CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

jessie1
1. zář 2010

len - no to nevím.... spíš to mám jenom posunuté.... měla jsem dostat MS před dovolenou a začít si píchat fostimon, měla jsem strach, že na 8. DC nestihnu dojet na kontrolu, že ten fostimon budu muset posunout na další cyklus a ejhle, stále na tu MS čekám 😉 Třeba je to i nervama... letěli jsme na dovču a já měla strach z letadla 😀

len
1. zář 2010

No, mně s tamoxifenem přišla ovulace vždycky načas (11.DC) a hýbal mi jen s tou druhou fází. Ř prohlásil, že je to dobře 🙂

Tak vidíš, se ta stimulace vyřešila za tebe 😀

jessie1
1. zář 2010

jojo, to teda jo, já dokonce volala před dovčou k apoli, jestli mě můžou vybavit dalšími léky a oni, že ne.... jak jsem se bála, že to nestihnu a ejhle, vyřešilo se to zatím takhle... teď jen zjistit, co se mi tam dole děje... 😎

larri
1. zář 2010

Holky,myslíte,že musím zase na krev-hormonální profil,když jsem byla před 1,5? Posuzují podle toho protokol,tak,jestli budu mít zase jenom krátký nebo mi to změní.
Když se chci objednat jen na konzultaci,tak to mě objednají?

larri
1. zář 2010

Zapoměla jsem napsat před 1,5 rokem.

len
1. zář 2010

@larri mně klasický hormonální profil neopakovali, a to jsem tam od února 07. Opakovali mi ale samostatně prolaktin, všemožné choroby a naposledy progesteron.

Jinak ano, jenom na konzultaci tě určitě objednají, párkrát jsem tam takhle byla, abych si ujasnila další postup 🙂 A vzhledem k tomu, že nepotřebuješ konkrétní datum, je to fajn, že si můžeš vybrat, ke komu chceš a komu nejvíc důvěřuješ 🙂

trinitii
3. zář 2010

Ahoj holky, chci se zeptat, jaké máte zkušenosti s Proverou? Já ji tenhle měsíc brala, předevčírem jsem to měla dostat, ale pořád nic... Navíc mám hrozně citlivé až bolavé a zvláštně růžové bradavky. Já teda Proveru brala už dřív asi rok, menses vždycky přišla normálně po 28 dnech. Nemůže po tom tamoxifenu reagovat jinak? Trošku doufám že jsem těhotná, i když je to tentokrát málo pravděpodobné...

jessie1
3. zář 2010

triniti - já teda proveru neměla, ale tamoxifen jsem taky teď brala a měla jsem zpoždění MS o celých 14 dní! Naštěstí už ale MS přišla... taky jsem tajně doufala... ale nic.. 😒 s proverou bohužel zkušenosti nemám.....

barbika
3. zář 2010

Ahojky, nevíte některá jak pokračují u Apoli s rekonstrukci??

kralka
3. zář 2010

Ahoj.
Já mám zkušenosti s Proverou takové, že většinou šestý den po vysazení jsem ms dostala. Ale v době, kdy jsem minulý cyklus nějakou stimulovala tak se ms rozhodila, ale to jen třeba o dva dny. S tamoxifenem nemám žádné zkušenosti.
Teď sama řeším, kdy si mám Proveru nasadit,abych mohla začít lepit EstraHexal a rovnou jít na KET (zatím trochu doufám, že dostanu ms samovolně, minulý měsíc se mi to poprvé podařilo). S tou rekonstrukci je to opravdu napínavé.

arna
4. zář 2010

Ahoj,
tak já pořád čekám na první konzultaci u Apoli., strašně se to táááhne... Úplně Vám závidím ty léky a plánování IUI a KETa vůbec :D že se prostě něco děje, bo mě to nicnedělání fakt ubíjí.
A mám taky pěkný depky. Došla jsem dokonce do stadia, že jsem se objednala k psycholožce. Máte s tím někdo zkušenosti? Když jsem to říkala své mamce, tak se na mě dívala jako na ponravu a ptala se, proč to tak hrotím a nepopovídám si radši s nějakou kamarádkou nebo s ní 🙄. No, já nevím jak vy, já o tom v pohodě s kamarádkama mluvím, ale že bych měla pocit, že mě někdo chápe, to teda ani nee...:-/. Připadám si na tu neplodnost dost sama. Tak si říkám, že třeba bude dobrý mít někoho, kdo moje depresivní výlevy bude muset poslouchat, protože je za to placenej... (???)
@jessie- taky jsme se nemohla dovolat, ale měli by tam být 🙂
@trinitii- držím palce 🙂
@len- aha, ty teda čekáš na dárkyni... To držím palce, aby to šlo co nejrychleji... Jsem četla, že v tomhle jsou výhodnější soukromý car, že jsou kratší čekací doby. O tom jsi neuvažovala?

sarusinka
4. zář 2010

@arna: ja jsem se do Apoli taky dovolala vzdycky 🙂 v pondeli si jdeme pro vysledky a konecne se dozvime, kdy posleme zadost na pojistovnu. Uplne te chapu jak ti je.taky me to cekani zabiji, protoze se vlastne nic nedeje a jenom cekas co dal.
@barbika: v pondeli tam jdu tak potom poreferuji, jak to vypada 🙂

saralinda
autor
5. zář 2010

Kralka, gratuluji k 1. samopříchozí MS-Že by zabral Hakl? Já jsem k němu v červenci zase zašla a pěkně se mi zkrátil cyklus.

janka12
6. zář 2010

@arna To cekani je protivne, co? Ja jsem se konecne rozhoupala k prvnimu IVF, cekam na konec srpna - abych se objednala (kdyz pres prazdniny IVF nedelaji vubec), volam tam - presne jak mi v cervenci rekli - a ona rekonstrukce.....

Ja Ti psychologickou pomoc mohu jen a jen doporucit. Na nazor maminky v tomto nehled. Kdo neni ve srovnatelne situaci, podobnou pomoc zkratka nepotrebuje a nechape, ze by to nekdo mohl potrebovat. Pro me je to moznost probrat zalezitost s nekym nestrannym, zkusenym - neb radu problemu s klienty resii dnes a denne, nad veci. Mela jsem velke predsudky a ani po nekolika navstevach se v okoli na toto tema nesirim, ale doporucuji to. Ja navic zatim snahu o zalozeni rodiny tajim (az na par vyjimek), takze s kamaradkama to probirat ani nemuzu.

len
6. zář 2010

Arna, mne ten rok cekani vyhovuje maximalne, aspon si vsecko lip porovnam v hlave. Jestli to neklapne, asi pujdu jinam, i kdyz jako samoplatce teda musim brat v uvahu i rozdil, jestli 40000 u Apolinare vcetne darkyne nebo 70-90000 za totez jinde.

len
6. zář 2010

Jo a jinak mi ten tamoxifen ms u more opravdu o 4 dny oddalil, prichazi az dnes, den po navratu 🙂

kralka
6. zář 2010

Saralindo, děkuji ti za blahopřání 😀. Říkala jsem si, že to byl buď Hakl nebo dovolená ve vyšší nadmořské výšce 🙂. Teď už mě týden pobolívá břicho a ta mrcha pořád nikde. Ale pokud je to s tou rekonstrukcí na dýl tak je to vlastně jedině dobře.

Já se už moc netajím s tím čím procházíme, ale vyloženě si povídat můžu jen s jednou kamarádkou, která taky navštěvuje CAR. Začala tam docházet téměř rok po mě a je pravda, že mi pak řekla, že mi předtím vlastně vůbec nerozuměla a nechápala co to řešíme.

janka12
6. zář 2010

@kralka Presne jak pises. Driv jsem si taky myslela, ze kdo meri bazalni teplotu, dela po styku svicky a řeší každou mrchu je uplny zoufalec a byla jsem si jista, ze tak daleko nezajdu 😀 Pro nedotceneho je to skutecne nepochopitelne.

sarusinka
6. zář 2010

ahojky holky, tak dnesni folikulometrie, jeden folik na leve strane, kde mam vejcovod je 12mm, ale vzhledem ke spatnemu spermiu odesila zadost na pojistovnu, mam se objednat za tri tydny a prijit si pro leky na stimulaci 😉 mam takovou radost,ze ani nemuzu pracovat 😀
@kralka: ahojky, ja si taky o tom povidam s kamoskou co chodi do CAR v Motole. Ale u ni to trva nejak moc dlouho vsechno. jsou tam dva roky a maji za sebou teprve jedno IUI.

eustoma
6. zář 2010

@sarusinka ako vyzera sucasny stav rekonstrukcie? ja som sa chcystala do apoli dnes, ale nejak som to nestihla. tak tam skocim zajtra. nejako sa hybe rekonstrukcia? ci ani moc ne?

arna
6. zář 2010

kralka a janka:
Jojo, nezasvěcenej Ti tak leda poradí, že máš jet na dovolenou nebo že na to nemáš tolik myslet 😀 Jak já tyhle rady miluju 😠
Já mám kolem sebe lidi, co buď ještě těhotnět nechtěj, nebo co "taky jim to první měsíc nevyšlo, ale pak na to přestali myslet a druhý měsíc se podařilo" :D Jinak se teď kámošky začly dost vdávat, tak čekám další vlnu těhotenství ... Už se smiřuju, že mě asi všichni předběhnout, co už...
len: Tož to je asi zdravej přístup... Kdes byla u moře?
sarusinka: gratulace k foliku, co ja bych za nejakej takovej dala :D

len
6. zář 2010

V jižní Itálii ("na tom podpatku") jsme byli, jen sami dva s manželem, oslavit pět let od svatby 🙂 Dva dny předtím jsem byla na vyšetření na cyto a jak se ve mně hrabala, začala jsem celkem silně krvácet, jsem myselal, že se picnu - 4 dny u moře s MS a v bolestech 🤐 Ale pak se to zastavilo a ač mívám jindy luteální fázi 11-12 dní, teď se to po tom tamoxifenu protáhlo na 15, zázraky se občas dějí 🙂 Parádně jsem si to tam užila a rozkrvácela se až dnes 😎
Ale jak má člověk posunutý vnímání, co, dřív bych asi byla zklamaná, že vůbec nějaká MS dorazila a dnes jsem v euforii z toho, že měla 4 dny zpoždění 😀

kralka
6. zář 2010

Přesně tohle jsem si Len říkala, když jsme s manželem slavili, že jsem ms vůbec dostala. Měli jsme takovou radost, že se něco pohlo, že snad mám i ovulaci…..To se oslavit muselo, ale nerada bych to slavila několik let.
Arna: já už mám většinu kamarádek co jsem nestihla ani v druhém kole těhotnění a ty už se naopak neptají vůbec. Je jim to prý hloupé. A řeči „nemysli na to“ si už naštěstí odpustily.

trinitii
6. zář 2010

Holky jak to všechno zvládáte? Já jsem v tomhle "mumraji" teprve necelý rok a už mám pocit že mi dochází síly. Dneska jsem si dělala těhu test, protože mrcha 35 den pořád nikde. Samozřejmě negativní. Mám pocit že to nezvládám, že už dál nemůžu. I v práci je to poslední dobou nesnesitelné, šéfka si na mě nějak zasedla, chci odtud pryč, mateřská by bylo ideální řešení. Celkově je toho na mě moc. Do toho ta pitomá rekonstrukce v CARu. ☹ A věty typu : moc na to myslíš už slyším i od manžela...

sarusinka
6. zář 2010

@eustoma: vzhledem k tomu, ze me objednala za tri tydny a ja jsem ji rekla, a co reknostrukce, tak tvrdi, ze uz to bude okey, ze se muze udelat IVF. Dneska to tam smrdelo silene barvama a vsim moznym. Ale snad mela MUDr. pravdu. Byla jsem u vasi ,,oblibene,, Koryntove 😀 byla celkem fajn, jen nebyla moc vyrecna.
arna: ja jsem rada,ale k cemu je, kdyz spermonici k nemu neumi dorazit 😠 jinak kamoska taky ceka druhy,snazili se 4 mesice,uz ma kluka,ted ceka holku a rika,no vis,nesmis na to myslet....tyhle reci jsou tak skvelyyyyyy
trinitii: dneska k nam nastoupil novy sef a kdyz jsem slysela co chysta,tak bych se taky nejradsi pakovala na materskou.........ale neboj,rekonstrukce vypada dobre, myslim,ze to za chvili bude hotovy.jen jsem nejak nepochopila,co vlastne rekonstruuji. prijde mi,ze jsou porad na chodbe.

len
6. zář 2010

@sarusinka já pochopila, že rekonstruují právě tu chodbu 😀
Jinak já proti Koryntové nic nemám (jednu dobu jsem si ji pletla s Jarošovou, která mě namíchla, ale co si mám myslet, když někoho vidíš poprvý, nepředstaví se ti a recept orazítkuje jako Koryntová?), když jsem ji teda identifikovala, akorát je prostě dost málomluvní a mám pocit, že kdybych se sama na nic neptala, tak může celá návštěva proběhnout mlčky 😀

@trinitii chce to trochu se od toho odpoutat a najít si jiný radosti v životě 😒 Teda ne, že by se tak těhotnělo snáz, ale nějak líp se s tou neplodností pak žije 😀 Ale já nemám moc co kecat, když jsem loni přišla o práci a nemohla najít novou, do toho mi neklaplo druhý a třetí IVF, tak jsem teda byla na dně dost 😝 Ale teď je to super, mám novou práci a život je zas fajn 🙂 A bohužel člověk po pár letech docela otupí...

saralinda
autor
6. zář 2010

Triniti, jinak- než to zvládat -to nejde. Však ty to taky zvládáš. Ale je to tak - jednou dole, jindy je to zase lepší. Taky už mají kolem mě děti i ty, které v době, když jsme se začali snažit, neměly ani chlapa. No, a samozřejmě, některé kamarádky mají už 2 děti.

larri
6. zář 2010

Některé moje kamarádky se bojí,aby nebyly babičkama,jejich děti už randí. 😀 😀 😀 A pak mám být v pohodě. 😉

arna
6. zář 2010

Já jsem dneska přemýšlela, že pro mou psychiku je snad nejhorší to, že se střídají období naděje a období, kdy se ta naděje zhroutí... Já mám vždycky pocit, že už už jsem s tím smířená, soustředím se na jiné věci a je mi celkem fajn. Pak se objeví náznaky ovulace (i když k ní pak asi nedojde, ale to je jiná písnička) a já si nemůžu pomoct a znovu si říkám: co kdyby přecejenom nějaký zázrak.... A ono samo, že nic - jenom je pak ten sešup dolů o to horší...
A všechno se to připomíná na tělesné úrovni (ms, hlen, BT atd.), takže to nejde ignorovat.
Jojo, kdo si nikdy neměřil bazální teplotu, nedělal svíčku po souloži a nesnažil se znásilnit partnera během předpokládané ovulace, neví, co je život... 😀
No fakt se těším za tou paní psychodoktorkou, až mě rozebere... Si popláču alespoň i někde jinde než zavřená na záchodě. Si tam vždycky připadám jako ta hrdinka z posledního filmu Alice Neliss...

cell
6. zář 2010

holky prosím, když se stimuluje dlouhým protokolem, začíná se 22 DC předchozího cyklu, a pak jsou další injekce přesně za 14 dní. Ale po jaké době dojde cca k odběru vajuch? si to tady sumíruju u kalendáře 🙂