CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

eustoma
12. kvě 2010

u nas tiez nevie nik, teda okrem 5 ludi. a ked sa niekto pyta ze co babo a kedy a tak. tak odpovedame, ze my bereme len dvojicky 😉. uz sa tesim az budmem vsetkym oznamovat, ze fakt mame dvojicky 😉

zzf
12. kvě 2010

11.6.

eustoma
12. kvě 2010

gabi kedy boli vajicka oplodnene?

l1u1c1i
12. kvě 2010

ahoj holky, zítra jsem 10. den od transferu dvou embryí. Nejraději bych si ráno už udělala test, ale ještě je asi brzo, že?

gabikri
12. kvě 2010

luci : no být tebou....tak počkám....ať nedopadneš jako já... 😝

eustoma : 28.4.

bora87
13. kvě 2010

Ahoj holky,

jsem tu poprvé, ale sleduju tuhle diskuzi již dlouho a musím se přiznat, že jsem teprve nedávno začala s docházkami do CARu, takže mě čeká ještě jedno vyšetření (utz vaječníků) a snad potom začneme. Chtěla jsem se zeptat, zda z Vás má někdo zkušenost s doktorkou Bláhovou.

Předem děkuji za odpověď a všem co čekají na výsledky, přeji pevné nervíky a hlavně, ať to dobře dopadne 😉

Barča

l1u1c1i
13. kvě 2010

ahoj gabikri, tak jsem si teď udělala test a představ si, že tam jsou // - dvě čárky. Nemohu tomu uvěřit, o víkendu si udělám další testy a v pondělí budu volat k Apolináři.

l1u1c1i
13. kvě 2010

ahoj bora87 - dr. Bláhová je velmi dobrá. Dělala mi odběr vajíček a i transfer a dnes jsem měla na testu 10. den po dvě čárky. Je taková klidná a tichá, ale je fakt moc dobrá. Mám ji jako jednu z nejoblíbenějších dr.

gabikri
13. kvě 2010

luci : tak to potichoučku gratuluju.....supeer 😵 😵 😵

bora : já ji mám taky oblíbenou...................je taková milá 😵

wrtulka
13. kvě 2010

Ahojky
holky včera jsem byla v GESTu a jsem z toho taková rozhozená..
byla jsem u doktora Alexandra.. jako pozitivní je že mi napsal bez jediného slova lázně 😵 takže pofrčím do Františkovek 😵
Ale co mě rozhodilo bylo nejdříve to že mi neudělal tu průchodnost.. nevím asi mi to špatně vysvětlil nebo sme se nepochopili nebo nevím každopádně prý že ještě neměl vyšetření a UTZ a nějaké stěry takže mi udělal jen to a to vyšetření průchodnosti až za měsíc a ještě se na mě tvářil že jsem se blbě objednala.. a to minule tvrdil že mi to můžou udělat zároveň rozumíte tomu někdo? Proč mi to nemohl udělat a budu muset čekat zase na 11DC 😔
Pak jsme řešili co dál.. imunologie mi vyšla ok 😵 hormonální profil v rámci předepsaných hodnot taky.. ale prý tam mám dvě hodnoty hormonů jakoby prohozené.. je to v normě ale může to způsobovat problémy (to jsou ty moje 10 ti denní měsíčky) na to mi ale prý nic dát nemůžou 😔 Mám to rozházené po IVF a bohužel přírodní léčba selhala nemáte někdo nějaký nápad? Pila jsem 4 měsíce Femigard a teď už piju jen kontryhel.. ale už se to nezlepšuje..
Nakonec jsme řešili další postup.. manžovi se hodně zelpšilo spermio .. takže ho doporučuje zmrazit.. ale to prý je vzhledem k novému zákonu složité že nejdřív ho musí vyšetřit na přenosné nemoce a až pak zmrazit..
Ale IUI nedoporučují to prý dělají jen v případě normospermie 😔
Takže tak nějak nevím co dál..vím že dám ty lázně.. třeba by mě tam mohli hormonálně srovnat co myslíte?Ale pokud jde o další pustup tak mi doporučují IVF.. jenže jí si říkám když jsem 1/2 roku rozhozené po tom předchozím..tak jít teď nebo v dohledné době do dalšího přece musí být hazard se zdravím nebo ne? No mám z toho takový pocit i když vím že mají pravdu že buď miminko nebo zdraví 😔

wrtulka
13. kvě 2010

omlouvám se špatné téma 😔

band
13. kvě 2010

ahoj holky:
Luci: tak taky ťukám a gratuluju ať ten prcek roste s roste ;)

Gabi: s těma kamarádkama máme asi úplně stejné věkové hranice - byla by to dobrá tudie a příručka 😀 😀 😀 ...a jak jinak? čekáš? Testuješ? Já čekám na zítřejší MS - ☹ ☹ ☹ s obavama

Barčo: já taky teď začala chodit do Apolináře - zatím sem taky na začátku, jen nás testovali: hormony, sperma a vejcovody - teď bych měla jít na vašetření zda se sperma udrží v hlenu - zní to zvláštně, tak sem zvědavá. ale hlavně, že se něco děje 😉

valmark
13. kvě 2010

eusty, já jdu zítra také na transfer 🙂 v kolik jdeš ty a ke komu?
Jinak my si dáme zatím jen jedno. Máme jich zamražených 5.

Nevíte někdo kolik KET je hrazených pojišťovnou?

valmark
13. kvě 2010

A ještě také zda je možné jít po nevydařeném KETu hned další cyklus na další?

Ještě za sebou nemám ani jedno a už řeším jak to bude v případě neúspěchu. Koukám, že také moc pozitivní nejsem 🙂

gabikri
13. kvě 2010

valmark : Ne že nejsi pozitivní....ale snažíš se myslet zdravým rozumem...připouštíš si i neúspěch a to je dobře....myslím že přehnaný optimismus taky není zrovna moc dobrý...pak to člověka srazí na kolena 😉

band : já bohužel kulo......ráno jsem testla a nic 😖 Už jsem to vnitřně vzdala...... testnu až ten 17den a objednám se na krev.

Dneska jsme se naložila do vany a udělala si normální kafíčko...to bezkofeinové je pěkný hnus 😖 Dost bolo stesů 😝

Holky jsem z toho špatná....................ale poprvé to bylo horší. Snažím se teď spřádat další plán, tak mi držte palce 😵 😵 😵

eustoma
13. kvě 2010

valmark: na transfer idem 13:00 (manoz 13:15) ja sa poznam pridem skor 😉. ked som nepoplietla cas. a ku komu netusim. to bola pre mna informacia, ktroru nepotrebujem 😉, chcem svojich drobcov 😉
ty ides kedy?

eustoma
13. kvě 2010

inak pocitam s tym ze to vyjde 😉 pozityvne myslenie robi vela. valmark, ani nemysli na nejake dalsie ket. ono to vyjde a dalsie ket si das za dva roky 😉

valmark
13. kvě 2010

gabi, jojo beru to tak, že to prostě nemusí vyjít. Ale připravit se na tu situaci je tak trošku nemožné.
Právě jsem si totiž přečetla, že úspěšnost uchycení rozmražených embryjek je ještě o polovinu nižší než u vložení čerstvých.
Myslela jsem si, že je to teda víc ☹
No jo, co nadělám. Prostě mi to hyperstimulák nedovolil.

A ty se drž, třeba budeš ještě překvapená... 🙂

valmark
13. kvě 2010

eusty, já jdu v 10:45 k Dr. Jarošové.
A pozitivní ňák být ani nemůžu. Nejdřív hyperstimulák, pak myom a tak bych byla opravdu velmi překvapená, kdyby KET vyšel hned napoprvé... Tolik štěstí nemám... 😉

eustoma
13. kvě 2010

gabikri: este to kocko nevzdavaj. zalozny plan si priprav, ale nevzdavaj to.

eustoma
13. kvě 2010

valmark: drzim peste aj na nohach.
jak to prebiehalo? oni zamrazili vsetky emryjka? kolko budecne mate?

gabikri
13. kvě 2010

eustoma : já to pozitivní myšlení měla poprvé taky př prvním IVF.....myslela jsem si že si jdu pro dítě....že je to hotová věc......že mě se to stát nemůže aby to nevyšlo. Ale teď v rámci zachování zdravého rozumu si ten možný neúspěch připustím....ono to tak pak nebolí, víš 😉 Ale Tobě přeju, aby to vyšlo napoprvé....musí !!!! 😵 😵 😵 Je tady plno holek u kterých to tak bylo 😉

gabikri
13. kvě 2010

eustoma : právě na tom záložním plánu pracuju 😵 😵 Možná...že se mi podaří najít další dárkyni......ale nechci to zakřiknout 😉

Nevíte někdo, čistě teoreticky, kdy by mohl být další transfer s darovanými oocyty? 😉

eustoma
13. kvě 2010

gabi: chapem, ked si tu clovek precita pribehy, tak slzicky tecu kazdemu.
ale verim ze ono sa to zlomit niekedy musi. urcite sa ta smola prelomit musi.

eustoma
13. kvě 2010

darkyne obdivujem. klobuk dolu pre nimi. neviem ci by som ja, take nieco zvladla.

gabikri
13. kvě 2010

eustoma : pravdu? Ta částka, kterou ta dárkyně dostane je fakt směšná oproti tomu, čím si musí projít. Myslím si, že spousta žen vůbec neví, do čeho jde a pak je pozdě. Vidí jen ty peníze. Já bych do toho nešla ani za nic 😒 To musí dělat jednině pro to, že chce skutečně někomu pomoct....pro peníze se to fakt dělat nedá. Myslím že i 100000,- by bylo málo 😖

gabikri
13. kvě 2010

Překopíruji sem jeden příspěvek, který jsem našla v jiné diskusi :

Ráda bych svým příspěvkem v této diskuzi podnítila uvážlivost při rozhodování o tom, zda se stát dárkyní. Já sama jsem se takto rozhodla a jsem tři dny před odběrem oocytů, kterého se po dosavadních zkušenostech upřímně děsím. O tom, že dělám správnou věc jsem byla zpočátku maximálně přesvědčená, již ne tak dnes, kdy tohoto rozhodnutí lituji.
Stimulace je pro mě velmi náročná, již týden mám nafouklé a bolestivé břicho, poslední tři dny mi dělá obtíže i chodit. Původní informace o tom, že do břicha se bude aplikovat cca 10 injekcí se také ukázala nesprávnou, k dnešnímu dni jsem si jich musela píchnout už 25, čímž se každá další aplikace stává velmi bolestivou, zvlášť pokud někdo na břiše nemá absolutně žádný špíček jako - v tomto případě bohužel- já.
Další a asi nejpodstatnější věcí, kterou nikdo nedokáže předem odhadnout, je Vaše psychická reakce na hormonální léčbu. Bohužel, například u mě to mělo za následek neodbytný pocit, že jsou to MOJE vajíčka a že mi je nemůžou jen tak vzít a dát někomu jinému... už jsem se kvůli tomu hodně naplakala, vidět na ulici malé dítě je pro mě utrpení (poslední dny stejně musím trávit v posteli, protože každý krok znamená prudkou bolest v břiše).
Nechci tvrdit, že dárcovství je špatná věc, to v žádném případě ne. Jen bych tímto svědectvím chtěla trochu narušit onen obraz, který je všude prezentován, a to je "jako že to nic není". Všude je pouze povinná zmínka o hyperstimul. syndromu a to je vše. Ale opravdu to není taková sranda, jak to vypadá!!!
Žena se tak musí rozhodnout velmi uvážlivě a rozhodně to nedělat kvůli penězům jako snadný výdělek (což mnoho mladých děvčat dělá), protože ty jako "odškodné" adekvátní nejsou. Musí se to dělat z přesvědčení a i tak se může stát, že se Vaše přesvědčení zhroutí jako domeček z karet, jako se to stalo mně.

eustoma
13. kvě 2010

no fakt obdivujem.

valmark
13. kvě 2010

eusty, jojo zamrazili mi všechna embryjka, jelikož k transferu kvůli hyperstimulačnímu syndromu nemohlo dojít. Už tak jsem byla v nemocnici více jak týden s břichem jak v 8.měsíci. A případné těhotenství by mi tento stav ještě zhrošilo. Takže jsme to vzdali a nyní nás čeká KET.
Četla jsem také, že po rozmražení se může stát, že né všechna embryjka budou pokračovat ve vývoji.

No ale ty máš nakročeno k dobrému výsledku, takže budu držet všechny palečky.

eustoma
13. kvě 2010

valmark: drzim peste. nech sa drobec pekne zakusne a uz nepusti, teda pusti az v unoru 😉. hlavne to chce klud, a vy
este sa stretneme v porodnici 😉.

my nemam na zamrazenie nic, co manza ani nechcel. ja som mala 18 folikov a v nich iba dve vajucha. nastastie sa obe krasne oplodnili a ze krasne rastu. no uvidime. mala som nutkanie tam znovu volat, ci fakt rastu, ale radsej nevolam. verim ze rastu 😉.

no verim ze to boli poriadne vajucha a su z nich uz poriadne emryjka 😉.