CAR Apolinář, jaké máte zkušenosti?

hhani
13. únor 2013

Krásný den všem 🙂 Chtěla bych poprosit o podělení se se zkušenostmi a celkovým dojmem z CAR u Apolináře.Jdeme za měsíc tak bychom byli rádi trošičku připravení..Moc děkuji 🙂

michaela___
17. srp 2015

@andrevo mohu se zeptat, kde jsi našla ceník?

andrevo
17. srp 2015

@michaela___ ten jsme dostali od paní Dr. když nám řekla, že jiná varianta díky špatnému spermiogramu není (což byla - manžel jen krátkou dobu abstinoval) tak nám dali ceník a museli jsme ho podepsat, ale mi ho nepodepsali tak tam leží předvyplěný.

michaela___
17. srp 2015

@andrevo Ahaaa, děkuji. 😉 A to vám neřekli, že je zapotřebí delší abstinence? Někdo mi říkal, že optimálně 10 dní?

martiina_k
17. srp 2015

@andrevo a jinak tam jsi spokojená? Já bych ten ceník ráda viděla, protože nemám vajíčka, musíme mít darovaná a v Gennetu v Liberci stály 39 000 (jen vajíčka) + samozřejmě jak píšeš další náklady, které vyšly asi na 18 000... mám za sebou jedno ET, dvě KET, další embrya nemáme, takže teď začneme druhý pokus... snad vybereme centrum dobře.

martiina_k
17. srp 2015

@michaela___ po nás v Liberci chtěli myslím tří až pěti denní

michaela___
17. srp 2015

@martiina_k Děkuji. 🙂 Já jen doufám, že nás nepošlou pryč jen kvůli tomu, že se nesnažíme ještě přesně rok ..

martiina_k
17. srp 2015

@michaela___ nevím jak to mají jestli to není třeba kvůli pojišťovně... já byhc jim klidně nahlásila že se přes rok snažíte, však to vám nijak nedokážou. My když tam šli prvně, tak jsme se ještě nesnažili vůbec - měla jsem podezření, že nebudu moct mít přirozenou cestou děti a chtrěla jsem vyšetřit, abych věděla, jak na tom jsem. No a na to tam asi nejsou moc stavění, tak ale doktor byl vstřícný a do papírů napsal, že už se nějakou dobu snažíme... potom na pokusy jsme přišli asi za tři nebo čtyři roky od toho prvního vyšetření.

michaela___
17. srp 2015

@martiina_k Také mě to napadlo, že bychom zalhali (ale je mi to trochu proti srsti) .. Jinak jsem dnes volala a jsme objednaní na 1.10. (takže to bude 10 měsíců), sestřička byla tuze milá a příjemná, tak mě to uklidnilo. 🙂 Jo a říkala, že před návštěvou dopuručují muži 2 dny abstinovat kvůli spermiogramu, když jsem se jí ptala na ten počet dní, tak mi sdělila, že dva jsou akorát - ani málo, ani moc. 🙂

andrevo
17. srp 2015

@michaela___ abstinenci měli psanou 2-5 dní a mi musíme mít minimálně 3-4 dny abstinence a měli jsme dva tak proto. 10 dní už je pozdě, jelikož spermie po 5 dnech umírají a tudíž máš spermošky z poloviny dobré a špatné 😉

andrevo
17. srp 2015

@martiina_k tak to ti bohužel neřeknu, ale 25.8. jdu do caru tak bych se mohla zeptat jestli mi ho dají abych ti to mohla napsat. Spokojená jsem velmi, ale po kolečku s doktory doporučuji paní doktorku Jirsovou nebo Poláškovou, špatný není ani MUDr. Mašata, ale pro to jak je vytížený tak nemívá čas a není to taková péče jako u těchto dvou doktorek. Rozhodně nedoporučuji paní MUDr. Bláhovou - mám s ní špatné zkušenosti.

michaela___
17. srp 2015

@andrevo Dekuki moc za informace. 🙂 Ja jsem si rikala, ze 10 dni je moc .. Kor kdyz je souloz naprob 2-3 dny, tak by chtelo zjistit, jak jsou na tom v tomto obdobi. 🙂

andrevo
17. srp 2015

@michaela___ Přesně tak, nevím jak máš starého manžela, ale mému je 47 a on sám je trošku línější. Když jsme testovali po 3 dnech abstinence bylo to hraniční, ale stále splňoval normy. Pak jsme byli po dvou dnech abstinence a tam totálně pohořel - morfologicky špatné atd. Nedalo nám to, koupili jsme vitaminy a trošičku změnili životosprávu a když jsme měli jít na IUI kde byl předepsán spermiogram pro kontrolu zda to má smysl tak muž abstinoval 4 dny a 5 den šel na odběr - spermošky super - konzistenčně půl na půl živí vs. mrtvý, což je prý normální a v pohodě. Rozhodně za nás je lepší tak 3-4 denní abstinence, jelikož si myslím, že hodně párů to udělá druhý den a třetí jdou na odběr a spermošky jsou špatné. Za nás doporučuji abstinenci ty 4 dny. Nic tím nezkazíš a máš jistotu, že jsou narostlé tak jak mají být 😉

andrevo
17. srp 2015

@michaela___ jo a ještě pokud píšeš rozmezí 2-3 dnů - může to klapnout, ale zkusila bych si někde v nějakém centru udělat spermiogram po 2 denní abstinenci ať víte co a jak a podle toho se můžete řídit. Myslím, že pokud chceš spermiogram na víc tak platíš 500-1000,- Kč za spermio 😉
cena je odvislá od centra

michaela___
18. srp 2015

@andrevo Chápu, nám sestra do telefonu řekla 2 dny abstinence před první návštěvou CAR, že se většinou dělá spg. Ale mně přijde hlavně logické, že když pár spolu spí ob den, tak aby abstinence na spg byla ty dva dny, protože mě budou zajímat reálné hodnoty a ne hodnoty po 5 dnech. Přeci kvůli tomu pak lidé nezačnou spát jednou za pět dní, protože po pěti dnech má lepší spermie. Ale beru to u přirozeného snažení bez zásahu lékaře. Chápu, že když už se přistupuje k asistenci, tak je nutné, aby byly co nejlepší podmínky a vše vyšlo. 😉

andrevo
18. srp 2015

@michaela___ No to je právě ten problém - u nás dva dny jsou málo a popravdě pokud jsi v car a jdeš na IUI či IVF tak doporučují minimálně 3-4 dny abstinence a popravdě milování ob dej je hovadina. Zkoušeli jsme to a nic. Probírali jsme to i s paní Dr. a ta říkala, že je to ob den zbytečné, že ty spermie nestačí dorůst - že nejlepší je se milovat každý 3 den z důvodu toho že spermie žijí v tvém těle 4 dny a tudíž nejlepší 3 dny před ovulací a v den ovulace, ale každá jsme jiná a máme to jinak. U nás to je takto, u Vás to může být jiné 😉 Rozhodně ob den je zbytečné a neúčinné i podle Dr. ale to řekli nám.

michaela___
18. srp 2015

@andrevo No, my jdeme do CAR, jen abychom zjistili, zda někde není nějaký problém a abychom ho případně řešili, pokud možno, přírodní cestou .. S manželem spolu spíme někdy každý den, někdy ob den a někdy po týdnu, milujeme se, kdy máme chuť a příležitost a ne, kdy bych měla mít asi ovu a na povel. 😉 Užíváme si ..

A jak jsem již psala výše, chápu, že když už je někdo v CAR a plánuje spolu s MUDr co kdy a jak, že v těchto případech už je "zapotřebí" dodržovat určitou abstinenci a vše co je nutné, aby byly co nejlepší podmínky. 😉

martiina_k
18. srp 2015

@andrevo to bych byla moc ráda, kdyžbys mi tu cenu zjistila. Ona se asi nebude výrazněji lišit, podle mě to centra mají nastavené plus mínus na stejno. Ale fakt budu ráda.
Jinak ty doktorky si napíšu. Díky za vlastní zkušenost.

andrevo
18. srp 2015

@michaela___ Přesně tak jak píšeš 😉 Toto jsme dělali taky. S manželem se milujeme a tak si užíváme, ale bohužel v této fázi už musíme řešit všechny ty prkotiny, ale naštěstí mimo tu dobu si užíváme jeden druhého 😉
A gynekolog Vás vyšetřit nemůže nebo jste to u něj již zkoušeli? Mi totiž byli nejprve u gynekologa se kterým se to řešilo a když to nešlo tak jsme teprve šli do CARu.

andrevo
18. srp 2015

@martiina_k není problém to zjistit. Jen mi napiš co předně potřebuješ a já do toho ceníku kouknu, ale asi to taky nebude 100% protože bude záležet na všech okolnostech, ale je nejmenší problém to pro tebe udělat 😉

martiina_k
19. srp 2015

@andrevo ráda bych věděla pouze cenu darovaných vajíček. Takové ty způsoby oplodnění, uchování embryí už nejsou takové částky. Nejvyšší pálka byla právě za ty vajíčka. Tak budu moc ráda 🙂

evulatko
19. srp 2015

@martiina_k, ahojky, co ja vim, tak u Apolinare se jednak na darovana vajíčka desne dlouho ceka a taky rozdeluji vajíčka od jedne darkyne mezi vice prijemkyn, sla bych nekam jinam🙂

andrevo
19. srp 2015

@martiina_k dobře zjistím a pak dám vědět 😉

martiina_k
20. srp 2015

@evulatko fakt? Tak to bych teda nerada... když už za to dá člověk tolika peněz, tak byhc ráda "všechny", co dárkyně dá... a doporučila bys nějaké konkrétní centrum?