CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

fori
30. črc 2014

@kvetinka84 aha, já myslela, že jsi z Prahy....já tam taky můžu jet autem ale bojím se že tam nikde nezaparkuji, a hledat tam místo , to není nic pro mě...... já se toho nafouknutí bojím..... protože to bylo strašný....už ted mám břicho když se víc najím, a vypadám jako když jsem ve 4 měsíci...a po těch hormonech budu teda pěkná..... a kolik jsi si nechávala zavádět? jedno? a máte něco v mrazáku?? my budeme mít tu metodu ICSI, tak doufám, že nám něco zbude. minule oplodnovali 4 vajíčka ICSI a zbylo jen jedno....

majdaatom
22. srp 2014

Prosím je tu někdo kdo podstoupil u Apolináře či jinde vyšetření neplodnosti a to konkrétně průchodnost vzduchem(plynem) a vše bylo v pořádku a přesto pak šel na laparoskopii a zjistili jiné výsledky?

kvetinka84
22. srp 2014

@fori ahoj, omlouvám se, ale úplně jsem tvoji odpověď přehlédla. My jsme pokaždé nechávali zavádět jedno, poprvé jsem chtěla jen jedno a pak už jsem chtěla dát dvě, ale vždycky nám zbylo jen to jedno jediné, tak to ani jinak nešlo. Při prvním IVF jsme měli 3 embrya, nevyšel ani ET ani KET. Při druhém jsme měli jen jedno embryo po PK - zavedeno a máme syna. Po třetím také jen jedno embryo a z toho jsem nyní těhotná. ICSI jsme neměli, spermiogram máme nadprůměrný, ale já mám vždycky málo vajíček. Kdy jdete na další testy?

petulet
23. srp 2014

@kvetinka84 ahoj,jak se ti vede? Už vis co to bude? 🙂

kvetinka84
23. srp 2014

@petulet Ahoj, vede se celkem dobře, i když musím si říct, že toto druhé těhotenství snáším mnohem hůř než to první. Ale dle dr. je vše v pořádku. Na velký UZ jedeme na 2 týdny, tak doufám, že bude vše OK a mimi se ukáže, zatím pohlaví nevíme. Jak se vede tobě? Koukám 33. tt to už to pěkně utíká

petulet
24. srp 2014

@kvetinka84 no letí to hrozně. Už se sotva hybu😁 Ale jsem rada,ze je vše v pořádku. 🙂 No me bylo v prvním trimestru blbe. Tak pak písní co to bude.

fori
24. srp 2014

@kvetinka84 no já ted jdu 17 září k Malíčkový. čekám jenom na ní.... jinak my měli taky jen jedno embryo....a z toho máme Ellinku. jinak já ted budu mít na všem ISCI.. u nás to je zapotřebí...

honzikovabarunka
1. zář 2014

Ahoj, marně pátrám po internetu po nějakém aktuálním ceníku CARu u Apolináře. V současné době chodím do Pronatalu, neříkám, že bych tam nebyla spokojena, ale po finační stránce už na tom moc dobře nejsem, proto zvažuji přestup právě k Apolináři. Prosím, můžete mi některá sdělit alespoň část nějakých cen (ICSI, prodloužená kultivace, krykonzervace, vitrifikace...), ať vím, jestli má smysl se tam objednávat? Moc děkuji

mooncaa
2. zář 2014

@honzikovabarunka Nemám aktuální ceník, je to cca 1,5 roku staré a tam je ISCI 1-2 vajíčka 4 tis., 3-10 (nebo 8???) 6 tis.. Prodloužená kultivace je zadarmo, záleželo na kvalitě vajíček jak dlouho kultivaci udělali, ale měla jsem i 5 dní a nikdy jsem nic neplatila. Zamrazení 2800 Kč a KET 3 tis.
Léky jsem měla s minimálním doplatkem (utrogestam a Pregnyl), ale to se hodně měnilo ty úhrady na pojišťovnu. Ještě snad mrazení spermií bylo 1600-1700 Kč.

honzikovabarunka
2. zář 2014

@mooncaa Moc děkuji! Zatím podle dostupných informací co mám, tak mě to vychází o polovinu levněji než v Pronatalu...asi přece jen změním CAR...

mooncaa
2. zář 2014

@honzikovabarunka Jen si vyžádej dokumentaci k předchozím IVF, ať vědí jak jsi reagovala a podle toho Ti dají dávky léků.

honzikovabarunka
2. zář 2014

@mooncaa To určitě udělám... Mně totiž teď dohodila teta tam odsud dr. Jirsovou, že se s ní nějak zná a že o mě bude vědět, tak ať se objednám k ní, proto jsem to začla zase řešit, jinak bych zůstala tam kde jsem

mooncaa
2. zář 2014

@honzikovabarunka Jirsová je skvělá, tu také doporučuji. Já pokud to šlo jsem chtěla jen k ní. Kdysi tam nebývala každý den, takže při stimulaci nešlo se k ní vždy objednat.

honzikovabarunka
2. zář 2014

@mooncaa Tak uvidím jak to bude ted, snad vše půjde rychle a klapne to...

mooncaa
3. zář 2014

@honzikovabarunka Ještě doporučuji objednej se co nejdříve, dřív měli dlouhé čekačky na tu 1. návštěvu, jak je to teď nevím. A asi Ti budou chtít udělat všechna vyšetření svoje.

04092010
3. zář 2014

Ahojik holky. Ted už se rozhodlo,ze me čeká po 3. iUi konecne IVF s ICSI. Akorát se musím zbavit cysty... budu mít krátký protokol kvůli tvoření cyst,jinak by mi vůči věku dali dlouhý... O co jde prosím v tom krátkém protokolu ? To beru léky v kratším intervalu? A čeká vas některou ted to stejné?

honzikovabarunka
4. zář 2014

@mooncaa Budu si tam volat v pondělí, teta říkala, že o mě bude od 8.září ta Jirsová vědět, tak tam zavolám hned v pondělí, taky se právě bojím, že mě objednají až někdy na listopad... Moc děkuji za všechny rady a tipy 🙂
@04092010 Ahoj, já měla krátký protokol u 1.IVF a měla jsem to tak, že jsem brala léky myslím od 2.DC do asi 7.DC, pak ultrazvuk a podle toho se vidělo, pak jsem šla na OPU tak ten 11. - 12.DC, už si to přesně nepamatuju. S cystou půjdeš na punkci nebo se bude čekat jestli ti zmizí sama?

04092010
4. zář 2014

@honzikovabarunka děkuji za odpověď 🙂 no cystu jsem mela už před 4mesici,tak místo punkce mi dali Proveru,ta nezabrala,tak pak mi zabrala antikoncepce. Což ted bych raději šla na punkci,než antikoncepci,hnus,bylo mi zle.
No doc.Řežábek mluvil o tom,jako ze když nezmizí,tak si s ni nějak poradíme...tak asi punkce.
Takže krátký protokol je takhle rychlý ;) to znamena,ze už 11.den cyklu jsi byla na odběru vajíček v celk.anestezii?

honzikovabarunka
5. zář 2014

@04092010 Ano, přesně tak, tuším že takhle nějak to bylo 🙂 Samozřejmě záleží na tvém cyklu, na tom jak budou folikly velké atd.
Punkce cysty je v pohodě, to mám taky za sebou a byl to děsnej fofr a ani to nebolelo 🙂 Tak držím palce at to máš taky brzo za sebou

kvetinka84
22. zář 2014

@fori tak jak jsi dopadla na té konzultaci u Malíčkové? Už máš naplánovanou stimulaci? Kdy začínáte?

fori
22. zář 2014

@kvetinka84 ahoj, jj byla jsrm ted ve středu. No asi tak, uvidime jak dopadne kompletni imuno...a pak kdyztak zacnu stimulovat... takze cekam ted 10 dni na vydledky a pak si budu volat znova do caru. Takze si myslim, ze bych zacatkem listopadu mohla zacit stimulovat... me uz je to ted jedno, kdyz se to nestihlo v lete, jak jsem to puvodne chtela, takted uz to nehrotim...mozna to necham az prosinec..a co ty? Jak ti je?

kvetinka84
22. zář 2014

@fori No musím přiznat, že je to náročný, první těhu proti tomu byla sranda, nějak mě zmáhá ta honička kolem toho našeho dvouleťáka. Ale všechno je v pořádku, tak nezbyvá než zatnout zuby a vydržet. Jo a budeme mít holčičku🙂

fori
22. zář 2014

@kvetinka84 jj, to vím, myslím že jsi to psala na zed....to je super, moc gratuluju.... 😀 jinak věřím, že to je náročné, starat se ještě o 2 leté dítě...mě to čeká taky...Ella je strašný živel....taky to s ní nebudu mít jednoduchý

petulet
29. zář 2014

Ahoj holky,tak oznamují,ze 22.9 ve 20:38 přišla na svet naše Terezka ve 37 TT s váhou 3160 g a 50 cm. Obě jsme v pořádku. Jen jizvicka po císaři se ještě hojí. 🙂
A fotečky🙂

kvetinka84
29. zář 2014

@petulet Posíláme obrovskou gratulaci k narození Terezky, je krásná a na to, že šla o 3 týdny dřív, tak je veliká. Přejeme hodně zdraví a mamince brzké uzdravení

petulet
29. zář 2014

@kvetinka84 děkuji moc😊

luciasekl
24. říj 2014

Prosím,nedělali některé z vás u Apolináře průchodnost vejcovodů?Mě jen plynem,ale chtěla bych i kontrastní látkou,jelikož se plyn a tekutiná chová jinak...Nevíte jsetli to tam dělají?

zvalentova
24. říj 2014

@luciasekl A neuvažovala jsi nad laparoskopií pokud už jednu průchodnost máš za sebou?

luciasekl
24. říj 2014

@zvalentova problém,je že mě už tlačí do IVF..teď jsem si vydupala IUI,ale všechny tři doktorky mi nezapomněly říct, že je to zbytečné..Uvažuju o ní teď..Pokud nedělají jiný způsob....Bohužel nic jiného mi teď nenabízejí a já prostě nemám 30tis. na IVF,které se nemusí povést ☹

zvalentova
24. říj 2014

@luciasekl proč tolik peněz? Zvlášť ve "státním" CARu? Moje první v Gennetu stálo 11 tis., protože jsem si připlácela za lepší aplikační pera.
Na průchodnosti jsem byla (zcela neprůchodné) a pak jsem byla na laparo, kde po X letech a milionech vyšetření konečně diagnostikovali endometriozu 3. stupně. Kontrastní látka nezobrazí vše.