CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
28. črc 2010

Ách jo, Colette, ty si taky užíváš 🙄

barbika
28. črc 2010

Ahoj holky, tak dneska jsme byli s manžou u dr Řežábka na konzultaci a dohodli se na 3 IVF v říjnu. V září tam mají nějakou rekonstrukci tý hlavní chodby co je laboratoř, tak prý nebude pracovat. No aspoň si dám do kupy tělo a nakoupím nějaké vitamínky. Chci se zeptat, užívala jste některá nějaké vitamíny před stimulací?? Jako třeba kyselinu listovou atd.....

len
28. črc 2010

Barbi, akorát listovku na doporučení genetika (400 mikrogramů, 60 Kč za dva běsíce), jinak není třeba nic 🙂

ciratko
29. črc 2010

Aha, tak proto mi dělal doktor tajnosti, kdy začneme stimulovat s injekcema ☹ . Taky to mohl říct rovnou. Třeba to stihnu ještě v srpnu 🙂
Teď má mít laborka taky nějak dovču, nevíte kdy přesně?

trinitii
29. črc 2010

Tak jsem od včerejška na tom nějak špatně. Mám pocit že budu každou chvíli zvracet a točí se mi hlava. Když si vedle mě ráno v metru sedl jeden ne příliš vonící pán, tak jsem myslela že umřu, což mi nikdy tak moc nevadilo. Myslíte že je brzy mít případný 10 den už tyhle stavy? Nebo se zas jen moc pozoruju? V práci se už všichni usmívají a hází na mě významné pohledy. Asi nevydržím s testem na neděli...

zzf
29. črc 2010

@trinitii - ja vlastně ani nevim, že jsem těhu, je mi naprosto dobře (6tt). Jen teď občas mám noční nevolnosti (manžel se mi směje, že musím mít vždycky měco extra).

barbika
29. črc 2010

@trinitii tak já neměla celý těhu žádný nevolnosti. Kdyby mi nerostlo břicho a pak malý nezačal kopat, tak ani nevím, že jsem těhotná. Ale každá to má jinak. Držím palce, ať jsou ty nevolnosti známkou těhotenství!!
@ciratko laborka má mít dovču nějak v srpnu, myslím že prvních 14 dní. Ale to už bych kecala 😀

len
29. črc 2010

Dr. Pavelková z laboratoře je na dovolené do 8.8. Jsem tam dnes byla a chtěla jsem si ověřit, co mi řekl Řežábek - prý by to mé čekání v pořadníku odhadl spíš na pět let než slibovanýho půl roku 😖 A v laborce dr. chybí (ale jinak fungují, prováděli dnes ET - ženský, co má pořadový číslo o 2000 vyšší než já!), takže netuším, co je na tom pravdy. Pevně doufám, že nic, protože pět let už jsem čekala, dalších pět při zachování duševního zdraví nedám 😝

ciratko
29. črc 2010

Len, a myslíš, že mají zvlášť čísla na čekatelky vajíček a na klasické IVF? Třeba jen dostaneš číslo, a pak to mají ještě rozřazené. 2000 je hrozně moc.
Teda to se mi jeví jako jediné rozumné vysvětlení 😉

len
29. črc 2010

Cir, za tři a půl roku mají 2000 nových registrací s přehledem 😉 Nehledě na to, že já byla zcela normál pacientka, absolvovala jsem 3 IVF a v pořadníku na vajíčka jsem teprve od prosince.

ciratko
29. črc 2010

len: Tak to je fakt divný :o(
Já jsem si minule přišla taky tak trochu odbytá, když mi řekli, že si mám zavolat až to dostanu, že se domluvíme. Kdyby řekli rovnou, že tam mají rekonstrukci, tak bych to vzala líp 😉

len
29. črc 2010

Já si nepřipadám odbytá, doktor se mi věnoval nad rámec, chtěla jsem si odnést jen recept na tamoxifen a navíc mi provedl folikulometrii a kymoinsuflaci (bez objednání, na počkání, prostě zkonstatoval, že po třech letech je to vhodné zopakovat). Akorát prostě všichni víme, že ten můj problém prostě nikdo vyřešit neumí a množství dárkyň taky neovlivním, pokud si nepřivedu vlastní. Neznáte někdo někoho, kdo by mi chtěl darovat vajíčka? 😀

ciratko
29. črc 2010

Hele, mám pocit, že už jsem viděla na tohle téma diskuzi 😀 😀
Zrovna nedávno jsem o tom přemýšlela, jestli bych o to (teda kdybych musela) nějakou kamarádku poprosila a jestli by to pro mě udělala 😒

len
29. črc 2010

Hm, já mám nejlepší kamarádky buď co se samy snaží, nebo jsou ještě bezdětné. Počkám do toho 8.8., co mi řekne embryoložka, pět let je podpásovka a doufám, že Ř kecá 😀

ciratko
29. črc 2010

Tak budu držet 8. palce 😉
Každopádně pět let se snažit, a pak dalších 5 let čekat na dárkyni, to by bylo moc i pro slona ☹

zzf
29. črc 2010

@len - teda koukam jak puk ☹ . pět let čekat na dárkyni je jak na adopci. Nemáš segru nebo tak......
Každopadně držím palce ať 8.8. jsou dobrý zrávy.

len
29. črc 2010

Nee, mám jen bráchu 😀 Ale do 8.8. to zkusím rozdýchat 😉

jessie1
29. črc 2010

ahoj holky - len, můžu se zeptat, co je u tebe tak závažného, že s tím doktoři nedokáží pohnout (jestli nechceš odpovídat, nemusíš... nechci být vlezlá 🙂 )? Moc bych ti to přála, aby se to už konečně povedlo! 🙂
Můžu se taky zeptat? Brala jsem Tamoxifen a nezabral (jak jsem očekávala), takže teď čekám na MS a potřebovala bych vědět, kdy přesně mi dorazí. Což ale u mě normálně nikdy přesně nevím. Zajímalo by mě, jestli ten Tamoxifen může ovlivnit příchod MS - jako např. Pregnyl. Nevíte někdo? Taky by mě zajímalo, jak to chodí s těma dárkyněma - to si můžete někoho přivést? Např. já sestru mám a věřím, že kdybych potřebovala, ráda by mi vajíčka darovala - jde to vůbec takhle dělat? Nebo by ji hodili do pořadníku a mně by dali jiná vajíčka? Moc děkuju!

len
29. črc 2010

Jess, mně tamoxifen vždycky natáhnul luteální fázi, takže MS přišla později, jednou i o 5 dní.

len
29. črc 2010

Můžeš si přivést dárkyni a ta dá vajíčka někomu jinému, ale tím tě posune v pořadníku dopředu, kde pak dostaneš vajíčka od někoho anonymního...

len
29. črc 2010

Jinak u mě je problém v tom, že ač se mi vajíčka krásně tvoří i oplodňují (při IVF 100 % i bez ICSI), tak si dál nedokážou porovnat sady chromozomů a je jich tam moc, takže je při IVF ani nezavádějí (i když 2x dvě OK byla a zavedli, jednou jsem z toho i otěhotněla, ale MA v 8.tt). Zkonstatovali, že buď sama jednou zázračně vytvořím dobrý vajíčko a otěhotním z něj, k čemuž nepotřebuju IVF, nebo ho opravdu vytvořit nedokážu a pak musím do darovaných. Teď to zkoušíme nějaký 65. cyklus a přirozeně nikdy nic, tak aspoň zvyšuju šanci tím tamoxifenem...

jessie1
29. črc 2010

len - teda, to jsem nikdy neslyšela, že se může dít i tohle.... jak ti na to přišli, že nedokážeš rovnat ty sady chromozomů? To se dá zjistit třeba z krve? Proč to všechno musíme odnášet my, ženský, co? ☹ I já mám za sebou MA v 10.tt, takže vím tak trochu, o čem mluvíš. Nedalo by se to u tebe rovnat nějakýma lékama? Aby si ty chromozomy nedělaly, co chtějí? Přijde mi to všechno na hrozně dlouhý lokte, co? 😒 S tím darováním, co kdybych chtěla zrovna vajíčko od sestry, jakože je to přeci jenom víc v rodině? Přeci jen, když dostanu od někoho anonymně, není to naše krev... víš, jak to myslím... na druhou stranu chápu, že v budoucnu by mohlo dojít k nějakým střetům a konfliktům, možná proto to tak dělají, ..... není to jednoduchý... v tom pořadníku tě to pak posune blíž nebo na první místo? Nevíš? Zatím o darování nepřemýšlím, když mě nastimulujou, mám dvě nebo tři vajíčka, která se bez problémů oplodní a jsou schopna přenosu. 1x bylo i těhu, ale z neznámé příčiny MA - dělali mi rozbor... takže si myslím, že když mi dokážou vytvořit vajíčko, mohlo by to vyjít...

len
29. črc 2010

Já to taky nikdy předtím neslyšela 😀 Přišli na to tak, že druhý den po IVF jsem volala do laborky a tam mi řekli - z osmi zralých vajíček osm oplodněných, ale bohužel šest z nich má víc prvojader (mají mít dvě - jedno od matky a jedno od otce), takže je musíme vyřadit. Při posledním IVF provedli ICSI, aby vyloučili, že se do vajíčka dostane víc spermií - a opět za dva dny některé buňky vícejaderné, tzn. mají víc sad chromozomů. Třeba Downův syndrom je způsoben nadbytkem jednoho chromozomu, já jich měla víc o 23, 46, dokonce jednou o 69 🤐 Kupodivu my dva jsme geneticky zcela OK... Ale předpokládám, že jsem exot, ještě jsem o nikom jiném s podobným problémem neslyšela, tak neboj 😉 Ale vzhledem k tomu, že nevědí, co to způsobuje, neexistuje ani žádný způsob, jak to léčit, mimo čekání na zázrak 😝

Jinak to darování je opravdu přísně anonymní, jinak to nejde. Ono koneckonců by to asi nedělalo dobrotu, i když mezi seou máte třeba super vztahy, ale představ si, že bys denně viděla "geneticky své" dítě, které vychovává někdo jiný... Dříve nebo později by tam třenice být mohly. Ale prostě ze zákona to nejde 😒

ciratko
29. črc 2010

Jessie, a proč si brala Tamoxifen? Tou stimulací si myslela injekce na IVF?
Jakože IVF ti dělali v jiném CARu a u Apolináře to chtěli zkusit ještě jinak než půjdeš na IVF?

jessie1
29. črc 2010

len - máš asi pravdu, člověka ani nenapadne, co všechno to početí může ovlivňovat, co? Je dobře, že jsi na tom seznamu pro darovaná vajíčka, pak by u vás problém být už možná neměl, co? 🙂
ciratko - mně nechtějí růst folikuly, jinak jsem ok, stimulujeme to různě, ale nic, kromě injekcí, nezabírá. Ano, byla jsem v Gennetu a tam mi dělali 1xIUI a 2xIVF, folíci vždy narostly jenom po vyšších dávkách těch FSH (Puregon, Gonal či Fostimon). V 0410 jsem přecházela do Apolináře, těm jsem se zdála v pořádku, ale když mě zkontrolovali folikulometrií, zjistili to, co jsem už dávno věděla, že prostě nic. Takže jsme zkusili ten Tamoxifen (clostyl jsem nechtěla, ten mi nikdy nezabral). Myslím, že když mě nastimulují správně FSH hormonama, nemusela bych ani na IUI a ani na IVF, tak to teď zkoušíme. Dostala jsem Fostimon a budu píchat 😀 😀 😀 ať už injekce nebo něco jiného 😝 a uvidíme. Snad to tentokrát trochu zabere, když jsme jinak oba v pořádku..... to by bylo, aby nebylo, no ne? A když nic, tak se další cyklus domluvím na to mé už 3. IVF 😒

len
29. črc 2010

Jessie, jestli tě to potěší, tak mně folikuly rostou pokaždý (po tamoxifenu 3 najednou), přesto za tu dobu, co tu straším, otěhotněly hromady holek, kterým nikdy předtím nenarostlo nic, prostě anovulace je léčitelná 😉

saralinda
autor
29. črc 2010

Len, tvoje věta " za poslední roky jsem měla příznaky asi všecky, kašlu na ně" se mi moc líbí 😀 Taky jsem jě měla snad všechny, hlavně během prvního roku snažení. Když jsme byla těhu, tak jsme neměla žádný 😀 Takže, jak říká Len - kašlu na ně!

Collette, koukám, že u tebe boj se zdravíčkem ještě neskončil. Doufám, a moc ti přeju, aby to už byla poslední operace.

jessie1
29. črc 2010

len - moc děkuju... snad máš pravdu, že je to léčitelné i u mě 🙂 jen má člověk pocit, že to všechno moc dlouho trvá... zázraky nejsou bohužel na počkání...

saralinda
autor
29. črc 2010

Len, to není možné 5 let. Já jsem v registru o darovaná vajíčka od července 2009 a už v březnu mi volali, že jsme na řadě (nebo brzy budu). Takže pokud jsem od prosince 2009 a s předpokladem, že počet dárkyň i žadatelek roste stejným tempem, jako obvykle, tak by se do konce roku taky měla dočkat. Když mi v tom březnu sestra volala, tak sjem byla dost překvapená, že mi volají tak brzy, protože původně říkali tuším 2 roky. A ona mi na to řekla, že teď jim dárkyň přibylo, tak se čekačka zrychlila. Tak mš nestraš, že jsou změny. Uvažuji, že bych na podzim nebo v zimě do darovaných šla (jelikož mi nedovolí stimulaci, tak ani moc jinou šanci nemám).

Len, co je " kymoinsuflaci"?

len
29. črc 2010

Sar, Ř mi říkal 2-3 roky v době, kdy sestry tvrdily 1-1,5. Před 14 dněma mi říkali, že to vidí tak na půl roku. Takže uvidíme, co mi poví dr. Pavelková, 5 let opravdu čekat nebudu.

Kymoinsuflage je profuk vejcovodů - kontrola, zda jsou průchodné.