CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

martinka87
10. led 2012

@ka_cenka87
@sluune holky, drzim palce na kontrolu... 😉 s nama vypsali veskere papiry pro registraci v CARu, manzel sel na to spermio a mne mezitim Dr. udelala UTZ 😉

sluune
10. led 2012

Marti a co pak bylo dal? 🙂 ja tam jdu v pulce svyho cyklu, tak myslis, ze od dalsi MS muzu zacit neco delat? Jezis jak ja se tam tesim 😀 😀 😀 a to kdyz jsem se v prosinci objednala, tak jsem pak mela chvili takovy divny pocity, ze to takhle asi nechci, ze se treba zase zadari doma... a ted se nemuzu dockat 😀

ka_cenka87
10. led 2012

@sluune Nevím ke komu jdu, jsem ráda, že jsem se vůbec dočkala (i když už jsme mysleli, že už nebudeme muset jít). Ale jdeme tam hned ráno, máme tam být v 8:15hod. O té abstinenci vím, i když u nás je to teď po té revizi takové nijaké. Takže spíš si manža bude muset dát pauzu od jiných svých radostí 😉 😀 No docela se těším, i když vím, že u nás to bude díky tomu, že už se nám povedlo (sice se špatným koncem) jen o hlídání zda vůbec mám ovulaci a jestli mi dozrávají vajíčka... Tak třeba se tam fakt uvidíme 🙂 😵

martinka87
10. led 2012

@sluune pak jsme byli jeste na jedne kontrole, kde jsme si domluvili IVF, mne udelala Dr. jeste jeden UTZ, koukla, ze mam ok foliky.. a manzela objednala na urologii, to jde ted 16. a pak jsem uz nebyla, jdu si zitra pro leky a naplanujeme IVF... ale ja budu stimulovat az od cca brezna, chceme ty 4 hrazene IVF
A Ty uz mas udelany HP? na tom jsem vlasnte byla uplne na zacatku, zda jsem ja hormonalne ok a to jsem...

sluune
10. led 2012

my zaciname 4 rok snazeni. kdyz to neslo dva roky, sla jsme k dr. Blahove do ordinace (ale ne do CAR) a ona me poslala na laparku a hysteroskopii, aby kdyztak kdyby byl nejaky zadrhel jsem si neplacala IVF. Manzel spg OK. Na laparce mi zjistili velike srusty po prechozenem slepaku (to ani nevim, ze by mi nekdy bylo tak blbe), takze mi rozdelovali delohu od strev a brisni steny atd. Pravy vejcovod zarostly, takze nepruchodny, vajecniky oba OK. No a po laparce, ktera byla 2010 v listopadu jsem 9.1.2011 nasla pozitivni test 😉 , jenze v 9+5 bez plodu, jen prazdny vacek, takze revize. Pak jsme se zacali snazit od kvetna a dotedka nic ☹ a to jsem zkusila sama na vlastni pest clostil, ovulacni testy a vubec nic nepomohlo. Takze jsme se s dr. domluvili, ze prijdu k nim a uvidi se. Proto zkusi asi i to IUI.

Kacko a kdyz vam to jde doma, proc jdete do CAR? uz se snazite dlouho?

je to divny, nam se zadari doma a pak musime taky na dopomoc. No ja si rikam, ze kdyby doslo na IVF, tak se modlim, at to jsou dvojcata 😀 ja o nich snim uz od 15-ti let, byl by to muj fakt velky splneny sen a jeste dva kluky nebo parecek, budu nejstastnejsi na zemi 😀

martinka87
10. led 2012

@sluune jeeee, fakt chces dvojcatka? 😉 Tak snad Ti to vyjde, moc preji!!!
Koukam, taky jsi si prosla osklivyma vecma ☹ My jdem rovnou na IVF kvuli tomu spatnymu spermiu, nema cenu nic jineho zkouset... 😉

sluune
10. led 2012

marti moc diky za drzeni pesti 😉 zatim me vsichni povazuji za blazna, ze nevim, co to obnasi atd, ale ja mam 3 kamaradky s dvojcatama, schazime se pravidelne a ti jedni jsou teda fakt pekelnici, holka s klukem a stejne mi to neodradi 😀 😀

fori
10. led 2012

.

martinka87
10. led 2012

@sluune to je dobre, jen si pekne prej dvojcatka, ja Ti je taky budu prat!!! 😉 drzim palce, aby to klaplo!!! 😉

ka_cenka87
10. led 2012

@sluune No já jsem chtěla zrušit návštěvu, ale sestřička mi říkala, že když už jsme se snažili skoro rok, tak by bylo lepší, abysme přišli, že nám třeba jen budou hlídat ovulaci a růst folikulů. Navíc já mám problémy s polycystickými vaječníky a tím pádem i se zvýšeným prolaktinem a teď už se mi zase vrací to, co jsem měla před těhotenstvím, takže mě zase začala pálit žáha a bolí mě prsa... 😖 Předtím jsem na to sama od sebe brala Mastodynon, aby mě ty prsa tolik nebolely a nejspíš (což píšou i v letáčku k těm kapkám) se nám to díky tomu povedlo... Jen je škoda, že to nedošlo do zdárného konce 😢 ☹

sluune
11. led 2012

@ka_cenka87 neboj, zdarneho konce se dockame vsichni 😉 asi to tak melo byt. Zase na tom vem ty pozitiva, ze to vubec jde. A horsi by bylo, kdyby ti to rekli v patem mesici, ze je neco spatne... Musime to zvladnout, pak to urcite bude stat za to 😉

martinka87
11. led 2012

Tak jsem dnes byla v CARu a opravdu tedy 4 hrazene IVF jedou az od dubna... Takze dnes jen UTZ a za tri mesice muzem zacit 😉

fori
12. led 2012

@martinka87 jak to?, to je pěkně nespravedlivý pro holky co už třeba 1 IVF měli ne??

sponiarka
12. led 2012

Ahoj to je teda nespravedliví já už mám za sebou tři IVF vždy vložené jen jedbo embrio mohly by udělat že by se to na nás také vztahovalo ☹

sluune
12. led 2012

Marti ja tomu nejak nerozumim. Jak hrazene?? ja myslela, ze to bylo vzdycky hrazene 😒 Holky ja se omlouvam, ale jsem v tom nova. Muzete mi to prosim vysvetlit? 😉 moc diky

mufinka26
12. led 2012

@sluune hrazené byly vždy jen 3 stymulace na IVF 😉 ted jsou čtyři. Jediné co neni hrazené jsou KETy (zavedení mrazáčků)

sluune
12. led 2012

diky 😉 jeste jsem ale nasla, ze prvni dve IVF daji jen 1 embryo. To je taky na prd. Ja treba i kvuli veku bych fakt brala ty dvojcata, abych to mela "jednim vrzem" 🙂

martinka87
12. led 2012

@sluune dve si muzes dat, ale budes mit "jen" ty tri hrazene pokusy.... 😉

Treba to zpetne jeste pujde, ale oni proste ted jeste nemaji schvaleno, jak to tedy nakonec bude fungovat.... Zatim neztracejme nadeji 😉

mufinka26
13. led 2012

@sluune my nechávaly dávat až na jeden ET jedno embrijko, ten poslední vydařený KET byl jen z jedním broučkem 😉 Oni nám to i u Apolináře doporučily, nechat zavádět jedno 😉

sluune
13. led 2012

Mufi diky, tak uvidime, co nam reknou. Ja si prave rikala ty dvojcata, ze by byly super, ze i kvuli veku se pak asi uz k druhymu nedokopu. Zachvili mi je 33 a nemam ani jedno mimco.

mufinka26
13. led 2012

@sluune to jsi ještě mladá 😉 nám doporučovaly jedno kvůli tomu, že sem rodila císařem a hlavně sem pěkná baculka 😀 že by to bylo pro mě rizikovější.

sluune
13. led 2012

no mlada na prvni jo, ale kdyz to vezmu, ze bych teoreticky mohla rodit ve 34, tak druhy pak ve 36 a to nevim, nevim, jestli budu mit jeste nervy na to. 😀 a nedejboze tohle absolvovat znova.

a ty mas prvni normalne prirozene?

martinka87
13. led 2012

@sluune na tuhle dobu mas "normalni" vek... 😉 zadny stres...

fori
14. led 2012

Ahoj holky, jen hlásím že za 14 dní začínám stimulovat na IVF, včera jsem dostala 1 injekci, budu mít dlouhej protokol. A hlavně.... aniž bych o to usilovala, jsem zakotvila u doktoka Řežábka. tak že jsem max, spokojená. už si mě objednává jen k sobě. na OPU bych měla jít kolem 8.2. jupííííííí se těšííím a nechám si jedno embryjko. platit budem 6000 za ICSI. 😀

streghina
14. led 2012

@fori Ahoj, to je super zpráva 😉 nám už krátí naše první návštěva, takže začátek března. No, konečně jsem donutila svoji doktorku, aby mi vzala krev na hormonální profil, ale vzala jen na prolaktin a testosteron a obě hodnoty mám mírně zvýšené, tak jsem dostala Dostinex 😒
Já bych taky asi radši napoprvé zkusila jedno 😉 držím pěsti

streghina
14. led 2012

@ka_cenka87 ahoj, chci se tě zeptat ohledně toho vyššího prolaktinu, brala jsi jen ty kapky? Mně je přinesla v pátek kolegyně z práce, ať je zkusím, ale od své doktorky jsem dostala Dostinex. Je pravda, že mě taky pálila žáha a měla jsem nateklá prsa, ale myslela jsem, že je to z těch hormonů, co beru, mám strach, že by to zhoršil právě i Estrofem, tenhle měsíc jsem ho vynechala, když 3/4 roku nezabral.
Hodně štěstí ve čtvrtek 😉

streghina
14. led 2012

@sluune nevěš hlavu, mně bude letos 32 😉 takže jsem na tom skoro stejně

martinka87
14. led 2012

@fori to je super, drzim moc a moc palce!!!! To je super cena, jinak nic neplatite? Leky treba? 😉

ka_cenka87
14. led 2012

@streghina No já ten mastodynon brala necelé dva měsíce a zabral. Jen to těhotenství nedopadlo dobře. Teď ho neberu, nemá to cenu, stejně musíme dodržovat šestinedělí... Ale je fakt, že mě po těch kapkách přestaly bolet prsa a žáha mě skoro vůbec nepálila. Takže si myslím, že se nám povedlo díky nim!!! Oni to tam i v letáčku píšou, že snižují uvolňování prolaktinu. Já je za sebe můžu doporučit, ale já měla jen zvýšený prolaktin, nic jiného... Ale pokud ti doktorka dala Dostynex, tak bych vyzkoušela ten, v podstatě by to mělo mít stejný účinky 😉

mufinka26
15. led 2012

@fori uper zprávička, tak to z tebe bude brzy těhulka 😀 moc ti držím palečky, ale IVF určitě vyjde 😀 jako mě 😀