CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

larri
23. črc 2009

Holky,to neni mozne. ☹ ☹ A to je presne to,co mne depta,takovehle neuspechy.Vidis pozitivni testy a pak tohle. ☹ ☹

larri
23. črc 2009

Dneska mi rikala znama,at si vyridim lazne.Mela mimodelozni,jela do lazni a pak ji vyslo hned 1.ivf.

Byla jste nektera?

aknyt
23. črc 2009

Larri, já teda nebyla a hned v dalším IVF jsem měla zase //... akorát to nedopadlo.

rendulina
23. črc 2009

larri : už mě to také hlava nebere...Když už jakoby kooonečně "hurá",tak se to vše otočí o 180°C - ale jak říkala MUDra:je dobré vědět,že alespoň po 5.IVF těhotním.Již má pro mně vymyšlenou variantu něčeho jiného než Fostimonu s mnohem většími dávkami...asi chce,abych ještě okusila OHSS,ketrý mě ještě zplať pán Bůh nepotkal!

Teď si dám stejně oraz-i když bychom prý mohli jít na 6.IVF již prý za cca 3 měs.(nějaká hrrrr)
Necháme to pěkně zase asi na podobné období jako nyní(když se toto "uchytlo"i když jen na chvilinku)a také našetříme nějaké korunky...

Je to nespravedlivost sama...ale co čtu v jiných diskusích-tam těhotní jedna za druhou-jsou na soukromé klinice(pomalu začínám pochybovat o té naší fakultě...)

Napadlo vás holky někdy přestoupit jinam?Ale znamenalo by to nejspíš opět vyšetření(genetika,imunologie atd.)znovu,co?

Už mě napadají i takovéto myšlenky... 😝

rendulina
23. črc 2009

O těch lázních jsem larri slyšela od své kamrádky také-napsal jí to její gynekolog.
Na zamlklé se to asi nevztahuje,viď?To by měli předepisovat všem po IVF-a jak by nám to třeba prospělo... 😉

aknyt
23. črc 2009

Rendo, to víš, že jsem párkrát pomýšlela na změnu. Ale to si asi nevybereš. Tady aspoň tuším, co můžu od koho čekat. A že jsem neudržela a měla mimoně, tak to není jejich chyba...

Ono u Apolináře se taky jistě těhotní, ale nás tu tak moc není a těhulky sem nechodí.

Vyšetření bys všechna mít nemusela, měli by ti dát výpis z karty s výsledky s sebou.

larri
23. črc 2009

Rendo,v soukromych taky maji problemy jako my.

Lazne pry dostanes po nezdarenem ivf.Kamaradka byla ve Frantiskovych laznich a rikala,ze ji do pochvy strkali bahno,zadelali tamponem a pak sla do vody,ktera mela 38 stupnu.Nektere zenske se ji smaly,tak to rekla sestre.Ta ji odpovedela,at se na ne vykasle,ze tohle je nejucinnejsi lecba,pry ji to tam pohnoji pekne a jedna ta procedura stoji 1000kc.Mela ji obden.

Ja bych asi do lazni jela,ale ma se jet pred ivf.To mne asi z prace vyhodi.

rendulina
23. črc 2009

larri : Tak to zní zajímavě ale je nefér,že když to nevíš,tak ti to automaticky asi obvodní gynekolog,že?Jen tak sám od sebe nenapíše!

To už bych tam byla 5x 😀 Mě by stačilo,kdyby to schválili i třeba alespoň po těch všech nezdařelích...než po každém.

aknyt : já vím,že je to asi všude podobné,jen se pokouším někoho obvinit z těch našich nezdarů...když už ten nahoře se na nás vykašlal.. 😔 Ale ty myšlenky mě napadají...

rendulina
23. črc 2009

larri : a jak ty se cítíš?A jak dlouho budeš na neschopence?

saralinda
autor
23. črc 2009

Rendo, to je mi moc líto. Je mi z toho smutno. ☹ Přeju ti hodně sil.

Holky ty lázně asi zkuste. Víž, že i tady na koníkovi je diskuze. Holky si je hodně chválii. Už jenom kvůli tomu, že se hodily do klidu, odpočinuly si. Tuším, že to bylo na měsíc. Nevím, při jakých diagnózách je doktoři předepisují, ale určitě si o ně člověk musí říci (ne moc doktorů je asi nabídne samo). Taky už jsem o nich uvažovala. Ale bojím se, co v práci. Kdybych věděla, že mi pomůžou (nebo mi to alespoň nějaký doktor tvrdil), tak bych i tu práci riskla.

Larri, jestli uvažuješ o lázních, ale bojíš se, že tě vyhodí, tak nechceš si třeba zajistit ty lázně na zimu? To máte snad trochu volněji, ne?

larri
24. črc 2009

Dobre ranko,omlouvam se,vcera jsem sla spat.Je to divne,ale ja co jsem doma,tak spim denne 10 hodin.A to jdu spat nejpozdeji ve 23.00.

Rendo,na lazne se musis skoro vzdycky zeptat.Kamaradka ma astma,zkusila to a v nedeli jede do Luhacovic.
Najdi si tady diskusi Frantiskovy lazne,holky to popisuji.Pisou tam i kdo ti to muze napsat a jak dlouho cekaly na schvaleni od pojistovny.

Ja bych jela tak v rijnu a v listopadu dalsi ivf.Pry je lepsi pred ivf.

Rendo,ja nevim,jak dlouho budu na neschopence.Mam dodrzovat sestinedeli,v pondeli jdu na kontrolu a k Apoli pro vysledky histologie.Pokud bude vse ok,jela bych domu na neschopenku.ZUstala bych na neschopence tak mesic a pak bych sla do prace s tim,ze nebudu tahat tezke veci.Ted bych to jeste videla tak ,ze mne jizvy boli chvilema,hlavne ta nejnizsi.Nekdy i svedi,takze se hoji.
Dlouho jsem mela bolesti na leve strane,ale uz preslo.Vejcovod mi brali pravy,ale bolesti jsem mela vlevo,tak jsem mela trochu strach.

A ted si predstav,ze pujdu na dalsi ivf a budu mit mimodelozni na te leve strane.To uz mi nepomuzou zadne lazne,ale Bohnice.

Rendo,u tebe mi je to hrozne lito,tak jako kdyz to nevyslo Tynce.Tady jde uz hodne o psychiku a hlavne uz i o penize,neni zadna sranda v dnesni dobe jenom tak vyhodit tolik tisic a vlastne nemit zaruku,ze se to podari.
Tohle by mela videt nase vlada,ale z toho nic nemaji,tak se to resit nebude. 😠

papus
24. črc 2009

Ahoj Apolenky,
jak se máte?

Rendo je mi to líto ☹ drž se!!!!

Larri už je ti líp bříško nebolí????? 😕

Bavily jste se o těch lázních mě moje máma říkala at se zeptám doktora zda by mě do lázní poslal já jí na to řekla,že tam jsem měla být hned po slepáku,když mi ho vzali a nadělali tam paseku a ted čtu,že o tom přemýšlíe taky 😉

larri
24. črc 2009

Skoda,ze se nemuzeme domluvit a jet do lazni spolecne.Byla by tam aspon sranda,udelat si s Apolenkama srazik na mesic. 😀 😀

Tynko,vse nej k svatku a nebudu ti prat vse nej,ale jedno jedine.......a ty vis,co to je. 😉

aknyt
24. črc 2009

Larri, díky 🙂
Dnešní dopoledne jsem strávila u zubaře, vrátil se mi zánět dásně a ukázalo se, že byl i zánět v zubu, tak tam mám umrtvovací výplň ☹ A pokračování za 14 dní. Jinak jsem byla taky na úřadě, takže si toho klidu doma ani nestíhám užít...

saralinda
autor
24. črc 2009

Týnko, k dnešnímu svátku přeji ti splnění všech tvých prání.

Larri, to by byly super lázně. To by se mi hooodně líbilo. 😀

haaribo
26. črc 2009

Ahoj holky! Rendo, je mi líto, že to opět nedopadlo ☹ ...tak snad se zadaří příště... 😉

Jinak já už týden přemýšlím jak zjistit těhu dřív než dorazí ms....samozřejmě to nejde...
První 3 dny po IUI jsem byla dost vyplašená - dost mě bolelo břicho, ale pak to přešlo a teď už jen trošičku pobolívá. Nezbývá než čekat ještě další týden...

lindazofie
26. črc 2009

Ahojky, omlouvám se, že Vám jsem vstupuji, chodím do Podolí, ale revizi mi ve 12. týdnu dělali v mém okresním městě. Rendulino, no nevím, nedělej si moc vyhlídky kdy do práce, někdo může jít hned druhý den, já měla velké bolesti ještě pět dní po revizi a před týdnem jsem skončila šestinedělí a jsem doma a fakt do první MS nic moc, vlastně MS silná, nemohla jsem nikam jak mi bylo blbě a lilo to ze mě a teď ovulace, taky nic moc, bolí mě břicho. Záleží jak to na koho působí

aknyt
27. črc 2009

Ahojky,
zdravím po víkendu, děkuji také Saralindě za přání k svátku 🙂 Dnes jsem po 3 týdnech poprvé v práci a jde mi to docela ztuha, nechce se mi nic dělat...

Držím palečky Rendě, ať to všechno co nejlépe zvládne 😔

zubajda
27. črc 2009

Ahojky holky,..... mám malý dotázek.... může být ovu test použit jako těhotenský?.... díky

aknyt
27. črc 2009

Zubajdo, asi těžko, reaguje na úplně jiný hormon (asi LH) a ten není průkazný pro těhotenství - tedy po ovulaci by měl být v moči, ale i když neotěhotníš a "jen" odovuluješ.

zubajda
27. črc 2009

tynko... ale na fertility je opk used as hpt...a na ovu testech pisou, ze lh hormon je podobny jako hcg... a ze ho ovu test muze take rozpoznat,... tak nevim

aknyt
27. črc 2009

a není to nějaký kombi test? Já nevím, ale podle mne LH není průkazné - hCG by mělo být spolehlivější (i když ho můžou tvořit i cysty a nějaké jiné ohavnosti). Asi bych tomu moc nedůvěřovala. A hlavně bych řekla, že není problém sehnat cenově i spolehlivostně dostupný těhotenský test... Podle mne kdyby to bylo průkazné, tak stačí vyrábět jen jeden typ testu na obojí.

saralinda
autor
27. črc 2009

Aknyt, věřím, že po 3 týdnech, to musí být v práci drsné

zubajda
27. črc 2009

to nevim, jestli to je kombi test..... jen mi prijde divne, ze mi ovu test 13 DPO ukazuje obe dve carky stejne silne.. tak jsem proste zkusila ovu test, ktery jsem jediny mela doma..... jasne, ze si koupim tt, jen ovu test byl takova z nouze ctnost.... diky

aknyt
27. črc 2009

Zubajdo, pokud nemáš v těle nějakou neplechu, tak by měla být druhá čárka LH testu 13 dní po ovulaci slabounká. Nevím, jestli to reaguje na hcg (bylo by to ale super, kdyby to byly // hcg) nebo i na jiné hormony.

haaribo
27. črc 2009

Ahoj holky, tak to by bylo něco, kdyby ovu testy fungovaly jako těhu, ale nevěřím tomu...

larri
27. črc 2009

holky,ja jedu zitra na 14dni domu,hura.

Tynko,ja u tebe vubec nestiham,kdyz si myslim,ze jsi na tabore,tak jsi po laparce.Kdyz si myslim,ze doma odpocivas,tak ty uz pracujes.Ja uz radci nemyslim.

Dneska jsem byla na kontrole,vse je ok.Mela jsem jit na dalsi kontrolu az za tri tydny,ale ukecala jsem to na dva.Mesic doma staci,unudila bych se.
Jinak ty stehy mi dr.dneska vytahla,samo to neslo ani nahodou.
Jo a dr.mne privitala slovy,jeee,tak nam ivf vyslo? Kdyz jsem ji rekla,ze mam obavy,abych nemela pri dalsim ivf mimodelozni na leve strane,tak mi rekla,ze bych byla unikat.No,aby se nedivila za par mesicu.

rendulina
27. črc 2009

Tak mám již PO ☹
V neděli jsem začala ráno špinit a brali mě křeče do břicha-tak jsem se zbalila a s kamarádem jsme se tam svezli.Sestra na ambulanci(ne v CAR)mě chytře a skoro odmítavě důrazně poučila,zda nevím,že jsem měla přijet až budu krvácet?! 😠 No chytrá jak... 😝

MUDra mi pak řekla,že když nejsem místní,tak pokud bude na G3 místo,(nakonec bylo)tak mě přijmou a revizi provedou ještě ten den.Tak jsem byla ráda,že se nemusím trmácet a prožívat ty nervy čekáním a pozorováním se do druhého dne doma...

Na výkon mě vzali kolem 15.30h-musím říct,že mě po probuzení bolelo děsně břicho,pěkně jsem krvácela a do toho se mi zvedal žaludek.Zlatá OPU! 😅
Jíst nám dali až v 20h-a to jsem od rána nejedla ani nepila 😝
S usínáním to bylo také mizerné-i přes prášek na spaní jsem zabrala až v 01.h.Spoluležící (romka)se se mnou dělila o svůj spánek pronikavým chrapotem a k tomu všemu nad námi plakalo miminko-G3 je prý přesně pod porodnicí 😢 ☹ Což na psychiku děs!!!-trochu nedomyšlené rozmístění oddělení....no,co člověk nadělá?!

Jinak vše proběhlo v pořádku a za 14 dní si mám přijet na G3 pro výsledky z hystologie.A do 3 dnů ke svému OG na kontrolu po operaci.Začátkem září se obj.do CAR.

Dnes by se měla vrátit Léňa odpočatá z Kodaně...!Že?

Jak já bych hodila někde relax....!!!!Ách jooooo

saralinda
autor
27. črc 2009

Larri, tak to je super, že je vše OK. Pěkně si doma odpočiň a užij si rodiny a známých.

Rendo, už to máš za sebou a teď ať už tě čeká jenom to dobré.

saralinda
autor
28. črc 2009

Dopbré ráno, děvčata.