CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

martinka87
1. říj 2012

@ifus jj, je tam i PK zdarma! 😉

ifus
2. říj 2012

@martinka87 A muzu se zeptat, co vsechno sis nechavala delat? Mela jsi prodlouzenou nebo zkracenou kultivaci a kolik vajicek ti odebrali atd. atd. Diky za info🙂

ifus
2. říj 2012

@martinka87 Ted mi tak doslo, ze zkracena asi neni🙂) porad v tom jeste tapu, ale snad jsi me pochopila🙂

martinka87
2. říj 2012

@ifus my jsme meli kratky protokol, obe IVF, kultivaci 4 dny a pri prvnim jsem mela 26 folikul a pri druhem 18 folikul... Z prvniho nic ke mrazeni a nyni mame sest mrazacku a jedno se zakouslo hned u me 😉 jinak jsme meli akorat ICSI, co jsme platili...

ifus
3. říj 2012

@martinka87 To zni suprove🙂 My 17.10. jdeme teprve k Apolinari na spermio, nevis, za jak dlouho tak probehne transfer? 🙂

martinka87
3. říj 2012

@ifus spis zalezi, kdy zacnete stimulovat.... Pri kratkem protokolu okolo 13. dne je odber vajicek a pak za cca 4 dny je transfer embrya zpet....
Jinak vysledky ze spermia jsou do 20.minut

ifus
3. říj 2012

@martinka87 To je uzasny🙂 uz se tesim🙂 Je krasny, ze tobe to vyslo🙂

martinka87
3. říj 2012

@ifus jj, sice na druhy pokus, ale jsme stastny!!! 😉

ifus
3. říj 2012

@martinka87 Jeste bych se te chtela zeptat, co ti delaj vsechno pri prvni navsteve, dekuju-jen abych vedela, co ocekavat.)

martinka87
3. říj 2012

@ifus pri prvni navsteve v CARu jsem uz mela hotovy HP, takze nam rekli vysledky, takze nas zaregistrovali, manzelovi vzali krev a sel na spermiogram....

ifus
4. říj 2012

@martinka87 No vis, mne jde o to, ze v ten den budu menstruovat, tak jestli to nebude necemu vadit...ale tak snad ne, to by mi pri objednani snad rekli-byla jsem tam osobne🙂

martinka87
4. říj 2012

@ifus tak to nevim, ja jsem tam byla nekdy uprostred cyklu a delali mi UTZ....

mooncaa
7. říj 2012

@martinka87 Ahoj, já byla teď asi 11 dní mimo net. Jak dopadl UZ?
U mne blbé zprávy, potratila jsem - v pátek 28.9. odpoledne a ten den ráno testík, že čárka silnější než kontrolní. 4 dny po té už na testu evidentně slabší čárka. Krve ze mne dost, je to už víc jak týden a ještě špiním. Mám jít zítra (v pondělí na UZ), srdíčko bohužel už nebude, ale stejně potřebuji zkontrolovat, jestli mne nebudou chtít poslat na kyretáž. Doufám, že ne, nehce se mi dlouho čekat na KET. Stejně mi ho asi posunou. Pěkně jsem to ořvala, z nejhoršího už jsem vybrečená.
Doufám, že ty to dotáhneš do zdárného konce. Držím palce.

martinka87
7. říj 2012

@mooncaa ahoj Moni, co mi to pises, to snad neni mozny!!!!! ☹ ☹ ☹ ach jo, je mi to strasne lito!!!!! ☹ ☹ nemuze to mit ale stejny prubeh jako u male, to jsi taky prece krvacela ☹
Ja na UTZ dobry, zatim ale nic nebylo videt, jen dutinka....

mooncaa
7. říj 2012

@martinka87 U Eli to bylo sice podobné, krvácet jsem začala teda o týden dříve. Taky jsem první dny krvácení doufala, že to je stejné, ale dělala jsem si pak test a čárka už slábla (u Eli sílila). Zítra chci ještě testnout jestli nějaké HCG v krvi mám. Já měla u Eli 2 embrya a teď jen jedno. Už věřím, že tehdy se fakt jedno pustilo. Tak teď doufám ve statistiku a že to druhé v mrazáčku je OK. Mě nevadí počkat 2-3 měsíce, ale bohužel tu jistotu, že to za 2-3 měsíce opravdu vyjde nikde nemám. A ta nejistota je příšerná.
Pořád si říkám, jestli jsem někde neudělala chybu. Ale když s Eli jsem šla hrát bowling i když jsem krvácela a i přesto se udržela. Prostě asi to embryo nebylo OK. Bohužel ty potraty jsou hodně časté. Teoreticky kdyby člověk netestoval (a nebyl na IVF) asi ani nepřijdu, že jsem těhu, jen bude mít MS týden zpoždění.

Kdy jdeš na další UZ?

streghina
7. říj 2012

@mooncaa ahoj, to mi je líto, téměř to samé se mi stalo před 2-mi měsíci, ale ne přirozeně, musela jsem na revizi, plodové vejce neustále rostlo, ale bez plodu. No, zřejmě pokračování nebude tak lehké, jak jsem si myslela. 1.ms dorazila a druhá stále nic, takže mě čeká asi vyvolávačka a ke všemu špatné krevní testy - EBV virus, možná příčina zániku. No, uvidíme se dozvím na kontrole tento týden 😕 Tak hodně sil a ať ti to dopadne aspoň bez té revize

mooncaa
7. říj 2012

@streghina Tak to je blbý, ten virus se asi z těla dostává blbě? Budu Ti držet palce na kontrolu.

streghina
7. říj 2012

@mooncaa díky, psala jsem i imunoložce Malíčkové o radu, mám často i chřipku, minulý týden 3 tento rok, při oplodnění jsem byla taky nachlazená, prostě ten vir reaguje na každé mé oslabení, hlavně se musím vyhýbat nemocným lidem, taky dej vědět, jak to u tebe vypadá 😉

mooncaa
7. říj 2012

@streghina Dám vědět a Tobě taky budu držet palce.

martinka87
7. říj 2012

@mooncaa jo to je vlastne pravda, ze jsi mela dve.... Ach jo ☹ ☹ pokud to teda ale ma takhle dopadnout, tak at to odejde samo a nemusis na revizi!!!! Budu mooooc drzet palce na druheho lednacka!!!! 😉
Na dalsi UTZ jdu az za 3-4 tydny uz le svemu gyndari, z CARu me uz "vykopli" 😉

mooncaa
8. říj 2012

@martinka87 Teda ještě nedávno nechávali v CAR do srdíčka a pak posílali jinam. A nemůžeš jít k tomu svému dříve? By se mi taky nechtělo tak dlouho čekat. A nabízejí ještě v CAR prvosemestrální screening zdarma?

Jinak na UZ, ještě tam něco trošičku v děloze je - ještě trochu špiním. Po další MS mám přijít co nejdříve 7-8 DC a pokud bude děloha OK, tak by ten další cyklus už mohl být KET, pokud nebude, tak hysterektoskopie, či kyretář, no a pak by se to nejspíš posunulo. Tak jsem ráda a doufám, že se děloha do příští kontroly dočistí sama.
Jo a dlužím v CAR 30 Kč, spěchala jsem na vlak a tam to vůbec a vůbec nepostupovalo, čekala jsem 5 minut a pak to vzdala - vlak jsem naštěstí stihla. Tak snad to nevadí a doplatím to příště.

martinka87
8. říj 2012

@mooncaa no dali ma zadanku na screening a nic o placeni nerikali, takze vubec nevim.... Se dozvim za cas....
Urco to pujde, deloha se docisti a pujdes si pro lednacka!!!!! 😉 😉
A poplatek neva, taky se mi to jednou stalo, ja na to uplne zapomnela a odesla jsem jakoby se nechumelilo, tak jsem tam volala a uplne v poho, ale nakonec jsem se rozhodla jinak a poslala jsem jim to na ucet 😉

arabiana
8. říj 2012

Ahoj, prosím můžete mi poradit, chci se objednat k Apoli tak na prosinec, kdyby dřív tak nevadí. Můžu si říct do telefonu k jakýmu doktoru chci? A jakýho byste mi doporučili, prosím prosím. Nechci napoprvé k nějaký nepříjemný doktorce co nás vyděsí a dožene k slzám ☹

martinka87
8. říj 2012

@arabiana tak to uz urco volej, abys stihla prosinec a za me doporucuji Dr. Jirsovou 😉

andinekk
9. říj 2012

Ahoj holky, potřebovala bych od vás informaci. Dříve jsem také navštěvovala Apolináře a potřebovala bych od nich ještě dodatečně nějaké info, nemáte někdo email na mudra Řežábka?
Předem moc děkuji.

evulatko
9. říj 2012

@andinekk, ahojky🙂 nejsem si jista, ale zkusila bych rezabek.karel@vfn.cz:-)

andinekk
9. říj 2012

děkuju moooc 🙂

mooncaa
9. říj 2012

@arabiana Zavolej co nejdříve, já když jsem se objednávala před 3 lety, tak jsem volala na konci září a volno měli až začátkem prosince.

arabiana
10. říj 2012

@martinka87
@mooncaa Ahoj, díky moc. Už jsem objednáná 😀 Řekla jsem, že bych teda ráda k Jirsový a jdeme tam 31.10
to jsem byla v šoku, kalendář natočený na prosinec 🙂 a ono je to vlastně už za 3 týdny.

martinka87
10. říj 2012

@arabiana tak skvele, drzim palce??? 😉