CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

saralinda
autor
30. lis 2008

V páket jsem si volala do CARu a máme schválené IVF. Jelikož by to teď vyšlo do Vánoc, tak mě přesměrovali až na další cyklus, tedy na leden.
Jsem ráda, alespoň si užiju svátky (které nemíním trávit v Praze) a stihnu oběhat nějaké doktory. Chce mě vidět doktorna na onkologii u Apoli, než začnu stimulovat. Pak bych měla jít ještě na okolog UTZ a ještě jsem se rozhodla jít na stěr z děložního čípku. Rok to bude sice až v únoru, ale ať vím, že je to OK ještě než se do stimulace pustím. Něhotenství je totiž pro tělo dost záhul a jestli se má něco špatného rozběhnout, tak je pravděpodobné, že se to během těhu rozběhne. Tak to chci minimalizovat (ležela jsem na pokoli z holšinou, které se právě při těhu rozěběhla rakovina dělož. čípku, tak mě to nějako poučilo). Takže mám docela nabytý prosine 🙂

tulipanekps
30. lis 2008

saralindo, děkuji... tak doufám, že to potřetí vyjde. už jsem to tady psala, že jsem byla 1x těhu normálně - přirozeně, tak teď to nevyšlo, tak jedině vítězný únor!!! a ty si to oběhni, ať jsi klidnější... a prosinec budeš svařáčkovat, v klidu se rozloučíš se starým rokem a v novém jen samá pozitiva včetně testů!!! 😀

marcelli
1. pro 2008

Ahojky,minulý týden jsem byla na kontrole u Apolináře a dost mě tam zklamali...doktorka mi napsala krátkej protokol,na další kontrole doktor dlouhej protokol,do to všeho mi oba napsali potvrzení na pojišťovnu na kterou jsem kvůli tomu čekala skoro dva měsíce a ve finále mi řekli,že je přes vánoce zevřená laboratoř,takže musím vydržet na leden.Toho jsem se nejvíc bála,jak jdu pokaždý k někomu jinýmu na kontrolu,že si každej bude dělat co chce...a ani to pan doktor nečetl,co jsem měla napsaný z minulý kontroly,jinak by pokračoval jako paní doktorka před ním.Máte někdo taky takovou zkušenost??? ☹

kacatko000
1. pro 2008

Ahoj holky
saralin děkuju moc snad to bude dobrý. je dobře, že si odpúočineš a užiješ vánoce bez stresu se stimulkou a pak bude nový rok což je vlastně nový začátek a určitě to dopadne dobře.

Marceli ono je to někdy u apoli trošku zmatený, je mi líto, že ti to takto zamotali, ale na druhou stranu to ber tak, že budeš mít klidný vánoce a jak už jsem psala saralindě, tak nový rok, nový začátek, tak budu držet palečky.

Jinak já dělala test včera večer a dnes ráno a čárky vypadaj moc dobře, tak kéž by vše probíhalo i nadále dobře.

Mám otázku pro tuli - ty jsi byla min týden na krev u apolináře a nebo si šla někam sama?? Chtěla bych si zajít tento týden na krev, tak nevím kam??

len
1. pro 2008

Marceli, já taky střídala doktory, ale tohle se mi vážně nikdy nestalo 😕 Každopádně já jsem huba prořízlá, takže jsem věděla, co chci, a už předem třeba doktorům hlásila... A běda, kdyby měl někdo nějaké nesrovnalosti 😉 Naopak se mi stalo, že jsem plácla nějakou kravinu )jako třeba že se snažíme 23. cyklus) a na příští kontrole čučím, protože jiný dr. říká - takže teď je to cyklus 24... Normálně si všecko poznamenali 😉

Ale jinak být tebou, taky bych si o Vánocích pěkně odpočinula a nabrala síly - stimulka přes svátky fakt nic moc 😒

Kacko, v pátek jim tam brnkni a oni si tě objednají na ultrazvuk 🙂

tulipanekps
1. pro 2008

kačí, zašla jsem si sama, zkus třeba normální gyndařku nebo obvoďáka nebo jestli máš někde poblíž polikliniku s laboratoří, tak se tam zeptej, tetes si šla do laborky rovnou, myslím, že platila 180 kč.

ahojík len 😀

marceli, taky jsem se setkala s rozdílnými názory, ale ne co se týče protokolu... rozcházeli se co se týče hodnoty protilátek u štítný žlázy.. a taky jestli nechají přirozený nebo ivf, ale u tý jedný zmatený jsem už nebyla...

kacatko000
1. pro 2008

Díky tuli 🙂

tulipanekps
1. pro 2008

kačí, není zač 🙂

marcelli
1. pro 2008

len:taky jsem se toho mladýho doktora zeptala,co bude dál,ale řekl mi,ať nepředbíhám,že se příště všechno dozvím,ať přijdu za 22 dní no a za těch 22 dní mi Jaržembovská řekla,proč jdu tak dlouho,že mi napsala hned krátký protokol,to mi ale taky neřekla,protože jsem čekala na ultrazvuk,jestli tam nebude vidět zánět vejcovodu.Kdyby mi ona hned řekla,že mám krátkej protokol a že mi píše pojišťovnu,tak bych se u toho doktora ozvala.Já vím,že mi za ten měsíc nic neuteče,ale to chování doktorů,který by nám měli říct,co nás čeká na další návštěvě,mě fakt na síle nepřidá.Já tam jezdím,aby mi pomohli a ne abych se tam s nima dohadovala kdo co řekl a napsal... ☹

len
2. pro 2008

Marcel, tak to by mi taky hnulo žlučí 😖 Já si nechala hnedka na začátku přesně zopakovat, co budu podstupovat, jako blbec jsem se na to pětkrát přeptala, ale problémy nebyly. A teď už je to OK? V příštím cyklu začínáš stimulovat ten krátkej? Jestli tě to uklidní, tak já pak byla od začátku stimulace stále u jednoho a toho samého člověka, včetně těhuultrazvuků...

kacatko000
3. pro 2008

Ahoj holky tak dnes mám z krve potvrzeno těhotenství, byla jsem sama v laboratoři a příští týden v pátek jdu na ultrazvuk k apolináři, tak snad bude vše v pořádku.
A vám přeju moc moc moc štestíčka

len
3. pro 2008

Kačko, už jsem ti gratulovala jinde, ale to nevadí, je k čemu, takže klidně gratuluju podruhý 😉 A hlaš se, jak to s tebou vypadá! 🙂

kacatko000
3. pro 2008

len děkuju moc no snad to dopadne dobře. ty jsi na krvi asi nebyla co?? Můžeš mi říct co bude ted následovat, na tom ultrazvuku už uvidí bobka???

saralinda
autor
3. pro 2008

Kacatko, to je úžasný. Moc gratuluji a držím malíky ať vše dobře běží.

len
3. pro 2008

Ne, na krvi jsem nebyla... Na tom prvním ultrazvuku, pokud dobře počítám, budeš 3 týdny od transferu, tj. jako já - tam bude vidět asi jen ten gestační váček, zkontrolují, jestli je tam, kde má být. A pak si tě pozvou na další kontrolu cca za 14 dní, tam už bude i srdíčko a pak se s tebou rozloučí a předají tě tvému obvodnímu gyndr. 🙂 Pokud by byly jakékoli problémy, tak u Apolináře funguje nonstop pohotovost.

kacatko000
3. pro 2008

děkuju moc len

saralindo tobě taky děkuju a přeju moc štěstíčka

tulipanekps
3. pro 2008

ahojky kačí, tak super a moc velká gratulace... vidíš a to si tak plašila 🙂)))

tulipanekps
6. pro 2008

tak jen krátká reference, mikuláš mě i manžovi přinesl mandarinky, pomeranče, šunku, oříšky a čokoládu, tak to jsme byli hodný.... tak doufám, že u vás to bylo stejný. 😉 😀 😎

tulipanekps
6. pro 2008

to je divný, tady ani noha, tak dobrou a zítra na vi 😉

marcelli
6. pro 2008

len: ahojky,jestli do zítra nedostanu menses,tak to musím odložit kvůli těm svátkům až na leden...takže mě pak čeká ten krátkej,už mám injekce doma.Tobě moc gratuluji k mimi!!! 🙂

luccii
6. pro 2008

kacatko, moc ti gratuluju a preju, aby vse probihalo, jak ma 🙂

luccii
7. pro 2008

ahoj holky 🙂 tak ted uz to muzu prozradit, zdravi vas tehulka 🙂 dnes jsme to pustili do sveta, takze to sdeluji i vam 🙂
u nas to je opravdu zazrak, protoze nam doktori v CARu rekli, ze nase sance prirozene otehotnet jsou 1:100, meli jsme tesne pred IVF (uz jsme ho meli schvalene pojistovnou), ale MS ani po vyvolavacce neprisla a v CARu me na ultrazvuku nasli miminko! 😵 byla jsem silene prekvapena a stastna a to jsem samozrejme dodnes 🙂 pomohla nam svatebni cesta, pocali jsme na ni ci tesne po ni a asi mega davka stesti, protoze tohle se bezne nestava... tajili jsme to do dneska, protoze prave koncim prvni trimestr...

takze na mem prikladu vidite, ze nadeje je vzdy! 🙂 moc vam preju stejne stesti!!!

claudie
7. pro 2008

je je, tak to obrovská gratulace luccii 😀 😀 😀 😀 😀
je vidět, že zázraky se dějí a to je dobře.....příroda je mocná čarodějka 😉 😉

luccii
7. pro 2008

claudie, ja vedela, ze tahle zprava potesi, proto jsem vam to rada napsala 🙂 diky 🙂

saralinda
autor
7. pro 2008

Lucci, gratuluji!!! Zpráva opravdu potěšila a dodala naděje.
Držím pěstičky a prožij krásné těhulkování.

luccii
7. pro 2008

saralinda, dekujuuu 🙂 oznamila mi to MUDr. Jarzembovska a byla super 🙂

kacatko000
8. pro 2008

ahoj holky moc vás zdravím.

Lucci tak to je naprosto užasné a moc ti gratuluju a zároven tě obdivuju, že jsi to vydržela tak dlouho tutlat, i když po ivf to je asi trošku jiný.
No mě dnes taky jaržembovská potěšila, byla jsem na ultrazvuku, tak tam byly 2 plodové vajíčka ale zatím se nedá říct zda jde o dvojčátka, uvidíme jestli budou obě růst, ale každopádně jsem těhotná a jsem v 5 tt, vím, že mám před sebou dlouhou cestu, ale snad už nebude tak složitá. Mám i fotečku, jsou tam zatím takové dvě malé tečky, jestli chcete mrknout, dala jsem ji do alba

len
8. pro 2008

Luci už jsem gratulovala jinde, Kačce to udělám teď 😉 Tak to vidíš, jak si s náma život hraje, před pár týdnama jsme byly na obědě - já těhu a ty téměř bez naděje... No a teď je to přesně naopak 😉 Tak přeju, ať se z toho vyklubou dvojčátka a pěkně rostou celých devět měsíců 🙂

kacatko000
8. pro 2008

děkuju len moc ale ještě se pořád držím zpátky, však ty víš nejlíp. No já doufám, že ty budeš brzo taky kandidátka na gratulace, moc ti to přeju a doufám, že se taky brzo dočkám

tulipanekps
8. pro 2008

ahojky kačí, tak to je krásný, mám i za tebe radost!!! a 2 tečky je ještě větší naděje, že bude mimínek 😉

luccii, tak to je krásný a ty jsi taková tajnůstkářka, jo? ale na druhou stranu se ti nedivím 😉

a já se svou troškou do mlýna. dnes jsem byla taky na kontrole, tak jsme se domluvily na 2. ivf a to v lednu/únoru... tentokrát krátký protokol, tak mám před sebou 2 cykly, tedy už jen 1,5 😀 tak věřím, že to pojišťovna schválí...