CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

aknyt
1. čer 2009

To je pravda, uvidíme se ve středu... hlavně na to nesmím zase zapomenout ☹

papus
1. čer 2009

ahoj holky 😉

Leničko super gratuluji 🙂

saralinda
autor
1. čer 2009

Aknyt, naprosto souhlasím s holkami. Už jsi se objetovala dost a těch 14 dní nic nezmění. Tábory jsou super - užiješ si srandy a přijdeš úplně na jiné myšlenky.
Jinak já jsem 26DC - čekám kdy dorazí MS a doufám, že brzy, abych mohla začít stimulovat.

len
1. čer 2009

Sar, když to ještě tejden vydržíš, můžeme jít na opu spolu 😉

saralinda
autor
1. čer 2009

Doufám, že MS dorazí dřím. No, ale uvidím.
Asi se fakt budu muset naučit jogínské pozice a píchat si sama. Příští týden mám asi jet do Maďarska a po půlce června máme zase 2 dny firemní výlet. Už jsem kvůli píchání oželela zimní firemní výlet a cestu do Německa na veletrh, tak teď se mi to moc odříkat nechce. A z části i kvůli tomu ať nemusím zase něco vysvětlovat - proč nejedu a jaké že mám doktory,... a já tak nerada lžu. Naposled jsem to svedla na operaci cyst, což byla částečně pravda - ty mi při OPYu taky odsály 🙂

len
1. čer 2009

No, ale tys zase minule stimulovala dýl, tak se třeba vážně sejdeme 😉

aknyt
1. čer 2009

Sari, na píchání do stehna nepotřebuješ jogínské techniky 😉
Do stehna je to tak (popis pro levé stehno) - když si položíš levou ruku (s roztaženými prsty) malíčkem na kyčel a pravou ruku (taky roztaženou) malíčkem zboku na koleno, tak prostor mezi palci je to místo prý nejvhodnější na injekce. Já si poprvé ohraničila ten prostor na kůži tečkama lihovkou, abych nemusela hledat 😉

len
1. čer 2009

Ufff, zlatej Puregon 🤐

aknyt
1. čer 2009

Len, zas tak hrozné to není... kdyby byly potřeba jogínské techniky, tak bych to ani náhodou nezvládla 😀 Nedovedu si představit, že bych se měla bodnout do zadnice. Ne že bych měla tak malou plochu, ale mám asi moc krátkou paži a ráda bych na to viděla a to nějak nezvládám...

Sari, to stehno by mělo být uvolněné...

len
1. čer 2009

Nooo, kožní řasa to u nás jistí 😀 Jinak už jsem i objednaná na předoperační, takže se to pomalu rozjíždí... Ještě chytnout Mojžíšku kvůli mobilizaci...

spes2009
2. čer 2009

Krásné ráno, tak u mně se to bohužel rozjelo, téměčř v plném proudu, takže jak jsem tušila mé 1. IVF skončilo bez úspěchu 😢 , ještě tedy uvidíme ten KET, tomu teď dávám svoje naděje...

Trochu mě to vzalo, slzička kápla, ale jde se holt dál a prostě věci jsou tak, jak mají být. Bylo mi líto manži, protože ten tomu dost věřil a myslel si, že toto je pro nás konečná. Že když přejdeme ty jeho línější spermie ICSI, tak že to bude všechno v pohodě. A jak se nám ta embryjka vyvýjela a byla schopná k transféru, tak to vypadalo moc slibně. Teď trochu tápu, co se stalo, proč tomu tak je, když mi Jarošová dávala takovou naději. Ikdyž k tomu se asi nedopátrám.

Říkala jsem manžovi, že teď půjdu na ten KET, když po rozmražení bude vše OK a když ani to ne, tak uvidíme co dál. Jestli další IVF, nebo tomu chvíli necháme volný průběh. Nejhorší je to, že manželovi celé IVF připadá jako znásilňování přírody, a že by to chtěl zkoušet pořád dokola, to asi moc ne. No uvidíme. Děti hodně chceme už přes 2 roky a bohužel to asi jinak nepůjde...

Ještě jsem se chtěla zeptat. Včera jsem začala špinit, bolel mne šíleně podbřišek, odpoledne se mi rozjela klasická MS a teď, doufám, že nikoho nepohorším, ale ráda bych se ujistila a zeptala, našla jsem ráno na vložce takové kusance jakoby sliznice, jakoby blány tak 3x2 cm. Myslím si, že to asi není nic nenormálního, že se to tam prostě čistí, ale radši bych se zeptala, jestli jste po nevydařeném IVF měly to samé. Krom toho ze mne pořád vypadávají barevné kusance toho Crinone ☹ Dneska už o břichu skoro nevím i na duši je to o hodně lepší. Jdu hledat psa, abychom si na léto vzali štěně 🙂

spes2009
2. čer 2009

A jinak, ikdyž bych vás ráda všechny poznala osobně na ten srazík se do Prahy nedostanu, tak třeba jindy 😉

aknyt
2. čer 2009

Spes, s tou sliznicí je to normální, prostě jsi měla hormonálně vypěstovanou sliznici a ta se začla odlučovat... Někdy to mám i při normálních cyklech, po stimulce vždycky, jen někdy mám ty kousky menší a jindy větší.

aknyt
2. čer 2009

Spes, jinak je mi samozřejmě líto, že to nevyšlo, ale máte v mražáku na KET, tak se určitě zadaří z KETu. Drž se a ono bude líp!!!

spes2009
2. čer 2009

Aknyt, děkuju. Já jsem si říkala, že to bude asi normální 😉 Věřím teď v KET a jdeme dál. Je to holt život a ne na všechno má člověk štěstí...

Ještě mi Jarošová říkala, že jsou ženy, které otěhotní z ET a pak jsou ženy, které otěhotní jen z KET. Že to nikdy není, že jednou z toho a podruhé z toho. Tak třeba mně je souzený KET. Jen aby to ten náš mražáček přežil. Máme tam jen jedno embryjko, tak doufám, že po rozmražení bude životaschopné 🙂

Holky, kolik se platí za KET u Apo? Abych dopředu našetřila 😀

strouzek
2. čer 2009

ahoj holky sorry že vám tu lezu, chci jen poslat odkaz len na téma kočky versus toxo, já se taky ptala svého veterináře navíc jsem se ptala i svého doktora a řekli mi že častěji dostanu toxu z masa nebo neumyté zeleniny než z kočky, že když si budu po výměně kočkolitu umývat pořádně ruky tak že nevidí důvod co řešit. samozřejmě že v těhu si mám nechat udělat testy ale ty mám pocit že dělají automaticky, tedy aspoň u nás, já v prvním těhu kočku neměla a automaticky mi je udělali a pak ještě jednou po potratu. tak nevím no, tady je docela dobrý článek jestli ti to k něčemu bude. podle mě se dá něco dostat z každého zvířete jen to všichni hází na kočky ale že pes sežere cizí hovno a pak člověku oblízá třeba obličej to se nevidí.

tady je odkaz na tohle téma. http://family.cz/scripts/detail.asp?id=3445

čauky 😉

spes2009
2. čer 2009

Tak jsem našla a zamluvila pejska. Pojedeme si pro něj 21.6., tak to bude naše mimi 😀 Byla to rychlovka, všichni už mají štěňátka rozebraná, tak jsem ráda, že jsem na tento inzerát narazila. Sice pojedeme až k Brnu, ale co by člověk neudělal 😉

aknyt
2. čer 2009

A co za pejska jste vybrali? My jsme se pejska "zbavili", naši jsou v důchodu, tak si vzali pesana po mojí revizi k sobě a už tam zůstal... je to pro něj lepší, že není celé dny doma sám. Sice se mi trochu stýská, ale taky vím, že bych do paneláku už asi pejska nechtěla.

aknyt
2. čer 2009

Spes, tak to je docela zajímavé, že někdo otěhotní jen z ET a někdo jen z KET. Je pravda, že šéfka má oba kluky z KETů a z ET se jí nikdy nezadařilo. To by mě zajímalo, čím to je. Tak to holt u mne neměl smysl KET, když se mi "dařilo" při ET 😉

aknyt
2. čer 2009

Cena za KET u Apolináře je 2400, takže to zas taková pálka není 😉 a mražáček určitě přežije, ten náš nebyl optimální už při mražení a taky přežil.

spes2009
2. čer 2009

Aknyt, vybrali jsme Maďarského ohaře krátkosrstého, byl to náš sen a teď už bydlíme v domečku, takže je to splnitelné. Do bytu bych ho nechtěla. Bude spíš venku na zahradě a budu s ním chodit na cvičák, takže se zabavím něčím jiným 🙂

Nevím, čím to přesně je, ale Jarošová mi říkala, že je to zajímavé, ale takhle to je. A vidíš, že to některé případy potvrzují. Můžu se Tě zeptat, kolikrát se ti "zadařilo" po ET a čím to pak skončilo. Možná jsi to tady někdy psala, ale nejsem nějak v obraze, tak promiň. Máš fajn, že máš v práci šéfku, která tím prošla a mám pak pochopení pro Tebe. Já si nedokážu představit, že bych šéfovi řekla, že jdu na IVF 😅 .

Tak to není tak hrozné, ikdyž to spočítám s ICSI + dok. hormony + různé poplatky + KET, tak nás to 1. IVF stálo zhruba 10 tis. Ale stálo a stojí to za to. Ikdyby to mělo být naponěkolikáté, ty peníze jsou oproti mímu prd 🙂

len
2. čer 2009

Spes, buď si jistá, že v jiných CARech bys dala 2-3x tolik 😉

larri
2. čer 2009

Ahoj holky ☹ ,jsem po utz,vsechno dobry,sliznice naaadherna,folikul dost.OPU uz ted v patek.Rozumite tomu,ze ja byla na laparce 5.12. v patek,1.IVF v patek 5.2. a ted jdu v patek 5.6.Ale co, muj drahy mi po vcerejsi dalsi hadce,ktera je ted u nas na dennim poradku opet rekl,ze semnou na ivf nepujde.Nevim co mam delat,napsala jsem mu,ze mam v patek OPU,tak at si to v praci zaridi.Jeste nenapsal zadnou odpoved.
Nevim,co se deje,ale u 1.ivf to bylo tak fajn a ted ......Ted se jenom modlim,aby sel a jenom proto,ze bylo kvuli tomu tolik problemu,tak to vyjde.Vite jak to je,cim vic chcete,tim vic to nejde.Musim to brat aspon takhle,protoze bych se uplne zblaznila.

Jen snad,kdyby to opravdu udelal a nesel,tak to musim zaplatit ty leky co jsem dostala a jeste neco dalsiho? Pak uz budu hledat psychiatra.Protoze ja vim,ze bez ivf neotehotnim,tak to pro mne znamena,nemit nikdy deti. ☹

len
2. čer 2009

Larri, pokud by se hodně bloknul, zkusila bych se s ním dohodnout, aby daroval sperma a oplodněná embrya jste pak nechali všechna zamrazit. A až by se situace uklidnila, zavedli byste je při KETu. K zavedení musí být nutný souhlas obou, takže takhle bys nepromarnila šanci, nepřišla o hrazený cyklus, ale zároveň bys ho nijak neobcházela a neotěhotněla proti jeho vůli... Ach jo, je to s těma chlapama těžký, viď? ☹ Tak držím palce, ať dostane rozum 😉

aknyt
2. čer 2009

Larri, držím palečky, ať se tvůj chlap do pátku uklidní. Přece by měl vidět, že ty si huntuješ tělo dávkama hormonů a kdyby nešel, tak úplně zbytečně ☹ Proplácet bys to asi nemusela, ale přišla bys o pokus a to by byla škoda. Já věřím, že se ještě umoudří, asi na to neumí reagovat a třeba se bojí, aby se neopakoval průběh toho prvního...
tobě posílám sílu se nezbláznit, vím, že je to pro tebe hodně náročné.

Spes, šéfka je už dost let na mateřské, ale tím, že to podstupovala, tak to tu v práci u nadřízených není "novinka" a neřeší to. Náš první úspěšný ET skončil mimoděložním těhu a druhý spontánním potratem. Tak jsem zvědavá, jak by do toho modelu zapadlo IUI (AID), které máme v plánu 😉 - jestli je to spíš jako ET a nebo KET...

nitenka
2. čer 2009

ahojky holky ...Larri moc gratuluju k ultrazvuku, Včera jsme seděli s Alešem a vzpomínali na ten boj co máme zasebou IVFka a můžu tě ubezpečit,že každý pokus u nás bylo peklo je to hodně na nervi a prostě každej vyžaduje něco jiného,jeden komunikaci druhý se zase o tom nebavit¨,dotoho nás nahormonujou a nám hrabe a vše řešíme.. Larii bohužel asi ne vždy,ale tohle k tomu patří já při posledním pokusu už byla tak na dně,že jsem fakt zvažovala zda má cenu v takovém vztahu se snažit o mimčo...
Prostě vztah máte super proto děláte mimčo,jen musíte tohle přežít,
Aleš už taky vztávkoval a nen před OPu jsem nevěděla co bude a usínala ubulená,ale vždy šel a myslím si že se ti manžel ozve a bude vše ok.
Moc ti přeji at to vyjde u nás se vše srovnalo a po tom všem už jsou jen zlé vzpomínky ..
Právě včera jsme o tom mluvili že málem byl konec protože to prostě už nešlo zvládat v klidu.
Vidím není to tím že jste špatnej pár prostě tohle je fakt pro vztah veliká zatěž..moc držím palce...
budu zítra naposled na internetu tak ještě mrknu jinak budu vyzvídat po týnce jak jste natom..papa

larri
2. čer 2009

Jsem zvedaava co rekne.Byla jsem stastna a zaroven se mi chtelo na utz brecet.Ten doktor mi uz ani nepridaval dalsi injekce jako minule.Sam rikal jaka je to nadhera.Ani cystu nemam,jako minule.
Ja ani nepocitala s OPU tak brzy,jeste,ze jsem byla dneska na predoperacnim.

lenickan
2. čer 2009

ahoj nitenko prosím tě jak jsi na tom byla s nevolnostma? Kdy ti přestaly?

nitenka
2. čer 2009

leniken ahojky já nevolnosti neměla a nemám,měla jsem zezačátku migrény asi tak tři to odeznělo a byla jsem v pohodě,nevolnosti každá těhulka.

nitenka
2. čer 2009

nevolnosti nemá každá těhulka... ty už jo? prá do 12tt odezní