CAR Frýdek-Místek. Máte zkušenost?

petkaa
20. led 2008

Ahoj,

snažíme se s manželem dva roky o miminko a stále se nedaří.Chtěla bych najít, nějaké dobré pracoviště. O Gyncentru v Ostravě jsem slyšela spíš špatné zvěsti. Nemáte náhodou někdo zkušenosti s CAR ve FM na ulici revoluční, ordinuje tam Mudr. Čaplygin.Děkuji

ivetakb
29. led 2010

No, myslím, že sprchovat se budu chodit, protože po celodenním válení v posteli ve vytopeném baráku člověk lehce zavání, ale žádné dlouhé stání pod vodou, které miluju 🙂 Kámoška, ale 3 dny fakt jen záchod a jak říkala: "chodím spát na prase" 😀
S tím ležením nemám problém, to už mám natrénováno ještě ze školy, kdy jsem měla přerušené studium, první kvůli bouračky a pak kvůli něčemu na plicích...
Že jsi se dala na školu obdivuju... Já jsem absolutní nervák, a navíc absolutně hysterický. Kamarádi by mohli povídat, co jsem vyváděla před absolutoriem🙂 Koukám, že musíš být v práci "velké zvíře", když potřebuješ vysokou. 😀
Pokud by se u nás zadařilo, tak mě do práce nikdo nedostane, to se raději budu nudit doma 🙂 Já si tedy zakazuju vůbec jen na nějaké těhotenské nebo miminkovské věci koukat, ale díky tomu, že jsou všichni kolem mě těhotní nebo "dětní", tak tomu neuteču ☹ Teď třeba kámoška vybírá kočárek, tak mi furt něco posílá 😒
My už teda jména vymyšlena máme🙂 Ale kdyby to byla dvojčata, tak musíme ještě zabrat🙂

jajkaz
29. led 2010

Ahojky holky,
tak jsme byli včera v OV na spermiogramu - výsledek je naštěstí vpořádku. Potkali jsme tam známé a prý už jezdili do Olomouce a že tam je to děsně drahé. Tak nevím. Většinou jsem to slyšela naopak...
Ale jako - gyncentra musím říct, že si nechali zaplatit 30,- navíc aby mohli výsledky poslat doporučeně (neměli jsme čas čekat na výsledky, manža spěchal do práce). No a přišlo to sice už dnes, ale obyčejně! No tak je to rozdíl jen 20,-, ale i tak to na důvěře nepřidá. Snad je to jen vyjímka. A snad jejich služeb už více potřebovat nebudeme....

Jak je v lázních? 😉

dagi33
29. led 2010

Ahoj holky,taky chodim k Caplyginovi a mohu ho vsem vrele doporucit 😉 Je sice desne naladovy a chova se casto povysene a nekdy odpovi tak,ze si clovek pripada jako blbec a je nastvany a rika si,boze co je to za doktora,nikdy uz k nemu nepujdu...ale na neplodnost a na IVF je v nasem kraji nejlepsi a nejlevnejsi!! Na Gyncentrum slysim jen negativni ohlasy a jsem rada,ze jsem tam musela jen jednou na zavedeni embryii.
K Caplyginovi jsem poprve sla v listopadu 2008,v unoru jsme jeli do Prahy na genetiku,no a v dubnu jsem mela ET.
Mela jsem ho mit uz v breznu,protoze jsme se s Capl.domluvili,ze na vysledky cekat nebudu,ze to chci co nejdriv to .IVF-mozna blbe rozhodnuti,kdyz se na to divam zpetne..No nakonec byl ET v dubnu,protoze v breznu v tom tydnu,kdy mi to vychazelo mel Capl.tyden dovolenou-no proste zakon schvalnosti,ja uz byla natesena a on mi to sdelil,ze tam nebude.Dokonce i rekl,ze ho to mrzi-coz je u nej vykon 🙂 😉
No a vyslo to a v listopadu se nam -o 5 tydnů drive narodil chlapeček.
Tak holky drzim Vam palce urcite to vyjde i vám.Jak tak ctu vek,tak jste tady vsechny pod 30 a me uz je mnohe vice.No a asi uz zustaneme u jednoho ditka.
Tak se mejte a dejte vedet,jak jste na tom.Prozivam to s Váma,vim,co to je a jsem rada,ze jsem narazila na tyto stranky 🙂 🙂 Zatím se mejte,papa omluvte chyby,pisi v rychlosti 🙂

ivetakb
30. led 2010

Jajkaz, tak to jsem ráda, že spermiogram dopadl dobře... S tím poštovným je to drsné, sice blbých 20,- Kč, ale jak říkáš, na důvěře to nepřidá... A jak teď budete dále postupovat?
Dagi, děkujeme za podporu...

jajkaz
30. led 2010

Ahoj,
no já zatím spoléhám na tu Mojžíšovou. Já lenoch poctivě cvičím a holky, manža si to chválí, že kupodivu už po týdnu cvičení je vidět tvarování postavy 😀

Já když tak čtu co tu všichni píšou - byla jsem u Čapl. jeli jsme do Prahy, hned pak ET, IVF a další ty zkratky, které zatím v hlavě nemám, protože chci zkusit obejít se bez toho. Mám pocit, že jiné řešení on vůbec nemá. Přitom když jsem tak koukala na netu, co píšou o tom cvičení - a je to pravda. Sedavé zaměstnání, případně jednostranný pohyb, omezení pohybu - jen se vozíme auty... Já se nedivím, že to tělo nefakčí jak má.

Tak ať tak, nebo tak, hlavně ať to má brzy svůj výsledek 😉

ivetakb
30. led 2010

Jajkaz, já bych se teda Čaplygina zastala v tom, že k němu už v podstatě chodí holky, které všechno možné zkusily a už zbývá jen to IVF nebo ty, které to k němu mají blízko. Taky je to jeden z mála doktorů, kteří ti tu Mojžíšovou napíšou, moc gynekologů se na to netváří... Je to v pořadí můj 4. doktor a konečně někdo, kdo se mnou něco dělá "cíleně", postupně a ne s honbou za penězi, ne jen nějaké slepé střílení bez jakéhokoli vyšetření. On konečně určil problém a začal ho řešit. Já bohužel bez rostoucích vajíček nic jiného nevymyslím... K tomu mi bohužel Mojžíšová nepomůže☹ Já na ni začala chodit spíš z důvodu, abych posílila pánevní svalstvo a těhotenství v pohodě udržela a hlavně jsem měla 2 úrazy kostrče, tak proto... Se sedavým zaměstnáním a se vším ostatním máš pravdu, ale to je spíš pro lidi, kterým reprodukční systém normálně funguje, což třeba já nejsem☹
Dál ti přeji pozitivní myšlení a hlavně brzké výsledky v podobě těhotenství🙂

jaji26
30. led 2010

Ahoj, souhlasím s Ivčou. Pokud jsme mimčo nechtěli, měla jsem jiného gynekologa. Otěhulit se nedařilo, tak jsem přešla k Čaplyginovi. Je fajn, že je vlastně i klasickým gynekologem, že mě po porodu nešoupne zpět k bývalému doktorovi. Je to muž činu, nečeká na zázraky a všemožná vyšetření taky nezametá pod koberec, že to není potřeba. Sice vstává občas levou z postele, ale člověk si zvykne. Príma je taky v tom, že má svůj operační sál a je schopen některé zákroky provádět sám a nemusím se složitě objednávat do nemocnice.
Jajkaz, přejí ti, aby ti ta Mojžíšovka pomohla a ty jsi co nevidět otěhulila. Pokud se to u vás jen nedaří (tak jak to bylo i u nás), tak máš velkou šanci, že ty umělé oplodnění nebudeš muset podstupovat.

jajkaz
30. led 2010

Holky, já to nemyslela zle. Jen mě děsí ta představa, co všechno je nutné v dnešní době podstoupit kvůli vytouženému miminku. A mám teda pocit, že doktoři opravdu neberou tu Mojžíšku jako plnohodnotnou. Přitom nejde o žádné léčitelství... Chápu, že plno ženských má problémy i jiného charakteru (což mě už delší dobu užírá myšlenka - cpeme do sebe hormony, abychom neotěhu... nekazíme si tím vážně vlastní zdraví? Já sama antikoncepci nějakou chvíli brala a mám ztoho špatné svědomí) Je fajn, když doktor konečně něco začne dělat, ne jen čekat na zázrak. A asi je to dobře. Já jsem se jen ještě nedostala do fáze kdy bych si řekla - vše jiné jsem zkusila, nic jiného nezbývá. Já už 2x těhu byla. I když se momentálně nedaří, taky mě trápí myšlenka, co bude až se zadaří...

Ale co vážně nechápu, proč na genetiku rovnou do Prahy? Májí tam lepší výsledky nebo je s nimi prostě kamarád? My jsme byli v Ostravě. Je tam nová (teď už vlastně rok) pobočka Laboratoře forenzní genetiky v Brně. Přišli mi na mutaci, poslali pro další spolupráci na hematologii (paradox, odebranou krev na hematologii posílali zase do Ostravy). A podle Dr z hematologie není potřeba léků. Budou si mě ale hlídat od 20.tt. Snad se toho někdy dočkám.

Tak se na mě nezlobte. Já mám teď prostě novou naději a stojím si za ní.

jaji26
30. led 2010

My se nezlobíme 🙂 . Ale vím, že zrovna Čaplygin je jeden z doktorů, který tu Mojžíšovku bere vážně. Je přesvědčený, že to má efekt, jinak by mi to sám nenabízel. Nevím, jestli sis to nepopletla, ale genetika se dělá v Místku na poliklinice, na ní nemusíš do Prahy. Do Prahy se jezdí na imunologii. Je pravda, že pár imunologických laboratoří po republice je, ale Čaplygin má asi smlouvu zrovna s Prahou. Můžu říct, že jsme taky nadávali, proč si vybral Prahu, že je to pro nás děsně daleko. Ale máme už to za sebou, tak nad tím mávám rukou. Teď se asi projevím jako blbec, protože si to všechno nepamatuji, ale ty Jajkaz chodíš myslím k Vojkovskému, že? On vás poslal na genetiku? No, jestli máš za sebou dva potraty a nějakou formu mutace, tak nevím, jestli je správné tě hlídat až od 20tt. Zjistili, co bylo příčinou těch potratů?

jajkaz
30. led 2010

To právě nezjistili a na hematologii, kde se blíže zabývali tou mutací, tak že jde o tu lehčí formu (debata na to téma tu už probíhala cosi dříve). Já tomu nerozumím. Už jsem byla nachystaná, že si budu pichat injekce a vše bude ok. Ale Dr. (prý tu moji situaci konzultovala až někde v Praze) na hematologii ve FM mi řekla, že v mém případě by to mohlo mít naopak vliv ten, že bych více krvácela a mohlo by to potratu pomoct. Byli jsme v té OV na genetice, ti nás poslali na hematologii. Tam nám dělali i nějaké imunologické testy. Vše je podle nich ok.

jaji26
30. led 2010

Aha, od čerta k ďáblu a vlastně se nic neví. Já mám mutace tři, takže by to mohlo znamenat, že mi tak krev snad už ani neteče 😉 a stejně při minulém těhu jsem dlouhou dobu špinila a několi dní i krvácela. A důvodem potratu to nakonec nebylo. Tak budeme doufat, že se ti doktoři poradili správně a tentokrát už ti to těhu vyjde 🙂 .

jaji26
30. led 2010

Holky, já se loučím. Odjíždíme k rodičům, mamka má narozky 🙂 . Vrátíme se až zítra asi v podvečer, takže netuším, jestli budu mít čas Ivči popřát hodně štěstí k pondělnímu zákroku. Takže Ivi, tfuj, tfuj, ať se to povede a až budeš moct, tak napiš, jak to probíhalo a jak se cítíš. Moc na tebe ty dny budu myslet. Je třeba, aby už se ke mě někdo přidal 😝 . pa

ivetakb
30. led 2010

Jajkaz, je super, že v podobě Mojžíšovky vidíš světlo na konci tunelu. 🙂 Držím pěsti, aby ti to vyšlo...
Jaji, díky moc za podporu, budu ji potřebovat, já nervák... 🙂
Imunologií je po republice spousta, ale imunobiologie, kam Čaplygin posílá, jsem našla na netu jen 2 - v Praze a Liberci a toho Liberce je to ještě nějaké zvláštní, protože spolupracuje s Technickou univerzitou.
Mějte se tu zatím hezky, jdu stavět sněhuláka 😀

vejirka
31. led 2010

Ahoj holky,

byla jsem včera a dneska doma na návštěvě 🙂 , tady v lázních jsem přes noc měla i manžela, tak nebyl čas na koníka 🙂 .

Holky, můžu vás ujistit, že jsem všechno, jen ne "velké zvíře". Myslím Ivet, že tobě jsem to dokonce i psala, co dělám, ne? 🙂 Navíc to, jak jsme na tom finančně bídně, taky svědčí o tom, že nevydělávám statisíce.

Já tady v lázních taky cvičím ty cviky podle Mojžíšové a upřímně - nevěřím tomu, že díky ním sama otěhotním, myslím, že je to na můj neidentifikovatelný problém krátké, ale věřím tomu, že tím, když se posílí to pánevní dno a děloha, tak se tam spíše může vajíčko udržet. Tak mi to tu i prezentovali, a proto to cvičím, abych zvýšila pravděpodobnost zkumavky 🙂 .

Ivet, na zítra moc držím palce, určitě to teď vyjde 😵 . Až se pak někdy dostaneš k počítači, tak napiš, jak to probíhalo, kolik miminek tam máš 🙂 a jak se cítíš 🙂 .
Dělala sis předtím testy ještě dřív, než jsi šla na krev?

dagi33
31. led 2010

Ahojte holky,tak s tou imunologii je to tak,ze to ne,ze by byl Caplygin s Prahou kamarad nebo tak 🙂 ale imunologie zabyvajici se otehotnenim a bunkami k tomu potrebnymi tedy spermie,vajicka,alergie na sperma atd.je v republice pouze v Plzni a v Praze,no a zrejme v te Praze jsou nejlepsi..no a my to brali i jako vylet,prespala jsem tam u kamaradky,protoze vysetreni bylo na rano na 8 hod. a to by jsme museli cestovat uz nekdy vecer nebo v noci,takze jsme jeli den predem a vysetreni bylo hotovo v 10 a do vecera jsme jeste pobehali po Praze a vecer jeli pendolinem zpet.Takze jajkaz je to imunologie jak psaly holky,ne genetika,ta je v kazdem meste 😉
Jinak je tam velice prijemny pan doktor,co s nami delal pohovor,pripadal jsem si spis jak na navsteve,vtipkoval a mezi tim nam daval nejake dotazy,ktere si zapisoval a psychicky nas hodne podporil,byl moc prijemny.akorat ty vysledky-ceka se na ne mesic a na obednani jsme cekali 2 mesice.
No a jak uz holky taky psaly tak jajkaz-caplygin by urcite zadnou z nas neposlal na IVF jen tak,proto dela vsechna ta vysetreni a vetsinou uz tam holka prijde,kdyz se dlouho nedari,takze vetsinou se na problem prijde.No a uznava tu Mojzisovou 🙂
No a jestli jsi mela ty 2 potraty,coz je neprijemne,tak prave muze byt nejaky problem i v te imunologii,takze se urcite nebran vsem vysetrenim.Pokud by jsi pak dostala spravne leky,tak urcite by ti to vyslo i prirozene pokud uz jsi tehotna byla-tak zrejme i partner je vporadku 🙂

dagi33
31. led 2010

Ty urcite tedy nadeji mas i bez IVF a u Caplygina jsi v dobrych rukou.My co uz mame nejaky nalez at uz my nebo partner,tak uz nam nic jineho nezbyva.Treba ja byla tehotna dvakrat prirozene,ale pokazde mimodelozne,takze jsem prisla o oba vejcovody-jina moznost mi tedy nezbyvala a mela jsem to stesti,ze se zadarilo napoprve 🙂
Takze holky,verim,ze i vam Caplygin pomuze 😉 😉 🙂 hodne stesti vam vsem

dagi33
31. led 2010

Ivi,tak pro tebe zitra zacina den D,jak tady ctu 😉 Strasne moc Ti drzim pesti a uplne to prozivam s tebou,fakt.
Mam pocit,ze jsem tam byla vcera,no bylo to v dubnu a byla jsem v ten den hodne nervozni,az mi bylo blbe od zaludku a jak jsem tam po tom zavedeni lezela na pokoji,ktery byl plny ostatnich slecen a pani,tak jsem si rikala,ze se to nemuze povest,kdyz mi je tak zle a jsem tak nervozni.Pak jsem byla ty 3 dny v klidu,ale ne ze bych jen lezela,jen jsem nic nedelala,ani nechodila ven.No a pak uz jsem normalne sla ven,zaclo uz tehdy pekne pocasi,sedela jsem v parku s kamaradkou a jejim prckem 🙂 a bavily jsme se o tom,co se asi ve me deje,zda jsem tehu nebo ne.neda se to fakt nijak poznat,bricho me bolelo po tom odberu,byla jsem nafoukla...nejhorsi je to vydrzet do toho testovani,to bylo nekonecne,testila jsem samozrejme uz doma 10.den po zavedeni a mela jsem uz slabou carku.
K Capl.jsem prisla a rekla mu,ze testy mam pozitivni a on rikal,takze jste to nevydrzela jo,no ale ja verim az krvi 🙂 ☹ takze mi vzal nadeji,ale ja stejne verila,ze jo,ze to nemuze byt tak falesne pozitivni-4 testy 🙂
Takze tfuj,tfuj,moc stesti preji a pak hodne odpocivej a nech se opecovavat,nic nedelej 🙂 😉
Holky tak jsem se rozepsala,doufam,ze vam to nevadi moc,ze jsem sem prisla rozumovat 😉

ivetakb
1. únor 2010

Ahoj všichni, jsem tu jen na skok, protože za chvíli vyrážíme směr Gyncentrum. Musím si předtím ještě vyzvednout léky a koupit zásobu bulvárních časopisů 🙂 Jsem nervozní jak sáňky v létě, hrozně mě bolí břicho i podbřišek a myslím, že budu zvracet, na rukou studený pot... Prostě nervák jak vyšitý 🙂
Mějte se tu hezky a za 3 dny se tu určitě ukážu a pak každý den...
Dagi, díky moc za příspěvky 🙂
Veji, testy jsem si předtím nedělala, věřím až krvi, jako Čaplygin 😉
Takže držte pěsti, díky 🙂

jaji26
1. únor 2010

Ahoj holky! Vítám Dagi 🙂 . Každá zkušenost se hodí, takže klidně piš, budeme jen rády! Jen k těm falešně pozitivním testům. Jeden měsíc se mi to stalo, všechny 3 byly pozitivní, menzes se zpozdil o tři dny. Skončilo to dříve, než to začalo. Takže možné je všechno, krev je nejjistější, bohužel ...
Ivi, od rána jsem na tebe myslela! Doufám, že spermijky zabojují a bude "upečeno"! Věřím, že to dobře dopadne!

ivetakb
2. únor 2010

Ahoj holky, možná se divíte, že jsem tu už dnes, ale po včerejšku je můj pesimismus tak veliký, že si sem klidně sednu a něco vám napíšu ☹ Včera jsem celý den probrečela. Přišla jsem totiž ráno do Gyncentra a tam mi sdělili, že rozmrazili 7 čtyřbuněčných embryí a ty že se ráno všechny přestaly vyvíjet ☹ Takže narychlo rozmrazili 4 blastocysty a z toho mi teda zavedou 2. Takže suma sumárum 9 embryí během jednoho dne spláchli do hajzlu ☹ Manžel říká, že se na to takhle nesmím dívat, ale já si prostě nemůžu pomoct ☹ A to jsem si myslela, kolik tam těch embryí nemám, takže z 18 jich už je pryč 11, 4 zavedené. Zbývají tam teda 3 čtyřbuněčná embrya, takže mě pravděpodobně opět čekají injekce a další velké výdaje ☹ Co mě asi drtí nejvíc, že minule říkali, že na rozmražení potřebují 5 dní a najednou jim stačily 2 hodiny????? Nemůžu se zbavit dojmu, že prostě jen chtěli svoje prachy, tak tam prostě něco šoupli ☹ ☹ ☹ Tyhle myšlenky mě za pár dní přejdou, ale teď se ve mně prostě projevuje ten správný cholerik, tak bych jen brečela a hystericky ječela ☹
Veji, omlouvám se, že jsem to tady na vás tak vylila, když tebe to všechno ještě čeká... Ale věřím, že ty budeš optimistická a všechno to vyjde napoprvé 🙂

vejirka
2. únor 2010

Ivet, to je mi moc moc líto, včera jsem na tebe celý den myslela a už si tak říkala, že to musí být super pocit, když víš, že máš v sobě nějaké miminka.

Já bych ale ještě nevěšela hlavu. Sice ty počty jsou na mě trochu složité, ale chápu to dobře, že ti teď zavedli 2 embryjka? A že 3 máš ještě zmrazené do příště? Hlavu vzhůru, Ivet. Ani si nedovedu představit, jaké psycho to musí být a jaké pochyby máš, když to tak rychle rozmrazili, ale třeba právě to, že to teď všechno vypadá tak špatně, může nakonec dopadnout moc dobře a budeš čekat dvojčátka 😵 .

Já si myslím, že třeba standardně to rozmražujou 5 dní, že postupně pomalinku zvyšují teplotu, aby to bylo šetrnější pro ty miminka, ale třeba ve tvém případě, protože už jsi byla nachystaná a nechtěli ti zkazit celý ten cyklus, tak to riskli a rozmrazili je rychle a ne tak citlivě. Samozřejmě jsem totální laik, ale myslím, že tím riskovali, že to embryjka nepřežijí. A vida, dvě to přežily 😵 . To může taky znamenat, že jsou extrémně silné 😵 . Prostě přežily přírodní výběr.

A taky to může znamenat, že když už přežily tenhle rozmrazovací teror, tak už to dají a budete fakt mít dvojčátka.

Vím, že to je asi slabá útěcha, ale já tomu takhle věřím. Vím, že mě se to netýká a že kdybych byla ve tvé kůži, tak asi taky pořád jen brečím a taky bych to viděla černě, ale takhle "nestranně" si myslím, že to tak klidně může být.

Sledovala jsem tu nějakou dobu příběh jedné holky, která prožila totální peklo, při odebírání vajíček z vaječníku jí ho nějak propíchli či co, museli jí ho brát, málem umřela, teď vajíčka se snad ani pořádně nepodařilo oplodnit, snad jen pár, zamrazili je, rozmražení přežilo snad jen jedno, takže taky katastrofický scénař a to embryjko to dalo, začalo se vyvíjet, celé těhotenství měla nějaké problémy, ale chlapeček to dal a už je na světě 😵 . A upřímně, nevěřila jsem tomu, že to dobře dopadne a vida, příroda je mocná 🙂 .

Takže to ještě určitě nehaž za hlavu a odpočívej, nic ještě není ztraceno!

vejirka
2. únor 2010

A ještě se chci zeptat - blastula a čtyřbuněčné embryjka nejsou to samé?

Dívala jsem se teď na netu a přijde mi, že blastocysta je pokročilejší vývojové stádium. A z těch 4 blastocyst to přežily jen ty dvě, nebo to přežily všechny, ale zavedou jen 2? Aby neriskovali případně čtyřčata?

A taky jsem ještě trochu zmatená - oni ti je už zavedli, nebo si je tam ještě nechali v laboratoři a teprve ti je zavedou?

ivetakb
2. únor 2010

Je to prostě mou pitomou povahou, že jsem od přírody pesimista, který počítá s nejhorším a je raději nakonec překvapen mile než nemile. Samozřejmě ty první 3 nejdůležitější dny budu jen ležet, ale pak už vstanu a budu dělat lehčí práce, na které jinak nemám čas. Prostě si tu nemocenskou užiju ve prospěch zvelebení domečku 🙂 Včera to fakt bylo strašné ☹ Zavedli teda 2, tak budeme čekat, jak to příroda zařídí... Jinak už jsem si i naplánovala dovolenou 🙂 Jsou teď levné letenky do Thajska, manžel by měl dostat nějaké prémie, tak bych se vyprdla na novou sedačku, ta nikam neuteče a letěla za hranice všedních dnů 🙂
Ještě mě tam včera něco, teda spíš někdo překvapil. Hodně často se mi stává (i když se s tím snažím bojovat), že lidi soudím na první pohled. Vedle mě v čekárně seděla paní, kterou jsem tipovala na bezdomovkyni - špinavá, smradlavá, prošedivělá, připadala mi tak na 50, s sebou asi 5 igelitek, ve kterých vypadalo, že si nosí celý život. Myslela jsem, že se tam přišla ohřát při té zimě a že ji co chvíli musí někdo vyvést a nakonec ležela po transferu vedle mě a dokonce usla a strašně chrápala 🙂 🙂 🙂 No, prostě všichni toužíme po miminku....
Nejhorší mé "odsouzení" bylo u jedné paní tady u nás v ulici. Jsou to sousedé, kteří mají největší barák, vyhřívaný bazén, zahradu "na klíč" za 1,5 mil. a paní jsem viděla furt doma, tak jsem si říkala, jak se má, kolik mají peněz a jak nemusí chodit do práce. Za pár měsíců jsem zjistila, že je doma na antidepresivech už víc než rok, protože má za sebou (Jaji, ty to snad vůbec nečti) 3 potraty v šestém měsíci ☹ ☹ ☹ Její děloha to prostě od určité váhy dítěte neunesla. A při poslední revizi v ní konce zapomněli nějakou roušku, takže dostala otravu celého organismu a už nikdy žádné dítě mít nebude ☹ ☹ ☹ A to jí ještě není ani 40 ☹ Na co jsou pak člověku prachy... Takže to jsem si za své myšlenky málem vylískala a snažím se lidi poznat, než o nich začnu něco prohlašovat ☹
Všem moc díky za podporu....

jaji26
2. únor 2010

Ježiši, Ivi, to mě moc mrzí 😢 . Tak moc jsme na tebe myslely! Ale jak píše Vejirka, nevěš hlavu, snad to zvládnou a uchytí se. Když to drastické a rychle rozmražení přežili, tak mají šanci. Připravená si na to byla dost, tak snad to nevzdají. Doufám že Gyncentrum by nëbylo tak podlé, že by ti to zaváděli bez šance na úspěch. Sice prachy jsou prachy, ale o klienty učitě nemají nouzi, tak není potřeba rýžovat za každou cenu. Zkus myslet alespoň trošku optimisticky, aby tvoje tělo bylo trošku v klidu a nech ho, aby se o to postaralo samo 😉 . Pořád to je 50 na 50, že to vyjde nebo ne. Já vím, že se nám to kecá, ale chceme tě trošku povzbudit a uklidnit. Neboj .... 😉

ivetakb
2. únor 2010

Blastocysta je nejvyšší možné stádium, které jde zamrazit, pak už to není zákonem dovoleno. Navíc je to při rozmrazování hodně citlivé, takže bývá velký odpad. Hodně jich zamražují v tom čtyřbuňěčném stádiu, protože ty mají být při rozmrazování odolnější, ale u mě tomu bylo přesně naopak. Včera teda těch 7 čtyřbuněčných, které rozmrazili v pátek, umřelo a tak rozmrazili 4 blastocysty a tam se 2 vůbec nezačaly vyvíjet, tak zavedli ty 2, které se vyvíjet začaly, takže mám teď v sobě 2 embrya...

ivetakb
2. únor 2010

Taky si říkám, že tam všichni nemůžou být tak strašní, aby chtěli jen rýžovat prachy... Dneska už jsem se uklidnila, ale včera to fakt bylo strašné ☹ Navíc na mě strašně působí ten Utrogestan, takže se mi chce brečet i u televizních novin 🙂

jaji26
2. únor 2010

Ivi, kdyby se to náhodou nepovedlo, kdy do toho můžete jít znovu? Třeba hned v březnu? Dovolená je super nápad, alespoň bys přišla na jiné myšlenky a načerpala nové síly a optimismus. Já jsem od přírody také spíše pesimista. Mám strach se na něco těšit. Toto těhotenství taky prožívám v hrůze a mám strach, aby se zase něco nestalo. Už jsem od života dostala dost kopanců, tak nemám důvod hýřit optimizmem. To, co píšeš o své sousedce je hrůza. Na práškách by asi skončila každá. A k čemu jsou jí peníze, když vlastní dítě nikdy mít nebude. Moc smutné ... ☹
Jo, člověk se v druhých snadno splete. První dojem ne vždy bývá správný.

jaji26
2. únor 2010

Jo, to jsou ty hormony. Někdy mám taky dojem, že jsem musela asi zešílet. Některé věci jsou mi fuk, druhé mě zase vytočí doběla a nebo brečím. Někdy se sama sobě směji, protože si připadám, jako bych vyvalila dveře od blázince 😀 .
Ivi, neboj, třeba už se to chytlo 🙂 !

ivetakb
2. únor 2010

V březnu to hned nepůjde, protože doktor trvá na tom, aby mezitím proběhl alespoň jeden cyklus, takže spíš začátek dubna. 15.února jdu na krev, tak se asi hned s Čaplyginem domluvím, jestili teda budeme připravovat sliznici na transfer a budeme doufat, že z těch zbývajících 3 embryí něco bude, nebo je tam zatím necháme zmražené a opět přistoupíme k celému procesu počínaje injekcema. Uvidíme...

jaji26
2. únor 2010

Já myslím, že by byla škoda ty tři poslední tam nechat. Je to ještě šance. I když, jestli to s nimi dopadne podobně jako teď, tak bys promrhala cyklus, že? Jak to teď s tebou prožívám a vidím, že to vůbec není jednoduché, tak si říkám, jak lze vůbec přírodně otěhotnět?! Všechno je to taková náhoda, pokus omyl ...