CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
17. led 2009

Ahoj, nevařím, spala jsem do jedenácti 😀 Teď jsme zkoušeli zplodit potomka, umyla jsem si hlavu a trochu se flákám 😎
Jinak bohužel v práci končím v pět, takže dřív jak v 17:15 asi nikam nedorazím...

jasmina309
17. led 2009

Ahoj.
Tak to jen já sem poslušně navářela sobotní obídek hmmmm 🙂
Ale ted odjíždíme do Ústí nad Labem. Synovcovi jëdem přát už k 16tým narozeninám. 🙂
konečně malá změna.

aknyt
17. led 2009

Len, tak dorazíš až to půjde. Jestli se najde ještě někdo tak užvaněnej jako já, tak se nebojím, že bychom šly až tak brzy dom 😉

amulet
17. led 2009

Ahoj holky,
párkrát jsem tu byla, měla jsem teď jít na IVF a mám //, tak nás to snad mine, ve středu jdu k dr. Vůbec jsem tomu nevěřila a jsem moc šťastná, tak snad vše bude OK a mimísek se uhnízdil na správném místě.
Všem hodně štěstí.

aknyt
17. led 2009

Amulet, zatím potichu gratuluju a držím palečky ať je vše jak má!!!!

jasmina309
18. led 2009

Amulet, bezva!
Je vidět, že zázraky se dějí 🙂
Držím palce!!!!

larri
18. led 2009

Amulet taky gratuluji a at vsechno dopadne dobre.Opatrujte se.

Jasmino,chtela jsem se tady zaregistrovat jako jasmina,ale bylo pozde.Jsem rada,ze je to nekdo od nas.Chtela bych totiz holcicku Jasminu,ale ted uz jich je hodne a nez porodim ja ,tak jich bude jako Novaku. ☹

jasmina309
18. led 2009

Larri, blázínku!
Když se jméno líbí tobě a mužovi, tak nekoukej na druhý 🙂 . Já mám dceru(14let) a dala sem jí jméno Teezka. A to máš vidět kolik lidí kolem nás se opičilo! ☹ . Bych je kopla někam... Jako kdyby kalendář neměl dost pěkných jmen.
A můj nick tady na koníku sem si vybrala proto, že dříve se mnou pracoval v práci kluk(stejně starj, dnes 36) a jmenoval se JASMÍN Beránek.... 🙂 🙂 🙂 no opravdu zajímavý...hihi

larri
18. led 2009

No ted to nejde vubec,protoze Jasminku ma skorosvagrova.Bydli v jine zemi,ale babicka by v tom mela bordel 🙂

Ty uz mas tak velkou dceru? No ja bych taky mohla,kdybych..... Ja mam letos taky 36,ale doufam,ze se dockam aspon jednoho mimiska.A na kaficko pujdes?

kralka
19. led 2009

Ahoj, tak my jsme sice teprve na začátku, ale když jsem řekla manželovi, že mi možná bude muset píchat injekce tak málem omdlel. Tušila jsem to, ale chtěla jsem tu reakci vidět 😀 😎 . Myslím, že do špíčku si to píchnout zvládnu, ale do zadku se sama sobě asi netrefím. Tak to bude pro nás ještě napínavé. Ale to předbíhám....

zubajda
19. led 2009

ahojky kralko... taky jsem už nad tím přemýšlela, také jsem na začátku.. ale už si říkám, kam a jestli vůbec bych si to dokázala píchnout... tetu mám zdravotní sestru, ale je v MB a jezdit tam je blbost....že bych také trošku postrašila přítele 😀.... a kdy ty jdeš zase na kontrolu???

kralka
19. led 2009

Zubajda…..No já jsem uvažovala, že bych v rámci šetření si možná dokázala píchnout i injekci sama do řasy, ale předem se to těžko odhaduje a ještě bych musela lhát,aby mi je dali domů. No když jsem to doma řekla tak si manžel myslel, že jsem se totálně zbláznila. Já teď čekám na ms a pak jdu druhý den na krev….a až pak se objednám na kontrolu průchodnosti vejcovodů. Což vychází asi někdy na 9 – 11 února. Ty to budeš mít teď jak?

aknyt
19. led 2009

Injekce do svalu (např. Fostimon nebo Menopur) se dají píchat také do stehna. Vzhledem k mým rozměrům bych se do zadku taky nepíchla - ne že by nebylo kam, tam mám plochu víc než dostatečnou, ale nedosáhla bych 😀

aknyt
19. led 2009

Jo a ty injekce do podkoží (špíčku, řasy) dávají u Apoliníře domů úplně v pohodě, jsou na to i dělané, že si je člověk píchne sám. Ještě ti půjčí instruktážní DVD. Sice jsem po shlédnutí měla větší strach než předtím, ale bylo to v pohodě.

kralka
19. led 2009

aknyt...takže nemusím nutně kupovat to pero, když si troufnu manipulovat s jehlou?

len
19. led 2009

Larri, neblázni, my taky máme vyhlídnuté jméno už roky a teď jsme se dozvěděli, že tak pojmenoval syna manželův bratranec. Brali se v době, kdy my už pomalu zvažovali IVF, takže jsme si řekli, že jim se sice narodil dřív, ale my to jméno měli dřív vymyšlený 😀 Pravda je, že chlapeček má i stejné příjmení, měli by stejnou babičku... ale já na to fakt kašlu, můj problém to není, toho bratrance jsem v životě neviděla a patrně ani nikdy neuvidím, tak co 😉

Jinak injekce s perem jsou absolutně bez problémů, ale fakt je, že jsme na ten luxus pera dopláceli 4000 😒 Ale nějak nám to stálo za to, normální by manžel stopro nebodnul a chodit každý den k doktorce na injekci se mi teda fakt nechtělo...

jasmina309
19. led 2009

Ahoj holky při pondělku! 🙂
Lerri, to musí každej sám vědět, jak to má a jak by dokázal celý život si pak vyčítat ně co typu- já husa. to já chtěla Jasmínku... (a když nežijí v naší zemi , tak co...
Mám neteř 22let. Jmenuje se Eliška Nová. Jejímu ženatému bratrovi se nedávno narodila dcerka(moje praneteř). Dali jí jméno -ELIŠKA NOVÁ-. A to bydlí hned vedle,
Takže bych jméno neřešila, byla by to JASMÍNKA a basta 🙂

K tomu srazu- ještě opravdu nevím, ted do Práglu budu jezdit častěji, ale nezlobte se, já extra přijedu. Mám už toho cestování plný kecky, to jistě chápete... Jinak vám píšu, že se budu snažit něco vymyslet, ptž bych vás ráda viděla 🙂

zubajda
19. led 2009

kralko... no já jdu zítra na utz, a přítel bude dávat krev.... tak ještě nic moc nového...

aknyt
19. led 2009

no, pokud chceš injekce, tak jim asi budeš muset lhát a nebo se vymluvit, že máš někoho známého zdravotníka. A to místo na stehně je (psáno pro levé stehno): když roztáhneš prsty na rukou a levou dáš malíčkem na kyčel a pravou malíčkem na koleno z vnější strany, tak aby palce směřovaly k sobě, tak to místo mezi nimi je to, kam se má na stehně píchnout (já si to poprvé označila lihovkou na kůži 😉 ). Píchá se kolmo ke kůži a chce to propíchnout kůži rychleji, to bolí totiž z toho nejvíc. Jehla se dává tak 2 cm hluboko.

Pero je pohodlnější, nemusíš nic míchat, natahovat do stříkačky a tak. Injekce jsou zase levnější. Taky jsem měla více vajíček po Puregonu než po Fostimonu, ale to je asi individuální.

jasmina309
19. led 2009

K těm injekcím.
Záleží, jak kdo má možnost si doplatit pero a kdo má možnost někoho v okolí, kdo je ochoten injekci píchnout. Popř si dojít k obvodnímu či jinému dr.Já bych příště volila variantu poslední...

Hlavně z toho důvodu, že na Fostimon, sem měla vždy super reakci. Při mým posledním pokusu byl Puregon a vája byla pouze 3 a to jen vlevo... 😒
Každýmu sedí prostě něco jiného

len
19. led 2009

On ten první pokus je většinou právě jen pokus... No, u mě se celkem strefili, tak to budu chtít příště stejně 🙂 Hlavně já jsem lenoch líná, nedoplácíme za nic jiného, tak ty 4000 obětuju 😉

kralka
19. led 2009

Jasně, každý to má jinak, ale když to tak čtu tak myslím, že ty 4000 budu raději investovat 😅 . Zubajdo tak to jsem na tom podobně. Jen jsi v jiné fázi cyklu.

zubajda
19. led 2009

to já bych je také investovala....

jasmina309
19. led 2009

Kralko a Zubajdo,
třeba já bych taky inveestovala raději do pera (už sem stimulovala celkem třikrát a fakt mě nebaví opruzovat sestřičku ze střediska, mám to hned vedle domu). Ale já mám vždy dost vysoký dávky a tak bych doplácela ne 4, ale zhruba 6-7tis a to už je dost...

saralinda
autor
19. led 2009

Larri, musím se sebe zastat  informovala jse, pokud se něco dělo. Ale ono se toho zase tolik nedělo. Nějako se to táhne.
Tak malý sumář:
2.1. píchli mi injekci k navození přechodu
14.1.jsem byla na krvi na hormony (na Karláku)
15.1. jsem byla na ultrazvuku. Vaječníky spí Jediný prblém je, že mi při preventivní prohlídce na Andě objevili ureaplazmata, tak mně i příteli napsala Jaržembovská antibiotika a stimulace se lehce posouvá (prý to jde ještě o týden posunout). Vyfasovala jsem Fostinom.
Přes víkend nám tchýně známá dala stříkačky a jehly a desinfekci a vysvětlila jak to píchat. Přítel je odhodlán, že to zvládne, i když nervózní z toho je. Nejdříve jsem myslela, že budu chodit k obvodní Dr. Stimulovat mám ale od středy do pondělí, z čehož ve čtvrtek a o víkendu obvodka neordinuje, tak jsme se rozhodli, že to přítel zvládne (tedy doufám). Nenapadlo mě to, ale občas jsem to na koníkovi četla a Jaržembovská říkala, že to jde, pokud nás někdo zaučí.
Dnes 19.1. jsem byla na předoperačním u obvodky (na krvi jsem byla už v pátek). Vše OK.
Injekce začínám píchat ve středu 21.1. asi budu píchat, respektive budu píchána , večer, ať na to máme klid a nemusíme o víkendu brzy ráno vstávat 

saralinda
autor
19. led 2009

Toho 27.1. taky ráda dorazím. Zvládám to asi až kolem 17,30-18,00. Ráno jdu k Apoli na UTZ, tak nemůžu vypadnout z práce o moc dříve. Ale věřím, že si budete mít co říci, takže v čajovně stále budete. Super. Už se nemůžu dočkat

amallie
19. led 2009

ahoj holky!

můžu se zeptat, jak dlouho trvá objednání? Nevím, jestli mám ještě cyklus počkat, jestli mi zabere clostil, nebo vyrazit rovnou 😒

zubajda
19. led 2009

ahojky amall... no já se tam objednala, i když jsem ještě doufala, že se mi zadařilo... tak se objednej a kdyžtak to potom zrušíš....

amallie
19. led 2009

jasně, si taky myslím

můžu bez doporučení? a na kdy? už na cyklus s clostilem, nebo na další?

len
19. led 2009

Amalie, počítej tak měsíc-dva, možná i víc... Prostě jim tam zavolej (doporučení není nutné) a oni si tě objednají, ta první schůzka je spíš infomrativní, teprve další se budou odvíjet od cyklu.