CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
9. únor 2010

Já to poprvý prostě brala jako pokus, že si musí zjistit, na co a jak já vlastně vůbec reaguji... Paradoxně akorát ten první pokus klapnul 😒

valmark
9. únor 2010

Holčiny mám otázečku, myslíte, že si můžu vzít brufen, když mě bolí břicho po těch injekcích Purogen? Mám trošku problém, že když mě bolí víc, tak je mi na omdlení... Stejně jako první dva dny MS, to taky musím brát brufen, abych sebou nesekla.
Díky moc za radu

len
9. únor 2010

Val, při stimulaci můžeš vzít téměř cokoli 😉 Já trpěla na příšerný bolesti hlavy a dopovala se Valetolem a dr. mi to posvětila, že při stimulaci to nevadí 😉

valmark
9. únor 2010

Leni, mooooc děkuju. Udělala si mi velkou radost. První 4 dny jsem byla naprosto v pohodě a včera a dnes mě bolí bříško a motá se mi hlava.

len
9. únor 2010

Já měla ty migrény, taky to začalo tak po 5 dnech píchání a bylo to i tak hrozný, že jsem z toho zvracela 😖 Podruhý už jsem byla doma, tak docela zabralo zkusit to zaspat 😒

valmark
9. únor 2010

Ufky, to se mám teda na co těšit ... Já prožívám blbě i změnu počasí, natož takovýhle dávky hormonů. A doma být bohužel nemůžu, takže se budu holt cpát práškama...

len
9. únor 2010

Neboj, snad jsem tu nepotkala nikoho, komu by po tom bylo až tak zle 😉

valmark
9. únor 2010

No nějak to zvládnu 😉 Už aby byl víkend. Jsem hrozně unavená...

len
9. únor 2010

No to se ti nedivím, ta stimulace je záhul 😒 A bude hůř 😀 (říká starej cynik)

valmark
9. únor 2010

proč bude hůůůř? Ikdyž je fakt, že já jsem taky taková. Všechno vidím horší než to je 🙂

len
9. únor 2010

No počkej na to čekání po ET a pak počkej na ty nekonečný dny od jedný těhotenský kontroly ke druhý 😉

mooncaa
9. únor 2010

Len já jdu zítra taky na UZ k Apo. Jsem objednaná na 8.45. Teda doufám, že to je na UZ. Ale od ET jsem s nimi jen na telefonu, tak mě snad budou chtít vidět, teda spíš mrně, jestli už má srdíčko.

len
9. únor 2010

Monco, tak to se asi akorát mineme, teda jestli nebudeš mít 90 minut zpoždění 😉
Každopádně na srdíčko moc držím palce, kolik dní budeš od OPU?

valmark
9. únor 2010

Len, no dobře asi mě to horší ještě čeká 😀

Myslíte si, že je dobré cvičit při stimulaci hormonama? Cvičím Mojžišovu metodu kvůli hnuté pánvy, ale dnes mi to nedělá moc dobře na břicho a bojím se, abych tím spíš něco nezvorala... Když už mám problém s nadměrným množstvím vytvořených vajíček.
Aktivní cvičení mi dnes doktorka zakázala, ale tohle je spíše protahování, ikdyž zatínají se u toho vnitřní svaly a mohlo by to dělat neplechu.
Dnes raději vynechám, ale zase kdyby to nebylo úplně nutné, nechce se mi s tím přestat. Má se cvičit pravidelně každý den.

len
10. únor 2010

Valmark, i na tohle mám odpověď 😀
Při první stimulaci jsem se s nikým neradila a cvičila, co mi dělalo dobře, takže ze začátku komplet Mojžíšku a jak se začalo břicho nafukovat, tak jen ty cviky, co mi byly příjemné. (Tehdy jsem cvičila už rok, pak jsem otěhotněla a potratila)
Při dalších stimulacích jsem začala chodit k Apoli rehabilitační sestře a ta mi pověděla, že ona doporučuje při stimulaci cvičení zcela vynechat. Že když to člověk cvičil pár měsíců poctivě (já cvičila dva roky), tak za těch 14 dní už se tam nic nepokazí a tělo vydrží srovnané.
A naopak (ale tohle už je jen a jen má spekulace 😉 ), když to někdo cvičí jen krátce nebo to fláká, tak tělo ještě není pořádně porovnané a všecko se tam dává dohromady (obvykle uvádějí, že srovnání trvá tři měsíce dennodenního cvičení) a mohlo by to spíš uškodit (stejně jako často během těch prvních třech měsíců cvičení otěhotnět vůbec nedoporučují, protože je pak zvýšené riziko potratu).
Tak, tohle je názor mojí fyzioterapeutky, ale je možné, že ta tvá to vidí jinak, takže jestli máš nějaké pochyby, neváhala bych jí zavolat 😉
Každopádně za hranici toho, co je příjemné (ačkoli jinak se nebráním tomu, aby mojža bolela) bych osobně při stimulaci určitě nešla... V posledních dnech před OPU nedoporučují ani sex, nejspíš kvůli mechanickému podráždění (a předčasnému prasknutí folikulů? - zase spekulace)

valmark
10. únor 2010

Leni, ty si prostě zlatíčko! 😉
Já včera opravdu cvíčo vynechala, jelikož jsem měla bříško jak balon a nemohla ani zvednout pánev. A i jsem byla hodně unavená.
Asi si raději zavolám k té fyzioterapeutce a zeptám se jí co a jak. Problém je ten, že mě to cvičení bolí - teda spíš jen kyčle. Tam bohužel jdu přes bolest a pokaždé když skončím jsem docela zmlácená. Ale kdyby nebylo té kyčle, tak je to vlastně příjemné...
Já ale právě četla, že tím cvičením se více prokrvuje vnitřní svalstvo a při stimulaci to není úplně ideální.
No nevim. Cinknu jí a uvidím co mi řekne.
Taky jsem se dozvěděla, že je dobré opravdu hodně pít. Což mi teda moc nejde. Ale budu se snažit to napravit.

Krásný den všem
Marky

kralka
10. únor 2010

Ahoj holky, nebyly jste některá na Mojžíšce někde na Praze 4 nebo 10? Myslíte, že bych jí mohla začít cvičit i sama podle návodu co je na internetu (bohužel tedy bez toho děsivého srovnání pánve)? Jinak ms jsem konečně dostala (50 DC) a 18.2. jdu k Řežábovi – poprvé, tak jsem zvědavá. Doufám, že mu budu rozumět co říká 😉 .

valmark
10. únor 2010

Kralko, určitě je lepší se o Mojžíšovce poradit u fyzioterapeutky. Tady máš seznam, kde všude se tím zabývají
http://www.volny.cz/novacka/mojzis/seznam.htm
Já bydlím v Praze 4 a nakonec jezdím až do Roudnice nad Labem. Mám to přes doporučení, takže jsem neměla moc na výběr.

valmark
10. únor 2010

Leni, tak jsem si volala fyzioterapeutce a říkala, že by to vadit nemělo, pokud mi teda není úplně špatně. Takže jsme se dohodly, že zkusím nejdřív snížit počet opakování a když ani to nebude ono, tak budu cvičit jen 3x týdně. Tak budu pokračovat. Jen opravdu doufám, že to neudělá neplechu co se týká toho nadměrného množství vajíček... Nevím, zda se o tom radit i u Apolináře.

gabikri
10. únor 2010

Ahojte Apolenky 😉

marketchen : tak to mě mooc mrzí, tak nějak jsem si myslela, že tobě to musí vyjít na 100%. Vím jak se cítíš..je to fakt záhul na psychiku..foukám na dušičku a drž se 😉 Kdy půjdeš do dalšího pokusu, hned?

valmark : držím palce. ať stimulku zvládneš a ať ti to vyjde hned napoprvé..bylo by toi fajn 😉 A nepřeháněj to s tím cvičením 😉

len : jak jsi dopadla u Ř? 😕 To jsem zvědavá, co Ti řekl 😉 Já jsem tam objednaná na zítra. Už jsem měla hrůzostrašný sen, jak mi říká, že to mám vzdát, že jsem stará, že bych mimi stejně nedonosila a že mám vyplnit formulář na adopci 😖 Jsem se probudila celá orosená 😒

len
10. únor 2010

Valmark, tak to je fajn 🙂

Kralko, sama to určitě nezkoušej. Fyzioterapeutku vyber dle seznamu od Valmark, já ti můžu dát osobní typ na jednu na P5 (placená) a nebo si můžeš říct u Apoli o žádanku k té jejich, ta sídlí na Strahově a platí ji pojišťovna 🙂

A já... moment, zkopčím to sem 😉

len
10. únor 2010

Mě Ř vzal dokonce o pět minut dřív, zaujala ho zpráva o mém duchu na testu a zpoždění (jsem to, pravda, nazvala "slabě pozitivní" - ale co, duch tam byl a nepopřel ho ani chlap), dokonce si to zapsal do PC (takže už tam mám dva "potraty") a pak na mě kouknul utz. Zkonstatoval, že těhotensky to teda opravdu nevypadá (no jasně, když už se týden s BT plácám na 36,2-3), sliznice 6,5 mm a na pravém vaječníku opět tři folikuly - 2x13 a 1x16. Zítra Pregnyl a prý budu ovulovat ze všech v sobotu ráno. Na levém vaječníku nic, dokonce se ptal, jestli ho vůbec mám, no tak jo, nakonec ho našel, ale opět spí, nějaké řeči o střídání vaječníků jsou mu ukradené, už třetí sledovaný cyklus mi to roste jenom vpravo. To víte, pravičák jak poleno, ale obávám se, že ještě pár měsíců bez práce a půjdu volit Paroubka a ovulovat i zleva 😀 Taky jsem se ptala na dárkyni, tak se ptal, jestli o ní opravdu uvažuji, když to už dvakrát skoro dopadlo (tak vám nevím, ani ten potrat v 8.tt bych si netroufla tvrdit, že skoro dopadnul, natož tohohle ducha na testu a dvojdenní meškání), ale je to takový pozitivní ho slyšet takhle optimisticky doufat, když mě minule hnal do dárkyně 😉 Tak jsem mu řekla - pane doktore, minule jste mi říkal o čekací době 2-3 roky, tak já to budu zkoušet přirozeně a když to ani za ty 2-3 roky nedopadne, tak už do ní prostě půjdu, přeci jen 3 roky už vám tu straším. Tak s tím byl srozuměn.

gabikri
10. únor 2010

len : tak konečně lepší zprávy...no vidíš i Ř dokáže být pozitivní 😉

len
10. únor 2010

Jo, dokáže, v prosinci 2008 mi řekl, že kdybych náhodou do února 09 neotěhotněla, mám se objednat na druhý IVF, ale že on si osobně myslí, že to nebude třeba 😀

gabikri
10. únor 2010

len : no tak se seknul o rok, myslel únor 2010 😉

len
10. únor 2010

Jo a před třema rokama, kdy mi věštil, že do půl roku, se seknul o kolik? 😀
Jako doktor je úžasnej, ale jako věštec stojí fakt za houby 😀 Což mi může být jedno, když po něm chci, aby mě léčil, že 😉

valmark
10. únor 2010

Leni, tak koukám, že jste si s Ř. hezky pokecali 🙂 A vcelku pozitivně.
Já uvažuju, že když bude zítra ta nová doktorka zase taková nerozhodná, tak se pak objednám k někomu jinýmu. Ať mám srovnání i v tom jak kdo co řeší.

Gabi, kdy jdeš zítra k Apoli?
Já tam jdu ve 14h. na kontrolní UTZ, zda se nějaké ty folíky/vajíčka - nevím, co je správně 🙂 rozhodly povyrůst a budou stačit pro odběr a oplodnění.

len
10. únor 2010

Folíky jsou správně 😀
Mi to připomnělo, že mi řekl - á, tady roste vajíčko, pardon, přesně vidím jen ten folikul...
To je právě ono, že tam vidím tři folikuly, ace co v nich je a v jaký kvalitě - kůň ví 😖

Jo a taky čekám na hlášení od Moci, co jí tam dnes na tom utz vykoumali 🙂

kralka
10. únor 2010

Děkuji Valmark za seznam. Snad si tam vyberu dobře. Dojíždět se mi moc nechce. Jo lenost je děsná věc. A sama to tedy zkoušet nebudu 😅 . Koukám, že když se na Ř. dobře připravíš tak si s ním i popovídáš 😀 .

len
10. únor 2010

Jo, jsem se bála, že něco zapomenu, samozřejmě jsem si nenapsala seznam a cestou tam si opakovala - dvě věci jim nesu (novou kartičku pojišťovny a Pregnyl, co mi minule píchli z vlastních zásob) a dvě věci od nich chci (jehlu na Pregnyl a formulář na dárkyni). Samozřejmě jsem se pak zapomněla zeptat, jak je to s mou krevní skupinou - víte někdo, jestli vám ji tam zjišťovali? Manžel má totiž 0-, takže dítě prakticky podědí všechno po mně (tudíž i dárkyně by musela být v tomto ohledu se mnou shodná).