CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

martinka.a.honzik
17. únor 2010

Ahojky Apolenky,

valmark: soucítím s tebou a moc držím palce ať je brzy líp. Jak psala Aknyt, tak mě hyperstimulák postihl taky a nakonec tedy transfer proběhl, ale až ten 5.den a z toho embryjka je teď 2 letá Verunka. No a teď mi zaváděli 1 mrazáčka z toho IVF a chytil se taky hned, takže neměj strach z případného zamražení. Držím moc palečky, aby ses dala brzy dokupy a mohla mít u sebe brzy embryjko... 😉 🙂

valmark
18. únor 2010

Ahojky, ano se zamrazením se čeká do zítřka až jak se rohodne, zda dojde k transferu nebo ne.

Marti a jak dlouho trvalo než se ti udělalo líp. Četla jsem, že ten hyperstimul.s. případné těhotenství prodlužuje. Tak mě zajímá o jak dlouho.
Pokud k transferu nedojde, tak mi to prý odezní hned s příchodem menstruace. Ale pokud bych otěhotněla může to prý trvat až 12 týdnů. To si dost nedovedu představit. Dyť já sotva lezu a strašně špatně se mi spí. Myslím, že pokud mi bude takhle i zítra a potvrdí mi, že jsou embryjka v pořádku pro zamrazení, že do transferu asi nepůjdu a počkám až to odezní. Zase dělat to za každou cenu asi není rozumné...
No uvidím, co mi řekne zítra Dr. a jak se budu cítit.

Aknyt, děkuju za info, tím pádem by KET mohl být lepší řešení

A tím by se nepočítal IVF jako dokončený, je to tak? Dokonce mám v tomto případě i zamrazení zdarma - to mi řekla doktorka.

aknyt
18. únor 2010

Valmark, myslím, že by se jako dokončený počítal - těžko by se obhajovalo (pokud se to účtuje pojišťovně), že je pak KET, když nebyl ET... ale to je jen můj názor, v CARu by ti to určitě řekli přesně. Přece jenom je to dost jiná situace, když k ET nedojde tím, že není co transferovat... toto je v podstatě odložený ET a možná by pak mohl být ještě jeden KET zdarma 😉
Jinak délka i průběh hyperstimuláku jsou individuální, záleží na tvém těle a na tom, jestli se to podchytí včas.

A schvaluju ti to, že nejdeš do ET za každou cenu, vím, že je to těžké rozhodování.

valmark
18. únor 2010

aknyt, je to první pokus, tak ať je nebo není počítaní, je mi to jedno 🙂
Akorát mi řekli, že v tomto případě mám zamražení zdarma.
Doufám, že se moje tělo s hyperstimulákem popere co nejdřív. Sem jak velryba a není mi do skoku 😉 Upřímně mohu konkurovat leckteré těhotné v pokročilejším stádiu 😀

eustoma
18. únor 2010

ahoj apolenky, dnes to bolo v CARe super rychle. ja som zaklopala, sestricka otvorila vzala ma dovnutra, pichla a sla som 😉. to mi kompenzovali ten vcerajsok 😉. ale nie vobec mi cakanie nevadi. som dnes trafila ze tam nik nebol. inak mam pekne pichanice na zadku. dokonca aj modrina sa mi tam vytvorila. nastastie nic neboli. som zvedva ako budem reagovat na hormony, snad sa mi nejake pekne foliky spravia. teda nie len foliky, ale ze v nich aj nieco bude 😉.

eustoma
18. únor 2010

inak som zabudla napiat, ja mam jarosovu velmi rada, ta je zlaticko 😉. bola so u nej zatial dvakrat ale strasne zlata. mne tam zatial u apli nevadil nik. ako uplne nemusim koryntovu, ale to nie zeby mi vadila to nie, skor je taka malo mluvna. tak to clovek sa musel pytat, no a ja sa pytat zabudam a az tuna sa potom pytam len 😉.
teraz idem prvykrat v pondelok k rezabovi 😉 som zvedava na neho.

eustoma
18. únor 2010

a este jedna vec, kocky popiste mi kde je to druhe vecko. ja som dnes kukala a nic som nenasla. teda okram toho pre CARe. vyzera ze som slepa. monitory su tie na zaciatku, ze? naproti ultrazvuku CAR. a kde su tam vecka?

martinka.a.honzik
18. únor 2010

valmark: no tak vodu v břiše, bolesti a nafouklé břicho jsem pak měla ještě cca 2 měsíce, pak to pozvolna přešlo k těhu příznakům a rostoucímu břišku s miminkem. Ale nebylo to už daleko tak hrozné jako cca ten první týden - 14 dní, to jsem si fakt protrpěla. Vlastně fakt zle mi bylo cca do prvního utz pro potvrzení těhu, pak se to začalo lepšit. Naštěstí jsme to s Verunkou ustály obě bez sebemenší újmy.

Jinak jsem byla včera v poradně a doktorka mi řekla, že se vůbec nemám co divit tomu, že už týden cítím pohyby, když čekám takového obříka, prcek už totiž váží neuvěřitelných 210 g. 😲 Naštěstí je zatím všechno v naprostém pořádku, brali mi krev na Tripple testy, tak snad budou Ok.

len
18. únor 2010

Eustoma - tou chodbou kolem CAR až úúúplně dozadu a tam zatočit doprava 😉

eustoma
18. únor 2010

jaj uplne vzadu. uz snad viem. no skusim zajtra ci to najdem 😉. snad ano 😉

valmark
18. únor 2010

Marti, seš statečná holka. Já bych si přála, aby to už konečně odeznělo. Dneska mám i problém jíst. Zvedá se mi žaludek, když si cokoliv představím. Ještě včera jsem dokázala najít alespoň nějakou polohu, ve které se dalo trošku ulevit. Dnes už ne.
Ale krevní testy mám dobrý. Kontrolovali především jaterky a bůhví co ještě.

Jinak koukám, že prcek se má teda k světu. Roste jako ďáblík. Tak snad se to časem přibrzdí, abys nemusela rodit obříka 🙂
Testíky určitě budou OK.

valmark
18. únor 2010

Eusty, určitě budeš mít hezké folíky s krásnými vajíčky 😉

kralka
18. únor 2010

Ahoj, tak jsem dnes byla poprvé u Řežábka a hned jdeme do IVF. A samozřejmě jsem zmatená jak Goro před Tokiem. Můžete mi někdo říct k čemu přesně jsou náplasti EstraHexal? Myslím, že něco kolem menstruace, ale v příbalové informaci píšou jen o menopauze. No příbalová informace mě celkově dost vyděsila. Doufám, že u krátkodobého užívání je všechno jinak.
Valmark moc držím palce ať je zítra dobře nebo minimálně líp.

len
18. únor 2010

Kralko, jaký to má složení? Estrogeny? A kdy to máš brát? Mám pocit, že to většinou berou holky při KETu. Ale možná ti opravdu potřebují porovnat cyklus, neznám tvé konkrétní problémy, ale Ř bezmezně věřím 😉

Val, ach jo, ty si taky užíváš 😔 Tak ať se to dneska zlomí k lepšímu...

kralka
18. únor 2010

Len, to bude asi ono. Léčivá látka : estradiolum. Říkal, že se musíme nějak dostat k menstruaci než začneme stimulovat. Mám si to lepit tři týdny a posledních 8 dní k tomu budu ještě mít Proveru. Normálně jsem měla jen Proveru, abych dostala ms. A jaký mám protokol se dozvím až tam půjdu na kontrolu za téměř ty tři týdny? Na ten zelený papír mi už napsal nějakou injekci, ale já si nepamatuji název. Na tu kontrolu jsem objednaná ke Koryntový a podle toho co o ní píšete tak budu ještě víc mimo než jsem teď. Měla jsem už takhle děsný potíže zjistit na kdy se to mám vlastně objednat ☹ .

len
18. únor 2010

No tak to máš pěkně namíchanou HA - estrogeny a gestageny 😀 Není ta injekce Zoladex nebo Diphereline? Jinak kdyby Koryntová nebyla sdílná (při mém prvním IVF mi neřekla vůůůbec nic a při druhém taky ne, protože už jsem to věděla zminula 😀 ), ptej se sester, v tomhle mě zachránila sestřička Vacková, protože mi k těm injekcím udělila tak prvotřídní nalejvárnu, že bych je pak už mohla píchat i poslepu a vůbec bych se nebála 😉

kralka
18. únor 2010

Jo, jo Zoladex to byl. No dneska mi sestřička (myslím, že to taky byla Vacková) pomohla v tom, že mi řekla ať si nic nedělám z toho, že nákresu co mi dal pan doktor moc nerozumím, že ona taky ne. Dala mi čas na chodbě to prozkoumat a pak jsem se nějak objednala. Snad jsem se trefila na správný den.

len
18. únor 2010

Tak to asi budeš mít dlouhý, když začínáš Zoladexem...

kralka
18. únor 2010

Aha, a to by mě zajímalo z čeho tohle vykoukají. Mě přišlo, že je chvilkami zmatený víc než já. Na některé dotazy jsem ani nevěděla odpověď. Mám potíže si vzpomenout co bylo před měsícem natož jak se všechno vyvíjelo rok zpátky. Jdu si tedy nastudovat co obnáší dlouhý protokol. Moc ti Len děkuji za pomoc.

len
18. únor 2010

Já myslím, že většinou u mladé ženské volí pro odraz ten dlouhý a pak se uvidí. Dostaneš ten Zoladex, za 14 dní kontrola (jeho účelem je "uspat" vaječníky, aby neprodukovaly hormony a sliznice nerostla), během těch 14 dní by měla dorazit MS. No a na té kontrole vyfasuješ samotné léky na stimulaci a začneš píchat. Za 5-7 dní další kontrola, jak na to reaguješ, popř. upravení dávek, popř. stanovení další kontroly... Až dopícháš určenou dávku, přesně v určený den v 9 večer píchneš Pregnyl a 36 hodin poté tam ráno přijdeš na odběr. No a pak už "jen" čekání (kolik se oplodní, jak se budou vyvíjet...) a za 2-5 dní návrat těch nejúspěšnějších zpět do dělohy. 14 dní čekání s Utrogestanem, test a pak už jen těhotenské kontroly 😀

collette
18. únor 2010

Ahoj děvčátka,

tak mám termín: 23. března nastupuju na Vinohrady a druhý den se bude znořovat 🙂

Takže srazík stihnu 😉 Zvládneme ještě termín do konce února, než se Sar odjede láznit?

collette
18. únor 2010

zanořovat 🙄

kralka
18. únor 2010

Vyčerpávající. Moc, moc děkuju. Hledat to tu není nic jednoduchého. A ještě jsem potěšena, že jsem stále za mladou 😀 (přesně za měsíc mi bude 31).

len
18. únor 2010

Kralko, mně bude v červnu 30 🙂 A kdybys cokoli potřebovala, ptej se 😉
Collette, paráda 🙂
Já srazík můžu prakticky kdykoliv 😝 Ale čím dříve, tím lépe, protože já už chci tááák pracovat 🙄 Dneska mi tak na 90 % přislíbili jedno zajímavý místo, ovšem s podmínkou, až kolegyně otěhotní, život si ze mě dělá srandičky, nemyslíte? 😀

kralka
18. únor 2010

No, hodně zajímavá podmínka. Život je plný paradoxů 😀

len
18. únor 2010

Ale prej paní to nejspíš půjde hodně rychle, protože už to řeší s pomocí lékařů 😀 Jsem spolkla připomínku, že já už to s pomocí lékařů řeším tři roky a furt nic 😀 Ale poučení - když to řeknete v práci (léčba neplodnosti a tak), můžou to vykládat na počkání každýmu, kdo přijde na pohovor na vaše místo 🤐 Teda doufám, že ta paní není některá z vás, přeci jen je to Praha 😀

eustoma
18. únor 2010

no ja dufam ze tiez coskoro budem tehu a budem hladat zastup za seba. ale to je otazka buducnosti. a kto vie ako to pojde. no som rada ze zatial pracu mam. inak dost tajim ze sa pokusame o babo, lebo kto vie ako by to vzalo vedenie, ci by nezacali nahradu hladat skor.

collet: co je zanorovat? cestina mi nejak robiproblemy.

kralka: len vie vela ve ci, ja sa ju tu vzdy spovedam, kedze sa zabudam pytat v CARe 😉 😉

cell
18. únor 2010

Já teda na Koryntovou nedám dopustit, byla první člověk, kdo se k mému problému postavil čelem a rozumně a mě to psychicky strašně nakoplo. Vysvětlila všechno. A pokud něčemu nerozumíte, ptejte se, sama jako lékařka mám zkušenosti s tím, že pacienti kolikrát ani nemají zájem něco vědět .... a pak si stěžujou. I když v těhle případech je to přece jenom asi jiné.
Já mám teď pauzu, která ale asi nedopadne, takže už se na dr Jarž. budu pomalu těšit ....

eustoma
18. únor 2010

cell: no ako jasne, ja ako chcem vediet vela veci, ale nejak jak som tam tak riesim furt daco ine. a na zakladne veci sa zabudnem spytat. ako mna vysetrila povedala mi ze som v poriadku. takze nebola ze zla to nie 😉. ono vsetci su tam mily 😉. a ja mac u lekarov nehovorim, neviem preco bojim sa ich 😉. neviem.

cell
18. únor 2010

eustíku, tak si to napiš 😉 a nebuj se, (většinou) nekoušeme 🙂 ... to já se zas vykecávám všude, s pacientama i svýma doktorama 🙂