CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

suvik
16. srp 2013

Ahojky, několik let jsme s manželem docházeli do ARTu v ČB, ačkoliv jsme oba zdraví, miminko se nám nepodařilo. Rozhodla jsme se změnit CAR, zvolila jsem Prahu, ale vybrat správné centrum není jednoduché. Třeba je správná volba Apolinář, nevím. Preferuji ochotu, vstřícnost, profesionalitu, empatii, roli hrají i finance. Děkuji za zprostředkování vašich zkušeností.

petrusejenc
16. srp 2013

mě Apo...doporučila kamarádka a jsem tam opravdu spokojená 🙂

suvik
16. srp 2013

@petrusejenc ¨co čekací doby? jsou tam dlouhé jak tu někde bylo zmiňováno? Co ceny? je Apo.....levnější? děkuji.

petrusejenc
16. srp 2013

Apo je státní nemocnice a já zatím platila pouze 30kč.Není to soukromá takže netahá z lidí peníze!!! Počítám s tím,že do budoucna budu doplácet na nějaké léky.A čekací doby jsou docela brzy...nikdy jsem nečekala a hlavně ti řeknou v jakém DC se máš na vyšetření dostavit.(např.... když potřebuješ ve čt 22dc máš ho mít 🙂)

petrusejenc
16. srp 2013

@suvik Apo je státní nemocnice a já zatím platila pouze 30kč.Není to soukromá takže netahá z lidí peníze!!! Počítám s tím,že do budoucna budu doplácet na nějaké léky.A čekací doby jsou docela brzy...nikdy jsem nečekala a hlavně ti řeknou v jakém DC se máš na vyšetření dostavit.(např.... když potřebuješ ve čt 22dc máš ho mít emoticon)

tri.niti
16. srp 2013

@suvik Apol doporučuji, byli jsme s mužem nejprve v Gennetu, kde po nás chtěli hned velké poplatky, neudělali téměř žádná vyšetření a hned byli hotoví se závěrem že nic než IVF nemá cenu. Tak jsme zkusili Apo a už zůstali. Dělají fakt spoustu vyšetření, platí se jen regulační poplatky, první poplatek jsme dávali až u IVF a jen za ICSI které, pokud jste v pořádku, ani nebude nutné a pohodlí ve formě injekčníího pera pro stimulaci, příště už ho ale chtít nebudu, raději ušetřím třeba na ICSI a budu si píchat normální injekce. Takže fakt doporučuju, mám srovnání...

suvik
17. srp 2013

Holky, děkujuuu 🙂

holanci
23. srp 2013

@suvik Já také vřele doporučuji APO. Začli jsme chodit v březnu, ihned nám udělali veškerá vyšetření a to i imunologii a genetiku.... V červenci zahájena stimulace, polovinu vyjíček jsme měli ICSI a polovinu oplodnění samovolně. No a teď mi pod srdíčkem bije srdíčko našeho největšího životního štěstíčka..... Vím, že máme ještě před sebou dalekou cestu, ale je to nádherný, klaplo to hned napoprvé a to máme ještě 2 mrazáčky do budoucna. Platili jsme pouze ICSI 4.000,-Kč + zamražení 2.800,-Kč, (nepočítám cestu a 30 Kč poplatky), ale i kdybych to počítala tak se vším všudy jsme se do 10 tis. vešli. Přístup lékařů a sestřiček - jedinečný, vše vysvětlí, jsou milí a dokáží podpořit. My byli max. spokojení a za mě opravdu doporučuji a držím pěstičky, at to také co nejdříve klapne 🙂

suvik
24. srp 2013

děkujuuu

lucykan
29. srp 2013

Ahoj holky,tak nam vysel apermiogram na 30%,uz se snazime 18mes,ted jsem dobrala clostik a utrous a nic, tak mi doktor doporucil gennet,tak jsem tam volala a kydz mi rekli,ze nejdrive v prosinci,lednu,ze maji uplne plno a dalsi cekaji,malem se mi zhroutil svet,tak jsem zkusila apolinare a uz jdu 10.9.poprve,jeste nemam zadne vysetreni,jsem 5 let po potratu, doktor rikal, ze tam muze byt po nem nejaka nepruchodnost, zatim nic nevim jak na tom jsem, muzete mi rict co me tam ceka za vysetreni?jdu k roznickovy, tak snad je dobra a za jak dlouho by mi udelala iui a jak je to cenove a kolikrat to delali?moc dekuju a vsem moc drzim palecky

hhani
30. srp 2013

@lucykan ahoj 🙂 bud rada za apolinare sice zadny luxus prostredi preci jen je to statni,ale poznas sama,ze jim jde opravdu o uspesnost a ne o penize.Ja IUI nemela jelikoz mam nepr. vejcovody a to se nedela,ale to se myslim vubec neplati.Roznickova pry dobra,ale ja ji jeste nnemela..My jdeme do druheho pokusu a u prvniho jsme platili pouze ICSI kterou doporucuji 4000,- jinak nic 🙂

sasanka033
31. srp 2013

@lucykan ahoj, roznickova neni dobra, teda je, dokud o nic nejde, takze pokud jdete k ni na uvodni konzultaci, tak je to ok, ale na zadny zakroky k ni nechod a kdyby byl nakej problem, sdeli ti to tak necitlive, ze se ti bude chtit brecet. to je moje zkusenost s ni - mela jsem ji minimalne 4x u neceho. ona se tak jako usmiva, vypada jako snehurka, ale je to desne strojeny, je tam nova, cca rok, nezkusena. takze na pokec vstupni uplne v pohode, ale pro vysledky testu a na zakroky k ni nechod🙂

lucykan
1. zář 2013

Diky holky,jedna znama,co je tam zna pry dlouho se na ni zepta,tak uvidime, jdu za 9dni.a pry tam maji dobre vysledky. Nevite co me ceka na 1.navsteve?abych se mohla psychicky pripravit.. 😉 a znate nekoho komu se povedlo iui?pri 12%sance ☹ nevim jak je co s placenim a jestl neni lepsi jit hned na ivf.. jinak moc hhani drzim palce,at to vyjde 😉

martinka87
1. zář 2013

@mooncaa Ahojky Moni, jak se dari??? co mimisek? 😉

mooncaa
1. zář 2013

@martinka87 Zatím dobrý, mám 2 měsíce a kus do porodu. Jen teď vzpomínám jak jsme před rokem spolu stimulovali. A co malej? Roste jako z vody?

@lucykan Znám holky, co jim IUI vyšlo, ale i takové, co jim to nevyšlo. Určite bych IUI zkusila na IVF času dost. Na první návštěvě je to spíš o povídání, takže pro mě to bylo zklamání, manželovi odebrali krev a dělali spermio. Ale pak to šlo rychle, vyšetření u mě, a jak byly známy výsledky, tak se hned naplánovalo IVF (IUI nešlo).

lucykan
2. zář 2013

Manzel uz spermiogram ma 2x, takze musi vysetrit akorat me, takze myslis, ze me na vysetreni objednaji na jindy?a krev nam budou brat hned?a co se z te krve pozna a jak dlouho se ceka na vysledky?A to iui se dela asi pri ovulaci,ze?nebo se umele vyvola jindy?

mooncaa
2. zář 2013

@lucykan A ten spermiogram dělali manželovi už u Apolináře? Jestli ne, tak ho budou stejně dělat. My šli k Apo s kompletníma výsledkama od mého Dr. a vše až na průchodnost vejcovodů dělali znova. Spermio a krev manželovi se může dělat kdykoli, krev tobě 2-5 DC a UZ asi kolem 10-12 DC. Takže proto se ženské ty další vyšetření dělají zpravidla jindy. Já když byla na UZ, tak už výsledky měli, takže se hned plánovalo, co dál. Pokud ovuluješ a manžel má dobré spermio, tak se na další cyklus naplánuje pravděpodobně IUI, pokud mám problémy s ovulací, tak se bude asi nějak řešit. Možná ještě naplánují ověření průchodnosti vejcovodů. IVF se plánuje dopředu začíná se stimulovat se začátkem MS (u krátkého protokolu) a u dlouhého se začínají brát léky ještě předchozí cyklus.
Z krve se zjišťují pohlavní nemoci, mohou na otěhotnění mít vliv. A u Tebe hormonální profil, z toho poznají jestli je u Tebe něco v nepořádku a také podle toho plánují dávky léků na IVF a druh protokolu.

lucykan
2. zář 2013

@mooncaa diky moc za info 😉 no manzel chodi na sexuologii do apolinarska 4,taj to je hned vedle a jde tam pred tim,nez jdeme sem,tak snad mu to uznaji😉 tak zatim moc moc dekuju a pak dam vedet co a jak😉

mooncaa
2. zář 2013

@lucykan To by mohli uznat, uvidíte.

katerina33
6. zář 2013

@hhani
ahoj muzu pozadat o info..kde je ta nemocnice u apolinare?popripade na koho se mam tam obratit?dekuji moc

hhani
6. zář 2013

@katerina33 ahoj 🙂 tady je odkaz tak snad tam najdes to co potrebujes 😉 http://www.vfn.cz/pracoviste/kliniky-a-oddeleni...

kdyztak se k nam pridej ve foru IVF zari-listopad je nas tam vic od Apo 🙂

katerina33
6. zář 2013

@hhani
Dekuji moc.Uz jsem objednana na 2 rijna.Prvni dojem po telefonu super a navic sestricka mi rekla kolik budu platit poplatek za pritele jelikoz neni cech.uUcite ten pristup bude jiny nez pro nathal kde je opravdu vse jen o penezich a hlavne nehledaji problem.

hhani
6. zář 2013

@katerina33 jj sestricky tam jsou vsechny moc mile 🙂 .a k jakemu dr. si objednana? Sama uvidis,ze jim jde opravdu o vysledky a snazi se ti usetrit jak se da..o pronatalu jsem toho moc dobreho neslysela..my tam byli jen na spermiogramu a stacilo mi to 🙂

mufinka26
6. zář 2013

Ahoj děvčátka, tak se mi blíží doba, kdy se budu objednávat a začínám být zase lehce nervozní 😀

lucykan
9. zář 2013

Ahoj,tak zitra poprvi k apolinari,uf mam nervy.Tak napisu jak jsem dopadla 🙂

lucykan
10. zář 2013

Ahoj,tak jsem mile prekvapena🙂 manzelovi delala spermiogram a brala krev na ty pohlavni choroby,ja jdu 2-3 den dc na karlak na krev na nemoci,hormony a stitnou zlazu, 6-8 dc na pruchodnost vajecniku,jak to delaji?a 10-12 uz,dnes me vyzpovidala a klasicka prohlidka a uz delohy a vajecniku,zatim to vypada v poradku,uvidime po ty pruchodnosti..tak snad uz to pak pujde jak po masle.Jinak me ta Roznickova ripada v pohode,prijemna a opatna,nemuzu nic rict🙂

japro
11. zář 2013

Ahoj Všem..... předem se moc omlouvám ale dlouho sem tu nebyla ..... měla sem pauzu od hormonu a všeho snažení a čekalo se až manžel bude mít práci a budem se vším v pohodě a bez nervu.....
příští týden sem objednaná k p. doktorce jirsové tu já mooooc ráda 🙂 je super 🙂 pujdu na další inseminaci a když se nepovede tak na to zjištění pruchodnosti .... doufám že už nebudu muset na IVF pač ty hormony mě ničí ..... čím se starší zjištuji už i manžel že je na mě moc jen to když to dostanu vždy je krs to doma dva dny dusno ☹ ale to asi někdo znáte.... nepamatuju si že bych to dříve tak měla ..... všem vám moc držím palečky a jak se tu jinak máte ?,?? nové holčiny všechny vás tu vítám 🙂

streghina
11. zář 2013

@japro Ahoj Jani, ráda tě tu vidím, už jsem moc nechodím, jelikož na nás se štěstí už usmálo, taky to bylo když manžel našel novou práci a doma se vše uklidnilo, prostě chce to pohodu, naštěstí se zadařilo přirozenou cestou jen za podpory stimulace pilulkami a pregnylem, ale průchodnost doporučuji, i tu mi dělali asi měsíc před otěhotněním, i genetiku a imulogii a vše v pořádku. Držím moc palce, za Jirsovou budu stát vždy, minulý rok nám sice sdělila smutnou zprávu, ale se srdcem na dlani a letos už tu radostnou, je to super doktorka 😉 na screeningu jsem byla taky u Apo, jsem objednaná i na druhý a porod jsem si zamluvila tento týden, prostě jsou u mě na prvním místě 😎 držíme moc pěsti, vždyť už máme víc rukou 🙂

japro
12. zář 2013

@streghina ahooooj no paráda až na mě přišla z toho krásného psaní husina 🙂 moooooc gratuluji a tfuj tfuj tfuj at se vše daří jak má a cvrček roste 🙂 to je nádhera jupíííííí
za palečky moc děkuji
před dvěma roky byla pruchodnost dobrá no tak sem na to zvědavá si řikám snad mě tam nevynadají pamatuješ jak sem tam volala a rušila to s omluvou a vysvětlením a řikala si že mě pak smtejně sestra volala a hledala kde sem tak snad to bude ok 🙂 tak se zatím opatruj já se pak ozvu jak sem dopadla páááááááá

streghina
13. zář 2013

@japro já byla na průchodnosti u Apo 2krát a vždy do měsíce či dvou jsem otěhotněla, něco na tom bude, dá se to vydržet, mně to teda nikdy nebolelo, jen aby ti to dělal správný doktor, jednou u Jirsové, podruhé u Horákové, myslím, u té jsem byla jen jednou, mladá, sympatická a šikovná, dobrá kombinace. Jo, tenkrát jsem byla v pozoru a hned mi secvakla tvoje zkratka tady 😉 tak hodně štěstí i tobě a zase napiš, jak se máš 🙂