CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

aknyt
23. říj 2009

Ahojky 🙂

Haaribo, dej se hezky do pořádku a v příštím roce vyraž do dalšího a jistě i úspěšného boje 🙂 A třeba se stane vánoční zázrak a do CARu už nepůjdeš.

Jasmin, nevím, čím to je ty nepříjemné transfery, měla jsem takové 2 - můj první a ten zatím poslední. Ty 4 mezitím byly v pohodě.

Spes, podle mne při běžné stimulce si tělo vytváří částečně progesteron samo, tak není asi tolik třeba ho dodávat, jako u KETu s dodávanými estradioly... Taky přeju krásný víkend 🙂

spes2009
23. říj 2009

Aknyt, asi to tak také chápu, že to mám potlačené více, než při ETu. Ale v každém případě jsem si u sebe vzpomněla na slova Jaroš, že jsou ženy, které otěhotní jen při ET a zase ty, které jen při KET. Jsem za to moc ráda, že jsem si v květnu nechala zavést jen jedno a to druhé jsme zamrazili... A vyzkoušela jsem si obě varianty.

Teď jsem koukla na postupku, nevím, jak se mám zalogovat, abych si to tam upravila. TP mám 5.6.2010, // jsem našla 30.9. a srdíčko jsme měli už 8.10. A pohlaví fakt zatím nevíme 😀 Krásně je tam ten listopad zaplněný, tak doufám, že to bude ten pravý měsíc na všechno 😉

jasmina309
23. říj 2009

No holky, já mám Crinone a první sem měla až večer v den ET. To je taky zvláštní...

Jinak Spees ET mi dělala Bláhová, a probíhal zrovna tak...jen ty výrazy sem si nezapamatovala. A ležela sem tedy též se zrcadly pár minut no...

Haaribo- naber sílu kotě a po vánočkách bude líp 🙂

Holky, že je lepší spíš něco dělat po ET, že vyležete a vysedět se to prostě nedá? Ted mi říkala kámoška co prej dělám v krámě, že mám ležet...Jenže těhotenství není nemoc, jen se snažím v první deny víc šetřit...že je to tak?

jasmina309
23. říj 2009

Spees, my máme někde nějakou postupku??? Sem asi zaspala či co?

spes2009
23. říj 2009

Jasmin, to ležení a sezení by snad nemělo mít vliv, ikdyž v některých CARech to doporučují. Já osobně jsem se snažila dva dny ležet po ETu a teď po KETu jsem měla jen jeden den dovču a téměř jsem kvůli štěněti neležela a vidíš výsledek. Takže je to hodně relativní. Asi bych zbytečně nestála dlouho na nohách a snažila se šetřit, ale že by jsi musela ležet jako marod, to také ne 😉

No postupku máme na apolenky.kvalitne (jsou to stránky, které dělala Aknyt a tam je, co koho čeká a co se povedlo a tak). Myslí, že u tebe tam je, že čekáš na // 🙂

aknyt
23. říj 2009

Spes, poslala jsem ti, jak se přihlásit do postupky (kdyby nešlo, tak dej vědět, opravím to), ty údaje jsem dávala přibližně, podle toho, co jsem posbírala za info 😉 ale hlavní je, že se zadařilo a nepatrné detaily v datumu to nepokazí 😀

Jasminko, tebe jsem tam bez optání taky dala, aby měly případně info i holky, které nemají čas dočítat. Doufám, že to moc neva. Je to na: apolenky.kvalitne.cz

saralinda
autor
23. říj 2009

Ahojky holky, díky za připomenutí postupky. Tak jsem se tam updatovala. Už je konec října a rozhodně se necítím, že bych měla za měsíc začít stimulovat a přes Vánoce to taky hrotit nechci (navíc mi to přijde stále nějak brzy). Takže jsem tam dala neurčité datum - rok 2010. Uvidím, třeba to ještě změním, ale stále se na to ještě necítím. Teď se zatím snažím napravit můj cyklus a zbavit se cyst přes ty léčitele. Samozřejmě že nevím, zda mi to pomůže, ale každopádně je to teď pro mě nějaká akce.
No, uvidím, zda to nezměním to onko-UTZ, na který jdu příští týden. Jestli mě do dalšího IVF nebudou tlačit co nejdříve. No, doufám, že ne.

Přeji Vám všem krásný pohodový víkend bez migrén a špatné nálady.

aknyt
23. říj 2009

Sar, ty jsi šikovná 🙂 Pokud tě nebudou tlačit, tak si nech čas a uvidíš, jak se budeš sama cítit. Vím, že je to hloupý dotaz (a je na něj brzy), ale nepřemýšleli jste i o darovátkách?

saralinda
autor
23. říj 2009

Blbá otázka to není a navíc "darovátka" to je moc pěkně řečeno. Od července jsem zapsaná v registru o darovaná vajíčka. Prý je to čekání tak na 2 roky, tak jsem se tam nechala zapsat a je to. Dá se to kdykoli zrušit. Nezavrhuji ani adopci, naopak docela pro ni jsem. Ale zatím si říkám, že to ještě budeme zkoušet "přivést mě do jiného stavu". Snad to vyjde. Až se definitivně rozhodneme pro adopci, tak budeme muset uspořádat velkou svatební párty, protože nesezdaní (pokud mám správné informace) adoptovat dítko nemůžou. No, zatím se snažíme "jenom" něco málo přes 2 roky a tak musíme být trpěliví. A já stále věřím, že se nám to povede a miminko mít budeme. Pravda, někdy přijdou chmury a špatná nálada, ale většinou tomu věřím a to mě drží nad vodou a nese dál.

maja42
23. říj 2009

čus baby, díky za slova útěchy 😅 dělala mi to jaramboš, setkala jsem se s ní poprvé a vypadala dost v pohodě, taková porculánová panenka a hodná. napsala mi hned i doporučení na lázně. akorát se mi stalo, že po pregnylu jsem měla mohutnou alergickou reakci, stejně jako v druhém těhotenství, opuchlá a samý svědivý flek. tak prý špatně snáším hcg. to je docela vtipné, že když chci otěhotnět 😅 spermio solidní. ale musím říct, že já tomu vůbec nevěřím. my jsme neměli v započitatených dnech žáden styk, jen tu stříkačku, tak mi přijde úplné ufo, že bych z toho měla otěhotnět. krom toho čísla mluví jasně, menší pravděpodobnost než normoš domácí snažení. jo a včera tam byla nějaká kotrola shůry, tak jsem se fakt musela tlemit, když nějaký týpek v obleku tam poplácával řež, jaké má vkusné nástěnky. díky tomu tam byl tak akorát pěkný šrumec a samotná inseminace tím pádem byla rychleší, než kterýkoliv v styků za celý život 😉

jak se tu nekdo ptal na tamoxifen a pregnyl, tak tamox mi nedělá nic, oproti clomifenu žádná bolest břicha ani depky, zato ovuluju na moje měřítka strašně brzo, 10DC. tudíž ok. pregnyl viz výše, takže ten už nebudu dostávat, snad prdne vejce i bez něj. modřiny žádné a to mám i tu trombosvini mutaci. bych s tím svištěla k apo.

saro, myslím, že adoptovat může i jedinec, ale manželé mají prý větší šanci. my jsme se s M shodli, že případné darované gamety nechcem (on nechce vajíčka a já spermie 😅 ) a jsme domluvení, že v červenci to spustíme a podáme žádost. do té doby aspoň nosíme děckám do kojeňáku věci, zrovna plánuju nějaký větší nákup na vánoce 😉

spes2009
23. říj 2009

Aknyt, díky za návod 🙂 Koukala jsem, že už jsi mě tam opravila. Jasné, že to neva, já jen, abyste měly správné info 😉

Btw teď mě napadá, jestli nevíte něco o Nitence, jestli už porodila. Koukala jsem, že u postupky má TP 14.10., tak to by už měl být Franta na světě 😵 Tak snad je vše OK...

spes2009
23. říj 2009

Ha, tak koho to zajímá, vyštrachala jsem nějaké info o Nitence. Ve středu měla nastupovat k Apoli na vyvolávačku a v případě, že to nezabralo, měla na čtvrtek naplánovaného císaře. Takže už by měl být Franta určitě na světě 😵

saralinda
autor
23. říj 2009

Maja, kolik IVF už máš za sebou? A jaké máš teď plány? Ptám se proto, že už uvažujete o adopci. Já si s darovanými vajíčky taky nejsem na 100% jistá (vyškrtnou z pořadníku se dá kdykoli). Jednou si říkám, že když už darované vajíčko, tak to už můžu jít rovnou do adopce. Pak si zase říkám, že děti k adopci jsou často děti kuřaček, feťaček...no, že prostě ta matka nedbala na živý zdravotní styl během těhotenstí a to já bych během těhu s darovanými vajíčky dbala. No a pak si zase říkám, že to dítko za to prostě nemůže, že má takovou matku a že ho to třeba lehce poškodí na celý život. Že každé dítě si zaslouží lásku. Takže asi takto se to ve mě míchá. A nastane ta varianta, která nastat má. Šťastná samo budu když se nám zadaří přirozeně, díky IVF, díky IVF s darovanými vajíčky i s adoptovaným prďolou - a to pořadí není rozhodující.
Krásný víkend.

jasmina309
23. říj 2009

Tak sem skoukla postupku a je na co se dívat! Tolik vás čeká na jvf, že to bude v roce 2010 jen zářit!
Aknyt- to víš že se nezlobím, naopak... Děkuju, žes na mě myslela a přidala mě 🙂

elana
23. říj 2009

Ahoj holky, slíbila jsem Len, že Vás budu pozdravovat (my jsme spolu tyhle dva týdny v lázních, ale já už zítra odjíždím, tak tu zůstane sama), tož tak činím 😉 Má se dobře, bydlí komfortně, jí opulentně, marinuje se statečně a léčí se efektivně🙂 Právě jsme se vrátily z kina, jinak denně dáme po procedůrách kolem 10km nějaký ten pěšovýlet...takže spokojenost🙂

saralinda
autor
23. říj 2009

Elena, moc díky za vzkaz. Zní to báječně a je super, že si to tam takto užíváte. Tak a teď brzké oplodnění 🙂

jasmina309
24. říj 2009

Elea, děkujeme!
To je fajn, že si to holky užíváte i výletujete!
Tak ted už jen to štěstí a lepší naladění směr miminko!!! 🙂 🙂 🙂

marcelli
24. říj 2009

jasmina309 já jsem taky CRINONE zaváděla až večer v den KETU,je to zvláštní,že ho každá zavádíme jinak...

maja42
25. říj 2009

saro, já zatím na ivf nebyla (ale zkusím to, když to dojde tak daleko), těhotná jsem byla dvakrát přirozeně (po lehké stimulaci vaječníků). akorát jsem poněkud potrácivá 😒 pro mě ale ta adopce byla vždycky jeden z rovnocenných způsobů mateřství a na reprodukci vlastních genů nelpím. jen by my bylo proti mysli mít děcko s dárcem, vejce bych brala, ale to nechce zas M 😉 ale u mě jsou to zatím fakt jen teorie, ještě budem zkoušet.

jasmina309
26. říj 2009

ahojte Apolenky!
Viděli ste včera ve zprávách tu kr..u co odložila k Apoli do babyboxu svý dítě? No psycho...Hrůza, taková maj právo na dítě....Bože, bože...

Jinak hlásím, že na 2 dny zmizím. Dcera má celý táden volno(ředitelský kvůli novým oknům ve třídě a prázdniny dušičkový) a tak odpoledne vyrážíme i s naším psíkem do Děčína(hodina vlakem) a trochu se potěšíme s rok a půl starou neteřinkou Elišku. Taky upravíme hrobeček,dáme kytky a svíčky...Jako tradičně...Letos je nás z rodiny o jednoho méně.....
Tak myslím, že toho válení bylo dost u mě, už mě bolí celý tělo. I když já jinak do práce nechodím, sem doma, tak sem zvyklá dělat něco aktivně 🙂. Nic tím výletem snad nemůžu pokazit.
🙂

Maji- já bych na tvým místě to zkusila též přirozeně, dokud to jde...
Aknyt- co chlupatá kulička? 😀 Ten náš se mi pomstil. Nechala sem ho 15 minut doma samotnýho a zaběhla na injekci na středisko a on natruc udělal ee...pacholek, tak ted ho trestám tím, že musí ležet v boudičce a čučí jak jelimánek 😕 😀
Copak Len...
Larri- ty mi děláš chutě s tím latté 😀
Rendulíno- a co ty? Jak je ? A co práce? Dobrý?
Haaribo- hezky chystej tělo na příští boj 🙂

Vás ostatní moc zdravím a přeju pěknej zkrácenej týden 🙂 🙂 🙂

martinka.a.honzik
26. říj 2009

Ahojky Apolenky,

jasmina309: já si myslím, že takový výlet nevadí. Já jsem po ET taky jezdila na chatu (2 hodiny vlakem) a podivej co z toho vylezlo 😀

Aknyt: jetli to dobře dopadne, tak bysme mohly jít na KET cca ve stejnou dobu

Je super, že si Len ty lázně tak užívá. Já jsem si je taky užívala, i když byly závěje a -15st (jen přechod z -15 do +40 koupele rašeliny, byl docela masakr 😀 )

Jinak u mě je naštěstí zánět zažehnán, už mám jen poslední 2 prášky antibiotik (zítra v 5 ráno beru poslední), no a 31. nebo 1. by měla dorazit MS, takže se budu u Apolináře objednávat na UTZ před KET cca na 10.11. Tedy pokud nějak nevadí, že jsem prodělala ten zánět a brala antibiotika. Nevíte někdo?

len
26. říj 2009

Ahoj ahoj, jenom na skok ydravim y layenske knihovnz. Mam se bajecne, akorat teda dorayila MS, takye mi yredukovali procedurz a krome toho, ye je mi yle, me ceka tzden ynacne nudz. Mejte se a dekuji ya ypravz 🙂

aknyt
26. říj 2009

Ahojky,
hlásím, že Nitenka má Fandu, narodil se po komplikacích 21.10., měl 53 cm a 3700 g.

Sar, to je možná dobře, že připouštíte i variantu darovátek a současně se nevzdáváte 🙂

Jasmin, kulička je pěkně nohatá a zubatá. Teď tu dlabe granule dozdobené salámkem 🙂 O víkendu jsme ji začli trénovat na geopsa, zvládla s námi cca 4 km a dvě kešky.

Marti, pokud zánět nebude pokračovat, tak by KET neměl být problém. Jestli půjdem spolu do KETu, tak by ti to mohlo vyjít brzy. Většinou kdo šel se mnou, tak už se zadařilo buď hned a nebo v dalším kole 😉

aknyt
26. říj 2009

Ahojky Len, tak to tam přečkej ten týden nudy a budem se na tebe těšit po návratu 🙂

martinka.a.honzik
26. říj 2009

Aknyt: no nám Verunka vyšla hned při 1.IVF a prvním ET jednoho embryjka....kvůli ménu hyperstymuláku se zavádělo až 5.den, takže máme u všech PK. Tak nějak doufám, že se to i tentokrát povede hned. Tak abych pak nebyla o to víc sklamaná. Holky nevíte jak je to při rozmrazování na KET, to rozmrazí jen to 1 co chceme a nebo všechny 3 a když se to nepovede, tak budeme mustet na 2.IVF? Jinak po dobrání antibiotik půjdu na kontroulu i s kontrolou moči, tak by měli zjistit, zda je to už Ok.

martinka.a.honzik
26. říj 2009

Len nic si z toho nedělej, já sice díky nepřetržitému užívání antiko jsem MS neměla, ale zase jsem tam chytla virozu a dokonce jsem byla 4 dny na izolaci...takže jsem byla úplně bez procedur a ještě navíc sama v izolaci. To je teprve nuda.... 😀

aknyt
26. říj 2009

Marti, myslím, že je mrazí jednotlivě nebo po dvojicích, takže si asi můžeš říct, kolik jich chceš dát. Ale jistě to nevím, my měli jen jedno zmražené a teď máme dvě a chcem obě, takže jsem to řešit nemusela.
To, že se vám zadařilo napoprvé je mimořádná klika, tak držím palce, ať zklamaná nejsi 😉

martinka.a.honzik
26. říj 2009

No u Apolináře říkali, že jsme snad v ten den OPU, co jsme byly, otěhotněly snad všechny, byl to nějaký hodně plodný cyklus 🙂)) a taky na nás vlezlo asi jaro nebo co.... 😀. No mě moje gyndařka říkala, že v den ovulace mám tak vysokou sliznici, že je to pomalu hraniční s těhotenskou, tak snad by to mohlo být dobré pro KET, tak uvidíme. Třeba bude listopad taky tak plodný a všechny včetně Len budeme těhu a v srpnu přeplníme porodnici Apolenkama 😀

aknyt
26. říj 2009

Marti, to by bylo super, kdyby se zadařilo celému osazenstvu. Mně sliznici vždycky chválili, ale nic z toho zatím nebylo (tedy zakončeno narozením miminka). Tak uvidíme. Mám tam dvě morulky, jednu A a druhou B kvality. Třeba se poštěstí teď.

martinka.a.honzik
26. říj 2009

Já mám myslím 2x A a 1x B a snad je zamrazili po jednom, doufám. Bylo by to super kdyby nám vyšel KET ve stejný den a hlavně hrozná náhoda 🙂.

Měly bysme krásné Vánoce.... 😉

Zítra večer odjíždím až do neděle na chatu, tak tu celý týden nebudu a ozvu se asi až v ponděli. To už budu vědět víc, možná už i termín UTZ, pokud MS dorazí v neděli.