CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

mirunka_cz
6. říj 2011

jinak asi budu nemocna leze name chripka uz od rana prskam ☹

mufinka26
6. říj 2011

@mirunka_cz mohl by, ale podle toho jak máš starý embroušky, pokud mín jak čtyři dny tak ještě počkej, jinak známky chřipky, bývají dobré znamení, spousta těhulek to tak měla 🙂 ani já při Danielce nebyla vyjímkou

mirunka_cz
7. říj 2011

@mufinka26 Ahoj koukam ze tu reagujes jen ty 🙂 mela jsem je 2 dny stary.Ale boli me strasne prsa mam je tvrdy a natekly bricho taky porad jak kdyz jsem v 5 mesici.

fori
7. říj 2011

proč někomu dávají 2 dny starý a někomu 4 dny starý?? podle toho jak se vyvíjejí?? musí je tam dát jen v určité fázi ne??

mirunka_cz
7. říj 2011

@fori To nevim take sem si myslela ze davaji kazdemu stejne.

verru
7. říj 2011

@fori No u Apolináře je to tak, že dávají většinou po té 2denní kultivaci. Dýl ti je nechají vyvíjet, když do toho zasáhne víkend, nebo když se špatně vyvíjejí a nejsou si jistí...O tom rozhodne embryoložka. Jinak je mraží po ukončené 4denní kultivaci, aby si byli jistí, že mrazí jen ty kvalitní.

@mirunka_cz a ty jsi teď po stimulaci? Jestli jo, mohl by to být náběh na OHSS! To se prý zhoršuje, když se embrouš uchytí...

verru
7. říj 2011

Jinak poslední možnost, kdy embrya zavést je v okomažiku, kdy je embryo v takovém stádiu, kdy se chce zahnízdit - to už v děloze být musí - obykle je to nejpozději 6. den

mufinka26
7. říj 2011

@mirunka_cz
@fori já mám čtyřdení, jelikož sme v tom měly ten víkend, ale zase to bylo lepší v tom, že máme zamražený opravdu hodně kvalitní embryjka 😉 Jinak holky pokud se nám nepovede tento KET tak mě čeká hysteroskopie. Pani doktorka se moc divyla, proč nám to nejde, když máme mimoušky tak kvalitní ☹ Když sem řekla v práci, že příští týden nastupuji na týden na nemocenskou tak my vedoucí oznámila, že se jí to nehodí, že by pro ní bylo lepší, kdyby mě tam neměla 😠 akorád mě rozhodila, pracuji zde 5let, naše stará pani vedoucí věděla, že jdu do IVF a hodně my fandila, jenže pak nám daly mladou a ta s náma vůbec nekomunikuje, její přístu je otřesný a přesto sem jí chtěla upozornit, aby si na čtyři mé pracovní dny vzala do práce třeba brigádníka. Náš pan směnový my pak řekl,. že sem jí to vůbec neměla říkat a rovnou sem tu neschopenku měla přinýst ☹ dostala mě do takovýho stresu, že sem normálně chtěla ten KET v úterý odvolat, ale pak sem si uvědomila, že nějaká pipina my cestu za miminkem neskazí.

fori
7. říj 2011

já prostě nechápu to, že někomu to dají jak píšete za dva dny a když je v tom víkend tak někomu za 4 dny, je jasné že po 4 dnech vědí o vývoji embryek více než po dvou dnech, tak proč všem nezavádějí rovnou třeba ty 4 denní, když bývají kvalitnější.a ta prodloužená kultivace se prý platí jo??jako kdo chce mít kvalitnější embryjka ta si musí prý připlatit, to se mi zdá nespravelivý teda pokud je to pravda. a chci se zeptat, logicky by měl těhu test být pozitivní dřív než u IUI ne?

mufinka26
7. říj 2011

@fori u Apolináře je to tak, že po ET se doporučuje testovat 14-17. den já sem za to neplatila ani korunu navíc, ale asi kdyby v tom ten víkend nebyl asi by se platilo. Jinak ještě k tomu testování už sedmý den bývá na testu dušík 😉 pokud se to uchytilo 😉 ale taky hodně záleží na tom, že každá žena produkuje těhu hormon jinak a i ty léky co se berou výsledky trochu brzdí. 😉

mirunka_cz
8. říj 2011

@verru
@verru Jsem dnes 9 den po stimulaci.

mirunka_cz
8. říj 2011

@mufinka26 A dobre si udelala !!Ja na mou povahu bych ji asi dost vynadala.

mufinka26
8. říj 2011

@mirunka_cz když sem to večer řekla manželovi, tak byl vzteky bez sebe, jak si to vůbec může dovolit 😠 já sem zas taková že držím pusu a pak se tím sama užírám, ale tentokrát to muselo ven.... a co ty jak se máš? už budeš pomalu tetstíkovat vid? 😉

verru
8. říj 2011

@fori U Apolináře si ani připlatit za prodlouženou kultivaci nemůžeš. Prostě ji buď potřebuješ nebo ne - o tom rozhoduje jen embryoložka. Ono neplatí, že 4 denní jsou lepší. Někdy jim je prostě líp v bříšku než někde ve zkumavce. Proto je dávají hned po dvou dnech. U Apolináře jsou fakt borci a nedělali by něco, co nemá důvod (jen kvůli prachům)

fori
8. říj 2011

@verru tak díky za info.... stejně nám nezbývá nic, než jim věřit. a co ty?? jak postupujete?

mirunka_cz
8. říj 2011

@mufinka26 Uz jsem to nevydrzela a vcera jsem testla a nic ☹ porad si rikam ze je to brzo.Testnu az ve ctvrtek mam ale strach... 😒

mufinka26
8. říj 2011

@mirunka_cz neměj strach, uvidíš, kdy máš ofiko testovat? určitě je ještě moc brzy 😉 držím ti všechny palečky co mám 😉 🙂

mirunka_cz
9. říj 2011

@mufinka26 Ve ctvrtek mam testovat 🙂 moc dekuji.

mufinka26
9. říj 2011

@mirunka_cz tak to na tebe budu ve čtvrtek moc myslet 😉 mě se to taky krátí, už v pondělí se dozvíme jestly bude ET nebo ne, tentokrát to beru v pohodě, prostě to bude bud a nebo... 🙂

mirunka_cz
9. říj 2011

@mufinka dekuji a take drzim palce 🙂

mirunka_cz
10. říj 2011

Ahoj holky tak jsem to nevydrzela a udelala si test vcera vecer a dnes rano a carka tam je ale slaba.Tak snad to nebude tim ultrogestanem 😒

fori
10. říj 2011

@mirunka_cz utrogestanem by to být nemělo ne?? ten ti těhu test neovlivní..... držím palce at ti to vyjde 🙂

mirunka_cz
10. říj 2011

@fori Jee tak to jsem rada 🙂 moc dekuji.

mirunka_cz
10. říj 2011

mufinka Ahoj tak jak jsi dopadla?

mufinka26
11. říj 2011

@mirunka_cz ahojky já to spletla jdu tam až dneska 😅 takže se to dozvím až tam přijedeme, jestly je bobísek OK a půjde pěkně do bříška 😀

mufinka26
11. říj 2011

@mirunka_cz utogestan ti neukáže // potichoučku gratuluji a at čárka pěkně sílí 😀 😀 😀

mirunka_cz
11. říj 2011

@mufinka26 Aha tak at ti to dobre dopadne 🙂 sili a moc 😅

mufinka26
11. říj 2011

Ahojky holky, tak hlásím jednoho broučka v bříšku 😀 transfér byl tentokrát sice trošku bolestivý, pani doktorka my musela přes čípek stáhnout trochu dělohu, ale byla a sem moc štastná a mám z toho moc dobrý pocit 😀 pak, když sem na UTZ viděla že je embryjko na svém místě, tak sem byla úplně dojatá 😀 sice to byla jen malá tečka, ale byl to krásný pocit. Tentokrát to prostě musí vyjít 😀 😀 😀

mufinka26
11. říj 2011

@mirunka_cz to je moc dobře, že sílí, moc gratuluju 😀

mirunka_cz
11. říj 2011

@mufinka26 Moc ti to holka preji a urcite ti to vyjde 🙂 jinak dekuji.