CAR - jdu poprvé a chtěla bych rovnou IVF, je to možné?

mica82
27. kvě 2013

Holky, mám dotaz, pokud půjdu poprvé do CAR, budou mně automaticky chtít udělat nejprve několik IUI a teprve poté IVF? Raději bych šla rovnou na IVF, ale nevím, zda se musí popořadě - první IUI a poté IVF. Můžu si o tom rozhodnout sama? Děkuji za odpověď. (něco o mně: je mi přes 30 a snažíme se již 2 roky, veškerá vyšetření již na náma a na žádný problém zatím nenalezen)

karotky
27. kvě 2013

Myslím si,že se v CARu z Tvého požadavku spíš zaradují.Já chtěla před 7. roky vyčerpat všechny možnosti(IUI počínaje),ale i tak mi na 1.sezení tlačili do hlavy,že bych měla postoupit IVF ihned.Nakonec jsem se nedala a po 4.neúspěšných IUI jsem otěhotněla přirozeně.Jde jim o peníze,takže si myslím,že by Ti mohli vyjít vstříc 🙂

mamba79
27. kvě 2013

Já jsem šla rovou na IVF, řekla jsem si, ale už je to 6 let. Šla jsem jen 1x, bylo to neúspěšný. Tehdy mi bylo 26 let. Ve 32 letech jsem otěhotněla přirozeně a mám krásnou dceru. Všechno chce svůj čas, i umělý. Já bych zkusila všechno, pěkně po pořákdu. A doma bych to zkoušela taky, jeden nikdy neví 😀 .

pistalinda35
27. kvě 2013

Pokud u tebe nenašli žádný problém, tak bych nejprve zkusila IUI. Já to jednou vyzkoušela, ale protože jsem v té době nebrala lék na snížení imunity, tak se to nepovedlo. Pak jsem šla rovnou na IVF s tím, že jsem na začátku stimulace začala brát Prednison na snížení imunity. Zatím to musím zaťukat na dřevo, ale snad je vše OK a první pokus mi vyšel. Snad to dobře dopadne. Dalo to ale práce 🙂) Píchala jsem místo +- 8 dnů, 17 dnů....

ratatooy
27. kvě 2013

ja sem o IUI ani nepřemejšlela,šli jsme rovnou na ivf pokud to tk cítíš že to tak chceš a že to klapne jdi do toho,ja to taky tak citila a vyšel prvni pokus a ted čekame druhe z ketu
Navíc si myslim že IUI je celkem hodne malá uspěšnost protože když neotehotniš přirozene tak z IUI minimálně

chateau
27. kvě 2013

My šli taky rovnou do IVF, ale bylo to kvůli mé nízké ovariální rezervě. Vlastně o IUI s námi ani nikdo nemluvil. Udělej, jak cítíš 🙂

favofrenki
27. kvě 2013

Myslím že záleží i na CARU. Mě v jednom dělali svoje vyštření a chtěli abych podstoupila všechna IUI a pak až IVF a v druhém mi pan doktor řekl že zkusíme IUI a když nevyjde domluvíme se co dál. U tohoto dr. jsem ale byla už na začátku těhu přirozeně takže jsem tam víckrát nešla 🙂 Ale ani v jednom se mě neptali co chci já