CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

saralinda
autor
21. pro 2010

@ciratko To bude dobré. Věř tomu. Těším se na pozitivní zprávy z tvého ultrazvuku. Ať ti to čekání na ultrazvuk rychle uteče.

sarusinka
21. pro 2010

@ciratko moc drzim palecky, ja mela jit ted ve stredu.
Ale to jejich chovani me fakt dostalo. ani mi nevzali krev. a rekla jen, ze kdyby me bolelo bricho, tak mam prijit na revizi. a kdyz jsem se ptala kdy mam teda prijit na kontrolu, tak mi rekla, az odmenstruujete. Proto jdu radsi na svoji gyndu jeste. Zkusim teda pristi tyden testy, jestli slabnou.....
@gabikri Neumela jsem si to predstavit. Ale zase si rikam, diky bohu, ze to bylo takhle brzo.. Ty jsi to mela horsi ☹
@arna dekuju, ale uz neverim. Bricho me sice vubec neboli jako vcera, ani trochu.... myslim, ze to bylo z toho kasle, jak jsem mela virozu. Ale mela jsem teplotu max. 37,5... tak nevim no....
Jinak me mrzi, ze ti IUI nevyslo. Urcite IVF vyjde 🙂 musis verit.... Mne gyndr rekl, ze hlavne ze se to aspon chytlo, ze je videt, ze tehotna byt muzu......

berenika39
21. pro 2010

@sarusinka ahoj, jen jsem nakoukla, nezlobte se...a chci ti napsat, že jsem prožila přesně to samé, hematom, nějaké krvácení, na utz mi řekli, že je to "zborcené plodové vejce", prostě jak píšeš, gest.váček měl nepravidelný tvar, že to je špatně. objenali mě na revizi ruhý en, bez kontroly hcg, bez jakékoliv kontroly.
šla jsem s brekem za svým gyndařem, ten mi řekl,, že na revizi je času dost, že se může dostavit jen ms a hlavně - že není kam spěchat. viděl taky na utz "zborcené vejce"....tak jsem bulela a čekala a čekala bulela ...no a za pět dní bylo hcg jak moje konto v bance (pár tisíc..nepamatuju si to, ale moooc), a váček byl embryo a ted jsou mu dva a čtvrt.
tak tě chci povzbudit, vím, že se nedá srovnávat, ale nespěchej. nikdy takhle v začátku není jisté, kdy došlo k oplonění a pár dnů je rozhodujících.
moc držím palce....

sarusinka
21. pro 2010

@berenika39 ahojky, moc dekuju za povzbuzeni 😔 mne nerekli, ze mam vylozene hematom. jen nepravidelny gestacni vacek, a krvacim no. Dneska zatim nic, ani bricho me neboli, vcera me teda bolelo silene.......

berenika39
21. pro 2010

tak se drž, hlavně - to nejde ovlivnit, prostě příroda si tohle řídí sama, ví co dělá. naděje je pořád🙂.

len
21. pro 2010

@sarusinka ale co by s tebou měli dělat 😒 Z krve by zjistili maximálně hladinu hCG, ale to je údaj na nic. Je dobře, že tě nehnali na revizi, ale dávají tomu čas. Buď to odkrvácí nebo se to udrží, ale to zjistí ultrazvukem, až krvácet přestaneš. Já se obávám, že v téhle fázi by toho o moc víc udělat nemohli 😔 Léky máš, fakt víc dělat nejde 😔

@berenika39 Sarusinka je po IVF, tam je naprosto jasné s přesností na hodiny, kdy k oplodnění došlo. Utz nález stáří těhotenství odpovídá, teď je jen otázka, jestli se to udrží i přes to krvácení. Tak naštěstí doktoři tomu čas dávají a naděje umírá poslední 🙂

berenika39
21. pro 2010

@len to je pravda, ale nevyvíjí se každé oplodněné vajíčko stejně rychle🙂)), někde vývoj přes váček a embryo k srdíčku trvá mín, někde déle...

len
21. pro 2010

To jo, ale u Sar není problém v tom vývoji, ten je naopak dost rychlý (váček viditelný ve fázi, kdy ho ještě ani moc nečekali), ale v tom krvácení, které váček zbortilo. Jinak taky dost často nejde o vývoj samotný, ale o kvalitu daného ultrazvuku a zkušenost lékaře, který na to kouká.

sarusinka
21. pro 2010

holky, ja vubec nekrvacim. dneska jsem cely den chodila. byla jsem v palladiu, na chodove, v letnanech. Mam nocni vlozku, protoze po tom vcerejsku jsem cekala velky naval, kdyz mi to teklo i po nohou, a nic. mam tam smouhu. odpoledne jsem trochu spinila hnedou krvi, jako posledni den MS. Bricho me vubec neboli..... tak se bojim, jestli se mi to tam nekde nehromadi ☹ ☹ ale to by me asi bolelo bricho ne......... boze..... proc mam furt neco divnyho..... 😒

arna
22. pro 2010

Ahoj,
mohla byste mi prosim poradit nektera se zkušenostmi s urologem pro partnera?
Zajímalo by mě, která vyšetření partnerovi dělali?
Kamarád -urolog se na muže koukne ještě mezi svátkama, za což jsme hodně rádi, akorát já bych si ráda dohlídla na to, aby udělal všechna relevantní vyšetření... 😝
Holt nějak vzhledem k mým dosavadním zkušenostem mám pocit, že by pacient měl být co nejvíce orientovananý... 🙂
Konečně nebýt netu, doporučení zkušenějších a mé neoblomnosti při jednání s obvoďačkou, nebyla bych teď stále ještě v CARu, brala bych nesmyslně utrogestan a divila se, proč nám to jako nejde... 😖

len
22. pro 2010

Sarus, paráda 😵 Zkusíš zase zajít k Apoli do Vánoc?

Arna, asi už ti odpověděla Aknyt, jinak si tu asi nevybavuju nikoho, kdo by to řešil, ale má paměť je děravá a snad se ti někdo ozve 🙂

Oslovila jsem všecky pražské CARy. Jeden mi právě odpověděl, že cyklus s darovanými vajíčky na pojišťovnu (!!!) za 68 000. Ale prakticky bez čekání, no neberte to.

arna
22. pro 2010

@sarusinka / tak to je dobré, že to přestalo, ne?

aknyt
22. pro 2010

@sarusinka Třeba to byl opravdu hematom - při potratu jsem kvácela několik dní... Uvidíš zítra, ale podle mne by to ztracené být nemuselo. Při klasické MS taky krvácíš déle, ne? A hlavně když se mi spustil potrat, tak na UZ už váček nebyl žádný. U Haničky jsem krvácela hodně a zastavilo se to během 48 hodin (to hlavní) a pak jsem špinila. Doma jsem obden ještě zakrvácela (možná ob dva dny) až do konce 12.tt, kdy mi vysadili léky. Moc na tebe myslím a držím drobečkovi palce!!!

@arna Pokud si můj chlap pamatuje, tak mu nabírali krev na hormonální profil, snad i nějaký stěr kvůli infekci a dělali sono varlat. Nic jiného si nevzpomíná.

arna
22. pro 2010

@aknyt: děkuju
@len: 68 táců, to není žádná láce... Ale já se přiznám, že bych do toho asi šla, než čekat několik let... 😖

sarusinka
22. pro 2010

@len no ja prave jdu zitra na gyndu. Ta Jarosova mi vuuubec nesedla. Byla fakt divna, jak kdyz to tam takhle jde na bezicim pasu. To Hrazdirova, ta je vic takova empaticka.
@aknyt ona vubec o hematomu nic nerekla, vysetrila me 5 vterin, a rekla, hm to odeslo,a potom, hm tak neodeslo, je tam jeste gestacni vacek, ale je nepravidelny, takze odejde. Cekala bych vic teda, kdyz to je CAR.
Ja vcera krvacela tmave, ale odpoledne nic, a vcera jako kdyz utne, ani ted rano nic, ani nespinim.... tak proto se bojim, jestli se to nehromadi. Dneska jdu za znamou na sono, tak ji reknu at se mi tam radsi koukne. Bricho me ale neboli, jenze me nebolelo ani pri stimluce.........
@arna muj manzel byl na spermiu, potom ho mudr prohmatala, byl na sonu, ale stery mu nedelali. Jen kdyz u me zjistili ureoplasmata, tak sel taky a potom ho prelecili......

aknyt
22. pro 2010

@arna Nevím, jestli bych do toho šla za 68 táců... ono nikde není psané, že to vyjde a potom za nějakých 70-75 tisíc tě to vyjde u Apoli jako samoplátci... Připadá mi to nestydaté, co za to chtějí.

aknyt
22. pro 2010

@sarusinka To je mi líto, že se Jarošová takto chovala... podobné jednání bych od ní nečekala, mně byla vždy oporou. Naopak Jaržembovská měla podobné chování, jak popisuješ ty. Holt časy se mění, ale mrzí mě, že se Jarošová nechala tak brzy semlít ☹

arna
22. pro 2010

@aknyt / já souhlasím, že to asi je nestydaté 🙂. Ale bylo by pro mě velké pokušení, že po zaplacení (nemalejch) peněz, si ušetřím třeba dva roky čekání...

gabikri
22. pro 2010

Ahojky 😉

Tak my jsme teď v Reprofitu dopláceli 39 tisíc, což je taky dost, ale máme z toho ještě dvě blastulky v mrazáčku. Ono nezáleží jen na ceně, ale také na skutečnosti, jetli ten konkrétní car dává vajíčka od dárkyně všechny a nebo je rozděluje mezi více příjemkyň. To je velký rozdíl, protože jenom při velkém počtu vajíček se dělá PK a tím se zvyšuje i úspěšnost a ještě zbyde na případný KET. Příští cyklus by už nás stál 92 tisíc jako samoplátce, ale vůbec bych to neřešila, holt bychom na to ty peníze někde schrastili, nejeli na dovolenou, neměli doma luxusní nábytek atd.............protože nic jiného na světě nemá smysl.
Moje kamarádka dala do různých pokusů 1 milion korun, byla na 11ti pokusech a teď se jí narodila nááádherná holčička a ani na minutu těch peněz nezalitovala. Omlouvám se, ale musela jsem to sem napsat, protože na tomhle fakt nikdy škudlit nebudu 😝

@aknyt : to bys do toho teda šla, kdybys neměla Haničku a měla jako jedinou možnost DV, to ti garantuju. 😉

eustoma
22. pro 2010

@sarusinka pristup jarosovej ma teda prekvapil. by som to na nu nepovedala. urcite si s toho nic nerob, stane sa ze holt ne vzdy ma svoj den. ako pisala tynka, pokial tam bude srdiecko, to je dolezite, tak bude vsetko na dobrej ceste. drz sa. inak hematon, tam uz nemusel byt, ten uz mohol proste odchadzat.

sarusinka
22. pro 2010

@aknyt Jinak pri klasicke MS krvacim 5 dni. A to mam endometrium max 10 mm.... takze neni mozny ze 20mm by odeslo za jeden den........ 😒 bricho me neboli, jen me boli prsa.....

ciratko
22. pro 2010

@sarusinka budu drzet moc palce, aby tam dneska kamarad nasel mrnouska, jak je zavrtany a o.k 😉
Jinak Hrazdirova mi taky prisla fajn. Vysetrovala me, kdyz jsem tam prisla s krecema a hyperstimulakem. Hned krev.....i HCG mi chtela nabrat, ale pak si uvedomila, ze je to moc brzo. No a za 3 dny na kontrole u Vokroje jsem se dozadovala krve na HCG, tak mi rekl, no, tak si udelate test, ne? Ale nedala jsem se, ze kdyz uz jsem tady, tak bysme to mohly vzit, kdyz test je jen orientacni. Myslela jsem, ze me trefi!!

len
22. pro 2010

@arna jako když už, tak jinde se to dá s mnohem míň čekáním pořídit za 40 (jak píše Gabi). Oni mají vůbec divné ceny - bez pojišťovny za 68, s pojišťovnou 95, to je jen 27 rozdíl, což je cena základního IVF na pojišťovnu, ovšem bez léků, to jim jako ty léky pojišťovna neproplatí jako všude jinde? Jinak bych uvažovala o té plné ceně, kdybych byla samoplátkyně, bohužel se to kolem té 100 za cyklus pohybuje všude (mimo Apoli, kde se zas čeká).

@gabikri pokud to má výsledek, samozřejmě nelituju ani koruny. Ale ono se taky může stát (a bohužel stává), že někdo vyplázne ten milión a dítěte se nikdy nedočká. Předem nikdy nevíš a každý má holt ty hranice jinde.
Apoli má svoje výhody i nevýhody, ono to dle mého asi v součtu těch šancí vyjde dost podobně, takže já jim tu šanci určitě dám, i z toho hlediska, které je pro někoho zanedbatelné a pro mě dost důležité, a to je absolutní důvěra, znalost prostředí a jistý citový vztah k tomu baráku a lidem tam. Pokud by to neklaplo, pátrám jinde, ale myslím, že v těch soukromých CARech to bude hodně podobné, co se podmínek, čekaček i cen týče. A jo, při otázce, zda čekat dva roky nebo vypláznout sto litrů, tak pokud mě těch sto litrů nezadluží na věky věkův, samo jdu do toho. Ale mně je třicet, já si ten luxus ročního čekání zatím můžu dovolit 😉

ciratko
22. pro 2010

@len by mě zajímalo, co dávají na pojišťovnu, když ty bys doplácela 68 tisíc??? Asi si to nechají zaplatiti i od tebe i od pojišťovny. To je hrozný, jak na tý neplodnosti vydělávají!! Co ti odpověděli jinde? A u Apoli už ti řekla, jak dlouho bys měla ještě čekat?

gabikri
22. pro 2010

@len : no to ti nezaručí v žádném caru, že se to povede. A jestli narážíš na můj věk tak stejně bych přemýšlela i ve třiceti 😝 Protože ty roky tak utíkají, že než se naděješ, může být pozdě. Ale nemyslela jsem to nijak špatně, jen jsem chtěla napsat svůj názor, 😉

len
22. pro 2010

Jinak teda v současné situaci jestli dát dejme tomu za 3 vejce 8000 nebo třeba za 8 vajec 68 000, tak mám naprosto jasno. Kdybych byla v situaci samoplátkyně a měla na výběr jestli zaplatit 45 u Apoli za 3 vejce a dva roky čekání nebo jinde 90 za 8 vajec a dva měsíce čekání, mám taky jasno (zcela opačně) 😉
Já k tomu teď přistupuju tak, že je velká šance, že to klapne už napoprvý, tak se nehodlám stresovat tím, co buyde pak 😀 A když ne, holt mám to stavebko (na tohle ho asi páni zákonodárci neplánovali 😀 )

gabikri
22. pro 2010

@len : jo těch 68 bylo s pojišťovnou? Tak to je zbytečná pálka, to se omlouvám 😝

ciratko
22. pro 2010

Jojo, stavebko má plno využití 😀 😀 "novostavba pro malé embrya"

gabikri
22. pro 2010

@len : já měla 9 vajec za 39, když už jsme u toho hokynářství 😀

len
22. pro 2010

@gabikri já vůbec neberu, že bys to myslela jakkoli špatně, já taky ne 😉
Ale ono při darovaných vajíčkách defakto není nikdy pozdě. Zase se necítím na ten luxus, abych na každá tři vejce čekala dva roky, to ani omylem. Ale na druhou stranu teď jsem byla za to čekání nesmírně vděčná, aspoň se mi to uleželo v hlavě. Já jsem na tom jinak než ty, při dvou IVF s vlastními jsem měla hafo vajíček, krásně se oplodnila, dokonce jsem z nich otěhotněla, je mi třicet... To se člověk do tak radikálního kroku zas tak nežene, když cítíš, že je tam i nějaká přirozená šance. Já jsem naopak nesmírně ráda, že jsem si ten rok odčekala, protože teď jsem si konečně stopro jistá, že to chci. Loni mi jeden CAR v lednu nabízel, že do dubna budu mít embrya k transferu. A já místo, abych se zaradovala, tak mě to upřímně vyděsilo a došlo mi, že na tohle ještě nejsem připravená a tak brzo to nechci, že bych si to třeba později vyčítala... Jak s čekáním na IVF, poprvý mi ho nadhodili po necelým roce v CARu, trvalo mi ještě víc jak další rok, než jsem do něj šla. Nechci dítě za každou cenu.