CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

aknyt
10. čer 2009

Larri, IVF (prohlídky, OPU, ET) stojí 22 500 korun, pokud nedojde k ET 11 900 Kč, pokud nedojde ani k OPU, tak 990 Kč. Plus plně hrazené léky (Zoladex 3500 Kč, jedna ampule Fostimonu cca 350 Kč nebo Puregon 900 jednotek cca 9500 Kč, plus něco za Utrouš a Pregnyl. Když je krátký protokol, tak není Zoladex, ale Orgalutran za cca 2000 Kč/injekce). ICSI se platí i normálně, tak to nepočítám.

aknyt
10. čer 2009

Larri, hodně pij, aby z té bolesti břicha nebyl hyperstimulák. Kdyby se to zhoršovalo, tak neváhej a zajdi do CARu a nebo na pohotovost (příp. o víkendu), ať naberou krev a případně to řeší.

len
10. čer 2009

Rendo, gratuluju ke třem, ať se drží všecka 🙂 Já měla ET taky v poledne dva dny po OPU a povedlo se 🙂 Naopak další dvě, co nechali v mističkách dusit, to druhý den vzdala - kdo ví, třeba u mě by se jim líbilo...

S tou PK je to, jak píšou holky - pokud je vajíček dost, je dobré je nechat vyvíjet trochu dýl, aby se vybrala ta nejlepší. Pokud je jich málo, tak akorát hrozí, že v tom laboratorním roztoku to nevydrží žádné - zatím nikdo nedokáže vytvořit takový roztok, ve kterém by jim bylo líp než u tebe 😉 Prostě když není možnost nějakého výběru, není jediný důvod, proč je trápit o hodinu, natož o den-dva-tři déle v laborce 😉 No a k tomu, proč někdě holkám PK nutí, protože prý zvyšuje šance - ten je naprosto jednoduchý 😉 V jiných CARech se totiž za PK vydatně připlácí 😀

Holky, kdo dneska všecko přijede na sraz? Já, Týnka, Sar, Larri... kdo ještě?

aknyt
10. čer 2009

Len, vypadá to na "starou" srazíkovou gardu 😀

len
10. čer 2009

Takže jenom ve čtyřech? No nic, neva, stejně vás ráda uvidím 🙂

rendulina
10. čer 2009

spes2009: diky budu také doufat! Uvidíme jak na mě bude působit Crinone ale jdu do všeho nového 😉

Já si ho mám po 1. zavést zítra a to je den ET.O den dříve ne.
Je to zajímavé s těmi vajíčky-že jsou nakonec vhodné jen ty 2 ...

spes2009
10. čer 2009

Ren, já měla vyloženě napsané od středy večer a ET byl ve čvrtek.
Ono to s těmi vajíčky neplatí samožřejmě u každého, ale možná na tom něco bude.

spes2009
10. čer 2009

Holky a když jsem měla OPU v pondělí a ET ve středu, byla to PK? V ten čtvtek ta embryjka byla osmibuněčná, je to tak "normální" vývoj?

len
10. čer 2009

Spes, dva dny nejsou PK. Někde účtují PK jako tři dny a víc, no a někdy 4-5. U Apolináře neúčtují nic, takže jsem se s pojmem PK ještě nesetkala, prostě embryoložka zavelí, kdy bude ET, no a jede se 🙂

Utrogestan jsem taky začala zavádět ve středu, kdy byl ET (OPU v pondělí) - Rendo, kopíruješ mě, takže doufám, že zkopíruješ i ty // 😉

rendulina
10. čer 2009

len: díky a nyní věřím,že to není nic špatného 2 dny po OPU-uklidnili jste mě!!! 😉

Chápu,že ještě nedokázali vychytat stejné prostředí roztku,jako je u nás...

Srazík si i přes nevelkou účast užijte!!!

A ta PK se v Apoli nepřiplácí?Já co si vzpomínám měla naposledy ET tak 4 nebo 5 den po OPU a nic se tenkrát nepřiplácelo.V jiném CARu je to 4.-6. den oplození 2.500kč 😨

len
10. čer 2009

No, já nedovedu posoudit, když mi zaváděli už po dvou dnech, ale mám pocit, že holky, co čekaly dýl, neplatily nic. Navíc pokud je víc vajíček, tak ta nezavedená automaticky jdou na PK a pokud vydrží, tak na mrazení - a neplatí se ani za jedno.

rendulina
10. čer 2009

jééé len: kéž by!!! 😉 🙂

rendulina
10. čer 2009

A kolik by pak tomu mému jedinému nevloženému bojovníčkovi dávali dnů u PK? Aby nám ho tám neutopili?!

len
10. čer 2009

Já myslím, že ty 4-5. Prostě kdyby viděli, že se mu daří dobře, tak by ho zmrazili 🙂 Nám právě takhle nechali na PK dva, ale vzdali to už třetí den...

maja42
10. čer 2009

holky, díky za pozvání na sraz, ale jsem tyto dny v hrozném švuňku a nestíhám to. ale užijte si to 😉

len
10. čer 2009

Majo, tak někdy jindy 😉 Můžete se stavit na kontrolu plivnice, evidentně jí ty jídelní excesy nijak neškoděj, už má kilo čtyřicet 🙂

rendulina
10. čer 2009

http://www.novinky.cz/zena/deti/170890-na-trhu-...

mrkněte to je mi novinka-i když člověk by byl rád,ať už by to byla holka či kluk,že?

aknyt
10. čer 2009

Spes, 8 buněčná jsou 3 den naprosto ukázková 😉 (den OPU je den 0).

len
10. čer 2009

Rendo, to by mě zajímalo, na jakým principu to funguje... A 80 % šance teda nic moc, přihlédneme-li k tomu, že normálně je to 50/50 😀

rendulina
10. čer 2009

len: nedávno jsem si strašně moc chtěla pořídit koťátko.Četla jsem tu pak jaké máš trable s tou toxou ale také se informovala od zkušené chovatlky,že to jen tak chytit od koťátka nelze(že jsou to spíše pomluvy a fámy).
Tak jsem ráda,když sem občas napíšeš,jak to s tím vaším Plivníčkem zvádáte... 😉

Nejdříve jsem chtěla také Britku ale po názorech druhých(i když záleží hodně na povaze určitého koťátka)jsem se doslechla,že až tak prý nejsou mazlivé-spíše tedy pokud se JIM chce,tak příjdou pro pohlazení....a hodně línají.

A tak jsem se rozhodla pořídit klasik mourka(i když v barvě Whirkas)což také není legrace sehnat!

I fyzyotrapeutka na Mojžíšce mě dala brouka,že při IVF není dobré mít kočku(nesměla bych se dotýkat jejich exkrementů+mystiček) a také pokud by se zadařilo,tak si zase kočky rády lehají miminkům na břicho(a hrozí udušení)I když to nemyslí zle.

Nyní jsem to na čas odložila jak se zadaří či nezadaří a budu pátrat dále.

rendulina
10. čer 2009

No jo,brala bych ten test také s nadhledem a nechala se překvapit spíše z UZ 🙂

spes2009
10. čer 2009

Len, Aknyt děkuju za odpověď. Jsem zase moudřejší 😉

len
10. čer 2009

No, já už jsem teď na toxu odborník 😀 A Adušku bych určitě pryč nedala 😵

Co se Britek týče, nemám moc zkušeností (to by spíš věděla Maja), ale ta naše opravdu mazlení musí vyžadovat sama, nicméně vyžaduje ho permanentně, nebýt na ni dva, tak její potřeby neuspokojíme 😀 A co se týče línání, no, s vlasama do pasu je byt pořád plnej "mých chlupů," ty její se zcela ztratí 😀

Jinak exkrementů se taky nedotýkám, na to mám do záchoda lopatku (nehledě na to, že jsou nakažlivé až po 2 dnech a ještě je třeba je pozřít) a pokaždé si pak jdu umýt ruce antibakteriálním mýdlem. A celej záchod pak drhne manžel.

A víš, jak je to s tou toxou - já ji chytila i bez kočky, nejspíš ze zeleninovýho salátu (v těhu je doporučené jíst zeleninu skoro po kilech 😀 ) 😉

A co se týče zalehnutýho miminka, ach jo, to je taková pověra... Nehledě na to, že mi tu spousta kočkařek potvrdila, že prostě naučili kočku do postýlky nechodit a je to.

Takže doporučení začínající kočkařky 😀 V prvé řadě přeju, ať klapne IVF - pak se raduj z těhotenství a na kočku kašli 😉 No a kdyby náááhodou neklaplo, tak do toho určitě jdi, je to takový náhradní mimino, jedna z nejlepších věcí, co mě v posledních letech potkala 😵

kkamca
10. čer 2009

Já mám kočky 3 😀

len
10. čer 2009

No vida 😀 Já se zatím sžívám s jednou, ale jestli nebudou děti... 😉

rendulina
10. čer 2009

jéé tak to máte len štěstí,že je vaše Aduška taková mazlící.

Jinak se budu řídit tvého doporučení a když to již pro tentokrát neklapne,bude číča! 😀

kkamca
10. čer 2009

len já jednu britskýho kocoura pořídila když byl prdísek ještě malý..Al jako těhule sem se mezi zířaty pohybovala a nikdy nic..A před 2 roky nám přibyl páreček perských koček..Já jako exkrementy nevybírám..to dělá přítel..Ale říká se že spousty lidí má toxoplazmozu v těle a neprojevuje se.. 😉

rendulina
10. čer 2009

ahoj kkamca: a jak to se třemi zvládáš?

Mě dalo nejdříve velké přemlouvání než se s tím manža smířil a jako mi to dovolil-kočku v paneláku.Vyrůstal na vesnici a tak mu příjde každé větší zvíře kromě křečků atd.jako chudáci...

Já to beru tak,že kočka až takový chudák není-vystáčí si doma sama a je to prkatičtější z hlediska venčení.Já kdysi psa měla (Amerického kokršpaněla)a na venčení jsem moc nebyla.A nyní mě by to nebavilo již tuplem-jezdit 3-4x denně výtahem z 8.patra venčit a modlit se že to vůbec dolů stihnem. 😀

len
10. čer 2009

No, Kkamco to mi povídej, já taky netuším, kdy jsem ji chytla a natož jak 😉 Ale fakt je, že mi kvůli ní málem stopli IVF 😝 Jinak netuším, jak se do dá z bobků chytit, když vezmu lopatičku (uchopím ji za rukojeť), naberu bobek (maximálně pár hodin starej) a vyhodím ho - nedostane se mi k ruce blíž jak 5-10 čísel, snad proboha ty bakterie neumí skákat 😀 A pak hned jdu do koupelny a umyju ruce antibakteriálním mýdlem 🙄

kkamca
10. čer 2009

rendulina..bydlím taky v paneláku..ale jo dá se to..někdy mě teda jako docela štvou..a hlavně chlupy.Je to práce je vyčesat,denně lux obden vytírat celý byt..a jejich misto kde maj wc denně vytírat.Ale zas když přijdou a máš nějaké trápení a sahneš jim na hebký kožíšek..pomazlíš 😀 není nad to.
Jediný co nám radil mvdr at pořídíme číči 2..nakonec máme 3 😀
Taky mám trochu obavy z té toxo,ale zatim sem nebyla na žádných testech tak ani nevim jestli jí náhodou nemám 😀 Mi nic neni 😎