CAR Frýdek-Místek. Máte zkušenost?

petkaa
20. led 2008

Ahoj,

snažíme se s manželem dva roky o miminko a stále se nedaří.Chtěla bych najít, nějaké dobré pracoviště. O Gyncentru v Ostravě jsem slyšela spíš špatné zvěsti. Nemáte náhodou někdo zkušenosti s CAR ve FM na ulici revoluční, ordinuje tam Mudr. Čaplygin.Děkuji

vejirka
27. led 2010

S tou základovou deskou jsem to nějak nechopila 😀, jakože oni si mysleli, že tam tu základovou desku máte pro smích králíkům?

Vidíš to, nad zahradou mě ještě ani nenapadlo uvažovat. Chtěla bych mít krásnou, kolem plotu nějaké stromky, takovou přírodní izolaci od ostatních...Škoda, že je všechno tak šíleně drahé, hned bych si taky nechala udělat nějaké osazení, aby to bylo bez práce 🙂 . Ani jsem si nevšimla, plot máte? A na co topíte? Ty krbové kamna jsem tam viděla (jsou to krbové kamna, že? 🙂 ), ale čím ohříváte vodu? Vytápění máte podlahové? A kromě hypotéky, kolik dáte za energie, na těch zálohách a tak. Pro představu, co nás ještě čeká za finanční "překvapení" 🙄 .

ivetakb
27. led 2010

Oni jako se základovou deskou souhlasili, ale dům je fakt překvapil 🙂 Pak se začali ohánět stavebním zákonem, ale na to jsme si dali opravdu pozor, abychom byli ve správných vzdálenostech od plotu, to spíš oni to se svým zahradním domkem metr od plotu moc nevychytali, kdybychom chtěli prudit... Což ovšem nechceme, budeme tam s nima bydlet minimálně ještě 29 let, než to splatíme 🙂
Plot nemáme, tak k nám chodí cizí kočky, běhají zajíci a dokonce jsem viděla hranostaje!!! Vůbec jsem netušila, že takové zvíře ještě žije!!!
Topíme a ohříváme vodu plynovým kotlem. Topení v podlaze máme jen elektrické a to v kuchyni a horní koupelně, jinak klasické radiátory. S krbovými kamny si děláme jen hezký večer🙂 Nemáme je "navedené" do radiátorů, ale tím, že je to dřevostavba, kde se ohřívá jen vzduch (zděné ohřívají i stěny), tak nám stačí otevřít dveře a máme teplo všude v prvním patře. Rekord je 38 stupňů 🙂. Přiznám se, že netuším, kolik platíme za energie, ale zeptám se manžela. Mile nás překvapilo, že za plyn za rok zaplatíme asi jen 11.000,- (a to jsme na začátku roku ještě neměli seřízený kotel a topili pořád naplno, teď to máme rozfázované na to, kdy jsme doma a kdy ne), což odpovídá velice nízkoenergetickému domu, za elektriku to možná bude víc🙂 Hlavně ta stavební elektřina je drahá jak čert, to jsme ČEZu dopláceli 10.000,-!!! mimo zálohy!!!

jaji26
27. led 2010

Vždycky se najde nějaký soused vůl! U našich jsou to hned dva! Jedni mají o kolečko méně, před Vejirkou bych to ani říkat neměla, ale tráví nám už léta kočky jedem! A druzí sousedi zase opruzují tím, že nemůžou dýchat a jezdí na pohotovost, protože kouř z komína je tráví. Přitom naši topí dřevem! Bohužel bydlí fakt v takové díře, že plynové potrubí natáhli do baráků, které jsou 200m vzdáleny, k našim už to nedotáhli, takže se trápíme tímto systémem topení. Bohužel ti sousedé taky, takže si není co vyčítat. Ale kdo chce psa ubít, ....
Ivet, opravdu koukám, jak jde jednoduše domeček vytopit. My máme v obýváku taky krbová kamna, ale trvá dvě hodiny, než se obývák vytopí a pak se to tam drží a do okolních pokojů to prostě nechce jít.

vejirka
27. led 2010

Fascinuje mě, jací jsou někteří lidi zmetci 😠 . Já svoje kočky volně po venku pobíhat nenechám, jednak kvůli tomu, že přesně jak píšeš, jaji, jeden nikdy neví, co za šmejdy se ze sousedů vyklube, a pak taky se bojím, že by je mohlo zajet auto. Je to sice mimo hlavní cestu, ale auta v dnešní době jezdí všude. Našim se jedna kočky otrávila (respektive byla otrávená) a druhého kocoura přímo před barákem v přímém přenosu zajelo auto a to je pak hodně smutné 😢 .

Budu je vodit ven na zahradu na vodítku, ať se mi klidně celá vesnice směje 🙂 . Žijí celý život v bytě, tak i tak to pro ně bude najednou šok dostat se do tak velkého volného prostoru 🙂.

Jaji a vy bydlíte kde? Beztak to tu už někde je 🙂 . A jak prožíváš těhotenství? Je ti špatně? Šetříš se? 😉

ivetakb
27. led 2010

Veji, ptala jsem se manžela na ty zálohy, takže za vodu platíme jen vodné (stočné ne, protože nemáme v naší vesnici kanalizaci, ale jen žumpy a septiky) a to neplatíme zálohy, ale čtvrtletně si to chodí odečítat a pak nám to vyúčtují, takže to vychází na cca 2400/rok. Zálohu na plyn platíme 2000 měsíčně, ale to nám asi budou vracet a a zálohu na elektriku platíme 1000 měsíčně a to zase možná budeme něco málo doplácet. Ale teď to byl stejně takový "zkušební" rok a pro ten příští už to nastavíme optimálněji...
Jaji, v pátek u Čaplygina je to běžná kontrola nebo se budou zase dělat nějaké "důležité" testy, abych věděla, jestli mám držet palce 🙂
Já se teda v pátek dozvím, jestli narostla sliznice, tak držte pěsti, aby tam něco bylo 🙂 A pak předpokládám v cca v úterý transfer, ale to vám tady určitě upřesním 🙂 Už začínám mít strach...

vejirka
27. led 2010

Ivet, a ty teda teď zase už bereš nějaké ty léky, jo? Jak se po nich cítíš? A celkově, jaká je ta hormonální stimulace? Nebyla jsi nervní? Nepřibrala jsi po ní? Úterý je už za pár, snad ti to všechno dobře vyjde 🙂 . Stejně to musí být super, zavedou ti embryjka a prostě žijí a ty jsi z minuty na minutu těhotná 😵 . Škoda, že to ještě neznamená, že to fakt přežijí a opravdu přijdou na svět 😕 . Ale tak snad sis to vybrala už předtím a teď se zadaří.

A jak to máš s nemocenskou? Teď ještě chodíš do práce a po embryotransferu zůstáváš doma? A minule jsi teda zůstávála doma už po odběru vajíček? Určitě jsi mi to někde psala, ale nechce se mi to hledat 😅 . Ať vím, na co se připravit.

Jsem trochu zmatená z toho, co se počítá do těch pokusů hrazených pojišťovnou. Teď ten KET se tam nepočítá, takže do budoucna budeš mít ještě 2 (3 IVF)?

Co se týče těch záloh, tak to tak vypadá, že se asi ještě dává tak 4-5 tisíc. My jsme sice jen dva, ale máme hrozně velkou spotřebu. Pořád nám jedou počítače, do toho máme rádi teplo, takže furt topíme a navrch se ještě hrozně ráda ráno dlouho sprchuju, takže vody vyčabrám až nad hlavu 😒

jaji26
27. led 2010

Jsem už v půlce 12tt, takže všechny neduhy už pomalu odeznívají. Je sice dost nocí, kdy nespím, protože břicho mi to nedovolí. Je to tak divný pocit, že mě to prostě vzbudí. Teď mám pár dní klid, až se zase děsím, jestli je všechno v pořádku. Už abych měla kontrolu za sebou! Snad mě v pátek žádné důležité testy nečekají, i když, posledně mi sliboval, že se mi podívá na čípek, v jakém je stavu. Už jsem to určitě psala, ale mám nějaký nález na čípku, tak má doktor docela obavy, abych třeba nechytla nějakou infekce a zase nepotratila. Případně by mi udělali na čípku steh. Snad to nebude třeba. My bydlíme v Místku.
Ivi, budu na tebe od rána moc myslet, aby sliznice byla přímo ukázková, ať už můžeš těhulkovat. Snad to bude úspěšné! Musí!!!

ivetakb
27. led 2010

Jo, beru léky a lepím náplasti. A konečně už doberu ty své vitamíny, tak se chystám na ten Čaplyginův Femibion 🙂. Cítím se tak nějak nafoukle a bolí mě prsa, jinak na sobě nic viditelného neprozoruji 🙂 Přibrat jsem asi nepřibrala, ale všechny svaly jsou povolené, jak se nesmím hýbat ☹ Na nemocenskou už bych měla mít nárok teď, tj. od 3. dne cyklu, ale nechám si ji napsat až teď při kontrole 10. den, tj. v pátek, ale to ještě půjdu do práce, ať člověk nezůstává sám se svými myšlenkami... Po transferu se zůstává doma, 3 dny musíš jen ležet a ležet a pak prý musíš taky ležet, ale už se můžeš trochu pohnout. Za 14 dní od zavedení jdeš na testy a za pár dní zase, aby se potvrdily nebo vyvrátily. Já minule jen ležela a ležela celých 14 dní a k ničemu to nebylo a když se bavím s jinými, co to mají za sebou a vyšlo to, tak říkají, že už pak normálně chodily, uklízely, hrály si s dětmi... Tak nevím, jestli taky nezkusím chovat se po těch 3 dnech "normálně". Zatím mám ještě z čeho brát... Ten KET není "pokus" chápaný jako 2. pokus, který by hradila pojišťovna. Každý cyklus začíná odběrem vajíček, takže u mě je to jako "pokračování" prvního pokusu, ale za 5.000,- Kč. Takže "hrazené" mám ještě 2 odběry.

vejirka
27. led 2010

A Ivet, jak dlouho po neúspěšném transferu se zase čeká, než se dělá další transfer, nebo stimulace?

A když to předtím nevyšlo, tak jsi šla na testy, a pak na další, a pak ti hned ukončili nemocenskou? Kolik dnů jsi teda byla na té nemocenské? 🙂

ivetakb
27. led 2010

Doma jsem byla 3 měsíce a týden, ale myslím si, že když jde všechno bez problémů, tak se to zvládá během měsíce, prostě podle cyklu. Po tom prvním neúspěšném KET proběhla 1 MS (tj. 1 cyklus, aby se všechno vyplavilo ven) a poté, co začala 2. MS, tak jsem začala brát ty léky a lepit náplasti. Mně nemocenskou ukončili po tom druhém negativním testu. První byl 14 dní od transferu a ten další byl 4 dny poté, což už je vlastně v důsledku měsíc staré embryo, tak už je ten výsledek krve jistý.
Loučím se, jdu koukat na svůj oblíbený film "Prostě sexy" 😀
Zítra pa...

vejirka
28. led 2010

Ahoj holky 🙂 .

A tak to je v pohodě, když se při prvním IVF zadaří a urodí se hodně vajíček, které se potom dají zmrazit a dá se tak pak případně zabít několik dalších pokusů jen za těch 5 tisíc... 🙂

Já se bojím, abych na ty léky vůbec dobře zabrala, mám delší cykly, tak 32-34 dní a bojím se, že to dávkování je nějak stavěné na ty klasické cykly délky 28 dnů a že mi se ty moje hormony uvolňují nějak více pozvolna a že ty léky třeba nezaberou 😖

ivetakb
28. led 2010

Veji, můj cyklus by bez léků trval asi 365 dnů, takže se toho neboj... 🙂 Tvé hormony nebudou mít v souboji s léky šanci a podvolí se 🙂 Já na léky reaguju dobře (musím to zaklepat) a někdy až moc 🙂
Jo, když se urodí hodně, tak je to fajn, že pak dáváš postupně "jen" 5.000,- + léky, že to rovnou není zase 20 tis.

ivetakb
29. led 2010

Ahoj všem, takže prý "aktivita mojí sliznice je naprosto špičková" (dle Čaplygina), tak v pondělí asi bude KET. Vyfasovala jsem kvanta léků, v poledne ještě musím zavolat do Gyncentra, aby mi sdělili hodinu transferu a nezbývá než doufat... Sice mě trochu zarazilo, že minule říkali, že na rozmražení potřebují 5 dní a teď to vychází na 4, tak uvidíme... Nerozumím tomu, tak prostě budu jen doufat, že všichni máme stejný cíl a to je mé těhotenství... Dneska tam zase ráno byla spousta holek, které si vyzvedávaly injekce pro IVF, tak na ně budu myslet, aby jim to dobře dopadlo... Taky už jsem vybrala peníze, teď už zbává jen velký nákup, aby mě manžel měl z čeho živit a pak jen ležet a ležet...

vejirka
29. led 2010

Ahoj Ivet, to je super 🙂 . A řekl ti, kolik měří?

A když se berou ty léky na IVF, tak jak často se chodí na kontroly? Je to blbé, že to budu mít v tom gyncentru, takže tak trochu z ruky 😒

A když potom jedeš z toho gyncentra domů, tak ležíš i v autě nějak, nebo to ještě nehrotíš a lehneš si až doma? 😉

A ještě jeden dotaz - když je ten embryotransfer, tak je to pravda, že člověk musí mít plný močový měchýř?

Tak ještě jeden 😅 - po kolika se ty embryjka zmražujou? Respektive víš už, kolik ti jich zavedou?

ivetakb
29. led 2010

Takže sliznice prý měří 10,5 milimetru (říkal to do telefonu embryoložce z Gyncentra), takže je to asi dobré, když chce udělat KET 🙂
Injekce před IVF se píchají každý den a nejlepší je, když znáš někoho, kdo ti je píchne. Já jezdila každý den k Čaplyginovi a o víkendech na pohotovost. Jeden den, když měl Čaplygin dovolenou, tak mi to píchla i má praktická doktorka.... Na krev jsem myslím chodila každý třetí den, ale to bys mohla vyčíst z té excelové tabulky, kterou jsem ti poslala, tak jsou všechny kontroly zapsané...
Když jedu z Gyncentra, tak normálně sedím a ležím až doma. Kamarádka se jich ptala, jestli nemůžou vypadnout, protože hned od nich jdeš z nějakého druhého nebo třetího pěšky, tak prý nemůžou🙂
O plném měchýři jsem neslyšela, takže jsem se určitě předtím šla vyčůrat🙂 Jedna rada, celkem dost tam větrali a mně pak při tom ležení byla zima, takže teď jsem si říkala, že si nechám ponožky 🙂 Já vím, sranda, ale teplo je teplo 🙂
Řekla bych, že se zmražují tak po 4, soudím podle toho, že minule rozmrazili 4, ale 2 nepřežily, tak zavedly jen 2. To, kolik zavedou, ti řeknou až v den KET, kdy přijdeš do laboratoře, řekneš, že tam jsi, já jim myslím i předala papír do Čaplygina a oni si tě pak zavolají a ukáží ti je a kolik jich rozmrazili a kolik ti jich zavedou. Pak už si tě volají do ordinace, po zavedení si přelezeš na postel a odvezou tě do pokoje, kde cca hodinu ležíš, pak chvíli sedíš v čekárně a pak s tebou má pokec ještě nějaká vrchní sestra, která ti řekne, co se může dít a jak se máš chovat... Pak jedeš domů a ležíš... Sestřenka třeba byla v Praze a bydlí cca 30 km od Prahy, tak normálně v autě seděla a to to měla podstatně dál, než to mám já...

jaji26
29. led 2010

Ahoj, tak už mám kontrolu za sebou! Manžel se šel taky podívat! Bylo to super, malé prvně spalo s ručičkou za hlavou, pak jsme do něho šťouchli, tak se probralo a začal cirkus. I fotka, co jsem dala do alba, je rozmazaná, jak ho nešlo zabrat. Všechno zatím vypadá dobře, čípek je v pohodě, tak zatím mi steh dělat nebude.
Ivet, moc jsem na tebe myslela a vyplatilo se! 🙂 To je paráda, že to jde tak rychle! Doufám,¨že za 14 dní budeš mít pro nás ještě lepší zprávu 🙂 !

vejirka
29. led 2010

A kam se píchají? Do břicha, nebo do zadku? A nemohla bych si je třeba píchat sama, kdyby byly do břicha? Nebo manžel?

A když oni je zavádějí, nemusíš třeba mít nějaké čípky, aby zabily případné bacily a nezavlekly se do dělohy? Já mám tady z toho právě strach, protože mi už taky řekli, že to mimoděložní mohlo být proto, že jsem měla v děloze nějakou infekci, a tak to oplozené vajíčko vystoupalo od té infekce dál do toho vejcovodu. A já dost na ty různé infekce trpím ☹ .

Jaji, gratuluju, to je super 😵 . Se holky máte, jedna těhotná, druhá bude za týden těhotná a já ještě musím 3 týdny, ne-li více čekat, než vůbec začnu brát léky a kdoví, jestli to klapne, když gyncentru nechceme, respektive nemáme z čeho, zaplatit ten dobrovolně povinný poplatek za nadstandardní procedury 😒

ivetakb
29. led 2010

Ten Merional (bez poplatku) mi píchali do zadku, ale potkala jsem se tam s paní, která si ho sama píchala do stehna, takže se jich na to zeptej. Možná by mohl i manžel, ale ten můj nemá rád jehly, tak jsem to s ním vůbec neřešila.
Určitě už se taky brzy dočkáš 🙂 Já se třeba teď dozvěděla, že to není za 5 tis. ale za 6 tis., co naděláš... Takže v pondělí v 8.30 nástup, tak držtě pěsti. 3-4 dny se tu pak neukážu...
Já teda při zavádění embryí neberu nic speciálního proti infekcím. Beru jen Utrogestan, který asi budeš brát i ty, protože má pomoci těhotenství udržet a ten se buď zavádí nebo polyká. Já ho tedy polykám, je to mi příjemnější, než zavádění, i když se při něm při tomto způsobu hodně točí hlava a chce se spát (Čaplygin tomu říká, že budu Šípková Růženka). Všechno by tam mělo být sterilní, tak snad by neměli nic zavést.
Jaji, já taky moc gratuluji 🙂 Je to super, když už to na ultrazvuku není jen černý flek, ale má ručičky a nožičky 🙂

jaji26
29. led 2010

Ten utrogestan už nemůžu ani vidět! Beru ho od půlky listopadu vkuse! Nepolykám ho, ale zavádím, doktor to tak chtěl. Je to pěkný mazec 2-2-2 takže bez vložky se prostě neobejdu! Nevím, jestli jsem vám to psala, ale zrovna na štědrý den při zavádění jsem se škrábla do čípku. Pěkně to začlo krvácet a já byla vystrašená k smrti! Takže šel nehet dolů a od té doby si to zavádím dost nerada. Když si to zavádíte, odpadají ty vedlejší účinky - nechce se mi spát. Dneska mi říkal, že to mám dobrat zklidňuje to dělohu.
Veji, já vím, že se to lehce říká, že se dočkáš atd. Kamarádky kolem taky začaly těhulit jedna za druhou už od května a já pořád nemohla až do října! Lezlo mi to na nervy, byla jsem z toho nešťastná, že musím pořád čekat. Ale on ten správný čas příjde a určitě se dočkáš i ty. Naštěstí to výhledově nemáš na několik měsíců, ale snad týdnů, tak vydrž 🙂 Lázně ti určitě prospějí a pak se do toho obujete 😉 !

ivetakb
29. led 2010

Veji, já taky věřím, že to brzy vyjde, tobě i mně🙂
Já bez Utrogestanu vůbec nedostanu menstruaci, takže se jím láduju už skoro 2 roky ☹ Já s tím zaváděním mám trochu psychický problém v tom, že se neukazuji jen Čaplyginovi, ale musím i do toho Gyncentra☹ A když se to celé nerozpustí, tak je mi to prostě trapné...☹ Prostě je pro mě psychicky lepší to spolknout i za cenu točení hlavy. Taky jsem se zrovna dneska doktora ptala, jestli je to jedno, jestli to polykám nebo zavádím, a řekl, že je to jedno... Už minule jsem uvažovala, že bych ho začala polykat a po transferu embryí bych ho začala zavádět (aby mi nebylo trapně🙂), ale to mi řekl, že ten Utrogestan to má rád tak nebo tak, ale nekombinovat v průběhu užívání...

jaji26
29. led 2010

Při minulém těhu do krvácení jsem si ho zaváděla, pak mi doktor říkal, že nesmím ani špinit, jinak to nemá cenu zavádět. Takže jsem už ho pak jen polykala. Byla jsem doma, tak mi nevadilo, jestli se mi chtělo spát. Je fakt, že se to v průběhu aplikace nemá měnit. Někdy je to nevyhnutelné. Taky jsem ze začátku měla trauma z toho "ulepení", ale máme to tak všechny, co to zavádíme, tak už si s tím hlavu nelámu. Když jsem krvácela a to dost, taky se na mě musel podívat. Asi je zvyklý na ledacos 😉 . Jak ti dneska doktor připadal? Já bych řekla, že měl při pátku dobrou náladu. Vtipkoval ...

ivetakb
29. led 2010

Jo, vidíš to, na to špinění jsme úplně zapomněla, mně se to totiž i mimo cyklus stává, tak proto ho jen polykám... Taky jsem třeba řešívala, jestli mám dokonale oholené nohy, když k němu jdu, ale přesně jak říkáš, on už toho musel vidět... 🙂 Dneska byl naprosto v pohodě, smál se, vtipkoval.. Napsal mi totiž do zprávy, že na KET mám jít 1.12. (v prosinci?) a na kontrolu 14.2. (v neděli?)... Tak jsme se zasmáli 🙂

jaji26
29. led 2010

jo, ty nohy jsem taky řešívala. Mě teda na nohách moc chlupy nerostou, mám jich jen pár, ale i tak. Vždycky jsem se holila, ale v poslední době na to házím bobek. Nějak jsem zlenivěla 😵 . Stačí, že se donutím před jeho návštěvou oholit tam dole. Už to totiž začíná být fuška. Přes ten špek špatně vidím 😀 . A bude hůř!
Tak to už asi byl myšlenkami někde jinde 😀 . Jestli nevyráží někam na hory si zalyžovat! Ty budeš 4 dny jen ležet a nebudeš nám moct ani napsat?

vejirka
29. led 2010

Ahoj holky,

s tím holením a ulepením vás úplně chápu 🙂 . Já taky dycky když jdu, tak mám trauma z chlupů a toho všeho, ale fakt si myslím, že ti doktoři jsou už zvyklí a vůbec to neřeší. Jak jsem byla po operaci s tím mimoděložním, tak byť to bylo laparoskopicky, tak jsem krvácela jak bravek, protože mi ještě předtím čistili dělohu a taky mi pořád dělali nějaký ten vaginální ultrazvuk a dívali se dovnitř a to musela být chuťovka 😎.

I tady v lázních jsem bojovala s tím, jestli na procedury chodit v plavkách, nebo nahá, mám pocit, že plavky aspoň opticky rozbijou špekaté břicho 😀, ale sestřičky mi při mém prvním pokusu řekly, že to mám sundat, tak už to neřeším, vždycky přijdu, svleču se do naha, vyvalím špeky ven a jde se na proceduru 😎 . Jedna lázeňská mi říkala, že i když to bude znít blbě, tak v tom množství lidí už nás berou jako zboží a vůbec nejsou zvědavé, jak kdo vypadá. Že jsou naprosto otupělé.

jaji26
29. led 2010

Veji, tak ty lázně a svlíkání znám. My jsme taky všude chodívali nazí. Pravdou je, že povětšinou všude (kromě společného bazénu) jsme měli takové buňky, kde byl každý sám a vlastně ani druhého neviděl. Obsluhují vesměs ženy, tak mě to netrápilo. V těch lázních jsem bývala jedna z nejmladších, tak jsem ještě nemusela řešit povislé špeky 😀 . Akorát jednou se mi stalo, že mě zaskočil opravdu mladinký masér. To jsem byla hodně na rozpacích. Masáž stála za prd, to co prováděl za hňahňání se nedalo považovat za masáž, natož nutnost být svlečená do naha. No budiž, dlouho asi beztrestně neviděl nahou mladou ženskou 😀 😀 😀 (tehdy mě bylo 23)!

ivetakb
29. led 2010

Říkají, že první 3-4 dny jít maximálně na záchod a jinak jenom ležet a ležet, tak to budu dodržovat, protože během těch prvních 3 dnů se ta embrya mají uhnízdit, ale pak už asi budu dělat všechno normálně, jen se víc šetřit. I když co se dá na pár metrech čtverečních dělat, že? Stejně budu vylepená na gauči s knížkou nebo u televize a pak budu sedět tady, že? 🙂
U Čaplygina už to taky moc neřeším, na toho jsem zvyklá, ale v tom Gyncentru mi ještě trochu vadí 🙂
V těch lázních už je to fakt asi jedno, jak se jim tam ti lidi pořád střídají... Veji a nenudíš se tam? Je pořád co dělat a kam chodit?

vejirka
29. led 2010

Jojo, jaji, přesně jak píšeš, jsou tu všude takové kumbálky, takže mě kromě těch sestřiček ani nemá kdo vidět. A taky je pravda, že tu jsem jedna z nejmladších a vypadajících nejnormálněji. Jinak jsou tu lidi po obrně, o berlích, na vozíčku, roztroušená skleroza a tak. Jakože rozumově si to dovedu zdůvodnit, že jsou tu lidi vypadající mnohem hůř a tak, ale mám ten ostych prostě nějak vrozený. Špeky vyvaluju v plné kráse akorát doma na manžela 😀 , tak mi to najednou přijde takové divné a stydím se 😖 .

Naštěstí chlap mě tu neobsluhoval žádný, jednoho máme na cvičení, ale to je člověk oblečený, takže v pohodě 😎

Jaji a ty jsi na nemocenské? A už máte nějaké jméno pro miminko vymyšlené? Kupuješ už nějaké věcičky, nebo radši ještě ne, abys to nezakřikla?

vejirka
29. led 2010

Ivet, vidíš, jak píšeš s tím záchodem, tak to je jasné a co třeba sprchování?

V lázních se nenudím, ale ráda bych se nudila 🙂 . Musím za měsíc odevzdat diplomku a mám jen 10 stran, tak to tu po odpoledních potím, zuřím u toho, stresuju se 😒 . Není to ten pravý lázeňský klid, když vím, že to tu musím napsat.
Zítra mám navíc ještě zkoušku, tak jedu domů, no, měla bych se dneska učit, ale mám k tomu totální odpor 😖 , už v životě do žádné školy nepůjdu 😎 .
A pak taky pořád chodím za těmi kočkami, akorát mě to užírá, ale zase si říkám, že když tam zajdu a pohladím je, tak že jim udělám radost, tak tam za nimi chodím, pak je dycky obrečím a tak pořád dokola 🙂 .

jaji26
29. led 2010

Ivi, tak to je fakt, hlavně aby se uhnízdily! 4 dny na gauči sice žádná sláva, ale dá se to přežít. Když jsem krvácela, tak jsem ležela několik týdnů, to byla makačka na bednu! Všechno se dá přežít ....
Veji, jsem od 5tt doma a budu až do porodu. Jména vymyšlené nemáme, nějak se ani nemůžeme shodnout. Kdyby to byl kluk, tak jsem chtěla Honzíka, manžel chce aby se jmenoval po něm, což zase nechci já. Je to ještě daleko, tak to neřešíme. Na ty věcičky už mě pěkně svrbí prstíky 😀 ! Dneska celý den brouzdám po netu a koukám na baby shopy a vybírám, co by se mi líbilo. Do 20tt to určitě ještě řešit nebudu, nechci nic zakřiknout. A který ročník studuješ? Já se v těch výškách moc neorientuji a fakt tě obdivuji, že ses na to dala. Mě by se už učit nechtělo ...

vejirka
29. led 2010

Jsem v pátém, v červnu už bych měla končit. Bakaláře mám normálně z denního studia, to bylo v pohodě, člověk měl na starost akorát tu školu, ale pak jsem začala chodit do práce s tím, že už na další studia kašlu, jenže mě to donutilo 😒 . U nás v práci mají dodělanou výšku, kompletně pět roků, prakticky všichni s výjimkou asistentek, tak prostě nebylo zbytí. Připadala jsem si blbě, že jsem jenom bakalář 🙂 . Sice se v tom nikdo nevrtal, ale měla jsem tušení, že třeba by na to jednou mohlo dojít a že by z toho byly akorát problémy, tak jsem dobrovolně šla studovat při práci dál.

No, je to záhul, ale už jen pár měsíců a konec 😵 . Tak se nemůžu dočkat, až budu chodit "jenom do práce". 🙂

A já už taky tak průběžně broudám po netu, co by se mi hodilo na mimčo, takže to úplně chápu 🙂 . Ještě nejsem těhotná a už bych nakupovala 😀