CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

aknyt
22. kvě 2009

Zubajdo, to je tvoje první IVF? Nějak si to nepamatuju (promiň)...

zubajda
22. kvě 2009

tynko.. jojo první... nejdříve jsem byla na 3IUI, ale to jsem stimulovala jen clostilem...

aknyt
22. kvě 2009

Tak to jo... stejně jsou ta tvoje embryjka šikovná, že přečkala obě!!! Nám zbyla maximálně 3 (ze 7), jinak vždy jen 2 (ze 6). Holt je neumíme moc kvalitní 😉

len
22. kvě 2009

Z čehož plyne, že až tak nezáleží na počtu folikulů - já jich měla 12 a ve výsledku jsem měla stejný počet kvalitních embryí k zavedení jako Zubajda, která měla 2 🙂 Nebo Kacatko, která ze 4 folikulů čeká dvojčátka a ještě má mrazáčka 😉

Holky, právě se balím a jedu za Majou odvézt si našeho plivníka Adélku 😵 Brzo dodám fotky 🙂

zubajda
22. kvě 2009

Já to beru jako zázrak... a hlavně Vokroj říkal, že měl co dělat aby je vydoloval... měla jsem ten vaječník prý pěkně vysoko a myslel, že z nich nic nebude... a nakonec jo, no... jsem ráda...

tynko.. jak jsi tu mluvila o PK... tak když mi dělali OPU v pátek, a v pondělí ET, tak to je PK???

len
22. kvě 2009

Zubajdo, v některých CARech nazývají PK cokoli delší než 2 dny, takže dle těchto kritérií ano. Někde ale za PK automaticky berou 4-5 dní, takže takhle nee 😀

zubajda
22. kvě 2009

jééé len, ty se máš.. jedeš si pro koťátko.. závidím.. 🙂....

jj, nebudu řešit zda bylo PK nebo nebylo.... uvidíme, jak to dopadne...

len... kdy jsi poprvé po et testila ?

len
22. kvě 2009

15 dní po ET a bylo to jasný 🙂 A teď už letííím...

zubajda
22. kvě 2009

ty jooo, to jsi borec...

len
22. kvě 2009

Jo a ještě něco - oni často pojem PK jinde mají proto, aby věděli, o kolik tě mají zkasírovat, na tohle Apolinář nehraje, embrya zavedou ve chvíli, kdy to embryolog prohlásí za nejvhodnější, tudíž pojem PK se tam vlastně neřeší 😉

zubajda
22. kvě 2009

tak leť, ať Adélka nečeká 🙂))) a díky...

spes2009
22. kvě 2009

Ahoj holčiny, tak já jsem po včerejším ET, uf.

Zubajdo, transfér mi dělala také Jarošová a taky jako tebe to dost bolelo. Přesně jak píšeš, tak i u mne si chytla ten čípek, takže mi až vyhrkly slzy (a to vydržím hodně bolesti, nejsem žádná bábovka). Ale nadruhou stranu to byla nejpříjemnější návštěva u ní v ordinace. Protože mně přišlo, že konečně na mne měla čas a docela dlouho jsme si povídaly. Ikdyž jsem si myslela, že mám vyřešené dilema 1 nebo 2. Vyřešila jsem ho vlastně až v ordinaci a výsledek je, že teď mám v bříšku jednoho bojovníka. Ona ta naše embrya jsou totiž prý moc hezká, jedno má hodnoty 1-1 a druhé 1-2, a tak jsme se společně s Jarošovou rozhodly (manžel to hlavní rozhodnutí nechal na mne, že to mám udělat dle konzultace s Dr.), že to je můj první pokus, že nejsem až tak stará, abychom to "museli" lámat přes kosti, že s manželem nejsme úplně přesvědčeni, že bychom teď chtěli dvojčata, a že nám to druhé pěkné embryjko zmrazí a kdyžtak přijdu na KET. Říkala mi u takhle pěkného embryjka by se nemělo stát, že po rozmrazení by se přestalo vyvíjet a nešel by provést transfer. Takže buď se nám teď uchytí a dobojujeme to spolu k porudu, nebo zkusíme KET a kdyby to bylo neúspěšné, při dalším IVF bych pak neváhala, jestli 1-2 😉
Ptala jsem se, jak to embryjko teď vypadá, tak ve čtvrtek mělo už 8 buněk, tak mám z toho takový krásný pocit, vlastně už jsem těhotná, jen to prostě nemusí dopadnou, jako při přirozeném otěhotnění. Ukázala mi ho na utz, jak tam je prďola zavedený.

Když jsem se s Jarošovou loučila, přála mi, aby to dobře dopadlo a já cíťa jsem měla oči plné slz.

Ale stejně si říkám, že to bylo u nás hodně rychlé, byli jsme poprvé u APO 19.2. a tři měsíce na to, už mám v bríšku embryjko. Rozhodli jsme se s manželem, že rovnou skočíme na IVF a nebudeme se trápit neúspěchy s IUI. Jsem moc ráda, že jsem vybrala tento CAR, protože to všechno tam pro mne bylo zatím příjemné. Od začátku se o nás starala jen Jarošová a s nikým jiným jsem neměla tu čest se poznat 😉

Zubajdo, ještě, já jsem Jarošové říkala, že ten Crinone má v příbalovém letáčku napsáno, že se má užívat po dobu 30 dnů a ona mi řekla, že tedy dopíšeme další balení. Takže jsem od tamtud odcházela s receptem a vyzvedla jsem si ho hned v lékárně. Ono kdyby se to nepovedlo, tak si ho schovám na příště... Ještě jsem se jí ptala, že po tom zavádění jsem měla ráno na toal. papíře takové jakoby hrudky a on říkala, že to je normální. Měla jsem to i takové "ošpiněné" a to je prý ještě po OPU. Jinak teď ještě trošinku špiním po to ET, ale už to ustupuje. Břichom mám nafouklé jako po kilu hrachu 😅 a prsa mě bolí jak blázen. Trošku mě i pobolívá podbřišek, ale snad to přejde a není to nic neobvyklého.

Jsem z toho všeho plna zážitků a vždycky Vám se píšu "romány", ale já to někomu musím napsat, protože jsme se (spíše tedy já) rozhodli, že zatím nebudeme nikomu říkat, co podstupujeme. Neví to nikdo jiný než my s manžou a můj gynDr. Ani moji rodiče, se kterými mám úžasný vztah, ale to je spíše kvůli tomu, aby se netrápili neúspěchy...

A když to teď celé nevyjde, koupíme si v létě velkého psa a tím se odreagujeme a připravíme se na další pokus. 😎.Bojím se testit, ale vidím to tak těch 15 dnů od ET a pokud to vyjde, bude to mít manža krásný dárek k 30tinám.

Ještě jsem vám chtěla říct, že kdo se chystá na IVF nějak přes léto, tak mi Jarošová říkala, že v srpnu budou mít výpadek, bude probíhat kalibrace přístrojů a nebudou tam snad dělat ET/KET, protože mně říkala, že bych si musela nějak pospíšit, abychom to stihly před tím.

Tak krásný víkend a přeji hodně štěstí všem 🙂

spes2009
22. kvě 2009

.......teď to po sobě čtu a vidím tam plno chyb, tak to berte že je večer....... 😀

len
22. kvě 2009

Ahoj ahoj, nový příspěvek na plivajzblog přidán, foto bude zítra, až půjde za pořádného světla vyfotit líp než jen jako rozmazaná šmouha 😉

len
22. kvě 2009

Spes, paráda, tak ať to dopadne dobře 🙂

Oni stejně už v červenci ani nestimulují, zavřeno mají pro IVF každé prázdniny...

A jinak tě chápu, my to taky nikde neventilujeme, takže tu píšu romány 😀 Akorát naši už to vědí, potřebovala jsem v listopadu po potratu odvoz domů a ještě jsme neměli auto ☹

spes2009
22. kvě 2009

Len 🙂 , děkuji moc. Doufám a věřím, už baštím tu listovku, jak jsi mi doporučila 😉

To jsem nevěděla, já jsem tam teprve od zimy 😅 Chtěla jsem jen upozornit, kdyby si to někdo na to léto náhodou plánoval, aby nebyl zklamaný...

Ono je těžké, to někomu, kdo to nezažil vykládat. Ikdyž si myslím, že by to lidé v našem okolí vzali velice dobře a chápali by to. Ale chci se vyvarovat takovémutomu a kdy tam jdeš, a jak to dopadlo, a tak. Nechci být nikým litovaná a nechce se mi také vykládat, že manža má špatné spermio. Kdo by to nepochopil, mohl by si myslet, že je nějaký nemocný či v nejhorším mrzák a to nene, to nedopustím 😎
Naštěstí všichni vědí, že chci děti až po škole (kamufláž) a tu tak nějak dokopávám.

Prostě je fajn, že existuje něco jako internet a koník, kde si můžeš popovídat, vydat to ze sebe a na druhou stranu se i něco dozvědět a přiučit.

Já se v celé problematice neplodnosti nechci nějak moc babrat, moc to neřeším, nečtu nic odborného. Prostě to nechávám jak ke mně ty informace dojdou. Proto nic moc o tom, o čem se bavíte nevím a možná se někdy hloupě ptám, ale já vždycky, když začnu něco tady číst, mám potom strach, že dopadneme taky tak a tak.
Prostě nevědomost je sladká.

Nejlepší na tom všem je to, že jsem z malého města a z doktorské rodiny. Jeden můj rodič je i zároveň mým prakt. lékařem. Takže jsem musela řešit složitěji i předoperační a píchat sama injekce (někdy sama a někdy manžel, protože byl zrovna v té době v cizině na služebce) a před celým IVF jsem se "bála", jesti se mi to podaří utajit. Jestli nebudu muset vyhledat "svého lékaře" 😅 Naštěstí nic nebylo prozrazeno a všechno dopadlo v pořádku.
V souvislosti s tímto jsem se ještě chtěla zeptat, měla jste některá po píchání hormonu bouličku. Mně se po jednom vpichu udělala boulička a ne a ne, mrška, zmizet a se svým praktitem to zatím řešit nechci 😅

aknyt
22. kvě 2009

Spes, tak gratuluju k bojovníčkovi v bříšku, tak ať je to ten pravý!!! Jinak čípek si chytají při transferu všichni lékaři, asi aby jim neuhýbal při zavádění embryjek. Pořád si říkám, že to štípnutí je už to nejmenší, když kvůli tomu člověk urazí tu cestu stimulkou a punkcí 😀

aknyt
22. kvě 2009

Spes, mně se udělal rudý koláč po Pregnylu (pokaždé) a měl tak 8 cm v průměru a byl tvrdý. Zmizel po pěti dnech. Po ničem jiném se mi nic neudělalo, tak ti moc neporadím...

Co se informací týče, tak jsem opačný typ, ráda mám přehled. Prostě ráda vím, co dělají a proč a ne u každého u Apolináře ty informace dostaneš.

spes2009
22. kvě 2009

jj, také si říkám, co bych kvůli tomu nevydržela, ikdyž toto bylo asi za celou dobu mého IVF to nejhorší. Stimulace byla u mne v pohodě a z punkce mám vyloženě dobrý pocit a odcházela jsem odtamtud nadšená 😀

Aknyt, myslím na Tebe, ať to tentokrát vyjde 🙂

Ještě jsem se vás, zkušenejších chtěla zeptat, jestli si myslíte, že u "lepších" embryjí je větší šance na další vývoj a uchycení. Já se pořád říkám, že když mám v sobě toho áčkového bojovníčka, dávám mu hormony na přilepšenou, že by to byl čert, aby to nevyšlo. Jsem možná praštěná, ale v duchu s ním mluvím, po zákroku jsem ho přivítala a řekla mu, že se na něj moc těším a že ho prosím, aby to se mnou vydržel. Prostě abych měla dobrý pocit a ono vědělo, že to s ním myslím dobře a vážně. Ale zase se na to nijak extra neupínám a počítám s tím, že když to nevyjde, pojedeme dál. Je to teď holt už na přírodě a té my neporučíme 😉

Dobrou všem 🙂

larri
22. kvě 2009

Ahoj holky,na vsechny myslim a doufam,ze uz tady potecou slzy jen a jen stesti.

Spes,ja to rekla v praci,ze jdu na ivf a malem mne to stalo misto.Ted mlcim. 😉

aknyt
22. kvě 2009

Spes, asi je u "lepších" větší šance, ale například Nitenka měla ET dvou nejlepších a nechytli se a těhotná je z KETu těch prý střední kvality. Asi záleží i na jiných faktorech...
A praštěná nejsi, jen si embryjko hezky hýčkej, ať se mu u tebe líbí!!! Dobrou 🙂

len
22. kvě 2009

Hm, já měla zase na houby stimulaci a ET mi přišel naprosto zlatý, vůbec jsem to necítila! 😀

Plivník mi usnul na rozestavěné puzzli 🙄 Dobrou noc! 😉

jasmina309
23. kvě 2009

Ahoj holky
Tak vás budu dočítat za týden. Tady to vesele žije...Pardon, jestli se petu
Za chvíli odjíždím s rodinkou na týden. Budeme se¨rekreovat na chalupě. Tak se tu mějte hezky a všem co to potřebujou budu držet palce 🙂 🙂 🙂

nitenka
23. kvě 2009

ahojky holky moje známa z Olomouce bude každý víkend v praze na nějakým školení manikurek asi to píšu blbě,dělá nechtíky a ptala se mě zda nevím o nějakýh holčiách co by si udělaly volnou sobotu a nechali si dělat nechty,je z olomouce a tady nemá známe tak se ptala mě.. když tak písněte a já vám dám na ní telefon bude to cca 5 víkendu tak hledá víc holek..placené to není,ale budete mít zdarma nechtíky... je to tady v Praze ale vše domluvit sní tak stačí písnout sem..
jinak všechny zdravim 🙂

len
23. kvě 2009

Nit, jedná se o to, že by se na mých nehtíkách někdo školil? Já bych do toho šla 😀 Horší už ty moje nehty o moc být nemůžou, naposledy jsem si na dovče zamluvila manikúru a paní nedorazila, no a od té doby se mi na rukou dost výrazně podepsal stres a podobný srandičky 😝

nitenka
23. kvě 2009

len tak něco,ona ma své nehtové studio ona ti řekne o co jde pošlu ti číslo a domluvíte se je to super holka dobře pokecáš a je šikulka

len
23. kvě 2009

Bezva, děkuju 🙂

larri
23. kvě 2009

Ahoj Nitenko,ja bych do toho sla,ale kamaradka se mych nehtu lekne.Pul roku mam sundane umele a stoji to za to.Jinak jestli potrebuje,par holek bych ji dohodila z prace.Ale napis,jestli to neni blbe,ze dohazuji.A chlapa tam muzu poslat taky?

Jo holka nemela si to tady psat,takovych veci se hned chytam.

larri
23. kvě 2009

Nizenko,ty si se lekla,tak uz neodepisujes. 😉

nitenka
23. kvě 2009

Lari nebyla jsem u Pc byla jsem na prochajde v obchodáku něco koupit na sebe už mi nic neí 🙂
Holky tak to zase ruším krom Lari ,mluvila jsem s Belkou a máš ji zavolat jinak si veze holky z Olomouce ,ale shání ještě jednu a řekla jsem že Leni zavolaš ona ti řekne o co jde...
já jsem dneska Ko holky dobrou noc... až bude belka v Praze tak mi ostríhá nohy už se knim neohnu