CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

vesperlynn
7. črc 2015

Holky, diky za tipy. Myslim, ze ta Roznickova to nebyla - tahle byla stihla. A co jsem nasla jeji fotku, tak myslim, ze ne.. fotku Blahove jsem bohužel nenasla, tak nevim. Byla jsem tam v patek. Cekala jsem, ze od ni dostanu nejakej papir, kde bude jeji jmeno uvedeno (jako při první navsteve od Jirsove), ale nic..

No az se budu objednávat, musim to zkusit nejak poresit se sestrou.

majdaatom
13. srp 2015

Ahojky prosím neví někdo, zda v caru při vstupních vyšetřeních dělají imunologii, genetiku, štítnou žlázu, srážlivost krve?...nebo jaká vyšetření dělají?

andrevo
14. srp 2015

@majdaatom ahoj dělají jen krevní rozvor a nic jiného, aspoň u nás tomu tak bylo

ajkan
25. srp 2015

Ahoj holky,
tak my máme za sebou první návštěvu. Paní doktorka, myslím že se jmenovala Gáborová, byla moc milá. Teď netrpělivě čekám na ms, abych mohla na krev, měla dorazit dnes a jako na potvoru mešká... Tak snad dorazí co nejdřív, abysme stihli folikulometrii před odjezdem na dovolenou 🙂

eevvaa
27. srp 2015

ahojík, jen dotázek, na kolik vyjde KET u Apolináře?

annna79
29. srp 2015

Taky bych ráda věděla kolik stojí IVF

fori
31. srp 2015

@eevvaa
@annna79 ahoj Ket presne nevim, ale za IVF+ ICSI jsem davala pred 4 lety 8500 kc

fori
31. srp 2015

@majdaatom tohle vsechno mi delali na imunologii...ale ja tam chodila driv nez do caru...ale car ma svoji imunolozku...

fori
31. srp 2015

Ahoj holky...ja jsem tu staro- nova...ted na konci zari bych mela jit na 2 IVF....mam ale nejake zdr.problemy..tak nevim jak to dopadne...cekam na to rok...a ted se mi rozjede bolest kloubu a zad...no hnus.... Jijak od Apoli mam dceru, Ivf se podarilo hned na prvni pokus...

fachy
2. zář 2015

Ahoj holky, jake ksou objednaci lhuty k Apolinari a jak objednani probiha - co potrebuji?

andrevo
4. zář 2015

@fachy já se objednávala na základě doporučení od mého gynekologa, jelikož už neměl jak mi pomoci a tak jsem dostala žádanku. Car jsem si mohla vybrat sama a tak po doporučení kamarádky jsme šli sem. Obědnávala jsem se v březnu, termín měla až začátkem června, ale po 14 dnech mi volali (můžeš se se sestřičkou domluvit, že chceš pokud se jim uvolní místo přijít dříve) že mají volno a zda chci dojet. Od té doby tam jsem 1x měsíčně do teď než jsme vyřešili imunologii.

ajkan
8. zář 2015

@fachy Objednávala jsem se se žádankou od mého gynekologa, ale sestřička u Apolináře říkala že berou i bez doporučení. Chtěli výsledky vyšetření pokud dr. nějaká dělal, ale když nejsou nevadí, dělají si vlastní. Jinak na první konzultaci jsme byli objednaní tak 2 měsíce po tom co jsme tam volali, ale ptala se sestřička jestli chceme dát vědět, kdyby se uvolnilo místo dřív.

vesperlynn
18. lis 2015

@annna79 Dneska jsem dostala cenik, takze 26 tis. je IVF (to plati vetsinou pojistovna), IVF s minimalni stimulaci 10 tis, ICSI 6 tis.

annna79
19. lis 2015
annna79
19. lis 2015

@vesperlynn
Dík, nakonec zůstávám kde jsem.byla jsem se ptát v Podolí tam by vyšlo IVF 19 tis bez toho,že bych si musela menopur dokupovat,že by mi nestačil.Ale nelíbil se mi dlouhý protokol,v diskuzích jsem se dočetla,že pro mne není dobrý is od jiného doktora v diskuzích.Tak jsem za dráž ,ale s protokolem který mi doporučil jak doktor v diskuzích tak tento v pronatalu.v lednu hned prvním týden začínám s menopurem a decateptylem.pravděpodobně menopuru budu mit málo a tak musím u někoho pár ještě sehnat komu zbyl a s osobním předáním.

ajkan
19. lis 2015

Ahoj,
mám dotaz. Snažíme se rok a půl od revize kvůli ZT. Od srpna docházím k Apolináři. Na žádný problém se u nás nepřišlo. Po jaké době vám zkusili udělat IUI?

annna79
19. lis 2015

@ajkan
Hned

vesperlynn
20. lis 2015

Tak me rekli, ze IUI je uplne zbytecny, ze by se s tim nezdrzovali a hned IVF. Jsme v Apolinari od kvetna. IUI prej ma stejnou pravdepodobnost uspechu jako styk.

ajkan
20. lis 2015

@annna79
@vesperlynn
No tak uvidíme.

U nás zatím s IVF nepospíchají, protože jsem předtím otěhotněla přirozeně a nepřišlo se zatím na žádný problém, proč by to nešlo znovu, takže zatím jen hlídají ovulaci, občas píchneme pregnyl...

fori
23. lis 2015

mě dělali IUI 4 x po sobě a nic...

vesperlynn
23. lis 2015

Jojo, my taky nemame zadny problém - manzel uzasny spermio, ja vse v normalu. Akorát jsme proste stari (ja 36, manzel 38) a deti zatím zadne.. Takze stimulujeme na IVF.

ajkan
23. lis 2015

@vesperlynn Tak to je pak asi lepší to "nezdržovat". Mě je 28 a manželovi bude 30, tak nepospíchají. Tak držím palce 🙂

karin1674
27. únor 2016

Ahojte jsem tady nova, vidim, ze posledni prispevek je 23/11 😢 snad se me nekdo ozve. Nebydlim v Ceske republice a chtela bych najit dobrou IVF kliniku v Cechach. Byla jsem v Brne na konzultaci a byla jsem velice zklamana. Zdalo se me, ze jim jde jen o penize. Hned pri prvni schuzce jsem zaplatila 10 tisic a pry me IVF bude stat 80 tisic. Prosim Vas je to bezna cena v Cechach? Kolik Vas stalo IVF? A jake mate zkusenosti? Doufam, ze se me brzy nekdo ozve, pokousime se o detatko strasne dlouho a nedari se. Nejsem nejmladsi a zacinam byt zoufala. Ted jak me rekli cenu 80 tisic a 20% sance tak z toho nemohu spat. Dekuji za kazdou radu, nazor..

liko77
27. únor 2016

Nevím, kde konkrétně jste v Brně byla. Já absolvovala IVF v Brně v Sanatoriu Helios a byla jsme spokojená. První IVF nevyšlo a ze 2 máme krásného 9 měsíčního chapečka🙂. Vstupní pohovor byl zdarma, platila jsme jen aasi 600Kč za vyšetření krve.Pojišťovna hradí do 39 let na jeden pokus 26000Kč, zbytek se doplácí, léky na stimulaci, oplodnění, prodloužená kultivace, hradila jsem asi celkem okolo 20000Kc na jedne pokus.

lucie198082
2. bře 2016

z vlastní zkušenosti vím, že soukromé kliniky se moc nezdržují a rovnou jdou na ivf, což v tvém případě bude asi ideální, když píšeš, že nejsi nejmladší. Ovšem zase ti neřeknou, co všechno se může nepovést a proč, nebo naopak tě vystraší natolik, aby sis zaplatila všechny možný testy, který taky nejsou nejlevnější. Není mi jasné, za co jsi platila 10 tis, za pohovor a vstupní vyšetření? nemáš snad zdravotní pojištění v ČR? Cena 80 tis za jedno ivf pro samoplátce je reálná, vím o lidech, které to stálo ještě víc.

karin1674
2. bře 2016

@liko77 dekuji, ze jsi se ozvala. Ja jsem take byla v Helios a platila jsem za spermiogram - test fragmentace DNA a za vysetreni krve - karyotyp -coz je vysetreni chromozomu..Manzel mel spermiogram, ale oni asi chteli podrobnejsi..Ty jsi takova vysetreni nemela? Ja teda o moc chytrejsi odtama neodchazela, spise me to trochu odradilo. Gratuluji k chlapeckovi! Me nejak chybel v te klinice individualni pristup. Hlavne pak nechat tolik penez a odchazet vice zmatena nez jsem p

@lucie diky, ze jsi napsala, mas pravdu me se spise zdalo, ze ti nabizeji vse mozne a ani nevim k cemu je to vlastne dobre. Ano jsem samoplatce. Ja platila za spermiogram - test fragmentace DNA a karyotyp- coz je vysetreni chromozomu z krve. Nemam pojisteni v Cechach, ziji v Britanii. Vstupni vysetreni bylo zdarma. Nejhorsi je, ze je to tak drahe a vzhledem k memu veku sance jsou nizsi nez 20%. Ja bych potrebovala citet, ze jim jde vice o klienta nez o penize, ze jim doopravdy zalezi na tom, aby se vse povedlo co nejdrive..neumim si predstavit jezdit opakovane na IVF vykony a pichat hormonalni injekce do bricha kazdej mesic..k tomu cestovat z Britanie..s mou praci to ani nepujde a je mozne, ze jesli do toho pujdu budu muset dat v praci vypoved..proto je dulezite, abych mohla klinice plne duverovat. Jestli jsi byla nebo slysela o dobre klinice dej me prosim te vedet. Dekuji

karin1674
2. bře 2016

@liko77 nejak se neodeslal plnej vzkaz..psala jsem.."odchazet zmatena vic nez pred prichodem.."no tak tva IVF jedna s pojistovnou by vysla na 26 tisic - pojistovna, 20 tisic leky coz je 46 000 tak nevim kde u me napocitali 80 tisic..mozna, ze jsem z Britanie tak je cena vyssi ci co.. 😠

lucie198082
3. bře 2016

Karin, koukám, že to máš pěkně komplikovaný ☹ upřímně si nedovedu představit, jak budete s manželem dojíždět, což ovšem neznamená, že to nejde, chce to dobrý plánování. Vyzkoušeli jsme soukromé i státní CAR a ani v jednom jsem se nesetkala se zvlášť přívětivým chováním. Oni se snaží, jenže soukromníci chtěj vytřískat prachy a ve státním jsi pořád jen další pacient, a je to znát. Být tebou, objednám se ještě do jednoho státního zařízení, ať si to vyzkoušíš a můžeš posoudit přístup. Co vím, tak třeba u Apolináře se neplatí za prodlouženou kultivaci, což je sice minimální úspora, ale zase proč ne? Hlavně nebuď smutná, statistika jsou jen čísla, příroda si stejně udělá, co uzná za vhodné. Píchání injekcí do břicha není taková tragedie, navíc je šance, že v prvním cyklu vám zbudou embrya k zamražení a kdyby to náhodou nevyšlo hned napoprvé, příští cyklus je bez píchání 🙂

karin1674
3. bře 2016

Dekuji Luci za informace , ja to nemam jeste tak dobre prostudovany a pomaha me kazda nova info ci myslenka. Jen nerozumim treba zkratkam CAR anebo kde je Apolinar? Je to v Brne? Mozna ve statnim zarizeni jim nejde tak moc o penize. Klidne bych to zkusila. Budu se snazit si to vse nejak pres vikend naplanovat, napsat klady a zapory a zhodnotim kde jit. Mozna se pokusim na IVF i tady v Britanii, kde bych mela mit prvni IVF zdarma, jen cekaci doby jsou delsi. Jak jsem to tak narychlo cetla , zda se me, ze je temer nemozne napoprve otehotnet a bojim se, ze kdyz jsme z Britanie budou ze me zdimat jen penize, priste reknu, ze bydlim v Cechach..a ze jsem obycejna uklizecka a mozna to vyjde na poprve.. 😀

lucie198082
3. bře 2016

@karin1674 CAR je centrun asistovane reprodukce. Apolinar je v Praze. Brnenske kliniky neznam, ale urcite jich bude taky nekolik. Kdyz mas ale v Britanii prvni pokus hrazeny, tak ho vyzkousej, plnakonec treba zadny placeny pokus nebude treba 🙂