CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

jesterka001
2. srp 2010

Díky moc, už je mi to jasnější 🙂

zzf
2. srp 2010

@trinity mám pro tebe dobré zprávy. K Dr. Malíčkové jsme chodila taky a taky mam autoimunní reakci na sprermie. V podstatě mi řekla, že mám výbornou imunita a to až tak, že místo aby si spermijí nevšímala , tak je zabíjí jako škůdce. Pentomer Retard má vedlejší učínek na imunitu, která je pak mnohem otupělejší a na spermie neutočí, lečba by se měla projevit do cca dvou měsíců. Bohužel ja hned po prvním prášku zvracela jak alík, tak jsme s Dr. Malíčkovou nasadili kortikoidy a něco na ochranu žaludku. A...teď přide to nejlepší 12. 6. jsem měla Pentomer(jeden prášek), 17.6. změna na Medrol (kortikoid).......11.7. // tam byly dvě a celkem silné. Teď jsem dle ultrazvuku 7+2tt. Takže zazraky se dějí i s imunitou 🙂

trinitii
2. srp 2010

Opravdu dobré zprávy, děkuji zzf, ráda slyším (spíš čtu) že to jde. Já budu brát první prášek dneska, tak jsem zvědavá jak zareaguju... Můžu ještě jednu asi hloupou otázku- proč píšete všechny např. 7+2tt?? Chápu, že je to týden těhotenství, ale ty dvě čísla mě matou... Jsem prostě ještě v tomto ohledu nevzdělaná.

barbika
3. srp 2010

@trinitii 7+2tt znamená 7 týden těhu a 2 dny k tomu 🙂
Držím Ti palečky ať to všechno dobře dopadne a můžeš se co nejdřív taky radovat 😉

zzf
3. srp 2010

Trinity ja test jeste beru leky na stitnou zlazu. To me vlastne zjistili az v Cau a pak kuli Tony zjistili I ty spermei 🙂

barbika
3. srp 2010

@zzf a co bereš za léky?? Já jí měla taky v těhu sledovanou, ale bez léků a půl roku po porodu mi přestala fungovat, tak jsem začala brát Letrox 150 každý den celou tabletu. Teď už mi to naštěstí snížili na půlku denně a štítná žláza zase začíná snad fungovat.

len
3. srp 2010

@barbika já mám taky Letrox 150, celý, (mívala jsem Euthyrox, to je to samý), ale beru už to nějakých 12 let, mně se to samo nesrovná...

barbika
3. srp 2010

@len u mě to naštěstí všechno vypuklo těhu a pak gradovalo porodem. Tak jsem na to zvědavá... 🙂

zzf
3. srp 2010

Ahoj holky ja beru ten Euthyrox, jednu taletku denně. Teď řešim jestli to stačí nebo potřebuju víc, dneska jsem byla kuli tomu na odberu krve 🙂

len
3. srp 2010

Zzf, ale jakou sílu? Tuším, že ty tabletky dělají od 25 do 150 mikrogramů... Tak ať to máš v normě, obvykle je to sice léčba na celý život, ale pokud jsou dávky správně nastavené (kontrola 2x ročně), tak je to naprosto v pohodě a znamená to jen tu jednu tabletu denně, to je v pohodě 🙂

sedmitecka
3. srp 2010

ahoj holky, moc se omlouvám, že vám sem lezu, ale moc prosím o jakoukoli zkušenost......čeká nás na podzim první IVF, ale ještě předtím mudra chce, abych podstoupila hysteroskopii, protože mi moc roste sliznice, takže je podezření na polyp v děloze , mám jít hned po další mrše, to znamená začátkem září a pak se objednat na IVF, žádost už byla poslána. chci se zeptat, kdo jste absolvovaly tenhle zákrok, doporučili vám potom nějakou dobu čekat se snažením nebo IUI či IVF? vím, že po laparce se doporučuje aspoň dva měsíce počkat, ale jak je to u hystero????? je to taky nutné? moc vám děkuji

aknyt
3. srp 2010

@sedmitecka Mně teda po hysteroskopii (byla v první polovině cyklu) doporučili zbytek cyklu se zvýšenou péčí na hygienu (bez sexu týden), ale o tom, že bych hned v příštím cyklu nemohla mít sex nic neříkali. U hysteroskopie do tebe neřežou, jen se dívají, tak by neměl být problém. Chodila sem i holčina, která počala těsně před hystero a mimi se zakouslo a udrželo (pokud vím) 😉

len
3. srp 2010

@sedmitecka tuším, že doporučovali dodržet šestinedělí, ale v podstatě je-li to nekomplikované, neměli by pak dělat s IVF problémy. Každopádně v případě nutnosti lze IVF posunout, dle pojišťovny je to schválení platné minimálně tři měsíce...

@aknyt co před hysteroskopií, před operačním odstraněním přepážky v děloze!

sedmitecka
3. srp 2010

aknyt, děkuju moc....mě jde o to, jestli můžu už od toho dalšího cyklu stimulovat na IVF, aby nám nepropadla schválená žádost....tak snad jo 🙂

len, právě, my jsme žádost podali už teď., protože hystero měla být hned teď, ale nestíhám jí, tak bude začátkem září...v podstatě k IVF by pak došlo někdy v půlce října, takže i to šestinedělí by bylo 😀 😀

len
3. srp 2010

No vidíš, tak by to mělo být OK 🙂

saralinda
autor
4. srp 2010

Sedmitečka – někdy schálí pojišťovna žádost na dobu neurčitou (já to tak měla zatím vždycky) a ne jenom na 3 měsíce. Mám poj. Ministerstva vnitra, ale nevím, zd ato záleží na pojišťovně, nebo zdravotním problem.

len
4. srp 2010

@saralinda určitě to záleží na konkrétní pojišťovně. Já všecky tři IVF absolvovala u VZP a pokaždé to byly ty tři měsíce.

sedmitecka
4. srp 2010

jo jo, já jsem taky VZP a budu to mít prý schválené na 3 měsíce, tak snad to stihnem 🙂

eustoma
4. srp 2010

ahoj apolenky. dnes som bola opet na vyvolavacku a to tam bola hromada ludi. som bola prekvapena, myslela som, ze cez prazdniny idu tak na "prazdninovu prevadzku". Bolo tam dost vela holiek. rekonstrukcia chodby a tamtych priestorov sa zatial nekona, nebol ani naznak. sestricka spominala, ze to bude az zari. co odpoveda casu keby mi vychadza stimulacia, som sama zvedava ako to tam bude vyzerat.

barbika
4. srp 2010

@eustoma no tak to asi posunuli, protože mě nějak minulý týden Řežábek říkal, že můžu na další IVF až tak na konci října, že tam bude probíhat rekonstrukce chodby. Tak jsem si říkala, že je to nějaké divné, že to má probíhat v létě a v září-říjnu znova.....

trinitii
4. srp 2010

Chci se zeptat, když potřebuju jen injekci na vyvolání mrchy, musím se objednat? Nevíte to někdo?

eustoma
4. srp 2010

@trinitii urcite nie. ja tam chodim uz na tie vyvolavacky pravidelne 😉. zajdi si tam, ak nemas injekci vypisu recept a skocis do lekarne a pichnu ti to.

trinitii
4. srp 2010

eustoma: děkuji za info

zzf
4. srp 2010

@len - mám Euthyrox 50. Dneska jsem si byla pro výsledky a jsem pod normou, takže mám snížit dávku na neuvěřitelné - V týdnu 1/2 tablety a o vikendu 1. Jsem zvědava jak teď na dovolené budu sledovat jaký je den 😀

len
4. srp 2010

@zzf já mám na tohle krabičku, kam si naloupu prášky na týden - mám 5x150 a 2x100, ono to nemusí být přímo o víkendu, prostě za týden do sebe dostat určitou dávku. Takže ráno nepřemýšlím, jen hrábnu do lékovky a co nahmatám, to sním - doporučuju 😀

zzf
4. srp 2010

@len - to je dobrý 🙂. No já to snad teď už nebudu potřebovat, pomalu s práškama končím...hura. ale teď jich mám asi 5 a v různou denní dobu takže je to mazec.

len
4. srp 2010

No počkej, nechci děsit, ale obvykle je hypotyreóza celoživotní nebo aspoň minimálně v těhotenství jsou ty dávky vyšší... Jinak teda přeju, abys byla první štítkařka, který se to tak zlepšilo, že jí během těhotenství tyroxin vysadili 😀 Většinou když už, tak po porodu 🙂

ciratko
4. srp 2010

Ahoj holky, tak to vypadá, že každý má asi jiné informace o té rekonstrukci 🙂 🙂 🙂
Tak až nějaká uvidíte začátek stavebních prací nebo budete mít nové info, tak písněte 😉 😉 , ať jsme v obraze 😉

len
4. srp 2010

Mně řekli optimisticky, ať se zase stavím za devět měsíců (ale nikoli k porodu, ale pro další dávku léků), takže já se snad té rekonstrukci vyhnu 😀

ciratko
4. srp 2010

Len, tak doufám, že se dozvíš toho osmého od doktorky z laborky trochu pozitivnější zprávu 😉 😉