CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

valmark
23. led 2010

gabi, dečku si někde seženu. Ideální věc 🙂
A je super, že se to tobě srovnala, co víc si přát. Jen snad to, aby se to nevrátilo.
To já mám do cíle ještě daleko. Pokud vůbec... ale mělo by to být cvičením určitě lepší.
S MS bojuju skoro každý měsíc od té doby co jsem přestala brát antikoncepci. Takže už více jak 2 roky. Tak se tomu teď vlastně ani nedivím. Ale to víš, štve mě to. Byla bych ráda, kdyby se to už někam pohnulo. Nehledě na to, že mi je posledních pár dnů docela blbě. Tak snad už přijde 🙂

jasmina309
24. led 2010

Ahojte Apolenky
Tak to téma obezita, je věčné. I já mám ten problém.Kdysi vůle do hubnutí byla. Ted co sem nabrala spoustu kilo po stimulacích (opravdu v tý době sem se nehlídala), sem nějaká averzní vůři boji s nadváhou.
Když už nemůžu bojovat o mimi, tak chci a chci bojovat s nadváhou. Ale kdoby věříl, že sem např přes Silvestra byla na jednoum suchým rohlíku a čaji?Šlo o dobrovolný vysazení tuků ze stravy.Vydržela sem to týden a pak my začli bolet záda a dr mě poslala na rehabilitaci. Měla sem blokaci žebra a ted docházím nA masáže, suchý teplo a ještě pár procedur, aby se mi to uklidnilo.
A kde sem k tomu přišla, nevím. Nechodím do práce...Ale jako hýbu se aktivně =) to jako né, že bych měla nohy na stole a notas na klíně 😀

A jinak holky- dotaz
Od svýho posledního IVF(4.11.dorazila menzes a bylo rázem po mimi) sem měla ms dvakrát. Tu první s 15ti denním zpožděním a tu druhou, jestli se to dá nazvat ms nevím, ale ta byla zpožděná 9 dní a pak sem začla pouze jen odkapávat a dnes je to 9 den co na slipovce(pardon) je denně pár kapek.
Myslíte, že když doted do ivf sem menstruovala normálně, že tohle chování mýho těla souvisí s něčím, že by tělo nebylo v pořádku? Jinak mě nic nebolí...Jde o to, že se mi totálně nechce navštívit obv gyndařku.Stále čekám, že ms dojde, no ☹

gabikri
24. led 2010

jasmina : vím jak se cítíš 😉 Já nabrala po prvním IVF 8 kg..ale cítím se strašně 😖 Jako verlyba. Ani nechci nikam chodit..mezi známé, pořád se na něco vymlouvám. A nejhorší, když mi to někdo řekne přímo natvrdo do očí, tak to bych se zahrabala sto sáhů pod zem 😖 Bohužel se to nějak špatně shazuje po těch hormonech..nevím co to je, ale nejde to dolů ani o deko 😒

Jinak mě se po IVF taky rozhodila mrcha, ale že to mám teď častěji 😝

jasmina309
24. led 2010

Gábi, tak to já měla po 3 IVF také krátkej cyklus. Což je výhoda.Zato ted po 4tým je to bída... ☹
A k tý váze- je pravda, že se musíme vymlouvat a taky že málokdo ví, oč vlastně jde, když procházíš IVF. hůř nesu svlékání do plavek.A taky nemístný poznámky od příbuzných.
Kašlu na ně, oni netuší co máme za sebou, oni nemají ani páru o tom, jak krutej je boj o početí potomka pomocí lékačů.Co vše smíš a nesmíš a co vše musíš...
Ale my, my ženy v sobě máme obrovskou sílu, to vše obětovat s pocitem naděje!♥♥♥ Ta vážně umírá poslední...

saralinda
autor
25. led 2010

Ahojky holky, tak mi před chvílí volali, že mám schválené lázně 😀 Na jesnu stranu se tam těším, na tu druhou se mi bude stýskat nejen po příteli, ale i po našem malém pejskovi. No, budou mě muset jezdit navštěvovat, aby na mě nezapomněl.

aknyt
25. led 2010

Ahojky,
Sar, gratuluju k lázním 🙂 Jedeš do Frantovek? S pejskem se ti ani nedivím, taky by se mi po té naší malé obludce stýskalo. Zrovna měníme zuby a je legrace, že má zdvojený špičák - nový už leze a původní nechce vypadnout... tak má 2 a vypadá to docela příšerně.

Jinak k obezitě jsem se tu už vyjadřovala - sama jsem obézní, ale v CARu mě kvůli tomu nešikanovali. Řežábek sice prohlašoval, že dokud nezhubnu, tak neotěhotním (říkal to na první konzultaci po mimoňovi), podařilo se mi zhubnout 15 kg a na další konzultaci mi řekl, že to je málo a víc už jsem nezvládla. Naopak jsem během dalších pokusů dostala zase 10 nahoru ☹

Kkamco, nevím, jestli v jiném CARu se k tomu budou stavět jinak, ale i kdyby, tak si za to nechají dost dobře zaplatit. Nevím, jestli by mi to stálo za to... ale každá jsme jiná. Já bych třeba nevydržela rok přemýšlet o CARu a nic neudělat (neobjednat se). Ta odpověď Řežábka mi přišla přiměřená - prostě je to podle jeho filozofie (podle mne rozumné) jít od "jednodušších" kroků ke složitějším. Pokud není patrný jiný důvod, tak doporučuje zhubnout, pak třeba IUI a teprve potom IVF. A jinde se může stát, že poženou do IVF rovnou, aby vydělali... Držím palce, ať se ti jinde líbí víc 😉

Jinak holkám "v akci" držím palečky, ať to i přes komplikace se zádama dopadne dobře 🙂

len
25. led 2010

Aknyt, díky za názor, připadala jsem si trochu divně se k tomu vyjadřovat, když ta kila navíc nemám 😉 Ale jsi vzorným příkladem, že i ne zrovna twiggy pacientky u Apoli otěhotní, i když ses teda pořádně načekala 😔
Ale ty 13tt v pase, to je nááádhera! 😵

Sar, moc gratuluji, jsem si jistá, že se ti tam bude opravdu líbit a že ti to udělá dobře - konečně vypnout, vůbec nic nemuset, nechat o sebe pečovat a starat se jen o to, aby ti bylo dobře a co nejrychleji ses zotavila 🙂 Kdybys cokoli potřebovala, ptej se, i když teda lázeňská diskuze funguje skvěle 😀 A obzvlášť, pokud si zařídíš jednolůžák, tak za tebou může přítel třeba každý víkend 😉 S pejskem nevím, ale některé lázeňské domy to prý umožňují.

aknyt
25. led 2010

Len, pořád se bojím, pořád špiním... ale prokousávám se, jak to jde 😉 A u Apoli jsem s obezitou otěhotněla 3x. To, že to nedopadlo je jiná věc... ale zas tak moc jim ty statistiky nekazím 😉

len
25. led 2010

Pořád špiníš? Ach jo... A pořád asi nenašli příčinu, co 😒 Ale po té krizi, jak jsi napsala - potrácím, jedu na revizi... to by se ve mně krve nedořezal, no prostě věřím, že teď už ten zázrak dopadne 🙂

aknyt
25. led 2010

Oni žádnou ani nehledají... prostě se to stává, to byla odpověď. A v tom prosinci to vypadalo na chlup stejně, jako ten potrat na podzim 2008, fakt jsem nečekala, že to ještě bude dobré. Zatím jsem nedošla do té fáze, že bych si to v klidu užívala, ale zaplať bůh za to 😉

len
25. led 2010

No já se ti vůbec nedivím, mám pocit, že kdo si prošel vším tímhle, může si v klidu užít tak nejdřív maturitní ples 😒

gabikri
25. led 2010

Ahojky vespolek 😉

Tak jsem dnes byla na UTZ,narostly tři folikuly..prý to je úspěch ( to už tady bylo minule) když u mě mají poznámku blížící se ovariální selhání....no a ve středu na OPU 😵 😵 😵 Tak to jsem čuměla, že to šlo rychle..ani žádné léky jsem si nemusela přikupovat 🙂

sar : gratuluji k lázním, taky bych jela někam vypnout 😉

len
25. led 2010

Gabi, paráda 🙂
Tak ať v těch třech něco pěkného je, popř. ať tam vydolují ještě nějaký čtvrtý 😉
Takže dnes Pregnyl?

kkamca
25. led 2010

gabikri:gratuluji..

aknyt:dík za názor.Asi nebo teda určtě jsem hold v tomhle jiná. 🙂 No ještě uvidim.jak se rozhodnz jestli státní a nebo soukromý car.Každopádně hubnout se mi kvůli caru nechce..Asi tolik.
Mějte se a pěkný den. 😉

len
25. led 2010

Kkamco, promiň za strašně rejpavej názor (já vím, já vím 😉 ), ale první, co mě napadlo - a co takhle hubnout kvůli sobě? 😀

gabikri
25. led 2010

len : jo, jo..dnes Pregnyl 😉

kkamca : držím palce, ať to vyjde kdekoliv a jakkoliv 😉 😉

len
25. led 2010

Jak dlouho jsi vlastně píchala? Já z toho krátkýho protokolu taky byla paf, jak rychle to šlo. Při dlouhým jsem píchala 10 dní 200 IU a při krátkým 7 dní 150, to bylo tempo...

kkamca
25. led 2010

len:tak zareaguju musim--- 😀 Právě to je to,co mě na tom netankuje..kvůli sobě..To bych musela leda umírat. 😅 Trochu černýho humoru..
Ale abych hubla kvůli tomu,aby mě vzali do car..tak to fakt ne,to radši jinam..kde se na to tak nehledí. 🙂

gabikri:děkuju moc.. 😵

gabikri
25. led 2010

len : no já poprvé asi taky deset dní Fostimonem..a teď právě jen pět dní ( ale zato 375IU) 😕 Dneska už jsem zbytek injekcí vracela.

¨Za chvíli jedu na injekci Pregnylu...jsem úplně pitomá, zapoměla jsem, kolik toho..jsou tam tři ampule..a zdá se mi, že dr. říkala, že jedna mi má zbýt..takže jen 10000i.u....že je to tak ? Jó nepozornost...s tím mám problémy ož od školy 😀

len
25. led 2010

Gabi, tak, 10 000 IU, čili jednu ampuli s roztokem a dvě s práškem 🙂
Kohos tam dneska měla za doktora?

gabikri
25. led 2010

len : díky. 😉 Doktorku nevím jméno..nikdy jsem ji neviděla..taková s brýlemi 😉

len
25. led 2010

Hm, to teď nevím, v podstatě brýle může nosit každej 😀 No to je jedno, ve středu budu držet palce 🙂

valmark
25. led 2010

Gabi: ty máš krátký protokol, já myslela že dlouhý jako já 🙂
Každopádně se věci pohnuly, MS včera dorazila a bylo mi pěkně zle. Dneska už je líp. Dopo jsem měla jít na ultrazvuk a tak jsem se přeobjednala na čtvrtek. Tak jsem zvědavá, co se bude dít dál. Teda vím, že injekce, ale jak dlouho atd. zatím nevím.

Aknyt: moc držím palečky, aby se to všechno už pěkně srovnala a mohla si si to vytoužené těhotenství také trošku užít

Ještě jsem se chtěla zeptat, je to pravidlem, že se po těch hormonech zvedne váha? Proč? Jsou větší chutě na jídlo, nebo prostě to jde nahoru samo? Nemůžu teď kvůli zádům a kyčli moc sportovat a tak se trochu bojím, abych ňák zásadně nepřibrala. Váhu mám naprosto v poho a chtěla bych u toho ještě nějakou dobu zůstat 😉

len
25. led 2010

Valmark, pravidlo to určitě není, já po třech stimulacích (jednou krátký a dvakrát dlouhý protokol) nenabrala ani deka, a to teda váhu jinak hlídat musím 😉 Každý tělo si to přebere po svým...

jasmina309
25. led 2010

Ahojte
Gábi- a já taky držím na středu palce! 🙂 🙂 🙂 Všem držím a hlavně Týnce♥♥♥
Sar- lázně 🙂 paráda 🙂 . Ano- opustit psího drobečka, je zrovna tak těžké, jako na pár dní opustit partnera 🙂. Ale mám s tím zkušenosti a dá se to zvládnout! Tak neboj, o to víc bude potom radosti♥
Len- já se dnes celý odpolko zabívala hledáním nových informací okolo IVF a hlavně okolo nativu a cyklu s min. stimulací. Zajímalo mi , kde to provádí a jak to udělat u nás, abych dosáhla úspěchu. No zítra volám a objednám se na konzulku. Ani ti nevím ke komu, jak sem tam byla naposledy v půlce října 🙂 , tak sem si oblíbila Jirsovou. Vzpoměla sem si na tebe, jakej máš úžasnej přehled o dění okolo umělýho a co si vše načetla, že máš znalosti nejen ze stavařiny ale mohla by si dělat doktorku pro centra 🙂

valmark
25. led 2010

Len, tak to si mě uklidnila 🙂 Taky si samozřejmě váhu hlídat musím, ale jelikož jsem docela aktivní člověk, tak to není zas tak těžké. Jenže teď mám nakázáno cvičit jen protahovací a zpevňovací cviky a to je děsná nuda a rozhodně se u toho nezapotím. Takže budu muset začít dávat trošku pozor na jídlo a taky jsem se malinko zděsila, když jsem se dočetla, že některé holčiny přibraly. Ale tak snad to bude v poho.
A bývá po těch hormonech hodně blbě, nebo taky je to individuální? To víš, jsem z toho taková nervozní, je to poprvé 😀

len
25. led 2010

Chachá, Jasmin, 6 let studia medicíny, 10 let praxe a můžu na to jít 😀
Jinak se obávám, že na téma nativ u Apoli by ti nejlíp poreferovala Aknyt, ale ani ona nedosáhla úspěchu... Lépe řečeno - klidně ho provedou, ale ušetříš jen na lécích, cyklus bez léků tě pak bude stát normálně 22 500 😒 Takže pokud bys jó trvala na nativu, asi bych doporučila změnu centra 😔

Valmark, jo, Mojžou se člověk nezapotí, ale kupodivu já po ní hubla "na objem" - váha zůstala, ale centimetry mizely 🙂 Jinak blbě mi bylo fest, ale to jsem zase byla jedna z mála, většina holek to snášela zcela OK 🙂

aknyt
26. led 2010

Jasminko, kvůli minimálce bych se zkusila objednat k Jarošové, s tou byla docela řeč a pronesla, že by to i nějak šlo, takže ochota u ní nějaká je. Aspoň o tom uvažovat. A hlavně čím víc žen se na to bude ptát, tím větší je šance, že to časem zavedou. Jinak v Motole minimálku dělají za 10 tisíc bez léků, což je lepší cena. Dost jsem o tom uvažovala, kdyby to nevyšlo.

larri
26. led 2010

Ahoj holky,zdravím všechny nové i ty starší Apoenky.

Jasmínko,znova uvažuješ o boji? T o je dobře,když to ještě nechceš vzdát.Jo,jo není to pro nás jednoduché.

Týnko,když jsem byla na ET,říkala Jarošová te druhé doktorce co se zaučovala,že mám polyp a v těhotenství budu krvácet.Ted s tím nic dělat nebudou.Škoda,že to taky neřekla mi,jen jsem slyšela,jak ji to šeptá. ☹

Sar,gratuluji k lázním a přimluv se u Františka za mne.Lázně nedostanu,tak at na mne myslí on.Pohlad ho i za mne. 😉

Gabi,nedávno si se připravolala na 1.IVF a ted už druhé.Tfuj,tfuj a nezapomen,že stačí jedno,ale kvalitní.

Jinak s tou váhou ani nemluvte.Před chvíli jsem dorazila z fitka.CHodím každé ráno v 7.00,když mám volno.
Já mám problém,když jsem vysadila antikoncepci,tak jsem tak do měsíce přibrala 8 kg.Vysazovala jsem dvakrát a pokaždé to bylo stejné.Když stimuluji,tak do měsíce taky naberu.

saralinda
autor
26. led 2010

Holky, jdu vás dočíst.

Hlásím, že do lázní (Frantovek) jedu 2.3. 🙂