CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
15. únor 2010

No, ale zase lepší 25 než 2, ne?
Dávej na sebe pozor 🙂

len
15. únor 2010

Jinak ta první stimulace je vždycky takový nástřel... A kolik ti vlastně je? Zase je to pozitivní v tom, že snad nebude muset být žádné příště (vajíček je na početnou rodinu 😀) a kdyby bylo, už vědí, jak na tebe...

valmark
15. únor 2010

Leni, tak to víš, že je lepší 25 než 2 😉
Jinak je mi 30. Takže pokud se nepovede teď a budou mrazáčci (což nejspíše budou), tak snad to brzy vyjde.
A tobě bych to moc přála také. Myslím, že by sis to zasloužila z nás všech nejvíc!
Jdu spát, snad bude zítra lépe. Pozítří ještě lépe a ve čtvrtek budu fit 😉
Dobrou noc

len
15. únor 2010

No počkej, mně bude 30 v červnu a ty dávky jsem měla o dost nižší 😀 Mně furt přesvědčujou, jaká jsem mladá, a pak se tu dozvídám, že vrstevnicím už zvyšují dávky, to je hezký 😀
Dobrou 😉

len
15. únor 2010

Mě 😉

len
16. únor 2010

Ahoj, tak číhám na zprávy od Val, teď si měla někdy volat, ne? 😉

aknyt
16. únor 2010

Ahojky,
Valmark, gratuluju k parádní úrodě vajíček a držím palce, ať jsou z nich hezká embryjka a následně i mimi. A ať se ti vyhne hyperstimulák.

Ještě se chci zeptat novějších holčin, jestli nechtějí přidat do postupky. Sice moc nepíšu, ale snažím se sledovat.

Ke srazíku - jsem pro, jen do Prahy jezdím pravidelně jen v pondělí a úterý a jinak moc ne, tak bych byla radši za tyto dny.

Len, odepsali ti od nás něco?

K dávkám při stimulce - první 3 IVF jsem měla kolem 30.roku a dávky jsem měla vyšší, takže to nastřelujou individuálně. S podobným dávkováním jsem měla pokaždé jiné množství folíků (od 12 do 21), takže ani zopakování stejných dávek nemusí dávat stejný "výtěžek".

len
16. únor 2010

Aknyt, poslala jsem CV přímo na ten jmenný mail a neozval se mi nikdo 😒

eustoma
16. únor 2010

ja mam za sebou des prve injekcie a nejako ma to stipe. ma ti stipat? uz som cca 2 hodky od aplikacie a nejake to stale stipe. ako neni to nic nevydrzatelen, eln to torsku stipe.

ja som za zrazik, kludne pondelok, utorok 😉.

eustoma
16. únor 2010

inak dnes u apli som stretla nejaku buducu mamicku co prisla dakovat personalu za babo, ze za 14 dni rodi. ma to aj potesilo, ze su zdarne konce 😉. tak ma to potesilo.

valmark
16. únor 2010

Ahojky,
volala jsem do laboratoře a 12 se nám jich krásně vyvíjí. Takže bude opravdu co zamrazovat.
Cítím se stále stejně. V noci jsem málem omdlela, když jsem šla ze záchoda, ale naštěstí jsem to měla už kousek do postele, tak jsem to ustála.
A i teď během dopoledne se mi párkrát udělalo mdlo.
Bříško mám stále stejné, ale tlačí jak mrcha. Opravdu doufám, že už to horší nebude.
Přítel mě odvezl do práce a musím říct, že ta cesta byla dost děsná. Každou nerovnost jsem protrpěla.
V pátek v 10:15 jdu do Caru. Kouknou na mě a podle toho se domluvíme, zda k transferu dojde.
Tak snad mi bude trošku líp než dnes.

valmark
16. únor 2010

Leni, já také nechápu, proč mi dali při prvním IVF vyšší dávky. Spíš by měli dát nejdříve nižší a pak až když se nepovede, tak trochu vyšší, ne?
No jo, teď už s tím nic nenaděláme 🙂

valmark
16. únor 2010

Aknyt - co je to postupka? 😉

eustoma
16. únor 2010

tuna holky maju info o care, a postupku:
http://apolenky.kvalitne.cz/

valmark
16. únor 2010

To jsou supeeeer stránky. Šikulky!

len
16. únor 2010

Šikulka je Aknyt, ta je za ně zodpovědná 😉
A gratuluju k pěkné dvanáctce, ať se jich do pátku drží co nejvíc a tobě břicho polevuje 🙂

aknyt
16. únor 2010

Valmark,
12 bojovníčků - to je super. Tak ať se hezky drží a v pátek máš jednoho nebo dva u sebe 😉

saralinda
autor
16. únor 2010

Valmark a kolik jsi měla dávky? Já měla pči 1. IVF 225j denně a při 2.IVF 300j a to mi bylo 27 roků a úroda žádná. Podle mě řídí dávky hlavně podle výsledků krve (FSH a LH).

marketchen
16. únor 2010

Valmark - gratukuji k tolika vajíčkům.Moc držím palečky, aby se všechny držely a brzo aby jsi měla bobísky v bříšku.

Dávky se opravdu řídí podle hormonu FSH, to mi tenkrát říkal lékař.

Jinak Vás všechny moc zdravím.Mě čeká teď v pátek kontrola před KET, máme 3 zmrzlíčky.Kéž by se alespoň jeden z nich chytil ☹

Všem moc držím palečky.

valmark
16. únor 2010

Sar, měla jsem první injekci 300, pak 5x 225 a pak mi právě zjistili, že jich vyrostlo moc. Tak mi to snížili na 200 - poslední 3 injekce. No a úroda opravdu velká.
Ale teď se čeká do pátku, jak se s tím popere moje tělo. Pokud mi bude jako dnes, tak transfer určitě nebude. Pořád ale doufám, že bude lépe.

len
16. únor 2010

A nepamatuješ si, jaké jsi měla FSH? Já měla něco kolem 8, ovšem to už jsou tři roky a od té doby mi to nekontrolovali...

valmark
16. únor 2010

Leni děkuju. Prý se jim daří dobře, zdá se, že jsou to bojovníci.
Ale rozhodli jsme se pouze pro jedno. Pokud bude co zamrazovat, tak to můžem ještě párkrát zopakovat 😉

valmark
16. únor 2010

jéééjky, to já vůbec nevím.

len
16. únor 2010

Neva 😉
A s tím jedním - pokud nechcete dvojčata, tak je to určitě správná volba 🙂

valmark
16. únor 2010

Dvojčata nechceme. Měli bychom to moc komplikovaný kvůli bydlení. Ani né tak s bytem, ten je dostačující, ale bydlíme v 6tém patře s maličkým výtahem, kam se vejde jen tak tak normální kočárek natož pro dvojčátka.
A i chceme jen jednoho mrňouse - zatím 😉

len
16. únor 2010

No tak nejdřív jeden a pak druhý, to je ideální, určitě tě za to v CARu pochválí 😉

valmark
16. únor 2010

I Jarošová mi včera říkala, že jsem mladá. Tělo mi reaguje velmi dobře, tak je dost velká pravděpodobnost, že otěhotním brzy. A že jedno je v mém případě lepší řešení. Jsem malá, drobná... Ikdyž teď s tím pupkem se to moc říct nedá 😀

len
16. únor 2010

Hm, tak moje tělesná konstituce... ta dvě mi nikdy nikdo nerozmlouval 😀 Akorát teda Vokroj, ten z osobní zkušenosti, jenomže jsem na něj byla skoro i zlá, protože jsem v tý době za sebou měla dva transfery dvou embryí, z čehož jen jeden potrat, při posledním hrazeným pokusu ze mě pracně vydoloval dvě ubohý vajíčka a STRAŠIL mě dvojčatama 😀 Jsem mu říkala - jestli budu mít za dva dny dvě embrya, tak ty dvojky risknu mileráda - ale pochopitelně jsem za dva dny měla houby 😉 A on mě strašil dvojčatama, chachá 😝 😀
U tebe je to ale něco zcela jinýho - je to tvé první IVF, reaguješ výborně, embryí snad bude dost, takže bych se transferovat "jen" jedno vůbec nebála 😉

marketchen
16. únor 2010

Tak já mám takovou zkušenost.Když jsem byla u dr.Jarošové, tak se právě ptala, kolik chceme embryjek zavést a my řekli, že dvojčíáka bychom chtěli a ona tak odměřeně:"ale my ne".To mě dost zarazilo.Ostatní doktoři se divili, proč chceme jen jedno embryjko, tak jsem se zmínila o názoru jiné doktorky, nejmenovala jsem.Jsem sice po císaři, tak jisté riziko tu je, ale dvojčatka jsou riziko sama o sobě.Teď s i říkám "kdyby" jsme přijali dvě embryjka, mohlo se jedno chytit, ale to už je jen "kdyby"
Prostě to tak mělo být a tak to je.Holt se chce ten náš cipísek narodit jindy 😉

len
16. únor 2010

Market, po císaři bych se dvojčat asi taky bála... Jak píšeš - jsou riziko sama o sobě a navíc ho umocňovat tímhle, no, myslím, že jste udělali dobře, že jste šli jen do jednoho - obzvlášť, pokud máte mrazáčky 😉 Jinak má osobní zkušenost je, že doktoři prostě radši vidí zavedení jednoho, ale většinou ta dvě akceptují, pokud na nich člověk trvá. Ovšem pokud je tam to riziko, tak ho zdůrazňují... Z poslední doby si tu vybavuji třeba Martinku nebo Spes, které obě byly na KET jenom jednoho embrya a klaplo to 🙂