nikdo nic nevěděl o těhotenství,ale ona už znala pohlaví dítěte. 😀 😀 😀 omlouvám se,ale ona je fakt nemocná.

janka12
3. pro 2010

@martinka.a.honzik Soudim podle sebe, ze jsou pocity cekajicich paru pri pohledu na uspech ostatnich - smisene. clovek si nepomuze, prestoze ostatnim uspech preji, zaroven i zavidim. predpokladam, ze to ostatni maji podobne. povazuji to i za prirozene, pokud nejde o extrem. takze se Ti vubec nedivim, ze vahas, jak to vlastne vnimat.

Muzu se zeptat, jak je Tvoje kamaradka stara a cim stimuluje?

@larri budes pred letni cestou pro mrazacka zkouset nativ/minimalku?

larri
3. pro 2010

@janka12 nebudu.Budeme zkoušet přirozeně a třeba se stane zázrak. 😀

janka12
3. pro 2010

@larri Tak vam moc budu drzet palce. at se zadari 🙂

sarusinka
3. pro 2010

@larri ja taky 🙂

martinka.a.honzik
3. pro 2010

@janka12 no právě, najednu stranu vím, že Vám sem můžu vnést naději, že to u Apoli opravdu umí, tím je hlavně zdárným příkladem Týnka, ale na druhou stranu, jsem si zrovna já neprošla vším co vy a nemusela tyto pocity prožívat. Jak tady holky vědí, tak sice mám obě děti z IVF, ale naštěstí jsem nemusela ani jednou prožít to zklamání z neúspěchu. Jsem trochu rarita.

Kamarádce je 30 a bohužel nevim čim stimuluje, ale píchá jí to doma manžel normálně do zadku, mám ale za to že to neni ani Puregon ani Fostimon. A mám za to, že říkala, že vyfasovala 2 hormony.

janka12
3. pro 2010

@martinka.a.honzik ja vim, ze Ti obe deti vysly na "1. pokus" 🙂 . ale jak tu nedavno psala Len - neni cilem dite si tu vytrpet pres maximum neuspechu, naopak - kdyz se zadari driv, je to jen dobre.

Kamaradka je tedy docela mlada, zadna ctyricatnice. Snad se u ni taky zpusob najde.

cell
3. pro 2010

gabikri: jak je mi to líto, tolik jsem Ti to přála a jak to nakonec vypadalo nadějně!!!!!!

TAK ONO TO TU NEKONČÍ!!! ☹ ☹

no janka- je to na Tobě, abys tu smůlu už prorazila

a u Apoli dělají nativ? já teda úplně přesně nevím co to znamená, teď mi jedna těhotná pacientka vykládala, že byla 3x na neúspěšném IVF a teď jí v Iscaru sledovali ovulace (bez horm. stimulace), v pravý čas jí osáli folikl a už je někdy po 20.tt, což je krásné ... jen si to nějak časově nedovedu představit, to aby člověk chodil na ten UZ denně

len
3. pro 2010

Cell, ne, u Apoli nativ nedělají. Mně to přijde takhle hrozně náročný a asi to není vhodný pro každýho, ale třeba když nemáš vejcovody nebo tak něco, může to pomoct... Slyšela jsem teorii, že bez stimulace můžou být ta vejce kvalitnější (tím teda utěšovali mě, že když tři IVF katastrofa, tak třeba v přirozeným cyklu ty polyploidy nemám, ale kůň ví, přirozených cyklů už mám za sebou přes 70 a nic z toho), ale furt nevím, představuju si, jak já při svým štěstí chodím měsíc co měsíc na OPU, cpu do toho tisíce a tisíce a skutek utek, to radši jednou za čas pořádný IVF a pak se z toho pár měsíců vylízávat, nevím 😒

cell
3. pro 2010

tak to je škoda, protože kdyby jo, mám to za rohem ....

Ale já teď číňanuju - dle jejich teorie mám chladnou dělohu, tak rozehřívám 😀 . Akupunktura hlavně s moxou (smotek pelyňku, který se na jehle zapálí, čmoudí a krásně hřeje) je dost příjemná, ale ty čínský byliny jsou totální blivajz ... pořád čekám, že si zvyknu, ale piju to teda se sebezapřením. Zlatej kontryhel 😵

len
3. pro 2010

Já měla nějaký mojžíšovský byliny, ty se daly 😉
Jinak se na ten nativ zkus zeptat, třeba změnili názor, ale kdysi to řešila Aknyt, tak jí říkali - uděláme, ale slevu nečekejte 😝 Takže to finančně vyšlo o dost víc než jinde.

cell
3. pro 2010

já si dávám od Apolíka pauzu ... letos už je vidět nechci a příští rok se uvidí. Už nic nehrotím ....

len
3. pro 2010

Dobře děláš!
Já tam byla letos dvakrát pro tamoxifen, pokusd si pamatuju. Kecám, nejdřív mě s tím tamošem sledovali, ale já pak poprosila, jestli by to nešlo i bez toho, že tam nechci každej cyklus lítat, tak šlo 🙂

arna
5. pro 2010

@gabikri / ach jo... Co k tomu rict... ☹ To me opravdu zasahlo...
Už by to chtělo nějakej úspěch.... Kdo je teď ve hře? Sarusinka? Janka? Ještě někdo?
Holky, snažte se! 😀
To mě teda mrzí, že máte všechny tak špatný vzpomínky na vánoce... Já zrovna vánoce mám dost ráda, oproti třeba narozeninám🙂.
I když se teda obávám jedné věci a zároveň se za to stydím-
návštěv příbuznejch s malejma dětma.
Hlavně teda návštěvy tchánů, kde se všechno točí kolem mužova synovečka, mě úplně rozdírají srdce...
A zároveň se za to nesnáším, protože nechci být zapšklá neplodná ženská, která druhejm závidí jejich děti☹( To si pak říkám, že si možná to dítě ani nezasloužím, když jsem taková....
Ale oni mě to teda taky neusnadňujou- když tam náhodou synoveček není, tak se o něm pořád mluví. A když říkám pořád, tak tím myslím opravdu pořád. Jako neexistuje jiné téma a když se občas pokusím nadhodit něco jiného, tak jsem většinou neúspěšná...
A já opravdu nezvládám dva dny mluvit o tom, jak je skvělej a úžasnej a co všechno už umí a jak nad ním mají všichni radost.... Myslíte, že jsem špatná?

arna
5. pro 2010

Jinak já jsem teď naběhla na workoholismus- pracuju momentálně skoro pořád, celkem díky tomu neřeším těhotnění...
Skoro jsem zapomněla, že dneska poprvé zkouším tamoxifen...😀 Tak uvidíme, nečekám od toho otěhotnění, šance je fakt malá, ale zajímá mě, jak to bude fungovat a jestli na to nějak zareaguju🙂

cell
5. pro 2010

@arna : mám to taky. Moje moc dobrá kamarádka, se kterými jsme se viděli poměrně často, se začali snažit pár měsíců po nás ... a už mají doma od dubna chlapečka, kterého já viděla 2x a návštěvě se vyhýbám. A jsem na sebe nazlobená, ale já fakt nemůžu, vím,, že bych tu návštěvu doma se slzama vydejchávala dlouho.

Co mi ale pomáhá, je kontakt s mojí kamarádkou, co má dvojčata (ze 3. IVF, až z KETu). Jsou tak strašně nádherná, že si říkám, že to prostě všechno za to stojí!!!

Jinak jsem pojala taktiku workoholismu taky .... po OPU jsem hned pádila do práce .... a stejně mi to bylo k prdu ☹

eustoma
5. pro 2010

@arna @cell mam to podobne. ako uvidime jak to bude s nasim malym, verim ze lepsie 😉. synovcek je zlaty, len holt jak je toho vela, tak to sklzlo do takeho vyhybania sa mu.

larri
5. pro 2010

holky,tohle je uplně normální reakce.Já jsem měla období,kdy jsem nesnášela těhulky,jak si hladí bříško.Jela jsem z nemocnice,kdy to vypadalo,že mám mimoděložní a v tramvaji jsem potkala samé těhulky a já věděla,že se toho nedočkám.
Na Vánoce jedu domu a měla bych jít na dvě návštěvy,kde se ted narodila miminka,ale vím,že tohle nedám,tak jsem domluvená s mamčou,že nám to bohužel nevýjde. ☹

arna
5. pro 2010

Jéé holky,
já to tak ráda slyším, že to někdo má podobně! Protože já za to cítím obrovský pocit viny...
Já vím, že náš synoveček je báječnej (je to fakt dítě jak z reklamy🙂 a chápu, že nad ním všichni mají radost...
Mám taky trošku pocit, že to tchánovci berou i tak, že když nemáme vlastní, tak si přece můžem užít jeho (když je vlastně taky trochu jako náš)... No muž toho schopen je, ten si to fakt užívá... A o to hůř se cítím já, protože ten odstup ze mně samozřejmně všichni včetně toho dítěte cítí...☹
Paradoxně mnohem víc si užívám děti svých klientek z práce, s nima si dokážu hrát, blbnout, mazlit atd. úplně bez nějakého pocitu závisti....
Musím říct, že jsem opravu hluboce vděčná za to, že podobné diskuse existují; bez toho, abych občas slyšela vaše pocity a zkušenosti, by ta neplodnost byla asi ještě mnohem těžší...

arna
5. pro 2010

JInak si vás dočítám dozadu a přidávám se k těm, co si plánovaly alespoň 3 děti 🙂... no jo, clovek mini, pambu meni...
Aspon cloveku spadne hrebinek a fakt se nauci byt pokornejsi...:-/
To je jak v te modlitbe anonymnich alkoholiku (teda, ne ze bych mela problem s alkoholem....zatim 🙂:

Bože, dej mi klid přijímat věci,
které nemohu změnit,
odvahu měnit věci,
které změnit mohu,
a moudrost mezi nimi rozlišovat.

cell
5. pro 2010

Já jsem zvědavá, jak dlouho vydržím svoji práci - protože moje ambulance, to je většinou jak těhotenská poradna 😒
ale zas někdy vidím takový šílenosti, že proti tomu je moje neplodnost ještě slabý odvar .... a většina se těch vytoužených miminek nakonec dočká ... tak snad i jednou já - my 🙂

larri
5. pro 2010

@cell ty si doktorka?

len
5. pro 2010

Cell, jaký je vlastně tvůj obor, jestli se můžu zeptat?

Jinak se taky přidávám k těm "hnusnejm závistivcům" 😉 Ale děsím se okamžiku, kdy své těhotenství ohlásí švagrovci, brali se v září a snahou o dítě se nijak netají. V době, kdy já za sebou měla několikaletou léčbu neplodnosti, kdy jsem podstupovala IVF, těhotněla a potratila, v té době se ti dva ani neznali. Ale znám chod světa natolik dobře, abych věděla, že jim to dlouho trvat nebude. Samozřejmě jim to přeju, ale zároveň mám pocit, že potom už to pro mě bude v týhle části rodiny k nevydržení, když rodí mladší sourozenci, které si valnou většinu vašeho vztahu i snahy o dítě pamatujete jako nezadané 😉 Každopádně jsem natolik huba prořízlá, abych až k tomu dojde, všechny na rovinu poprosila, aby brali ohled i na můj stav 😉 Švagrovci nevím, jestli tuší komplet pravdu, ale tchánovcům jsme loni natvrdo řekli, že vlastní děti prostě asi nikdy mít nebudeme, leda by se stal zázrak.

arna
5. pro 2010

@len - tak tohle bych fakt u tchánů chtěla dokázat- klidně, ale otevřeně mluvit o svých pocitech a poprosit o ohledy...
Ale fakt si to momentálně neumím představit☹...
Máte někdo zkušensoti s tím, že vedlejším efektem tamoxifenu by byly změny nálad?
Já jsem od rána dost rozhozená a přikládám to tomu tamoxifenu...:-/ Ale taky by to mohlo být přepracování, pracovní víkendy holt nejsou zdravý 😀.

cell
5. pro 2010

já jsem internistka - ale momentálně se věnuju trombofiliím, což je taková specializovaná hematologická ambulance. Byla to úlitba bohům, kdy jsem ze stresu lůžek přešla do relativně klidné ambulance, myslela jsem si, že to něčemu pomůže. Ale už je to půl roku a pořád nic. Ale lůžka mě bavily hodně moc a časem se tam zase vrátím ....

arna
5. pro 2010

Omlouvám se, že dnes tak zahlcuju, ale ještě bych měla dotaz:
Nevíte, jak funguje menstruace bez ovulace? Já si totiž fakt myslím, že ovulaci při každém cyklu nemám, ale na druhou stranu mám menses tak po 28-30 dnech... Tak by mě zajímalo, jak to může být způsobeno.
A ještě: Je možné, že lékařka na ultrazvuku vidí pomalu rostoucí folikul a on se pak někam ztratí/vstřebá? Protože na začátku cyklu byl folikul vidět, ale podle BT ani hlenu jsem ovu nezaznamenala....

eustoma
5. pro 2010

@arna u mna anovulacne cykly pebiehali takto: cykly vecsinou 40-50 dni, bazalka si skakala hore-dole (podla nej sa nedalo ucit nic), folik nerastol, za to malich folikov, som mala vzdy vela. ani jeden folik vecsinou nevyrastol. sem tam sa zvecsil a potom vymyzol, mozno sa zmensil, neviem, mozno vstrebal (hypotezy). hlen som nemala nikdy. casto aj cely cyklus som mala vytok. to je taky strucny popis. jaj este chue na sexik 😉, tak tie boli fakt caste. zacali hned s ms, a prestali po 20-30 dnoch 😉.

len
5. pro 2010

@arna já tamoxifen snáším naprosto v pohodě, ale beru jen 5x10 mg za cyklus. Ale po jiných hormonech vyvádím.
Jinak k anovulákům... já teda dle BT ovulovala vždycky (dle hlenu nikdy 😀 ), ale na FF jsem viděla i krásné 28denní grafy bez ovulace. Takhle - bez prokázané ovulace, protože je možné, že někdo má v daném cyklu tu BT rozházenou všemožnými vnějšími vlivy natolik, že se tam ta ovulace neprokáže, i když třeba byla. Pokud na utz něco roste, znamená to jenom, že to roste, ale jestli pak praskne... asi se může stát, že ne, mně několikrát ověřovali to prasknutí cca týden po předpokládané ovulaci kontrolou hladiny progesteronu.

arna
6. pro 2010

Díky za zkušenosti!
No, já mám pocit, že prostě jeden měsíc jo (bylo i potvrzeno progesteronem), ale druhý měsíc se tělo na ovu sice připravuje, ale pak se něco stane a pokazí se to...
Tak uvidím, co mi provede tamoxifen kromě pláče nad absolutnima blbostma...😀
Stejně s našim spermiem se IVF nevyhnem, tak to asi nema smysl řešit... Na druhou stranu bych holt chtěla mít tu diagnozu co nejpřesnější 🙂