CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

aknyt
3. únor 2009

Tak to je bomba. Já teda chodím na to za rohem, protože na tom nejbližším jsem si, šikulka, udělala štěnici - protější dveře zůstaly otevřené a jak jsem otvírala ty své, tak jsem tam nechala prsty a skřípla se 😀

len
3. únor 2009

Jó, tohle prostě nemůže dělat každej, to je poslání... Prachy za to určitě nejsou nijak zázračný 😒 Takže možná to vědomí, že někomu opravdu pomáháš a odměnou ti budiž, že dokážeš způsobit naprosto neskutečnou radost na celý život 😵 A taky naopak ustát potoky slz 😔
Já bych na to neměla... Sice mě vždycky hrozně táhla biologie, ale představovala jsem si, jak budu někde pěkně zalezlá já a mikroskop a budu bádat a koumat 😀 Pak jsem prováděla na zámkách a zjistila jsem, že lidi jsou hrozná verbež, takže jsem šla na stavárnu 😀

lenkacar
3. únor 2009

len tak prej to budu mít ve folikulární fázi..jsi z toho chytrá?

len
3. únor 2009

No, folikulární fáze je ta, ve který rostou folikuly, čili před ovulací. U Apoli u dlouhýho ji dávají v luteální fázi, čili po ovulaci (i když někdo třeba neovuluje, tak je to jedno 😉 ). Hele, hlavně, že jsou z toho moudří tví doktoři, ne? 😉 Tvůj konkrétní problém znají, tak bych jim věřila, je v jejich zájmu to vyřešit, budu držet palce 🙂 A kdyby to náááhodou neklaplo, asi bych se poohlídla jinde 😒 Ale ono určo klapne 🙂

evulatko
3. únor 2009

Ahojky Apolenky🙂
ohledne vasi diskuse ohledne sestricek: Vackova je takova docela mlada, urcite nejzkusenejsi a nejmilejsi sestricka, jakou jsem kdy potkala, Kolmanova vysoka tmavovlasa, Svobodova takova mensi blondynka kolem ctyriceti a pak tam byla jeste jedna Svobodova - tmavovlasa mala dlouhovlasa docela mlada a to podle me musi byt ta, o ktere se to tu vsechno toci. Nebyla tam podle me ale moc dlouho, nevim🙂

len
3. únor 2009

Aha, Evul, díky, takže dvě svobodový, no to se to pěkně komplikuje 😀

evulatko
3. únor 2009

no ale podle me tam ted aktualne uz ta druha mala cernovlasa neni, uz jsem ji tam dlouho nevidela🙂

len
3. únor 2009

Pamatuju na takovou mlaďounkou, drobnou, byla taková tichá a když mi píchala injekci, dělala to asi třikrát tak dlouho co ostatní, jak byla pečlivá 😉 Ale to asi není ona, tahle mi přišla příliš mladá, než aby teď byla na mateřský 😒 Jsem tam od února 07, ale pravda, že vždycky tak s několikaměsíčníma přestávkama...

aknyt
3. únor 2009

Evulatko, ty jsi to tu rozsekla!!!
Tak ta mladší Svobodová je ta, co je teď na mateřské s dvojčátkama, to je ta Kateřina, jak psala cca na straně 70 (71) Larri, že jí to říkali v CARu. Jednu mladou malou tmavovlásku si pamatuju, i to, že hlásila, že čeká dvojčátka, když jsem byla pro Zoladex v srpnu. Ale její jméno mi uniklo. Nejlépe si pamatuju právě Kolmanovou a Vackovou, ty tam jsou celou dobu, co tam chodím a když jsem měla ještě méně opotřebený mozek, tak jsem si zapamatovala jména.

aknyt
3. únor 2009

Stejně mi přijde zoufalý, že za to, jaký jsou hodný a šikovný, že nejsou náležitě ohodnocený ☹ Kdejaká protivná úřednice je ohodnocena líp, než oni...

len
3. únor 2009

Jó, Aknyt, takovejch povolání je víc... Bych se skoro styděla, beru možná několikrát víc než oni a ještě mám v práci občas čas nakouknout na Koně 🤐

aknyt
3. únor 2009

Nevíte, jak by to bylo s OPU, kdybych měla chřipku? Mám obavu, aby se mi nerozjela, načatá jsem... dneska jsem kvůli tomu odvolala divadlo, abych byla OK.

len
3. únor 2009

Tak to nevím 😒 Ale být tebou, dám si den-dva volno a pořádně to vyležím, nežli se to rozjede, při stimulaci by to nemělo vadit 🙂

marcelli
3. únor 2009

SARI,držím ti strašně moc palečky,já to prožívala minulý týden,tak vím,jak ti je. 😉

aknyt
3. únor 2009

O stimulaci se moc nebojím, spíš aby mě vzali pod narkozu 😉 K obvoďákovi budu muset pro předoperační, tak doufám, že se mi podaří vypadat zdravě 😀

marcelli
3. únor 2009

holky když já mám takovej strach,když mi z deseti bobánků zbyli jen tři,aby ten jeden,co mám v bříšku, nedopadl jako ti ostatní... ☹ nebo myslíte,že v bříšku má větší šanci než při prodloužený kultivaci na zmražení?

aknyt
3. únor 2009

marcelli, při prvním jsem měla z 23 folíků 10 vajuch, 4 ze zkumavky KO, 6 z ICSI vydrželo 4 dny a kromě dvou transferovaných zbytek taky KO, takže když se mrazilo, tak bych to brala jako úspěch. U nás v CARu mrazí jen ty kvalitní, z těch, co netransferovali (ta berou nejlepší), takže bych to viděla dobře!!!

aknyt
3. únor 2009

V bříšku má určitě větší šanci, než v nějakém roztoku - bříško je přirozené prostředí a zkumavka je něco syntetického!!!

len
3. únor 2009

Marcel, prožívala jsem to samý, když mi 2 zavedli a já věděla, že žádný další se neudržel... Nakonec jsem se přesvědčila, že žádná mistička a žádnej roztok nemůže nikdy tak dokonale napodobit to správný prostředí, co mám v sobě - prostě tam je jim nejlíp 🙂 A měla jsem pravdu 😉 Tak jim taky věř, vybrali ta nejlepší a kdyžtak máš ještě tu mrazákovou rezervu 🙂

ola69
3. únor 2009

Aknytek má pravdu, na trasfer musí být ten nejlepší a s největší šancí. Tak nebud pesimistka a raduj se 😉

len
3. únor 2009

Holky, loučím se, chlap dočistil zbraň a bude se mi věnovat 😀 Mezitím jsem mu šlohla kreditku a koupila si přes net jednu kapitolu z Lonely planeta, doteď jsem netušila, že to jde, stála 1,68 Eura, tak půjdu studovat 🙂 Jo a MS už se parádně rozjela, takže už mám třetí MS od revize, co byla 21.11. - 23denní cykly, to je dobrý, ne? 🙂 Se z toho raduju, protože před revizí bývalo i 21 😀

ola69
3. únor 2009

A k tomu personálu - jak jsem tam byla denně na injekce tak mi jedna starší sestra vysvětlila že se tam brzy oddělí zrno od plev protože za ty prachy a tu práci to může dělat jen někdo kdo to má rád. Sama sebe formulovala slovy " naštěstí jsem se dobře vdala a můžu dělat něco co mě baví " Ty líný nevydrží nápor nebo chtějí víc peněz a prostě odejdou. Popravdě je obdivuju. Tahle byla na pohotovosti sama a v 10 dopoledne měla za sebou 18 pacientek ( začala kolem 7 ráno ).

aknyt
3. únor 2009

len, tak to gratuluju - já měla jen jednu regulérní od revize na konci října a jedno špinění 🙂

tulipanekps
3. únor 2009

tak vás musím pobavit... dneska jsem měla mít pregnyl. mudr napsal ve 21:00 a sestra to upravila na 20:30. poprosila jsem sousedku sestřičku, která mě už píchala... byla zrovna doma, tak dorazila, já uvařila kafí a v klidu si kecáme... já vytáhla krabičku z lednice tak ve čtvrt... a co jsem zjistila, že nemám ani stříkačku a ani jehlu... tak šok a panika, tak jsme se sousedkou vyběhly před barák, já nastartovala auto, rozkecanýho toho milión, tak že jedem k apolináři... nerva, v kolik tam dorazíme a kdy mě píchnou... naštěstí je kousek od nás nemocnice, tak mě napadlo, jestli tam někoho nezná, tak protože tam pracovala, tak jo, šup tam, šup z5 k nám domů a hurááááá opíchala mne za deset devět 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tulipanekps
3. únor 2009

tak dodatečně sar, nebyla jsem tady, držím bojovníčkům palce!!!!! moc, moc.

len
3. únor 2009

Tuli, říkali +- půl hodiny, ale jinak dobrý 😀
Jdu na čaj 🙂

tulipanekps
3. únor 2009

len, to je možný a u aknyt jsou pojmenovaný fotky... reakce na inzerát a náhodu se saralindou...

aknyt
3. únor 2009

Tulip, ty jsi taky hvězda 😀 Ale stihly jste to hezky!!!
Mně se stalo něco obdobného, ale chyběla mi jen píchací jehla, manžel mi jednu sebral na vyndání třísky (a nic neřekl)... tak mi kámoška darovala jinou, ale dost silnou a málem nešla zabodnout do kůže 🙂

tulipanekps
3. únor 2009

aknyt, ty máš taky kšefty, ale podobný... protože fostimon mi dávají oni, tak jsem vždy hlásila, že potřebuju jehly a injekci a teď jsem si pro to šla do lékárny, tak se nerozbřesklo...

aknyt
3. únor 2009

nebo si vážně přečetli, že půjde na OPU a současná Svobodová se musela předem hájit, že není Kafi 😉