CAR Frýdek-Místek. Máte zkušenost?

petkaa
20. led 2008

Ahoj,

snažíme se s manželem dva roky o miminko a stále se nedaří.Chtěla bych najít, nějaké dobré pracoviště. O Gyncentru v Ostravě jsem slyšela spíš špatné zvěsti. Nemáte náhodou někdo zkušenosti s CAR ve FM na ulici revoluční, ordinuje tam Mudr. Čaplygin.Děkuji

jajkaz
23. led 2010

Ahojky
Veji, já chodím do nemocnice ve Frýdku, tam u spodní brány pavilon A, jak jsou i denní lázně. Hned za druhými dveřmi vpravo je ambulance 1. Paní Mališová. Já jsem teda taky děsně líná a přesně jak jsi psala, jediný pohyb navíc..... Ale po tom, co mi včera p.M. řekla, tak už tomu všemu věřím. A jsem odhodlaná konečně se sebou něco dělat. Mám i dost kg navíc a ona mi říkala, že měla paní podobně jako já a měsíc co měsíc byla krásnější a postava tvárnéjší. Škoda prý, že si ji nenafotila jako inspiraci pro ostatní. Tak to nadhodila mě. Prý jestli bych jí nevěnovala foto před a po 😉 No nevím, stydím se 🙂
Ale bez legrace můžu říct, že mi na obrázku vše ukázala a vysvětlila a utvrdila mě, že pokud není problém v manželovi nebo neprůchodnosti, že ty bloky odstaníme a vše dáme dopořádku a bude to OK 😉 Tak konečně je tady ta diagnóza a může se něco řešit... Žádná operace, žádné hormony, žádné umělé oplodnění... prostě jen se dát dohromady...
Ani to umělé by mi nepomohlo, když se to nemá jak udržet, protože jsou omezené přísnuny živin a hormonů... Ona by to vysvětlila líp, já to nedokážu. Ale ta její nástěnka úspěchů......... 😵 😀 něco nádherného... Holky, myslím si, že fak to stojí za to - pokud samozřejmě jste v situaci jako já, že "jste zdraví" a nejde to.
Jen upozornění - pokud se odhodláte, objednací lhůty jsou až měsíc a půl. Já měla obrovské štěstí, že někdo odpadl... Takže neodkládat...

vejirka
23. led 2010

Jůůů, úplně jsi mě pro to nadchla. Ale ty máš asi papír od Čaplygina, ne? Nebo si to platíš?
Já žádný papír nemám, tak by mě zajímalo, kolik to tak stojí. A číslo na ni nemáš? Že bych si rovnou zavolala 🙂 . Za měsíc mi končí ty lázně, tak by to krásně vyšlo.

ivetakb
23. led 2010

Holky, jak vás tu tak čtu, tak si říkám, že snad vytáhnu ten papír s těmi cviky podle Mojžíšové a své poznámky k nim a taky se na to vrhnu 🙂 I když já tedy "zdravá" nejsem 😒 Ovšem dnes už to nebude, protože jdu za chvíli do kina a přijdu pozdě, tak snad zítra 😉

vejirka
23. led 2010

Asi to zní blbě, ale já doufám, že problém je v mojem druhém vejcovodou a ne ztuhlém a leností prohnilém těle 😒 . Protože kdyby to bylo to druhé, tak by nám ta zkumavka nevyšla a na to nechcu ani pomyslet 🤐

jajkaz
23. led 2010

Já nechodím k Čaplyginovi. Do téhle diskuze jsem kdysi nakoukla, protože jsem o tom uvažovala..... Chodím k Vojkovskému. On mi řekl, že si tam musím zajít pro žádanku, kterou mi potvrdí. Takže jsem si tam zašla, potom k němu, ale upřímně řečeno, vyplnila mi to sestřička (sice na dvakrát, ale mám to). No takže to mám placené z pojišťovny.

Veji, a co máš s tím vejcovodem? jestli se můžu ptát. Ono v tom těle vážně vše se vším souvisí. Mě říkala, že třeba nemusím mít neprůchodnost vejcovodů kvůli srůstům, ale právě bloku kolem, který ten vejcovod utěsní a tím pádem neprojde nic. Já teda na průchodnosti nebyla. Tohle zatím u mě nikdo nějak nehodlá řešit, protože jsemuž 2x otěhotněla. A na to spermio jdeme taky z vlastní vůle a za hotové.

vejirka
23. led 2010

No mám jen jeden, první mi vzali při mimoděložním těhotenství. A protože otěhotnět nejde a důvod víceméně žádný, tak doktoři říkali, že je možné, že ten druhý vejcovod je taky kaput. Ptali se, jestli chcu zjistit průchodnost, nebo rovnou zkumavku, tak jsem řekla, že zkumavku. Kdyby funkční nebyl, tak by nám stejně nic nezbylo a kdyby funkční byl, tak je stejně někde problém, protože to tři roky nejde.
Já vím, že to beru asi odzadu, ale už se nemůžu dočkat 🙂 . Kdyby zkumavka nevyšla, tak asi taky začnu intenzivně řešit ty bloky, ale vnitřně té zkumavce věřím. Musí to vyjít.

Trpěla jsem řadu let na záněty, tak je dost možné, že mi oddělaly oba vejcovody 😖 .

jajkaz
23. led 2010

Hm, to je mi líto, ale pro útěchu - moje kamarádka (taky s jedním vejcovodem po mimoděložním) je v 8. měsíci. Přesně na týdny to nevím 😉 Ale jde to i přirozeně.
Zkus se tam v těch lázních zeptat... Musí tam být určitě někdo schopný říct ti, jestli by tohle nemohl být problém.

jajkaz
23. led 2010

Jo a to číslo - 558415538 Ale je to jen na paní, co to objednává. Spíš si tam ale budeš muset skáknou osobně. Je to v budově lékárny u nemocnice, ale ty dveře vpravo, po schodech do 1. patra (když to, kde vstoupíš dveřmi budu počítat jako přízemní)

jaji26
23. led 2010

Ahoj, vy jste se rozpovídaly 🙂 ! Jajko, sdílím s tebou tvé nadšení pro Mojžíšovku! Hlavní je, když ti to pomůže a taky to, že tomu věříš! Kdybys tam chodila jen z donucení že musíš, tak by to určitě nemělo význam! Vypadá to, že ta paní to opravdu ovládá a je schopná ti pomoci! A za 4 měsíce napíšeš, že jsi těhotná! To by bylo fantastické!!! 🙂
Vejirko, ty lázně ti závidím. My jsme byli už dvakrát s manželem na týdenní pobyt v lázních na Slovensku a bylo to super. Ten klid a pohoda je k nezaplacení. Sice si musíš za začátku zvyknout na to, že nejsou kolem tebe mladí lidé, spíše ti staří, ale jinak je to super zážitek. Loni po tom potratu a těch vlekoucích se problémech jsme neměli ani chuť plánovat dovolenou, ale jinak bychom určitě zase jeli to nějakých lázní. Já vím, že ve svém věku divný vyběr dovolené, ale nám to tak vyhovuje 🙂 !
Jinak Ivi, já toho 29.1. jdu taky k doktorovi, ale na 10.10 hod. Ty jdeš asi hned z rána, co?

ivetakb
24. led 2010

Vejirko, závidím ti tvé pozitívní myšlení 🙂 Když tomu všemu tak věříš, tak to určitě brzy vyjde 🙂 Já se snažím taky věřit, ale červík pochybností stále hlodá 🙂
Jaji, já jdu hned na ráno na 8.30 😒 Protože pak chci jít ještě do práce, i když už asi dostanu nemocenskou... Čím méně času zůstane člověk jen se svými myšlenkami, tím lépe... Chci si ty první 3 neplacené dny vybrat přes víkend, ať pak dostanu "více" peněz 🙂 Konečně už mi dorazila nemocenská za říjen a za listopad, tak se můžu rozšoupnout 🙂

vejirka
24. led 2010

Jaji, já si vůbec nemyslím, že to je blbý způsob trávení dovolené, naopak 😵 . Už jen to, že jste spolu a nemusí se řešit ty denní starosti, tak je to vlastně dovolená a když se k tomu přidají ty různé procedury a dobré jídlo, které uvaří někdo jiný, tak je to super dovolená i v těch lázních 🙂 .

Je tu super, ale je mi to líto, že tu nejsem i s manželem, a že si to taky nemůže užít. Sice tu teď za mnou byl na návštěvě, tak jsem mu koupila nějaké procedury, ale není to prostě ono. Mám výčitky z toho, že se tu měsíc válím, navíc ještě na nemocenské a on chudák chodí do práce, vstává každé ráno ve čtyři a do toho máme ještě finanční krizi 😕 , pokazilo se nám auto a na opravu, nebudou peníze...a moje výplata bude menší ještě o tu nemocenskou. Jsem z toho tak na prášky, že ani nemůžu večer usnout, jak pořád počítám a počítám ☹. Co jsme začali stavět barák, tak se pořád nemůžeme odlepit od dna, je to hrůza. 😢
Navíc manžel bude mít na jaře narozeniny, 30, tak jsem mu chtěla koupit nějaký akční nový počítač, ale s takovou mu nekoupím nic. Já vím, že je dospělý a pochopí to, ale zasloužil by si ho za to, jak se pořád musí otáčet, aby nás uživil...
Ach jo. Jsem optimista, že ta zkumavka může vyjít, ale zároveň pesimista v tom, že na ni nebudeme mít, tak se nakonec ani konat nebude.

ivetakb
25. led 2010

Jaji, já si taky myslím, že je to super strávená dovolená 🙂 I když mně se ji zatím podobným způsobem trávit nepodařilo. Už hodně dlouho se chystám na Slovensko do hotelu Permon, kde je super wellness, ale pořád o tom jenom mluvím a skutek utek...
Už to bude skoro rok, co bydlíme v novém domě, takže většina peněz odchází na hypotéku a různá pojištění, takže my jsme třeba loňskou dovolenou trávili doma prací kolem domečku. A s letošní dovolenou to vypadá podobně, protože musíme udělat plot a zasít trávu 🙂 Ty peníze mě taky hodně děsí a jsme naprosto závislí na manželově výplatě, takže mně ty nemocenské taky děsí, zvlášť, když je posílají s takovým zpožděním a pak mě třeba vnitřně děsí i to, jestli na to miminko vůbec budeme mít ☹ Spousta peněz za IVF, velké ztráty na výplatě za nemocenskou, protože pokud by se zadařilo, tak zůstávám doma celých 9 měsíců...
Veji, s tím dárkem tě naprosto chápu. Já to měla podobně teď o vánocích, každý rok jsem manželovi dávala nějaký super dárek (loni to byl zájezd na Ostrov Man, na závod motorek), ale letos s tím, jak jsem byla doma a nedostala žádnou nemocenskou, tak trapně dostal jen košili, kravatu a trenýrky ☹ Bylo mi to hrozně líto, ale manžílkovi to vůbec nevadilo... Třeba pro něj budeš mít ten nejkrásnější dáreček v podobě pozitivního těhotenského testu 😉 🙂

vejirka
25. led 2010

Je to hrůza s těmi penězi, ty Vánoce u nás dopadly podobně 😒 . Každý rok jsme utráceli, protože nebyla hypotéka a oba jsme chodili do práce, ale teď jsem zrovna měla po té dlouhé nemocenské, peníze ze sociálky samozřejmě nikde, do toho hypotéka a zároveň i nájem, protože než se postaví, tak někde bydlet musíme, tak jsme se s manželem dohodli na přesných pravidlech 🙂 , že si koupíme pět dárků do stovky a musím říct, že to bylo fajn 😎 . Dostala jsem člověče nezlob se a další blbůstky a byla to i sranda 🙂 . Ono se nezdá, ale vybrat dárek do stovky, aby to nebylo jídlo a zároveň to doma ještě nebylo, to chce taky trochu přemýšlet 🙂 .

Takže na dárcích jsme ušetřili, no teď se to na nás zase navalilo, nejdříve moje lázně, které sice platí pojišťovna, ale je spousta různých poplatků kolem toho, teď to auto, v plánu je ta zkumavka a to ani nemluvím o tom, že jsem musela dát 25 tisíc na školné 😔 . Totální krize. Mám depky z toho, že se tak zadlužíme, že to bude jeden velký začarovaný kruh a že to fakt nakonec neutáhneme.
Přesně jak píšeš, Ivet, mám taky strach, jestli vůbec na to případné mimi budeme mít ☹ . Na druhou stranu hypotéku máme na 30 let a za 30 let budou plodné roky v háji, tak se nedá svítit a budeme muset z toho vyžít 😒 .

Hej holky, já bych tak chtěla vyhrát 😅 . Jsem skromná, stačilo by mi sto tisíc 😀 .

jaji26
25. led 2010

Ahoj holky! S penězi je to vždycky těžké. Můj manžel podniká třetím rokem. Začátky byly těžké a ta krize do toho. No, bylo období, kdy si půjčoval moje ušetřené penízky. Jeden rok se vám daří a druhý obracíte každou korunu dvakrát, není to jednoduché...
Vejirko, a co máte s autem? Možná to nebude taková finanční hrůza. Můj manžel opravuje auta ....
O nemocenské vím svoje. Loni, když vešel v platnost nový zákon, tak jsem bylo od února doma. Nemocenskou jsem dostala někdy v dubnu. Ale sÿstém už se ustálil, tak by to mělo docela fungovat. Horší je, když jsi zaměstnanec a firma tvé doklady k výplatě pozdržuje nebo nejsou podklady k výplatě pohromadě, to pak všechno dlouho trvá. Doklady, které jsou v pořádku se vyplácejí každý den. Samozřejmě, jde tö ještě přes Prahu, tak to trochu trvá.

vejirka
25. led 2010

Jaji, ty pracuješ na sociální správě? Nebo jsi mzdová účetní? 😉 Připadá mi, že toho víš dost o tom, jak to probíhá 🙂 .

S autem nevím, už ho máme druhý týden v servisu a čekáme. Nešlo nastartovat, pokud to auto bylo zahřáté. Třeba jsme někam přijeli, za pár minut se vrátili a auto nic. Čekávali jsme třeba i půl hodiny, hodinu s otevřeným kufrem, než to vychladlo. A pak už jsme jednou nenastartovali vůbec 😅 ...
Tady toto vypadá snad jen na nějaké vadné čidlo, ale zjistili i, že něco kolem motoru je špatně, tak nechali motor vyčistit a já nevím, no, nerozumím tomu, ale manžel se tam byl ptát a vypadá to, že to bude stát minimálně sedm tisíc 🙄 .

S těmi penězi je to dost taky o životním stylu. Je možné, že i kdybysme každý brali sto tisíc, že z toho nakonec nevyjdeme, nevím. Ale je pravda, že třeba oblečení už si nekupujeme vůbec, jen když je fakt krize, že se něco rozpadne a není zbytí. Tak uvažuju, kde dál začít šetřit. Protože mám pocit, že vůbec neutrácíme, sedíme pořád doma, kupovat si taky nic moc nekupujeme...možná by se dalo ještě ušetřit něco na jídle, omezit čokolády a tak.

ivetakb
25. led 2010

My s manželem jsme oba zaměstnanci, ale to je dneska fuk, jeden den práce může být a druhý nemusí ☹ Před hypotékou pro mě deset tisíc nebyly žádné peníze, to jsme třeba utratili za víkend, když jsme někde byli. Na jaře 2008 nám schválili hypotéku skoro 3 mil. na 30 let a pak už jsme z ní koupili pozemek, tak už začaly splátky, na konci roku nám postavili barák - máme montovanou dřevostavbu, jejíž stavba trvala 3 týdny - ani jeden nemáme se stavebnictvím nic společného, tak jsme chtěli něco, co bude rychle, abychom se nemuseli dohadovat s dělníky o něčem, čemu vůbec nerozumíme. Navíc nemáme žádné příbuzné, kteří by nám mohli nějak pomoci, takže to pro nás byla nejschůdnější varianta. Teď už nezbývá než platit a platit 🙂 Barák sice stojí, ale vybavení je mazec, třeba za mou sedačku, která tam bude ještě tak 5 let, než našetřím na novou, by se taková osmdesátiletá babička vůbec nemusela stydět🙂 Já bych teda byla neskromnější, mně by sto tisíc nestačilo 🙂. Já jsem si nějaké oblečení koupila jen teď ve slevách, ale to jen nějaká trička a svetříky do práce, všechno dražší jsme kupovali ještě před hypotékou s tím, že pak na to možná pár let nebude... Navíc mám depku z toho, že se stýkáme s lidmi, kteří vlastní pilotní školu a aerotaxi, prodávají bazény jen do západní Evropy, jsou bytoví návrháři, personalisté nadnárodních společností... a já si tam připadám jako totální socka 😒
Veji, a kdy plánujete stěhování do nového? Taky jak píšeš o tom školném - obdivuji všechny, kteří pracují a studují, na to já jsem moc velký nervák.... S tím autem vám to nezávidím... Ale snad se to opraví a ta cena nebude tak strašná. My třeba máme jen služební auto, takže kdyby manžel přišel o práci, tak budeme jezdit autobusem ☹
Já jsem teď ráda, že se těch vajíček urodilo tolik a že máme co z "mražáku" brát a že to stojí "jen" 5.000,- + léky, že to není těch cca 25.000,- za celý cyklus... Potřebujeme se z toho trochu zvetit, protože manžel teď navíc byl na operaci s křečovými žílami a vyplázl za ni 15.000,-!!! Protože si nemohl dovolit doma 3 měsíce ležet po operaci, která by byla "zadarmo", tak zvolil operaci laserem, aby mohl hned do práce...
Ale věřím, že účty se z červených čísel dostanou do černých a taky se dočkám nějakého toho miminka, když už mám ty 2 pokojíčky 🙂

vejirka
25. led 2010

My jsme taky oba zaměstnanci, myslím, že nemít žádné půjčky, nemuset platit školu a hlavně tu hypotéku s nájmem, tak si žijeme dobře. Ale...Když to všechno poplatíme, tak si myslím, že naše životní úroveň, respektive to, co nám zbude, se směle může rovnat životní úrovni dělníků od lopaty. Počítala jsem to, že když by se nehledělo na ty půjčky, tak si směle můžeme zažádat o pomoc v hmotné nouzi 😒 .
Ale dali jsme se na boj, tak musíme bojovat. My taky splácíme něco kolem tříi milionů, na pozemek máme hypotéku 600 tisíc, na barák dva miliony a do toho máme ještě různé půjčky, ze kterých jsme platili vybudování sítí na pozemku, poplatky kolem vyřízení hypotéky a další capiny, bez kterých by se prostě nedalo začít stavět.
Škoda mluvit, jsme zadluženi nad hlavu 🙄 .

Asi bych si neměla stěžovat, vím, že už jen to, že si můžeme "dovolit" splácet tři miliony si nemůže každý v dnešní době dovolit, ale zatím mám z toho takový pocit, že jsme pořádně přestřelili. Neměli jsme žádné úspory, prostě dva studentíci po škole, na všechno jsme si museli půjčit a teď sotva přijdou výplaty, tak 3/4 jde hned pryč. A z té jedné čtvrtiny živoříme (my dva a našich 7 koček 😀 ) a nedejbože, aby byl nějaký nečekaný výdaj ☹ typu to auto, škola, zkumavka.

Už jsme se o tom bavili s manželem, prostě v tom gyncentru řekneme, že na nadstandardní procedury peníze nemáme a že chceme jen ten základ, co platí pojišťovna, plus teda to zmražení a doplatek k lékům. Pokud to nebudou ochotni udělat, tak půjdeme štěstí zkusit jinde. Je sice pravda, že třeba ani jinde nepochodíme a do pěti tisíc nám to nikde neudělají, ale zkusit se to může. Nic jiného nám stejně nezbude, protože 20 tisíc si teď z prstu nevycucáme 😔 .

vejirka
25. led 2010

Ivet, stěhování do baráčku by mělo proběhnout někdy v říjnu. Staví nám to manželova rodina, takže je to klasicky zděné. Já sice chtěla dřevostavbu, přesně jak píšeš, ani já ani manžel tomu nerozumíme, navíc mě právě lákala ta rychlost a myslím, že v dnešní době je kvalita zdědeného i montovaného baráku srovnatelná, obojí má svoje plusy a mínusy, ale víš jak, ješitnost. Prostě manžel trval na tom, že to budou stavět ti jeho příbuzní.

Jako věřím tomu, že nám to postaví dobře, že se nemusíme bát toho, že nás nějak ošidí, nebo tak, ale má to i nevýhody. A nejvíce mě na tom štve to, že oni mají na to čas, prostě aby měli pro dělníky práci, tak nikam nespěchají, ale my z toho máme problémy v tom, že čím déle se to bude stavět, tím více budeme muset vrazit do nájmu, který rozhodně není malý. Zatím teda neplatíme plnou hypotéku na ten barák, máme vyčerpaný asi jenom milion, takže splácíme úroky, zatím cca pět tisíc, ale každým měsícem to stoupá a naše finanční situace je horší a horší. Nechci vidět, jak to bude někdy v září, kdy se už bude platit plná hypotéka, nájem, další půjčky a do toho třeba budu těhotná na nemocenské 😢 .

vejirka
25. led 2010

A my se s žádnými bohatými lidmi nestýkáme, tak to nemusím řešit, že jsem socka, co má za kámoše boháče 😀 . Sice v práci vypadá dost lidí za vodou a dávají to znát, ale třeba zrovna moje kolegyně je na tom tak tragicky s manželem jak já s manželem, tak si tak blbě nepřipadám 🙂 . Myslím, že v dnešní době hodně lidí živoří. Ale asi pro každého je živoření něco jiného. Podle mě ten, kdo nečeká zoufale na výplatu s pár stovkami v kapse, si nemá na co stěžovat 😅 .

jaji26
25. led 2010

Ivet, za sedačku a další kusy nábytku se nemusíš vůbec stydět! S manželem jsme skoro 6 let a dosud spíme na postelích po jeho babičce! Navíc, když náš pes byl malý, tak ukousal z postele, co šlo! Takže nejenže pamatuje 2. světovou, ale i po estetické stránce je to k popukání. Skříně z doby ledové jsme vyhodili teprve před měsícem. Takže všude to jde prostě podle finančních možností. Momentálně ložnici přestavujeme, bohužel, stala se nehoda a ložnici nám vytopil balkon od tchýně, takže musíme počkat na jaro, až se udělá nový svod vody z balkonu. Takže se krčíme v malém pokojíku a já už přímo zuřím. Ale nenadělám nic!
Ivi, jestli můžeš, přidej fotku baráčku do alba. Ty dřevostavby se mi vždycky strašně moc líbily, akorát jsem ještě v takovém baráčku nikdy nebyla! Musí to být super!
Veji, tak nějak jsi se trefila. S tím autem mě to mrzí. Segřino auto dělá něco podobného, ale zatím až takovým způsobem neselhává. Problémem jsou všechny to počítačové jednotky, co to auto vlastně řídí. Pak se něco žvejkne a s autem se nedomluvíš. Pak je problém tento problém najít a odstranit. Snad máte dobrý servis a na závadu příjdou.

ivetakb
25. led 2010

Veji, my to máme úplně stejně - 600 na pozemek a 2 mil. na barák 🙂 Ale celkově už jsme se sítěmi, příjzdovou cestou a ostatními jinými věci na cca 4,5 mil. Vůbec netuším, kde jsme na to vzali... Na skříně jsme si vzali půjčku, naštěstí bezúročnou 🙂 Jsem totiž zastáncem toho, že do domečku nechci žádné kompromisy, chci tam mít jen kvalitní a hezké věci a když na ně hned nemám, tak si na ně prostě počkám... Bez těch skříní jsme však být nemohli, tak jsem si nechala udělat návrhy u Woodface a dali mi cenu 125.500,-!!! Naštěstí je manžel školený obchodník, tak z nich dostal 25% slevy 🙂
My jsme na tu dřevostavbu měli reference od známých a ten náš typ domku je jako vzorový postavený v Plzni, tak jsme si tam udělali jednodenní výlet 🙂 Jsme prostě nadšeni z toho, že za 3 týdny ti předají klíče a ty si přineseš pyžamo a kartáček a můžeš tam hned bydlet. Navíc ti dělníci byli fantastičtí v tom, že mi zavolali, když měli dělat dlaždičky a hezky jsme si to vysvětlili.... My jsme na začátku našli velký pozemek, který jsme nechali rozdělit napůl, protože bychom ho celý nezaplatili, a domluvili jsme se s manželovým bráchou, že ten si tam taky postaví a ten staví zděný a už je to rok a lezou z těch dělníků po zdi - už třeba 3x bourali zeď, protože chlapi "přemýšleli" a postavili to jinak než je podle plánu. Toho jsme se chtěli vyvarovat... Veji, snad ti vaši staví lépe 🙂 Jinak si teda nepředstavujte, že to je nějaký srub 🙂 Laik to vůbec nepozná, vypadá to stejně jako zděný, to můj švagr staví takové ty klasické roubenky 🙂 Fotky mi tu samozřejmě nejdou dát, tak aspoň odkaz na oficiální stránky a na typ, který máme: http://www.rdrymarov.cz/cs/site/cz_rodinne_domy...
Je fakt, že ty naše "bohaté" kámoše hypotéky teprve čekají, tak si pak možná budou připadat stejně, když my už budeme "za vodou" 😀
Jaji, tak při čtení tvé story o posteli a psovi jsem chytla záchvat smíchu 🙂 Čtu a píšu to tady tajně v práci, tak na mě kolegáček čučí, co mi jako je... 😀 My s postelí máme taky příhodu. Tu postel vyrobil otec manželovy bývalé přítelkyně pro ně dva 😀 No, už v ní nějaký ten pátek spím já 🙂 Říkala jsem, že postel s náma do baráku nepůjde, ale bohužel to jinak nešlo...

ivetakb
25. led 2010

Jo a koukám, že jste tedy milovníci zvířat 🙂 Já se přiznám, že jsem absolutně antizvířátkový typ, tak snad se se mnou dál budete bavit 🙂

vejirka
25. led 2010

Ivet, tak to máte pořádně velký barák 🙂. Ten náš je oproti tady tomu úplně malinký 🙂 . Je sice taky na patro, ale takový uzounký, prostě aby stál co nejmíň peněz.

Já vím, že dřevostavba vypadá úplně jak normální barák, kolem nás taky nějaké jsou a právě mě fascinuje to, jak je to rychlé 🙂 . Nevrže vám ten barák třeba vevnitř?

Co se týče zvířat, tak jsem milovník koček 🙂 . Chtěla bych i psa, tak uvidíme, až bude baráček. Možná si pořídíme další kočku 😀 . Když ale dojde na ubližování zvířatům, tak obrečím úplně všechny, ne jen kočky.

Náš baráček je tady tento http://www.gservis.cz/projects/project.jsp?pk=p.... Je bez garáže, budeme tam mít asi jen nějaký přístřešek. A narozdíl od obrázku má balkon a předsíňku z opačné strany.

Ivet, a jakou máte barvu? Já váhám nad bílou/smetanovou a zelenou 🙂

vejirka
25. led 2010

Tak ten odkaz musí být bez tečky:

http://www.gservis.cz/projects/project.jsp?pk=p...

jaji26
25. led 2010

Ivet, neboj, určitě tě nebudeme ignorovat, že nemáš zvířátka 🙂 ! Musím se přiznat, že mě v poslední době ten náš pes docela štve. Asi to bude i tím, že s ním trávím vlastně celý den. Máme sice dům, ale v něm pidi midi byteček a labrador v něm je velké sousto. Prvně jsme měli doma jednu kočku. Byla to pěkná teroriska, zlikvidovala všechno, co jí přišlo pod tlapku! Nakonec nám jí přejelo auto, jenže jsme si na ní tolik zvykli, že jsme si hned pořídili psa! Asi máme štěstí na bláznivé zvířata, protože ten kočku daleko předčil! Sežral nám kuchyňský stůl, zmíněnou postel, dveře a rozežral a rozškrábal zdi až na cihlu! Teď už se tomu jen směju, ale co já jsem se nabrečela! Všechny pro něj dostupné zdi jsme museli obložit dlažbou do výšky 80 cm. Připadali jsme si jako na pitevně! Známí se nám smáli, že bydlíme ve sterilním bytečku! Ani teď, kdy bude mít tři roky, to není s ním jednoduché. Trpí hyperaktivitou, takže se těžko zvládá. Doma je jako blátičko, ale venku je jako uragán! Venku už toho taky stačil dost zničit. Manžel musel dělat celý nový přístřešek na auta, protože naše zlatíčko myslelo, že ho to udrží. Stálo nás to 20 tisíc, musel se použít materiál, který ho unese. Olámal a zničil skoro všechny stromky v zahradě, pravidelně přesazoval cukiny a dýně a našim sežral zahradní ¨botník. No, je toho spousta, už to všechno ani nesvedu vyjmenovat. Rány nám trošku lepí to, že alespoň na výstavách má docela dobré výsledky. Děláme to proto, protože bychom ho chtěli nechat připustit, ale zjišťujeme, že to asi nepůjde, protože on si s dámami nějak nerozumí. K tomu všemu asi bude ještě gay!
Koukala jsem na ty stránky domečků. Fakt nádhera! Nechceš mi říct, že za 3 týdny byli hotoví i s dlaždičkami, plovoučkami, že ne 😵 ?

jaji26
25. led 2010

Veji, taky moc krásný domeček! Holky, zavidím vám ty nové domečky postavené podle vaších představ! My bydlíme v baráku s tchýni. Dům je z venku dost velký, ale vevnitř to dělal asi zedník úplně na mol! Všechno je uděláno neprakticky a ještě křivě! Zedníci z nás úplně šílí, když něco předělávají! Celé přízemí jsou sklepy, my bydlíme v prvním patře a tchýně nad námi. Všechno je strašně slyšet. Tchýně pravidelně o víkendu mívá vnučku na hlídání a tak vyspat se v neděli dosytosti je zcela nemožné. Už z toho docela lezu po zdi. Hlavně teď, kdy prostě v noci nemůžu spát a zrovna v den, kdy se mi spí krásně to nejde! Má dřevěné schody, takže jde slyšet každý její krok snad stonásobně! Nejraději bych bydlela sama. Manžel sice někdy nadhazuje, že bychom si mohli postavit domeček podle svých představ, ale asi je to nereálné. Co pak se starým barákem.

vejirka
25. led 2010

No, my zatím máme jen hrubou stavbu, k vysněnému domečku ještě cesta daleká 🙂 . A vevnitř bude taky vybavený hodně starým nábytkem, holt všechno nemůže být hned.

Jak píšeš o tom psovi, tak si to úplně dovedu představit. Sice jsem si nemyslela, že psi tak zlobí, ale jak to tak slyším, tak je to všude stejné, bez ohledu na typ zvířete. Kolegyně má doma dva zakrslé králíky a ti ji zase okousali všechny rohy stěn. Našich 7 koček taky dělá z toho bytu, kde teď jsme, totální kůlničku na dříví, přes rozškrábaný gauč a barové židličky, vyrvané garnýže, záděry na závěsech, doškrábaného stolu a orvaných lišt u podlahy, po zastříkané stěny konče. Jak totiž jí, tak si tak pomláskávají, že jsou stěny až tak do výšky 50 cm od země celé špinavé.

Nejhorší na tom, že ten nábytek není náš! 🤐 Nechcu vidět, jak to budeme muset všechno opravit a dát dohromady a hlavně, kde na to vezmeme.

vejirka
25. led 2010

Fakt závidím těm, kteří doma žádné zvíře nemají a můžou si tam přivést návštěvu kdykoliv a nemusí předtím dvě hodiny uklízet tu největší spoušť a tu neodstranitelnou spoušť různě maskovat 😎 . Tady to mi fakt vadí. My uklidíme a do půl hodiny je všechno po celém bytě rozházené, že to vypadá tak, jak by se tam měsíc neuklízelo.

Na druhou stranu, stačí, když mi skočí na klín, nebo mi začnou něco "vykládat" a nevyměnila bych je za nic na světě. Jsou to moje zlatíčka 😵 . I když tak moc zlobí a stojí nás tolik peněz 🙂 . Navíc prý kočky prodlužují život, tak s těmi svými sedmi kočkami tu snad budu strašit do 150 🙂

ivetakb
25. led 2010

Veji, náš barák je skoro stejně velký jako ten váš 🙂 Má jen na každé straně víc o 0,5 metru. Navíc tedy máme garáž, ale autem bych se do ní bála zajet, máme ji spíš kvůli motorce a kolům a lyžím🙂 Taky je to 4+1, 2 koupelny, technická místnost, špajz a šatna (vznešený název pro pidi kumbál 🙂) Úplně podle představ to není (jsem milovník funkcionalismu), ale poměr kvalita x velikost x cena x možnost splácet to splňuje 🙂 Barák nám tedy nevrže a myslím si, že odhlučnění je v něm lepší než ve zděném, aspoň co tak pozoruji kolem.
Barvu jsem chtěla sytě žlutou, ale bohužel byla za dost velký příplatek (čím víc pigmentu, tím vyšší cena), tak mám světle žlutou a jsem za to moc ráda, protože už mi z těch barev přechází oči. Sestřenice i bratranec teď mají jen bílou, protože např. oranžovou už nemůžou ani vidět🙂 Ale mně se líbí žluté domečky s tmavými okny a tmavou střechou, tak ho mám🙂
Veji, za 3 týdny tam opravdu byly koberce, plovoučky, dlažby, vymalováno, zásuvky, záchody, umývadla, sprchový kout s vanou… Prostě paráda… Když projdeš jejich webovky, tak tam mají i zrychlené video, jak to staví.
Jaji, bydlení s tchýní obdivuji🙂 Ta moje je sice fajn, ale zabila bych tchána, i když mě má hrozně rád🙂 To nemyslím ironicky. Zůstala s nima v baráku bydlet manželova sestra a už se spolu nebaví, vyhrožují si, navzájem na sebe málem volali policajty… Hrůza…
Veji, u vás zase obdivuji, že vám to staví příbuzní, to já jsem proti „kšeftům v rodině“, protože jak jim pak chceš nadávat, když něco zkazí.
Já zase trochu řešila, jestli tu druhou půlku pozemku nabízet manželovu bratrovi. Mám je oba hrozně ráda, ale mamčini 2 bratři mají postavené baráky vedle sebe a nedělá to dobrotu. Původně jsme to nabízeli kamarádům, ale manželka kamaráda nechtěla – je původem Ruska a tam je prestiž bydlet v bytě ve městě, teď když mají mimi, tak toho celkem lituje, že nemají zahradu. Tak jsme to nabídli švagrovi a ten po tom skočil, protože mít barák je jeho celoživotní sen (má 40 let) a kdybychom mu to nenabídli, tak by se k tomu nikdy neodhodlal. Taky museli hodně počítat, protože neteř je na soukromé škole, synovec má drahý koníček, ale nakonec do toho šli. Já je ze začátku pořád přemlouvala, ať jdou do dřevostavby s námi, že bychom třeba ušetřili za dopravu, kdyby přivezli oba baráky najednou, ale švagr chtěl klasiku v podobě cihly. Myslím, že dneska už by volil jinak, po to všem, co s těmi dělníky už zkusil… Taky padly nápady, že budeme mít společnou příjezdovou cestu, že mezi námi nebude plot atd., ale to jsem byla za drsňačku a zatrhla to hned na začátku – co když se nám třeba něco stane, budeme muset jet na pohotovost a na cestě bude parkovat jejich návštěva, nebo si třeba pořídíme psa a on bude chodit kadit na jejich zahradu… Chtěla jsem všem problémům předejít…
Já miluji zvířátka jen na talíři 😀 😀 Ale myslím, že pokud se podaří mít nějaké to baby, tak s nějakým zvířátkem podlehnu 🙂 Teď by se o něm neměl kdo starat, když jsme celé dny v práci a o víkendech často někam jezdíme. Já celý život vyrůstala jen s mamkou a ségrou (taťka zemřel, když mi byly 2 roky) ve 2+1 a žádné zvíře neměla, tak k nim nějak nemám vztah. Navíc už jsem byla psem 3x pokousána, tak mám respekt…
Jaji, ten váš pejsek vám tedy pěkně dává zabrat 🙂 I když je to tedy výstavní šampión a gay🙂

ivetakb
25. led 2010

Já snad pochopila, jak se sem vkládají alba 🙂 Tak jsem tu něco hodila 🙂 I když tedy až napodruhé, napoprvé se mi celé to album záhadně smázlo 🙂