CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

papus
10. čer 2009

ahoj Sari no to je super budeme tam spolu 😵 😵 😵 mě to taky bolelo docela při tom Orgalutranu ☹ určitě ve folících něco bude musíme věřit 😉

larri
11. čer 2009

dobre ranko,
holky pichacky,ja ten Orgalutran picham do ruky.Taky to stipe,ale neni to tak hrozne,poradila mi to sestricka z car.

rendo,ja nemam neschopenku,ale tim,ze delam v restauraci kratky,dlouhy,tak jsem si vzala volno.Mam dovcu 5 dni,ale jinak 12dni volna.Pristi tyden bych chtela jit do prace,je to na dva dny,tak snad to zvladnu.

papus,vidis,rikaly jsme,ze muzeme zacit stejne pichat,nepovedlo se,tak budes pri OPU se Sarou.
holky,staci dve pekna a kvalitni vajicka. 😉

larri
11. čer 2009

papus,zadny sexik.dej pozor,at ti nepopraskaji folici a hlavne at si muzicek setri co nejvic na pondeli.

jo a ja teda na sex nemela chut pred OPU vubec a ted zatim taky ne.vadi mi to velke ,nafoukle bricho. 😉 a hlavne mam strasne citlive prsa,tak by to melo opacny efekt.

aknyt
11. čer 2009

Ahojky 🙂

Holky, díky za včerejší srazík, moc jste mi pomohly. A hlavně jste mě navedly (i když nepřímo) na nápad zavolat tetě mudře, aby mi zjistila, kde by mohli udělat tu laparku už v srpnu. Tak jsem jí dnes volala, prý se mi poptá (vyloučila jsem Chomutov a Most). V tom jí věřím, že by svou nejoblíbenější (jedinou) neteř neposlala někam, kde by k nim neměla důvěru. Takže teď čekám, co zjistí 😉

Moc ráda jsem vás viděla, všechny jste bojovnice!!! A myslím na Saru, jak jí asi je na punkci bez narkózy a držím palečky, ať to co nejlíp zvládne.

Larri, co ty? Co bříško? Koukám, že jsi nemohla ani dospat, v 6 ráno už jsi byla na koníkovi 😉

spes2009
11. čer 2009

Ahoj 🙂
Je super, že jste si to včera pěkně užily, příště budu snad s vámi 😉

Aknyt je pravda, proč by jsi na laparku nemohla jít nikde jinde. Tak držím pěsti, ať ti to jinde v tom srpnu vyjde 🙂

Sara je na OPU bez narkózy? Tak to na ni myslím ještě víc, snad to všechno krásně zvládne.

Larri, náš sex. život během stimulace, OPU a ET a po ET stál docela za nic. Během stimulky jsem na to jednak neměla chuť a nebylo mi to ani moc příjemný. Potom jsem se bála, aby mi folíci náhodou nepraskly a pak čekala na ET a pak ještě po ET, aby se něco nestalo, pak ještě MS, takže když to sečtu, byl to zhruba měsíc bez sexu. Tak jsme si to potom vynahradili při svíčkách a připadala jsem si, jako když je to poprvé 😅

Holky, ten Orgalutran se píchá k čemu, to je při klasické stimulce?

aknyt
11. čer 2009

Ten Orgalutran je u krátkého protokolu a brání předčasnému prasknutí folíků. V dlouhém podobnou funkci plní Zoladex nebo Diphereline (nebo tak nějak).

aknyt
11. čer 2009

Spes, problém je, že většina zdravotnických zařízení má omezený provoz o prázdninách a berou jen akutní případy.
Takže teď se mi teta poptá u nás v severních Čechách, jestli náhodou nefunguje někdo i o prázdninách.

spes2009
11. čer 2009

Aknyt, tak já měla dlouhý a píchli mně na začátku ten Diph. s tím, že mi to má navodit uměle přechod.

Tak držím pěsti, ať se někde najde volné místo a máš to brzy za sebou. 🙂 Vůbec jsem netušila, že zdravotnická zařízení mají takhle omezené provozy. Já po doktorech nikdy moc nechodila, tak jsem občas jak Alenka v říši divů. Až vlastně teď s CARem poznávám naše zdravotnictví...

larri
11. čer 2009

Ahoj ,
jo Aknyt bricho ujde,vzdycky vecer je hrozne obrovske.Je mozne,ze mi je po utrosu tak divne? Minule jsem ho nebrala,nebyl duvod,tak nevim,jestli je to normalni.

Aknyt,ja uz mam v sobe tri lizatka,koukam na net a jenom rozbaluji.Jsou sladka,ale zaroven ovocna.

Sari,na tebe myslim,ale jsem mrcha,musim ti napsat,ze lizatka jsou skvela. 😉

len
11. čer 2009

Spes, jo, tak to je - u dlouhého dostaneš dlouhotrvající zastavovačku na začátku, u krátkého dopícháváš současně s posledníma injekcema. Proto udávají, že dlouhý je většinou šetrnější, protože to máš rozložené do delší doby a tělo nedostává takové kopance najednou. Ale samozřejmě je to individuální, někdo zase na dlouhý reaguje špatně...

Mimochodem, včera jsem si četla příbalový leták k Diphereline (jo a fakt stojí skoro 10 000) a s hormonama to šíleně zacloumá - nejdřív nárůst LH a FSH a pak dlouhodobý pokles a útlum. Vedlejší účinky nám známé, že - návaly, ztráta chuti na sex...

aknyt
11. čer 2009

Larri, já měla jedno lízátko k snídani 😀 a bylo dobré 😉 Len bylo po Utrouši divně, mně nebylo nic (kromě zácpy), jenže u mě je to tím, že jsem kolos 😉 Takže ti může být divně. Hlavně aby se nezhoršovalo to bříško, mám o tebe strach.

larri
11. čer 2009

Aknyt,mne uz ani to bricho moc neboli,ale ja ho mam nafoukle a velke normalne,takze ted je to teprve velikost.

Zacpu taky nemam,nemam s tim vubec problem.Pri fOSTIMONU to bylo horsi.

len
11. čer 2009

A já žádný lízátko nedostala! ☹ 😀
Asi jsem se vám tam neměla chlubit svým špekem, že? 😀 Sar pouze myslela na mé dobro 😀

aknyt
11. čer 2009

Len, odešla jsi moc brzy 😉

Larri, ono i to nafouknutí by mělo mizet a ne se zvětšovat!!!

larri
11. čer 2009

Sara lizatka vytahla az pred odchodem.

Mi se to bricho nejvic zvetsuje vecer.Ja jsem to tak mela i pri laparce.A jestli mne budes strasit,tak se oblecu a pojedu do car. 😠

len
11. čer 2009

Aknyt, jsem domů dorazila za pět osm. Vezl mě táta autem a jak tak předjíždíme bus, mává na mě Honza, který s ním zrovna jel 😀 Jsem mu říkala - doraž v osm, budeme píchat 😉

Larri, pokud by břicho nesplaskávalo a bolelo to a bylo ti zle, tak radši cinkni do CARu, přeci jen s 21 folikulama by byl možný i hyperstimulák... A pokud by se embrya zavrtala a začala produkovat hCG, tak by ho to ještě mohlo zhoršit...

aknyt
11. čer 2009

Larri, Len to napsala přesně. Prostě jsi těch folíků měla fakt hodně. V CARu jsou dost opatrní, takže když bys jim zavolala, tak by nabrali krev a prověřili to. A hyperstimulák je průser, když se rozjede - může jít o život, bez nadsázky.

larri
11. čer 2009

Slibuji,ze tam zitra pujdu,dneska prosim ne.Toci se mi hlava,tak nechci riskovat.

Mam si tam predem zavolat?

aknyt
11. čer 2009

Možná ani nemusíš volat, oni by tě měli vzít i tak. A problémy s dýcháním nemáš (jako že by ses zadýchávala)?

aknyt
11. čer 2009

Ale pokud jim zavoláš, že se ti nafukuje a bolí bříško a točí se ti hlava, tak bych se skoro vsadila, že by tě chtěli vidět hned 😉

larri
11. čer 2009

tyno,ty mne zlobis.ted bych rekla,ze se zadychavam,ale protoze mi to pises. 😠

tenkrat tam sla tuli a divaly se na ni blbe,budou si myslet,ze nic nevydrzim. ☹

spes2009
11. čer 2009

Larri, je pravda, že jedna holčina, co měla OPU v květnu, tak měla potom pořád nafouklé a bolavé břicho a nakonec se jí ten hypersitmulák rozjel. Četla jsem taky, že hyperstimulák mají většinou ty, co otěhotní. Nevím, co je na tom pravdy, ale u té holčiny to platí 😉

aknyt
11. čer 2009

Spes, většinou to tak je, že nárůst hCG ten hyperstimulák postrčí. Neplatí to stoprocentně, ale spousta holek to tak měla.

Larri, promiň, zlobit a nervovat tě nechci, jen se o tebe bojím. Však jsem to včera říkala, o té holčině, co se jí rozjel a pak musela kvůli tomu na redukci, protože jí začly selhávat játra a ledviny a dvojčátka by "neutáhly"...
a na to, jak se budou koukat, se úplně vykašli, pokud je to jediný důvod, proč tam nechceš!!!

larri
11. čer 2009

Tak a dalsi mne tady zacina strasit ,ach jo.Ja mam proste velke bricho,protoze jsem tlusta. 😠

aknyt
11. čer 2009

Larri, chceš na zadek? 😉

larri
11. čer 2009

Aknyt,kdyz tam ted zavolam a oni reknou,ze mam prijit,tak mi vezmou krev a jeste neco budou delat?

😀 😀 😀 ja jsem jak male dite,ale ja byla v pohode do doby nez jste se do mne pustily.

aknyt
11. čer 2009

Pokud to vyjde na rozjíždějící se hyperstimulák, tak snad dávají kapačku.

spes2009
11. čer 2009

Aknyt, aha, už tomu rozumím 😉

Larri, strašit tě nechci, ale zdraví máš, holka, jen jedno a to, že tam dojdeš, tak za to nic nedáš...

aknyt
11. čer 2009

Larri, moc moc moc děkuju za IP a kontakt, vypadá to, že by mě tam v tom srpnu měli v pohodě vzít, příští týden dělají rozpis na indikace na červenec a v srpnu bych prý šla 🙂

len
11. čer 2009

Larri, nejseš tlustá a i kdybys byla, tak na tloušťku se v tramvaji neomdlívá 😉
Tak, teď už tě strašíme tři, tak třeba nás vezmeš vážně 😀