CAR Frýdek-Místek. Máte zkušenost?

petkaa
20. led 2008

Ahoj,

snažíme se s manželem dva roky o miminko a stále se nedaří.Chtěla bych najít, nějaké dobré pracoviště. O Gyncentru v Ostravě jsem slyšela spíš špatné zvěsti. Nemáte náhodou někdo zkušenosti s CAR ve FM na ulici revoluční, ordinuje tam Mudr. Čaplygin.Děkuji

ivetakb
25. led 2010

Aha, takže jelikož nemám žádné fotografie související s těhotenstvím nebo dětmi, tak mi to album nemizí, ale je úmyslně mazáno, jelikož nesplňuje pravidla alb... Takže domeček neuvidíte... ☹

vejirka
25. led 2010

Ivet, jak píšeš o těch kšeftech v rodině, tak přesně tohodle jsem s bála. Navíc manžel je měkouš a totálně nekonflitní typ, tak si myslím, že i kdyby nám milion zpronevěřili, tak on by pro klid ve svojí rodině radši byl zticha a vyžral si to u mě, protože já bych mu to otřískala o hlavu. 😠 .

Musím teda říct, že zatím víceméně v pohodě, sice je pravda, že párkrát už cosi skříplo, ale s tím se asi musí počítat. Spíše než toto mi vadí to, že jak jsou to blízcí příbuzní manžela (taťka, strýc a jejich firma), tak manžel to prostě bere tak, že co bych se jako já do toho pletla a všechno s nimi, podle mě až neefektivně řeší, a co mě nějvíce štve je, že můj názor nikoho nezajímá. Aspoň teda manžela. On na stavbu vždycky jede a poslouchá hodiny zeširoka kecy jeho taťky, který prostě neumí mluvit k věci, v těch hodinách prázdných minut, něco spolu upečou, protože já na ty jeho s prominutím žvásty fakt zvědavá nejsem, a proto se těchle "porad" nezúčastňuju a manžel mě pak akorát tak postaví před hotovou věc. To bych vraždila.
Hypotéka je na nás na oba, tak si myslím, že bych taky mohla mít právo do toho mluvit. Nebo by mi to aspoň manžel mohl říct, formálně, co teď řeší a třeba bych sama uznala, že tomu nerozumím a nechala je to rozhodnout, ale prostě aspoň bych měla pocit, že i já se podílím na tvorbě našeho domečku 😕 .

V tomhle mi fakt pijou krev neskutečně, uf, to jsem se zase naštvala 🙂 . Ale musím říct, že manžela mám jinak zlatého, tak hodného chlapa si ani nezasloužím 😵 .

vejirka
25. led 2010

A tak co kdybys tam do popisku napsala - tady bude bydlet naše miminko 🙂 . Ať je tam aspoň trochu tématika dětí 🙂

jaji26
25. led 2010

Ivet, nevím to jistě, ale asi ti to nikdo nemaže. Oni sice sledují, zda se fotky týkají tématu, ale při tom kvantu lidí, co sem chodí, nejsou tak rychlí. Např. moje kamarádka do alba umístila fotky jednotlivých místností dodělaného domečku a má je tam asi dva měsíce a nejsou smazány. Zkus to znovu, však na to příjdeš 🙂 ! Hlavně jako obrázek pro album zvol fotku kde jsi ty, třeba tu, co máš u jmenovky. Bude to míň nápadné.
Veji, ty ty rodinné "shody a neshody" taky znám, ale nebudu se k tomu raději vyjadřovat. Jen chci říct, že když jsme náš byt ¨skoro od základu rekonstruovali, tak jsem hlavní slovo vydobyla já. Mám po tátovi prostorové a technické cítění. Na rozdíl od svého muže, ten už je na tom hůře. Jeho 15 cm je ve skutečnosti 30cm!!! A zkusila sis dupnout, že jde i o tvé peníze, ne jen o jeho, že by tě měl do toho taky zasvětit?! Vždyť tam budete bydlet vy dva a né tchán či strýc! Jak už se to jednou postaví, těžko s tím pak něco uděláte. Jen se nedej! I když je hodný, jak píšeš 🙂 , tak v tom buď neoblomná!
Ještě jsem chtěla dodat k tomu našemu ¨"zlatému" pesanovi, že psa s takovým frňákem už si domů nepořídím! Nevěřili byste, jak ten pes chrápe! Fakt, nedělám si srandu! Za to chrápání by se nemusel stydět ani stokilový chlap! Jak s manželem neusneme jako první, tak máme prostě smůlu! Když jsme si ho pořizovali, tak manžel trval na tom, že bude spát s námi v ložnici. Hořce toho lituji, že jsem na to přistoupila ...

vejirka
25. led 2010

Ale tak máte toho hafana rádi, ne? 🙂 Určitě je na něm i něco pozitivního, ne?
Kolik toho sežere?

ivetakb
26. led 2010

Napsali mi mail, takže vím, že mi to účelově mažou. Nesplňuji pravidla alb Tak mi třeba do interní pošty pošlete mail a já vám nějaké fotky pošlu…
Já mám teda neskutečné štěstí v tom, že můj manžel prostě jen strašně chtěl do baráku, takže mu bylo úplně jedno, jak bude vypadat a co v něm bude, jediný požadavek byla garáž. Jediné, co vybral, byl typ baráku (poměr velikost x cena) a já už pak hledala různé rozložení místností a když jsme pak přijeli do Rýmařova na specifikaci (specifikace = ráno tam přijedete a vybíráte naprosto všechno od oken, dveří, podlah po dlaždičky, baterie, kotle… prostě všechno a večer totálně grogy odjedete), tak z něj ti chlapi byli úplně hotoví, protože všechno jsem vybírala jen já a manžel mlčel, říkali, že to prý ještě neviděli. Byla to paráda, a vlastně ještě je, protože vymýšlím i nadále úplně všechno, manžel si jen koriguje garáž. Švagrová je na tom o dost hůře, protože švagr má vlastní názor. Takže s ní se taky nikdo moc nebaví a hypotéka je psaná na oba. Třeba jí velkou koupelnu 8 m čtverečních zmenšili asi na 4 m čtvereční. První zmenšení „vymysleli“ sami dělníci, aby zárubeň dveří nebyla moc blízko komína od krbu (což je hloupost, protože ta izolace tam je aspoň 10 cm), ale budiž… A pak si švagr vymyslel, že když poleze do vany, tak si v ní chce stoupnout (vanu mají pod šikminou), tak to posunuli víc do prostoru. Za to bych ho zabila, protože do vany leze 1x za rok a navíc mají v horní i spodní koupelně sprchový kout!!!!! Teď třeba úplně náhodou zjistila, že jí udělali vyšší podlahu v kuchyni, takže by jí výška kuchyňské linky vyšla asi na 85 cm a ona jim hned od začátku říkala, že ji chce 92 cm. Prostě na zabití… Mně to taky tak chtěli udělat s tím, „že se to vejde“, ale já se nedala. Mám k ekonomickému i technické vzdělání (umím číst výkresy), tak jsme toho bráchovi celkem dost zachránili – např. kanalizaci vyvedenou uprostřed vstupní chodby – fakt nekecám…
Veji, takže se nedej… Hlavně nepodceňte zásuvky, to se stalo nám…
Když jsem dělala au-pair v Anglii, tak domácí měli 3 psy a 3 kočky, což byl masakr… Všude chlupy a pro mě naprosto nejstrašnější bylo to, že veškerá zvířena spala s nimi v ložnici a všichni i s panem domácím strašně chrápali

vejirka
26. led 2010

😵 Tak naše holky a jeden kluk (máme 6 koček a jednoho kocoura), s námi taky spí v ložnici, veřejně přiznávám 🙂. Chlupy už dávno neřeším, ani to, že za ně měsíčně dáme tak 3-4 tisíce, dokonce ani to, že jak chodí na ty svoje záchodky, tak kočkolit roznáší po celém bytě...Tady nad tím se dá mávnout rukou, člověk časem otupí 😎 . Ale co mě zatím fakt štve je ta jejich demolice bytu, který není náš. Já vím, že je to naše hloupost že jsme zničitelné věci nepřestěhovali/neschovali, ale nějak mi to v těch zmatcích kolem stěhování nedošlo 😖 . A teď už si říkám, že je to stejně jedno, protože se to bude muset koupit nové.

Naši bobíci ale nechrápou, jen krásně předou, když jsou spokojení 🙂 . A taky si občas s námi povídají 😀 , ne nejsem psychouš 😝 .

Ivet, a tak mohla bys mi poslat nějaké ty fotky na mail? Měla bys ho mít, jak jsi mi posílala ceník. A pro inspiraci - máte plovoucí podlahy, koberce, nebo kachličky? Jak máte vymalovány stěny? 😉 A v jaké barvě máte koupelnu?
A bydlí se teda dobře, jo? 🙂

jaji26
26. led 2010

Ahoj! Veji, to víš, že máme toho našeho hafana rádi! Jen už nevěřím těm, kteří říkají, že labrador je ten nejklidnější, nejpohodovější a nejchytřejší pes ze všech 😀 ! Pozitivní a úsměvné na něm je, když ho za něco káráš, máš fakt vztek a on kouká na tebe těma očima, stáhne uši k hlavě a začne ti omluvně podávat tlapku. To pak nevydržíš a směješ se. Je to takové jelitko 🙂 ! Hlavně má rád děti, nikdy by na ně nevycenil cuby, nebo kousnul. Umí ublížit neumyslně (žduchne, podrazí nohy). Doufám, že jednou budou s prckem dobře vycházet a já ho budu moct používat "jako chůvu". Se žrádlem to taky není taková hrůza. Má náběh na tloustnutí, takže dostává 400 g granulí denně a někdy jako sváču piškoty s tvarohem. To fakt miluje, skočil by kvůli tomu i do ohně! Máme speciální granule, protože od malička trpěl zažívacími problémy. V podstatě do roku a půl jsme byli na veterině jako doma! Ale vypiplali jsme ho, to je hlavní!
Veji, a to máte šlechtěné kočky nebo klasické domácí? Byly to nějaké tulačky, kterých vám bylo líto nebo jste jich chtěli mít tolik? V bytě s takovou smečkou to musí být náročné. Naše nebožka kočka byla taková potvora, že čůrat chodila do záchodku, ale kadit se jí líbilo do koberce s 5 centimetrovým chlupem! Byl to boj!
Ivet, tak to mi trošku připomínáš mého manžela. On sice umí udělat spoustu věcí (vyzdít, omítky atd.), ale účelově je trošku pozadu, takže na všechno musím dohlížet. Posledně jsem chytla nerva právě v ložnici, kdy elektrikáři dělali zásuvky. Řekla jsem mu, ať jim to pořádně vysvětlí, kde to přesně má být. Vysvětlil jim to tak, že ho vůbec nepochopili a místo dvě zásuvky v rozpětí od sebe 2m máme rozpětí 3,5 m! Mám dojem, že to stejně nakonec budou předělávat, protože by mi to zasahovalo do skříně! Obořil se na mě, že jsem jim to měla teda vysvětlit já! No, asi jo ....

jaji26
26. led 2010

Jo, jen jsem chtěla dodat k těm albům. Nechápu jejich systém. Jednomu dovolí mít kde jako hovadinu v albu a druhému to nepovolí ani umístit! Přitom fotka baráku není erotický snímek. Měli by trochu slevit ze svých nároků ...

vejirka
26. led 2010

Nene, jsou to obyčejné čičiny, žádné šlechtičny. A schválně jich tolik nemáme, ale život to tak už zařídil 🙂.

Mám už od mala kočky moc ráda, a proto když kočka našich dotáhla domů 8, nebo kolik, asi dvouměsíčních koťat a nevědělo se, co s nimi, tak jsem řekla, že si jedno vezmeme. Manžel byl kategoricky proti, ale nakonec vyměkl 🙂. Tak jsme přišli k první kočce. Kolega z práce se pak zmínil, že jejich známí mají snad třicet koček na zahradě a neví, co s nimi, no, tak jsem si řekla, že té naší první pořídíme kamarádku, ať není celé dny sama doma. A už byly dvě.

Rok na to kolegyně z práce zase, že budou mít koťata a že to budou topit, no krize, to já prostě nesnáším, když nechcou koťata, tak to mají dát vykastrovat, ale ne pak dělat toto. Tak jsem překecala manžela, že aspoň jedno koťátko zachráníme a tak jsme přišli k našeme jedinému klukovi 🙂 . Je rezavý a fakt super 🙂 . Tak jsme přišli k třetímu fešáčkovi.

Další rok na to, jsme se jeli s manželem po dlouhé době projet na kolech a v lese, uprostřed ničeho, stálo na cestě koťátko. Byl to les mezi vesnicemi, jezdily tam auta, tak jsem měla stresy, že ho něco zajede 😢 , navíc jsem hned měla v hlavě katastrofický scénař, že ho tam někdo vysadil z auta 😔 . Nevím, jak to bylo, ale to koťátko bylo úžásné, předlo a tulilo se, hned bylo moje 🙂 . To už se ale manžel postavil na zadní, že žádnou další kočku nechce, že jí tam mám nechat atd., no, nakonec po dlouhém boji ustoupil a sotva to řekl, tak z příkopu vyběhlo druhé koťátko, úplně stejné 😀 . A tak jsme přišli k číslu 4 a 5.

A před dvěmi měsíci zase jiná kolegyně z práce, co měla dvě koťátka od jara, tak byla těhotná a nezvládala to všechno a řekla, že je dá do útulku. ☹ . Ty holky žily v bytě, byly zvyklé na ten bytový standard a ona je chtěla dát kamsi do studené klece...no, a tak se staly ty dvě našimi posledními přírůstky.

Vím, že pokouším manželovu trpělivost, ale já fakt nemůžu, když přijde na kočky 🙄 . Proto mám totální trauma z těch dvou koček tady v lázních ☹

vejirka
26. led 2010

Ivet, děkuju za plánek baráčku. Přijde mi, že ten spodek máte stejný jak my, jen zrcadlově obrácený. A my tam nemáme kumbál, ale takový menší sklípek, kde teda asi bude kotel a právě odkladiště věcí na uklízení a tak.

Na patře máme taky ložnici, 2 pokoje a koupelnu se záchodem.

A jaké máte schody? 🙂 Škoda, že tu nejdou dát ty fotky, jsem strašně zvědavá. My jsme právě ve fázi, kdy je třeba si rozmyslet, co a jak bude, tak každou inspiraci vítám.

A jakou máte kuchyň?

ivetakb
26. led 2010

Nemyslím si, že bych byla účelově pozadu. Co se týče těch zásuvek, tak my jim máme spoustu, jde spíš o to, že jsem nechtěla mít v zásuvkách rozdvojky - např. u počítače máme 4 zásuvky, což je až nad hlavu, ale pak manžel dostal volant a pedály a řadící páku k počítačovým hrám a už zásuvka chybí... Takže takhle jen na vysvětlenou - extrémní případ...
Veji, tak ty jsi tedy opravdu kočkomil🙂
My ten domek máme fakt jako vy. Schody máme celé dřevěné, máme koberce (horní pokojíčky + ložnice + hodní chodba + šatna), plovoucí podlahy (jídelna + obývák), i dlaždičky (vstupní chodba + obě koupelny + tech. místnost + kuchyně). A kuchyň máme tu naprosto nejkrásnější 🙂 Na té jsem si dala opravdu záležet, i když detaily tam ještě chybí - např. světlo, o kterém už teď vím, že bude stát cca 20.000,- a sklo za pracovní desku, taky barevně neladí lednice, ale nechtěli jsme tu starou vyhazovat, jen kvůli barvě, když jsme ji měli jen 3 roky... Fotky ti pošlu večer z domu, teď zase tajně píšu z práce 🙂 I když tajné to asi moc není a možná si na mě IT oddělení došlápne 🙂

vejirka
26. led 2010

Ty jo, jak tak píšeš, tak mi přijde, že to máte doma fakt luxusní 🙂 . Jako mi se to hrozně líbí a obdivuju všechny takhle krásné bytečky a domečky, ale já bych asi 20 tisíc za světlo nedala (i kdybych je měla 😀 ), při naší finanční situaci by mi to přišlo jako vyhozené peníze, když si můžu pořídit světlo i za 5 tisíc. A čekat, až na to našetřím, tak to bych taky mohla čekat i deset let, protože naše peníze jsou utracené ještě dříve, než je dostaneme 😖 .

A kde jste tu kuchyň koupili? A ty pokojíčky už máte nachystané pro mimča, nebo je zatím využíváte jako něco jiného?

ivetakb
26. led 2010

No, až ti pošlu fotky, tak o luxusu určitě mluvit nebudeš 🙂 Všude bordel a staré zařízení 🙂 Já v kuchyni totiž nemám horní skříňky, takže nemám světlo nad pracovní deskou a to za těch 20.000,- je celý světelný systém přidělaný ke stropu od zdi ke zdi. Já na něj nemám a ještě dlouho mít nebudu, protože vždycky bude něco důležitější, ale věřím tomu, že se dočkám a jednou ho mít budu 🙂 Jak jsem už psala, žádné kompromisy... A když nemám, tak si počkám...
V pokojíčkách je v jednom skladiště + matrace, aby mohli přespat kamarádi a v druhém je počítač + skladiště 🙂 Kuchyň nám na míru dělala firma, která dělá kuchyně přímo do dřevostaveb, ale jinak třeba z IKEA má kamarádka naprosto fantastickou kuchyň. Já jsem si v tom jejich plánovacím programu dělala vizualizace...

jaji26
26. led 2010

Ivi, já to blbě napsala! Ne, že ty mi připomínáš svým počínáním mého manžela. Ale tím, co jsi napsala o tom svém, tím mi připomínáš mého manžela. Ty jsi spíše něco jako já 🙂 . Na ženskou až moc technický typ! Promiň, jestli jsem tě urazila. Vlastně mi mluvíš z duše. Pokud to nemůžu mít hned podle svých přestav, tak kompromis mi nestačí. Raději si našetřím a pak koupím, co jsem chtěla. Jak jsme přestavovali před třemi lety, tak jsme udělali dva maličké pokojíčky. V jedom suším prádlo a mám to jako pracovnu a v druhé vegetí květiny a je to spíše skladiště. Akorát vím, že jednou, až je budou obývat naše děti, tak mi ten prostor bude sakra chybět!

ivetakb
26. led 2010

Sice jsem se trochu zarazila, ale neurazila 😉 Já v tom jednom pokojíčku taky ještě navíc věším prádlo a fakt to bude chybět...

jaji26
26. led 2010

píšu rychle, tak občas popřeházím písmenka. A navíc, když to po sobě nepřečtu, tak je problém na světě! Příště, až zase nepíšu nějakou blbost, tak mě holky upozorněte, budu vám vděčná. Byly bych nerada, abyste si o mě myslely, že jsem nějaká náfuka a vytahuji se, že jsem nejlepší 😎 !

ivetakb
26. led 2010

určitě tě upozorníme 🙂
a nemůžeš být nejlepší, protože já jsem nejlepší 😎 😎 😎

ivetakb
26. led 2010

Já se zase omlouvám za svůj drsnější humor 🙂 Tak mě kdyžtak taky upozorněte, pokud už to bude moc. Určitě vás nechci ničím urazit, když jsem ráda, že jsem takové spřízněné duše našla 🙂

jaji26
26. led 2010

Taky jsem ráda, že vás mám 🙂 🙂 🙂

ivetakb
26. led 2010

Vejirko, tak jsem ti zahltila mail fotkami našeho domu 🙂 Snad se ti bude líbit a hlavně doufám, že se ti bude líbit kuchyně, protože mně připadá krásná 🙂 Já si ji vymýšlela sama inspirovaná časopisem Můj dům, konečný návrh mi dělala kamarádka (návrhářka kuchyní) a realizaci firma z Rýmařova. Kdybys třeba chtěla vidět, jaké mi poslala 2 naprosto odlišné varianty řešení jednoho prostoru, tak ti je hodím do mailu... Jinak kuchyň mě stála skoro 200 tis., ale jsem za to ráda, že jsem nešetřila. Všude jsou ty tiché dojezdy, koš na tříděný odpad, pak jsem si vysnila anglické poličky - vysunovací boxy do potravinové skříně (5 kousků za skoro 10.000,-, mazec...) a hlavně zásuvky, které se vysunují z pracovní desky. Kuchyně mi pravděpodobně za ty peníze bude muset vydržet do smrti 🙂
Tak dobrou a zase zítra... Přijede nám šéf z Prahy, tak snad pro nás nebude mít žádné jobovky 🙂

vejirka
27. led 2010

Ahoj Ivet,

moc děkuju za fotečky, má to tam moc pěkné, já chcu takyyyy 🙂 . Starý odrbaný nábytek teda nikde nevidím, přijde mi to tam všechno nové, ještě i takové nezařízené. Kdy to je focené? Všimla jsem si, že nemáte ještě světla někde a ani poličky. Dá se do dřevostavby normálně vrtat?

Kuchyň je úžasná, my teď něco takového, aspoň od pohledu, máme v tom pronajatém bytě, ale naše kuchyň v baráčku bude určitě skromnější. Doufám teda, že bude taky pěkná, ale nebude mít takové ty vychytávky, přesně jak píšeš, ty tiché dojezdy a tak. Já bych to samozřejmě chtěla, ale ty peníze prostě nejsou 😢 . Byli jsme si udělat návrh v Oresi, tam nám to spočítali na něco přes 90 tisíc, ale teď nám to propočítává i nějaký vzdálený příbuzný, jestli by to třeba nebyl schopný udělat i levněji. Budeme to teda platit z hypotéky, ale ani ta není nafukovací, tak mám obavy se někde na něčem rozšoupnout, protože ty výdaje, se kterými se nějak nepočítalo, rostou a bojím se, ať nám pak zbydou peníze třeba i na umyvadla a takové ty věci, které tam opravdu musí být. Protože co nezaplatíme z hypotéky prostě mít nebudeme, našetřit nebudeme schopni nic, to už vím teď.

Tak baráček máte světlounký, taky bych chtěla. Nebo pak ještě nějaký zelenkavý, ale bojím se, aby to nedopadlo blbě, netrefí odstín a co pak s tím. Navíc barva je dražší, tak asi půjdeme zase cestou levnější varianty.

Jak jsi psala o těch oknech, tak bych taky chtěla hnědé, ale víš jak, zase ty peníze. Takže budou bílé a podle barvy baráčku bude případně z venku kolem těch oken hnědé ostění, ať nejsou utopené.

ivetakb
27. led 2010

Neboj, dočkáš se 🙂 A těš se, protože je to paráda... Celý život jsem vyrůstala v paneláku a teď si to strašně užívám 🙂 Nakonec snad ještě budu sázet kytičky a mít bylinkovou zahrádku🙂 Zrovná já... 🙂
Napevno máme světla jen v koupelnách, chodbách, ložnici a šatně, zbytek jsou papíráky z IKEA, které bude třeba časem vyměnit. Zařízené to není z důvodu chybějících peněz ☹ Takže postupně... Fotky jsou aktuální, kromě koupelen, ty jsou těsně po dostavění, ale navíc tam není nic kromě pračky. V horní koupelně nám pořád trčí drát a na něm žárovka 🙂 Teď jsem třeba koukala na držáky mýdla a kartáčků a vše, co bych potřebovala do jedné!!! koupelny mě vyjde asi na 7.000,- !!! A to si fakt moc nevymýšlím, žádné speciální materiály a zahraniční značky. My jsme kuchyň platili z prodeje bytu, u kterého jsme měli domluvenou cenu 1,2 mil. a paní pak neprodala svůj byt, tudíž nekoupila ten náš, takže jsme ho prodávali na poslední chvíli za 900 tis., protože jsme ty peníze potřebovali na doplacení baráku (stál 2,9 a hypotéky byla 2,6 a už z ní byl čerpaný pozemek), takže nám těch 300 tis. chybělo na zařízení a terénní úpravy. Tak musel manžel zakleknout a celou zahradu srovnat sám ručně, mazec...
U nás v ulici mají takový hezky světle zelený domeček a vypadá to dobře. Okna máme plastová, vevnitř bílá, venku s tmavě hnědým polepem. Nevím, o kolik je to ve skutečnosti dražší, my to měli v ceně domu. I když jsme pak vybírali dveře, tak jsme chtěli zase plastové s polepem, ale levněji nás vyšly celé dřevěné, tak jsme samozřejmě neváhali a vzali dřevěné...

jaji26
27. led 2010

Ivet, vzhledem k tomu, že jsem tvůj baráček neviděla, jsem mimo mísu 😵 . Prosím tě, do IP ti napíšu mejla, pošleš mi ty fotečky taky? Ať mám co závidět 🙂 ?

ivetakb
27. led 2010

Není moc co závidět 🙂 Jedině tak spoustu práce a ještě 350 hypotečních splátek 😎 Posílám...

jaji26
27. led 2010

Ivet, jedním slovem nádhera! Ta venkovní fasáda, přesně můj vkus! Mám ráda jemné barvy, které nekřičí do okolí. Mí rodiče si nechali udělat před třemi lety zateplení a barvu na baráku a dali si ostře orandžovou. Barák o rozloze ubytovny! Říkám tomu pomerančový sausfork 😵 ! Nebo sousedi pod námi si dali ostrou tmavě červenou, no pro mě to není. Mému manželovi se líbí tyto syté barvy, takže mnohdy jsme na nože. Právě tuto ostře červenou zvolil jako barvu pro zeď u nové pergoly. Dva dny jsem s ním nemluvila!
Opravdu se mi ten váš baráček náramně líbí a z celého srdce vám ho závidím. Vím, že je to zase o penězích, hlavně neztratit práci, aby to bylo z čeho splácet, ale je to nádhera! Taky mám v kuchyni u dřezu okno, hrozně si to pochvaluji, protože můžu pokukovat ven 😎 . Ivi, jestli to není tajné, kde ten baráček máte postavený? Jestli mi to budeš chtít sdělit, ale ne veřejně, napiš třeba do IP.

ivetakb
27. led 2010

Jaji, jsem ráda, že se ti náš domeček líbí, mně připadá nejkrásnější na světě🙂 I když to samozřejmě není žádný Tugendhat 🙂 Jsem fakt ráda, že nakonec máme tu světlou, protože naše ulice už je barevná dost 🙂 Právě z okna koukáme na sytě oranžovou a naprosto se mi to přestává líbit... Navíc i vevnitř myslím, že budou stěny dlouho bílé, každá sytější barva se rychle okouká... Okna v kuchyni jsou super, i když tedy u dřezu moc nestojím, všecko rvu do myčky 🙂 Tu si taky strašně užívám 😎 A naprosto nejvíc si užívám, že můžu ráno vstanout v 6 (jsem trochu ranní ptáče), vysát, vyžehlit a mít pak celý den volno a třeba ležet na terase, v paneláku to bylo nemyslitelné...

vejirka
27. led 2010

To je super, že jstě měli byt, který jste mohli prodat, i když těch 300 tisíc určitě muselo naštvat 😒

Já jsem bydlela do 17 v paneláku, pak 5 let v rodinném domku a s manželem teď bydlíme ve starém čtyřpatrovém cihláku. Mi to teď vyhovuje, nemám ráda fakt takové ty typické paneláky s umakartovým jádrem, kde všechno slyšíš, ale baráček je přece jen lepší. Jak kvůli našim 7 kočkám 😎 , tak i kvůli budoucím dětem. Sice se trochu bojím toho, jak já, už tolikrát zmiňovaná líná kůže, hrabu zahradu, nebo dělám něco kolem baráku, ale někdo to udělat bude muset. A třeba se v tom najdu 🙂. Už se těším, až budu pěstovat hrášek 😵 , jsem schopná ho sníst tuny.

Mi se taky ty vyřvané barvy na domcích nelíbí. Ideální mi přijdou světle pastelové, nebo čistě bílé. Ale každý máme jiný vkus 🙂 .
Horší je, že já jsem kdesi četla, nebo slyšela, že zelená barva baráku má nějaký špatný vliv na čakry, či co, no, hloupost, ale hlodá to ve mně 😀. Nakonec to asi rozhodnu podle momentálního rozpoložení a taky ceny.

jaji26
27. led 2010

Ta terasa musí být super! Já pocházím z místa, kde lišky dávaj na dobrou noc! Jako puberťák jsem to nenáviděla, protože na nejbližší autobus to bylo přes dva kilometry! Ale teď to všechno doceňuji! Když přijedu k našim, jsem jako v ráji, prostě ten klid a přírodu miluji! S manželem sice bydlíme v baráku, ale na kraji předměstí, kde ze všech stran sousedíme jedním plotem se sousedy! V létě se tam ani nedá opalovat, aby na vás někdo nečučel. Prostě je pro mě ta zahrada cizí. Máme udělaný projekt na novou zahradu, ale nejsou peníze na realizaci, takže si budeme muset počkat. Další věc je, že máme v baráku firmu (dílny), takže tady celodenně courají cizí lidé a já mám zrovna vchod z této strany, takže je nemyslitelné, abych jen v plavkách vyběhla ven! Soukromí pražádné, čímž hrozně trpím!

ivetakb
27. led 2010

Já bydlela do 24 u mamky v takovém třípatrovém cihlovém domě pro 7 rodin, tak to bylo fajn, pak půl roku v krásném velkém bungalovu s krásnou zahradou v Anglii a pak jsem se přestěhovala k manželovi do 2+1 na ostravském sídlišti, kde jsme po oknem do ložnice měli obchod a jeho vykládkovou rampu, takže troubení náklaďáků ve 4 ráno nebyl sen, hrůza… A pro pobavení – jednou nás soused vytopil betonem – něco dělal a nám to vyteklo vypínačem doprostřed chodby. To nevymyslíš… A od loňska jsme v domku. Jak jsme dělili ten pozemek, tak švagrův barák je vpředu a náš vzadu, což se mi na začátku moc nelíbilo – dražší pozemek, údržba té příjezdové cesty, ale teď jsem ráda, protože nejsme u cesty, z přední strany máme švagra, tam budou tůje, z boční strany máme betonový plot (sousedy strašně překvapilo, že jsme na základové desce postavili barák – no comment), ze zadní strany mají sousedé zahradu, ale ne přímo terasu, ale jen skleník a nějaké záhonky a z poslední strany, kam směřuje naše terasa, máme jen louku. Ta totiž patří 3 majitelkám, které jsou na smrt pohádané, takže se tam ještě asi dlouho stavět nebude. Taky bych si chtěla nechat udělat projekt na zahradu, ale realizaci už budeme páchat sami. Úplně jsem záviděla sousedům, když jim celou zahradu udělali za 2 dny, vysadili stromy, natáhli trávníkové pásy.. . Za 150.000,-…
Já se teď zase dozvěděla, že podle feng shui by nemělo být naproti postele zrcadlo, že to ruší ve spánku, ale kam jsem ho tak asi měla dát… Taky teď zkoumám, jestli se mi náhodou nespí nějak hůř. Kamarád je z toho ovšem nadšen, prý nám to zpestří sexuální život😉