CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
24. lis 2009

Ahoj Wrtul 🙂
Já tak nějak vycházím ze dvou předchozích cyklů, kdy bylo folikulů víc jak 2x tolik a dooost z nich prázdných 😉 Ale nějak bude, nezbývá, než věřit 🙂
No a co ty, jak jsi na tom teď? 🙂

wrtulka
24. lis 2009

Len to jo ale to jsi měla přece krátký protokoly ne?
a teď máš dlouhej a u toho bývají všeobecně kvalitnější vajucha...
No nám se jich 14 oplodnilo 😨 😨 😨 v sobotu bude snad transfer...

len
24. lis 2009

Wrtul, ne, měla jsem dlouhý, to teď mám krátkej 😉
V sobotu moooc držím palce! 🙂

wrtulka
24. lis 2009

aha tak to jsem si to myslela přesně naopak..
no tak uvidíš.. každopádně v jednom folíku evidentně může být víc než jedno vejce 😉
taky moc držím palce ty jdeš v sobotu na OPU ne?

len
24. lis 2009

Nojo, ale to je naprostá výjimka, většinou to bývá zcela naopak 😉
Jo, v sobotu mám OPU, tak se uvidí 🙂

wrtulka
24. lis 2009

len to jsem nevěděla že je to taková vyjímka 😕 ☹
držím pěsti na OPU!!!!!!!

len
24. lis 2009

No, ve valné většině případů je to opravdu tak, že je vajíček o dost méně než folikulů (já poprvé 6 z 12, podruhé 10 z 13), popř. se stane to, že na kontrolním utz vidí dr. třeba 15 folikulů, ale v reálu jsou tam všelijak přes sebe a odsají jich 23, ve kterých pak je 18 vajíček a člověk má pocit, že mu odsáli vajíček víc, než bylo původně folikulů 😉

wrtulka
24. lis 2009

no mě říkali že bylo fakt 15folíků jak na UTZ tak v reálu..
ale v jednom folíku bylo víc vajuch.. fakt mi to včera říkali na embriologii

len
24. lis 2009

Tak to jsi fakt unikátní případ, gratuluju 😀

wrtulka
24. lis 2009

děkuju 😀
ale já nechci být unikát sem tě naopak chtěla podpořit že se to může stát i tobě..
ne ale je fakt že oni říkali že byli překvapení 😅

len
24. lis 2009

No to se nedivím 😀
No, nestalo se mi to dvakrát, nestane nejspíš ani potřetí, tak kéž by jich bylo aspoň pět 😉

wrtulka
24. lis 2009

hele ale víš co je na tom nejzajímavější?
měla jsem při tom angínu a brala antibiotika..🤐 třeba to bylo tím 😀
hele ale 5 kvalitních vajec.. z toho dvojčátka můžou být bez větších problémů 😉 😵 😵 😵

len
24. lis 2009

Nojo, no, já už si radši nic nemaluju 😉
Přišel manžel, jdeme píchat 😀

len
24. lis 2009

Sakra, sakra, sakra, proč mě nikdo nevaroval, že ten Orgalutran tak příšerně bolí? 🙄 Naštěstí už jenom jeden zítra a ve čtvrtek Pregnyl a... a bude hůř, že jo 😀

martinka.a.honzik
24. lis 2009

dada074: potichounku gratuluji ke //, ať krásné sílí.

Len: neboj, všechno dobře dopadne, já v sobotu ráno najdu krásné // a tobě odsají krásná kvalitní vajucha. 😉

larri
24. lis 2009

TAK,ctu tady sama negativa.

Len,vzpomen si,kolik vajicek jsem mela ja a co z toho.Ted budu rada,kdyz budou dve krasna a ja budu mit dve krasne princezny.

Gabi,ja vzhledem k veku chci taky dojcata,ale budu rada a modlim se za jedno. 😉

Vladko,pokud nekrvacis hodne,nic to neznamena.Ja uvidela // az 16 DEN. 😉

Dado,jsem stastna za tebe az mne zamrazilo.

Dneska jsem si sahla kamaradce na brisko pro stesti.Ma ho v sestem mesici jako ja ted,ale to nevadi.

len
24. lis 2009

Jo, Larri, taky vzpomínám, jak ti řekli, že 7 dní stimulace je naprostý minimum 😀

larri
24. lis 2009

No ale ted nemuzu mit OPU driv jak 12 den,takze ji budu mit na Mikulase.Zatim mi to vychazi,tak,jak jsem si to navrhla.

8.12.bude ET,to mam narozeniny a na Vanoce //.

len
24. lis 2009

A tu OPU na 12. den a později ti navrhli kvůli tomu, jak to s vejcema dopadlo minule?

larri
24. lis 2009

Jo,jo Jirsova se na to divala,ze mam porad ten stejny problem,sla za embryolozkou a dohromady navrhly ICSI z pulky vajicek a OPU nejdriv 12 den.Jinak pry reaguji na vsechno dobre,tak si mysli,ze to bude tim.
Taky se divila,proc mi napsal muj oblibeny lekar minule OPU tak brzy.
Divila jsem se tomu ja i sestricka.

len
24. lis 2009

No vidíš, já mám od Jarošový stimulaci jen o den delší 😒

larri
24. lis 2009

Jo a ten Orgalutran picham vzdycky v 18.00,tak mi to poradily sestry u Apoli.

len
24. lis 2009

Řežábek mi napsal 18-20, tak jsem ho píchla v 19 😎

larri
24. lis 2009

Len,ty mas OPU v sobotu,ja tipuji,ze budu mit asi dalsi sobotu.

Holky,musim pracovat,zitra mam hodne vyrizovani,ale urcite mrknu na vas.Ale ve ctvrtek se mne nezbavite. 😉

myskyva
24. lis 2009

Ahojte
Ze začátku diskuze jsem tu přispívala ale pak kvůli nedostatku času jsem odpadla a už vás jenom pročítám jak se u Apolináře daří.....Jenom jsem chtěla povzbudit Len že se mnou na Opu byla holka na 4IVF a běžně měla 15-20vajíček,pokaždý na ET a několik Ket a ani jedno se nechytlo a když jsem byla na screeningu tak akorát odcházela z utz že nakonec zkusily Nativ,měla 2vajíčka,jedno se oplodnilo a uhnízdilo 😉 já jen pro dodání optimismu.držim palce

len
24. lis 2009

Jé, ahoj Mysky, nojo, tys jedna z těch, co otěhotněly a zdrhly 😀 (legrace, ale někdo si tu tuhle postesknul, že v týhle diskuzi to netěhotní 😉 ). Jinak já byla na OPU s paní, co měla na utz taky 5 folikulů a teď z toho čeká dvojčátka a má i mrazáčka, takže beznadějně to určitě nevidím 😉

myskyva
24. lis 2009

No a díky takovým jako jsem já 😀 to pak vypadá že Apolinář nemá úspěšnost,ale tak protože ty a ostatní už tam zabíráte místo dostatečně dlouho tak doufám že do konce roku otěhotníte ať se maj v prosinci čim chlubit ve statistikách 😉

len
24. lis 2009

Nojo, dneska jsem si tam šla pro léky a zrovna tam seděly na chodbě dvojice pro OPU, co si šly pro výsledky, všichni vypadali tak schlíple 😒 Jak já to nesnáším, člověku je blbě fyzicky a do toho ty hrozný nervy 😒 Jenomže to přesně vidím, prostě krok za krokem je člověku hůř 😀 Stimulace ještě ujde, ale pak první kontrola, nervy, jestli něco vyrostlo, OPU, nervy, kolik bylo nakonec vajíček, další den telefonát a nervy, jestli se něco oplodnilo, pak nervy do ET, jestli na něj něco zbyde, nervy, jestli bude co mrazit, no a pak nekonečný nervy, jestli teda otěhotním nebo ne... A hahaha, člověk najde // a to teprve začínají ty opravdový nervy, co? 😀

myskyva
24. lis 2009

On celej proces IVF je očistec na psychiku,nejspíš to i pořádně prověří partnerskej vztah, ale díky za to, že tu tadle možnost je.
Vy jdete tentokrát do ICSI??To byl nápad Řežábka??

len
24. lis 2009

No, nejdřív to napadlo embryoložku, pak mi to doporučila Jirsová a Řežábek to dvakrát posvětil. Ono už se moc neví, jak jinak na ty triploidy vyzrát 😒
Já taky vidím, že celej tenhle kolotoč nesmírně posílil můj vztah s mužem a utvrdil mě v tom, že jsem si opravdu vybrala správnýho partnera pro život, ale tak všeho s mírou, vztah máme utuženej, milujeme se až za hrob, tak už by to docela mohlo klapnout, no ne? 😀