CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

aknyt
28. bře 2011

@pavelka Ahojky, mám dojem, že ta genetika trvala cca 6 týdnů. Ale nepamatuju si přesně. 😉

@mufinka26 Ahojky, přeju hodně štěstí při IVF 🙂 Já jsem taky silná, chodila jsem nejradši k MUDr. Jarošové, ta to opravdu neřešila. Ale jestli se setkáš s Doc. Řežábkem, tak je dost možné, že váhu zmíní, tak abys na to byla připravená. Určitě ti teda neřekne, že do IVF nemůžeš jít dokud neshodíš 😉

mufinka26
28. bře 2011

aknyt Já sem se s Doc. Řežábem setkala, dělal my profuky a byl úplně v pohodě.. chodim cvičit a to ho potěšilo 😀 Jinak váhu neřešil... 😀 😉 asi měl dobrej den 🙂

r.severanka
31. bře 2011

Ahoj všem, mám dotaz pro vás už "starší" Apolenky 😉... Co měsíce červenec a srpen u Apolináře? Mají nějaké prázdniny nebo třeba omezené ordinační hodiny?! Moc děkuju za odpověď.

evulatko
31. bře 2011

@r.severanka, co ja vim, tak je to tam pres leto docela omezene, podle me laborka vetsinou nefunguje, posledni IVF se zacina nekdy v cervnu a pak pokracuji v zari. Takhle jsem to tam vetsinou zazila ja. Hodne stesti🙂

sponiarka
31. bře 2011

@r.severanka Ahoj jak říká evulatka tak si taky myslím že je tam přes léto omezeno

r.severanka
31. bře 2011

@evulatko
@sponiarka Holky moc vám děkuju, ať i při vás stojí štěstíčko! 😉

saralinda
autor
31. bře 2011

Co je má zkušenost, tak IVFka začínají ještě v červnu a dojíždějí je v červenci.Ke konci srpna už zase IVFka rozjíždějí.Konzultace ale probíhají celé prázdniny.

fori
6. dub 2011

ahoj, tak taky začínám chodit k Apolináři. jste tam spokojený? jinak dneska mi bylo řečeno že o prádninách IUI ani IVF nedělají. takže půjdu až v září. je to hrozná doba. A jací tam jsou lékaři?? dobrý?? já bych měla jít k doktorce Jarošový nebo tak nějak, znáte jí někdo?

kralka
7. dub 2011

@fori - dr. Jarošovou mám ráda. Zvykla jsem si na ní a už se snažím chodit jen k ní. Vyhovuje mi její přístup.

saralinda
autor
7. dub 2011

Fori, myslím, že můžu mluvit za všechny holky tady - spokojené u Apoli jste. Koukni na 1. stránku, tam to Len pěkně popsala a vše platí. Lékaři jsou odborníci, sestry moc milé a navíc z lidí netahají zbytečně peníze (takže IVF můžeš klidně pořídit za 30kč - záleží na "diagnóze"). Do září ti to uteče, protože v mezidobí ti budou dělat různá vyšetření a tak. Přeji hodně štěstí.

fori
7. dub 2011

@saralinda tak to jsem ráda že čtu i nějéké pozitivum na Apolináře, všude na něj spíš nadávají. tak snad nebudu litovat že jsem odešla z ICSARU. po první návštěvě vám písnu moje dojmy.

r.severanka
7. dub 2011

@fori jsme na tom úplně stejně, taky jsme odešli ze stejného Caru, jako Ty... Dala jsem prostě na své pocity, a mám radost, že nás je víc 🙂. My jdeme na první návštěvu 9.6., a vy?

fori
7. dub 2011

@r.severanka ještě objednaná nejsem, ale chtěla bych taky nějak v červnu. to je tam taková čekací lhůta?? že jdete až v červnu?

r.severanka
7. dub 2011

@fori Asi jooo - taky jsem byla mírně v šoku :-/... Čekala jsem, že tak měsíc..., že by těch párů bylo opravdu už tak moc?
Objednávali jsme se na konci března.
Ještě jsme se ptali, jestli to nejde dříve, prý ne. Ale ono to uteče..., jen teda počítám, že se něco víc bude dít fakt až na podzim ☹...

maarina
7. dub 2011

Ahoj holky. Jen sem si vas zbezne procetla a zajimalo by me kdo z vas chodi k mudr Jarosove. Ja jsem teprve na zacatku boje o miminko. Jdu na prvni konzultaci k mudr Jarosove v cervnu ale do gennetu tak sem se chtela zeptat jestli jde o tu samou lekarku nebo jestli ordinuje v obou carech. Pisete, ze je moc mila a tak vas prosim o vice zkusenosti. Jsem nervozni a to cekani je dlouhe ale drive nas bohuzel vzit nemohli, protoze toho maji moc. Tak vam moc dekuji za odpovedi 😔

sponiarka
7. dub 2011

Ahoj už chodím k Apoli dost dlouho všichni jsou tam moc milí a hodní jsem tam spokojená tet čekám na menstruaci a začnu brát hormony tak bych mohla jít na KET začátkem května.Když jsem se poprvé objednávala tak jsem taky dlouho čekala utčitě toho mají hodně.

fori
7. dub 2011

tak jsem se objednala, sestra byla moc přijemná, omlouvala se, že mě musí objednat až na červen, mě to ale vyhovuje protože se 18.6. vrátíme z dovolený a hned v pon. 20.6. jdem na první konzultaci. jelikož plno výsledků už mám od MUDr. Malíčkový tak to s náma půjde snad rychle - pokud do tý doby tedy neotěhotním přirozeně 🙂

band
7. dub 2011

@fori - ahoj 😵 , sem moc ráda, že si se rozhodla a začneš chodit k Aplináři - já na něj nedám dopustit 😵 😵 😵
Jarošová je moc milá, ale vystřídala sem víc lékařů a se všema sem byla moc pokojená.
Při posledním pokusu sem celou dobu chodila k as. Řezábkovi a bylo mic milé ho vidět, jak má úpřímnou radost z toho, že se povedlo 😵 😵 😵 - za ten lidstej přístup jim ještě musim dojít moc poděkovat!!!

Všem přuju hodně štěstí!!!

fori
7. dub 2011

@band ahojky, no mi se rozhodli včera u malíčkový, a už jsem objednaná. i Clexan se mi už chladí doma v lednici, ale zatím nepíchám.jen pokud bych otěhotněla tak si ho mám hned dát. takže jinak IUI až v září no. a ty v pohodě??

band
7. dub 2011

@fori to je dobře a přes prázdniny ti daj určitě Pregnyl a třeba ani žádný IUI nebude třeba 😉 - budem držet všechny palce, aby to bylo na to šup 😵 😵 😵 ...tak mi dej určitě vědět, jak to jde. Jinak já dobrý - zatim všechno ukázkový, tak už sme si snad všechnu smůlu vybrali 😉

fori
7. dub 2011

@band a jak funguje ten pregnyl?? já vím že tobě ho taky dali vid?já doufám že mi ho dají 🙂

len
7. dub 2011

Ahoj, mé dny na Koníku jsou asi sečteny, tak se se všemi loučím, všem přeji hodně štěstí a jenom hlásím, že kdyby si někdo chtěl pokecat se starými známými, písněte na merenibt@centrum.cz (nechodím tam moc často, ale...), popř. na emiminu působím jako uživatelka Ugluk, můžete mi písnout IP a mileráda každého přidám do soukromé apolinářské diskuze 🙂

band
8. dub 2011

@fori dávají ho na začátek každému. Je to vpodstatě těhu hormon a bylo mi řečeno, že to dávaj kvůli nastarování těla. Já moc nechápala, proč mi ho dávaj, když mám ovulaci vždycky a tak, jak má být a helemese 😵 - otěhotněla sem po něm pokaždé. Dojdeš si tam na kontrolu cca 10-12tý den cyklu a oni změří folíky a v den předpokládané ovulace si píchneš Pregnyl a nastává domací snažení. Ale píchá se třeba i před IUI.

fori
8. dub 2011

@band to vím že při IUI ho dávaj. Hele a berou ti tam krev na hormonální profil?? ten se prý bere 1až 3 den cyklu. protože jestli jo tak pak pojedu behem měsíce 3x.

band
8. dub 2011

@fori myslim, že jo. posílaj myslim do kachlíkárny na Karlák. Vzpomínám si, že sem 4 měsíce čekala na první konzultaci a pak to šlo všechno na to šup 😉

fori
8. dub 2011

@band tak dík za odpovědi. průběžně budu informovat co a jak. 🙂

band
8. dub 2011

@fori to doufám - určitě bude brzo o čem...držíme všechny palce, aby se ti tam líbilo a moc dlouho si tam nechodila 😵

aknyt
8. dub 2011

@maarina Ahojky, pochybuju, že by jedna doktorka stíhala dva CARy, ale zaručit nemůžu. Pokud se něco zásadního nezměnilo, tak bych řekla, že je to spíš shoda jmen.

Jinak pro ostatní - záleží na tom, co od CARu (kromě miminka) očekáváte - pokud kožená křesílka a hypermoderní prostředí (nemyslím přístroje), tak není Apolinář pro vás - je to historická budova, čekárna je na chodbě. Taky se se spoustou věcí nemažou, mají otestováno, že to nemá vliv na úspěšnost. Takže po transferu nebudete ležet na pokoji, ale půjdete domů, nedají vám Prednison jen jako preventivní záležitost, ale jen pokud nějaký problém s imunitou máte. Taky zapomeňte na ordinační hodiny po 16. hodině (výjimečně jsou i déle) a o víkendu jsou taky jen v nezbytných případech (odběry vajíček)...
Dostanete za to lidský přístup (občas teda někdo má "svůj den"), přijatelné ceny a možnost vést o postupu dialog. Taky když se ptáte, tak vám odpoví. Často dají na výběr, jestli chcete levnější léky a nebo dražší (když to postup umožňuje)...
My tam byli většinou spokojení a není to jen tím, že od nich máme mimi.

verru
9. dub 2011

@aknyt @maarina Ahoj, já bych úplně nevylučovala, že je to ta samá Jarošová, protože jsem byla včera u Apolináře a ona sama mi říkala, že si u Ap. zkrátila úvazek...

maarina
10. dub 2011

@verru Ahojky. A ty k ni primo chodis? Jaky na tebe dela dojem? Vycetla jsem od holek, ze je docela mila a hlavne pecliva, tak jsem rada. Ja spis schanim info, protoze ten kolotoc cim si vsichni prochazite me teprv ceka tak jsem nedockava a hlavne trochu ve stresu aby se to podarilo. diky.