CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

kvetinka84
16. kvě 2012

@luca77 Pro mě je u Apolináře nejlepší as. Řežábek. Jinak měli pravdu, už máš jen 2 pokusy. Je to tak, že pojišťovna platí 3 pokusy IVF a pokud nedojde k transferu, tak platí 4 pokusy. Tak to bylo, ještě než uzákonili ty 4 pokusy, když si necháš transferovat jen 1 embryo. Nevím, jestli se na tom něco měnilo. Dalo by se to totiž prý snadno zneužívat. Pokud by jsi po odběru a kultivaci měla na transfer jen jedno embryo a bylo by hodně nekvalitní, mohla by jsi pokaždé odmítnout transfer a nechat si pokus na příště, proto se počítá jen jeden marný pokus a pak už se počítá každý, ať dopadne jakkoliv.

martinka87
16. kvě 2012

@streghina v pohode, jen bud zvedava 😉 pichala mi je sousedka, zdravotni sestra... Ja bych to nedala 😉 a manzel uz vubec ne.... Modrinu jsem mela jen jednu na zadku a za par dni zmizla, vse bylo v pohode!!! 😉

luca77
17. kvě 2012

@evulatko Ahoj,nevím hodnotu FSH 😉 O Reprofitu v Brně jsem tady taky četla,ale popravdě Brno nemáme zrovna moc blízko.No a pokud mám jenom už dva pokusy,tak to vypadá,že rovnou půjdeme do darovaných.

luca77
17. kvě 2012

@kvetinka84 Ahoj,no to jsi mě ale potěšila 😉 A toto víš odkud? Stejně nechápu,jak to můžou počítat jako pokus,když k ničemu nedojde...asi do toho zřejmě započítávají ty jejich schválené injekce!!!!! 😠 Já si stejně zkusím ještě zavolat na pojištovnu.

luca77
17. kvě 2012

holky,děkuji za vaše reakce 😉

fori
17. kvě 2012

@petulak1988 nás vyšlo na 8500Kč.. to je hodně dobréé... jinak já mám za sebou 4 neúspěšné IUI....proč jsi odešla z Pronatalu?

fori
17. kvě 2012

@streghina injekce jsou úplně v pohodě, píchal mi to přítel....... každý den jednu. 🙂

evulatko
17. kvě 2012

@luca77, kdybyste sli do darovanych, tak prave Reprofit se na ne specializuje. Vim, ze je to docela z ruky, ale stoji to za to🙂))

petulak1988
17. kvě 2012

@fori drahy a nebyla jsem spokojena..obcas dost arogantni a nic nevysvelili...jsem po dvou IUI a dost me obe bolely byli u toho protivni a tak necitila jsem se tam prijemne...to je hodne dobre tech 8500 a jak dlouho trva stimulace??

fori
17. kvě 2012

@petulak1988 já si píchala cca 12 dní, 14 den Pregnyl a 16 den byla OPU a za 4 dny transfer... já jsem byla tady fakt spokojená, a navíc je to nejlevnější car.

kvetinka84
17. kvě 2012

@luca77 Vím to od nich, protože jsem po OPU měla jen dvě vajíčka a tak mi to říkala dr. a embryoložka, že pokud mi udělají prodlouženou kultivaci a pokud nebudou embrya kvalitní, tak by mi vůbec nedoporučovali transfer, že ten pokus se mi nebude počítat, ale každý další se počítá. Ale zase pokud nedojde ani k OPU není tak cena tak hrozná. Já to taky nechápu, ale v našem státě je možné všechno, feťákům stát platí odvykací kůry, náhražkové léky za drogy, čisté stříkačky... a slušní lidi, kteří touží po dítěti, celý život platí pojištění a musí si sáhnout do vlastních peněženek ☹

ka_cenka87
17. kvě 2012

Ahoj holky, tak jsem byla na ultrazvuku a paní doktorce se nelíbily folikuly. Prý nerostou tak jak mají a tak jsem na příští cyklus dostala Clostilbegyt... Tak jsem zvědavá co z toho bude, začínám mít pocit, že mimi se nám vzdaluje... 😖

streghina
17. kvě 2012

@ka_cenka87 ahoj, neboj, clostík zabírá, určitě ti pomůže, i když mě teda na těhu nepomohl, ale ovu jsem měla, ale bohužel moje gyndařka mi UTZ nedělala, takže nevím, jak rostly. U koho jsi byla, že se nelíbily, já beru místo clostíku tamoxifem, je to náhrada a taky jsem tenhle měsíc měla folíky malé, až 21DC jsem měla ovu, určitě to bude dobré příště 😉

ka_cenka87
17. kvě 2012

@streghina Díky za podporu. Byla jsem u Bláhové a už minule mi říkala, že pokud bude problém, tak mi ho nasadí. No a teď jsem byla 11DC a říkala, že na tuhle dobu mám pouze zvětšené vaječníky a folikuly nic moc... 😒 No doufám, že nám to pomůže, sice tomu nevěřím, ale uvidíme. Třeba budu překvapená 😀 😉

petulak1988
18. kvě 2012

@fori to je super ja to uz konecne dostala tak snad mi to do stredy prestane abych mohla jit na ultrazvuk vysetri te hned pri prvni navsteve??

fori
18. kvě 2012

@petulak1988 jo jo udělají ti ult. a pokud máš průchozí vejcovody jako že asi jo, když máš za sebou 2 IUI.... tak si myslím, že to IUI ti budou zkoušet udělat i tady... a manžel bude muset na spermio.

petulak1988
18. kvě 2012

@fori jj pritel s tim pocita...podle ceho zjisti pruchodnost vejcovodu???Me vzdy delali jen ultrazvuk

fori
18. kvě 2012

@petulak1988 no mě to dělali při hysteroskopii a laparoskopii v Hloubětíně, to jsem ještě nechodila sem do caru... ale tady to dělají nějákým profouknutím.... nebo co... holky co sem chodím na tom taky byly.. ale je divný, že tě hnali v Pronatalu na IUI když nemáš uděláno toto... neboj... tady ti udalají vše potřebná vyšetření.... Snad se chodit k Řežábkovi, Jirsové nebo Malkovské.. ty jsem měla nejradči....

petulak1988
18. kvě 2012

@fori je dekuji za radu....no to profouknuti nevim co presne je ale pry to boli???Jo hnali me hned na iui ikdyz jsem rikala ze bych radsi laparoskopii a az pak

mufinka26
18. kvě 2012

@petulak1988 ahojky, mě u Apolináře dělaly profuky, jako základ než vůbec z něčím začaly 😉 nebolí to, jenom potom ramena, pokud je vše OK 😉 🙂 já byla spokojená ze všema doktorama, nakonec nám štěstí přinesla Jarošová 😀 držím palečky 😉

petulak1988
18. kvě 2012

@mufinka26 fakt to teda neboli nebo se necitis slaba??

mufinka26
18. kvě 2012

@petulak1988 jediný co, tak je to malinko nepříjemný a malinko bolí vpich co ti udělají v děloze, ale mě to dělal Řežábek, všechno mi říkal, co bude dělat, byla u toho i sestřička, jenom ti nafouknou trochu dělohu a pak poslouchají jestly ten vzduch neuniká kde nemá, no a tím, že sem měla vejcovody průchozí tak mě začaly bolet ramena, v ten den sem nešla ani do práce, ramena bolely festově a malinko sem zašpinila, ale to bylo ok. Pan doktor mě i na ty ramena upozornil, že budou bolet. Nemusíš se toho vůbec bát 😉 důležitý je, že se tím zjistí ta průchodnost 😉 pak mi na jeden měsíc nasadily prášky, jestly vyvolají ovulaci a byla sem na kontrolním UTZ, tak se zjistilo, že ovulace neni, takže pro nás IUI nebylo vhodné a šly sme rovnou do IVF 😉

petulak1988
18. kvě 2012

@mufinka26 me ovulaci vyvolali clostikem ale bez toho aby zjistili pruchodnost tak jsme sli rovnou na iui a dvakrat

mufinka26
18. kvě 2012

@petulak1988 ono co sem tu tak četla holky, tak málokteré se to IUI povedlo. to je v podstatě, jak kdyby ti řekly, zkoušejte to doma, jen sem teda myslela, že v soukromé klinice budou mít lepší přístup, u Apolináře to bylo super, strašně milý, sestřičky vstřícný, doktoři vše vysvětlovaly, dokonce byl u veškerého vyšetření semnou manžel 😉 a hlavně finančně se to tam nedá srovnat 😉

petulak1988
18. kvě 2012

@mufinka26 no to jsem myslela taky ale ted mi prijde ze to tam maji hlavne pro prachy a byli nekdy dost arogantni...des....takze jsem sla pryc kdyz jsem rekla jestli mam pruchodne vejcovody tak pry podle ultrazvuku jo chapes to??

mufinka26
18. kvě 2012

@petulak1988 no to teda moc nechápu 😠 hlavně, že chtěji peníze 😠

petulak1988
18. kvě 2012

@mufinka26 jo to mi povidej nacpali jsme jim tam dost a stale nic ☹ tak snad to tady bude jine

mufinka26
18. kvě 2012

@petulak1988 určitě, u Apolináře sme nikdy neplatily nic na víc 😉

petulak1988
18. kvě 2012

@mufinka26 to je super hlavne chci vedet co mi budou delat aby mi to vysvetlili a tak 🙂

mufinka26
18. kvě 2012

@petulak1988 to oni ti vysvětlí 😉