CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

valmark
12. čer 2010

kralko, držím ti všechny palečky! Jak se cítíš? A fakt budeš testovat až 16 den? To nevydržím ani náhodou. 😉

barbi, já po prvním nezdařeném KETu vysadila estrofem a crinone a už druhý den večer jsem začla špinit a další den mrcha přišla. Ale myslím, že je to standardně 2-5 dní.
A tys ho vysadila ještě před výsledkem z krve?

bora87
12. čer 2010

ahoj holky, zase nakukuji ... tak dnes je to devátý den, co stimuluji, mám za sebou dva kontrolní ultrazvuky, v pondělí další, ach jo ... zatím nevím termín punkce, tak se to snad brzy dozvím ... 😝 jsem z toho vedle ... myslela jsem, že jeden utz a stačí, ale díky mým krásným polycystickým vaječníkům (tedy spíše jednomu, páč druhý nemám), jsem u doktorů pečená vařená, břicho mám jak těhule a krásně rostu celkově 🙂 už to chci mít za sebou

barbika
13. čer 2010

Val mě o krvi nic u Apoli neříkali. Ani při prvním IVF. Jenom jsem jim volala, že to nevyšlo, pak po KETu zavolala, že test vyšel a oni si mě pozvali na UTZ.
Dneska je to 16 den po ET a 5 po vysazení Crinonu. S tím mi taky řekli, že ho mám brát jenom těch 15 dávek a pak už nemusím. Každý to má asi jinak.
Takže dneska si jedu koupit další test a uvidíme. Prsa mě teda bolí pěkně..
Už nevím co si o tom mám myslet.

len
13. čer 2010

Holky, ono je to tak, že po KETu, kdybyste byly těhotné a vysadily progesteron, tak potratíte. Po ET ne, tam si ho tělo tvoří samo. Takže po KETu, když je test negativní, raději si tu negativitu ještě ověří z krve, kdyby náááhodou... Pokud je negativní po ET, tak nepotřebují ověřit nic - i kdyby se stal ten zázrak, že ženská má 17. den negativní test a přitom je těhotná, tak ji vysazení léků neohrozí, o nic nejde.
Tudíž - pozitivní test po ET i KET - je to těhotenství, neověřují z krve a rovnou zvou na ultrazvuk, přičemž po KET se dál berou léky, po ET se nemusí.
Negativní test po ET - vysadí se léky a už dál nic nekontrolují.
Negativní test po KET - ověří z krve hCG=0, potom se vysadí léky.
V jiných CARech to možná mají jinak, ale tohle je zcela logický postup 😉

collette
13. čer 2010

len - mám splněno - mám za cíl se každý den dozvědět něco nového, Tvoje informace nová je. Vůbec jsem netušila, že je pro tělo rozdíl mezi transferem mrazáčků a "čerstvých" embryí. To asi ta předchozí stimulace, že?

len
13. čer 2010

Collette, je to v tom, že při stimulaci vyrostou folikuly, z těch odsají vajíčka, z folikulů se vytvoří žlutá tělíska, která pak produkují progesteron, prakticky jako v normálním cyklu. Zatímco KET, pokud není v přirozeném cyklu, což zas tak často nedělají, spočívá v tom, že od začátku cyklu cpou do ženské estrogeny, aby správně narostla sliznice. Ale kvůli tomu vůbec nedozraje žádný folikul (což nevadí, při KETu ho nepotřebují), tudíž pak není žluté tělísko a není progesteron, který je ale pro těhotenství nezbytný, takže se musí doplňovat uměle až do konce prvního trimestu, kdy už si ho dostatek vyprodukuje sama placenta 🙂
Snad to nepíšu moc nesrozumitelně.

valmark
13. čer 2010

Ahoj holčiny,
já totiž nějak přehlédla, že Barbika byla klasicky na ET. Tím se to vysvětluje...
Dostala jsem u minulého KETu školení od Jarošové, takže mi řekla přesně vše, co Len napsala 😉
Jen jsem si to právě špatně spojila a ptala se Barbi, jakto, že nejde před vysazením na krvičku. Teď je to jasné.

Jinak já jsem dnes 4 den po KET a bolí mě v kříži a břicho jako bych to měla dostat. Tak si jdu teď na chvíli lehnout.
Jo a v noci se mi zdálo, že jsem, nevím tedy proč, ležela po KETu v nemocnici a dělala si tam test a byly //
Tak snad je to nějaká předzvěst 😀
Každopádně je hrozný, jak je to tělo už i ve snu zlblnutý. A to se snažím na to moc nemyslet. Ale ono to prostě nějak nejde...

Užívejte neděle!

len
13. čer 2010

Jó, Valmark, takovýhle sny míváme u nás taky - oba! Ve chvíli, kdy se začalo už i chlapovi zdát o miminech, dospěla jsem k názoru, že je to s náma fakt vážný 😀
Ale třeba to u tebe bude vážně předzvěst 😉

valmark
13. čer 2010

Len, mně se tohle zdálo dneska poprvé. 🙂
Ale jinak už se začínám obávát. Zase začínám špinit, jako u prvního KETu. Ale tentokrát už čtvrtý den po transferu.
Minule až osmý.
Chjo. No uvidíme, zatím se tím nebudu moc trápit.

len
13. čer 2010

Čtvrtý den mi přijde opravdu moc brzo 😒 Jinak teda jasně, že každý tělo je jiný, ale třeba já ze všech třech pokusů špinila jen jednou - u toho úspěšnýho... Takže se opravdu netrap 😉

barbika
13. čer 2010

Len díky za vysvětlení 🙂 Mě to nikdo u Apoli neřekl.
Jinak jsem si ještě dneska koupila test a zítra to prubnu. Mrcha pořád nikde, prsa bolí a je mi i divně od žaludku. Tak uvidíme. Zítra je to už 17 den po ET. No uvidíme, ale naději si tak nějak nedělám.
Val držím palce, ať to tentokrát vyjde...

valmark
13. čer 2010

len, díky za podporu. Je mi dneska fakt nějak divně. Tak snad je to na dobré cestě... je opravdu ještě brzy na cokoliv.
barbi, držím všechny palečky. Určitě tam budou //

band
14. čer 2010

Ahoj holky, do dneška mrcha nedorazila a na testech jesou furt // výraznější čárky...ve čtvrtek jse objednaná na ultrazvuk 😀 . Snad bude všechno v pořádku! Moc vám všem děkuji za podpuru 😉 ...Držim všem palečky, aby se vám ty // ukázaly co nejdřív! Držte se!

collette
14. čer 2010

len - napsala jsi to naprosto srozumitelně, chyběla mi informace o přirozeném cyklu. Teď si vybavuju, že jsem několikrát četla "uspali mi vaječníky" 🙂 jinak mám tedy splněno i pro dnešek 😀 To jsou fakt wjecy...

len/valmark - to by mohlo být od hnízdění, ne? Nebo si len myslíš, že ty 4 dny po transferu jsou brzo? Vždyť nemusí nikam cestovat (to ani nikdo nechce!), tak se do toho může rovnou dát, ne?

band - to by byla paráda! Tak tfuj tfuj tfuj, ať tam je bublinka a je tam, kde být má! 😵

barbika - Tobě to samé! 😵

beatris
14. čer 2010

Ahoj holky.Prosím poraďte - dnes jsem 16.den po Et.
Když jsem byla 8. den začala jsem špinit,9.+10. den jsem lehce krvácela.
No a pak už nic.Na testu nic není....
Ale mě bolí prsa a bříško - myslíte si, že můžu být těhu?
Na gyndě mě vzali krev a má čekat na zítra.
Ale dr. říkal, že ta možnost tam je 🙂
Stalo se to někomu z vás, že jste špinily?a test / a byly těhu?

kralka
14. čer 2010

Ahoj,
Valmark u Apolináře říkali testovat 15 den po KETu. Nevydržela jsem a testovala dnes 14 den, ale bohužel vylezla jen jedna čárka 😢. Ani stínek jsem tam nevykoukala. Zítra si udělám ještě ověřovací test a budu volat, abych se domluvila na odběru krve. Pak bych si chtěla dát asi dva měsíce oddech. Chci se zeptat jestli bych nemohla být i bez Provery i když to znamená, že nebudu mít ms.
Po KETu mě taky hrozně bolelo v kříži. Vydrželo to asi tři dny. A vůbec mi celou dobu nebylo nejlíp….tak jsem si říkala, že už je to ono.Bohužel to byla jen nepříjemná reakce na hormony ☹

zzf
14. čer 2010

ahoj holky,
nemate nekdo zkusenosti s autoimunireakci na spermie. Prasky nezabrali a ted me chtej dat bud kortikoidy nebo introzilni neco...

band
14. čer 2010

zzf - to nevim, ale sem zvědavá na zprávy ze svatby 😉 - jak ste si to užili a co to ANO, maldá pani ? 😀 😉

valmark
14. čer 2010

beatris, já měla to samé minulý měsíc, ale po KETu.
A bohužel těhotná nejsem. Začla jsem 8. den špinit a 10.den šla na krev a nic. ☹
Ale každé tělo funguje jinak a určitě ještě není vše ztraceno.
Tak držím palečky!

barbika
14. čer 2010

Ahoj holky, tak jsem dneska zkusila naposledy testnout (17 den po ET) a bílo. Volala jsem k Apoli a sestřička se ptala, kdy jsem vysadila Crinone (středa) a divila se, že jsem to ještě nedostala. Mám prý vydržet do konce týdne a pak zkusit ještě jednou testnout. A když nebudou // a ani mrcha tak si mě prý pozvou na ultrazvuk co se to vlastně děje.
Prsa mě bolí jako čert, už si ani nemůžu lehnout na břicho. A žádný příznaky, že bych to měla dostat nemám. Tak vůbec nevím...
Beatris držím palce, ať je to jenom dobrá zpráva zítra....

zzf
14. čer 2010

Ahoj holky, svatba super. Rekl ANO a ja taky 😀 . Jen bylo docela vedro a nekteri nasi kamaradi se urazili a neprijeli (pozadala jsem ty co maji mimi nebo jsou tehotny at nejezdi). Jen v sobotu vecer jsem si vzala prasek prave na to nezabijeni spermiji a noc jsem prozvracela ☹. JJ zivot v dobrem i zlem, akorad to zle prislo moc brzo...ale manzel je super a drzi me nad vodou 😎

zzf
14. čer 2010

band - taky tise gratukuju, aspon nekterym se zde dari

zzf
14. čer 2010

ja jsem 7 dní od pregnylu a zacinam silnejc spinit (spinila jsem pred i po pregnylu) a boli me bricho jako pred mrchou tak jen cekam kdy 😒

band
14. čer 2010

zzf - myslim, že by měli lidi respektovat to, co si ženich s nevěstou přejí a to ať je to z jakéhokoliv důvodu. Úplně tě chápu - byl to váš den a jestli si se na to necítila, tak to tak být prostě mělo! Ale jinak to bylo určitě krásný ne? a jaké jsou první manželské dny? a co svatební cesta?

Děkuju za gratulaci - už abych věděla něco víc...ale aspoň sem příklad toho, že to jde a že máme všechny naději, že se povede!

Začínáš špinit ale nějak brzo ne? máš nějakej krátkej cyklus?

zzf
14. čer 2010

band - svatebni cestu planujem na tobago a to az v lednu protoze ted tam prsi 😎 a ja jsi jeste neuvedomuji kam jsem to vlezla 😀 😅
trosku ti zavidim, steve me to, ale jsem rada, ze aspon nekomu to jde. Me zatim potkavaj jen ty spatny vysledky, uz aby se to zlomilo.
A s tim spinenim, ja si taky myslim ze je to brzo, ale ja spinila pred pregnylem i po nem jen ted je to silnejsi a bolel me zaludek ated me boli bricho jako vic niz 😖 cert aby se vtom vyznal 😒 .
Ale nelenila jsem zavolala do Caru a na imunologii a jsem objednana na ctvrtek 😎 tak snad pani dorktorky vymysli jak to moje telo obelstit 😀

zzf
14. čer 2010

jo a cyklus mam: bez prasku 40 a vic podle toho kdy se nastvu a jdu na nakopavacku a nebo 20 to podle toho co do me cpou a jak rychle reaguju 😀 😎 😀 tak si vyber 😅

valmark
14. čer 2010

kralko, to je mi líto. Holt je to běh na dlouhou trať.
Ale uvidíš podle krvičky. Drž se, určitě to vyjde. Když ne teď, tak další pokus!

Mně po KETu vůbec nic není. Akorát včera jsem byla víc unavená, ale to byla asi ta změna počasí.
Mírné špinění ustalo (ťuk ťuk ťuk 🙂 ), tak jsem zvědavá co bude dál.
Je hrozné, jak se ten čas vleče... 😀

valmark
14. čer 2010

kralko a kolik sis nechala dát embryjek, jedno nebo dvě?

kralka
14. čer 2010

Dala jsem si jen jedno. Manžel opravdu nechce dvojčata. Tak to zatím nepokoušíme. Ještě máme jednoho mrazáčka.
Já byla unavená skoro celých 14 dní. Jeden den mě dokonce bolelo úplně všechno, že jsem se bála, že na mě leze angína, ale druhý den už to bylo lepší.
Držím palce ať máš víc štěstí než já při tomto pokusu.

valmark
14. čer 2010

kralka, no to mi povídej. Přítel taky nechce dvojčata. Ale já se nakonec rozhodla dát dvě. Měla jsem zamražené 3 a jedno nebylo OK. Takže zbyly dvě a znova jedno zamrazovat jsem už nechtěla. Takže pokud se zadaří, tak budu opravdu doufat, že to bude jen jedno.
První pokus s jedním už jsme měli minulý měsíc a nevyšel, tak jsem teď chtěla zkusit dvě. A uvidíme...
A pak už by nás čekalo 2.IVF.
Já byla unavená jen včera, ale jak říkám, bylo to spíš počasím. Jinak mi není nic. Ale je to dneska 6tý den, takže se ani není čemu divit 🙂