CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

mayllou
29. črc 2009

ahojky chrobi.....no tak to vypadá, že to asi bude šetrnější metoda, ale zase mín pravděpodobná, že to vyjde...ikdyž člověk nidky neví....náhoda je blbec....ale určitě je daleko menší šance při tom nativním cyklu na otěhotnění a proto, to asi ani na tom oblináku nenabízí......

---ono mě to ted příjde, že v tom reprofitu ti sice nabídnou nejprve všechny možné metody, které si ale musíš velmi draho připlatit a až ti to nevyjde, tak pak teprve IVF....to mě příjde akorát tak tahání peněz z lídí, protože určitě, když je to soukromá klinika, tak z toho musí mít určitě pěknej balík peněz....naproti tomu v obilnáku se opravdu snaží pomoct, aby to všechno bzry vyšlo... a za celkem rozumný peníze.....a nehledě na to, že čadová si myslím, ví co dělá !!!! a to je takovej člověček s velmi lidským přístupem, že asi opravdu doporučí to nejlepší, co může...

nejspíš ten nativní cyklus je víc o štěstí ....asi....

miradka
29. črc 2009

Jedna holka na inej diskusii brala en clostibeg alebo ako sa to volá a jej muž tiež niečo a prirodzene otehotnela ale hneď trojčátka. V 10tt sa jedno mimčo stratilo...všetko je možné, záleží aké problémy má daný pár a od šťastia... 🙂

chrobacek
29. črc 2009

may jo přesně tak... je to jakási šance jít na to po tom co se vyčerpají 3 pokusy hrazené a neplatit za to 50tis.... takže do nativu jdu, ale až se nepodaří 3 cykly.... Obilnák se opravdu snaží udělat pro tebe maximum aby to vyšlo.... a zbytečně netahají prachy i ´BSIK tu psala, že když byla jinde tak zaplatila navíc za léky protože jí nastimulovali hodně vajíček, ale stejně ji nic nezbylo... takže nakonec byl podle ní nejlepší Obil, že u ní netahal prachy....

may myslím, že u toho nativu je taky dost důležité na čí straně je problém... protože u nás je problém ve spermiích tak mi připadá, že pro nás je nejlepší víc vajíček a doufat, že některé se oplodní tou správnou spermií u nativu by to byla dost velká loterie

irminka
29. črc 2009

dobré ráno děvčátka,
chrobi , já na tebe holka pořád myslím, aby se ti to co nejdříve povedlo...nějak to cítím v kostech, že tento pokus bude uspěšný... 🙂 Bereš už HA, takže jak jsi se rozmyslela? Jeden měsíc s antiko nebo více?

chrobacek
29. črc 2009

Irminko ty jsi zlatíčko 🙂)) děkuju ... začala jsem to brát v pondělí 4DC a vysadím to asi o3 dny dřív at máme rezervu, aby mi manžel neodjel... ... a valíme na to 🙂))) takže cca za měsíc už budu stimulovat 🙂

hanulamarkova
autor
29. črc 2009

Jo tak to jo, musím si počkat. Jako podbříšek cítím od stimulky, všechno, jak se hnu a tak, ráno je jak kdyby splasknutý a večer se nafoukne. Prsa mě zatím nebolí ani je necítím no je to jen 2. den tak jsem zvědavá 😀

hanulamarkova
autor
29. črc 2009

Tak to je super chrobi, jen aby ti nezdrhnul a rychlou mrchu přeji..ne jak já za týden...to bylo nervů a čekání.

mayllou
29. črc 2009

chrobi asi máš pravdu, že pro nás by asi ten nativ opravdu nebyl, my si asi nemůže s těma našema sperimijkama vybírat.....radějí at máme těch vajuch víc, at můžou oplodnit co nejvíc a to je větší pravděpodobnost, že to vyjde...než si nepíchat nic, mít cca 3-4 vajca a potom to nevyjde, tak bych si to asi vyčítala....ikdyž ono to ani nemusí vyjít, když těch vajuch bude víc...ale jakási pravděpodobnost tam je, žejo??

ted jsem se začetla náhodně tady do diskuze holek co chodí do reprofitu a vychvalují ho jak blázen, zatím co obilnák tam snad každá nedoporučuje ☹
táááák ti ani nevím proč, jestli mají opravdu větší úspěšnost??? ale to mě zase příjde jenom zase o náhodě, dyt ty postupy a metody jsou furt stejné a to jestli se vajíčko oplodní, uhnízdí a atd. nezáleží až tak na obilnáku , snad nééé to už je potom o každým znás...někdo má víc štěstí někdo mín...nebo že by byl ten reprofit fakt tak dokonalej, že kterákoliv tam příjde, každé se podaří??? 😉

nechápu kvůli čemu je lepší než obilnák? je pravda, že to prostředí není nic moc, ale to přece ještě neznámená, že je nějak špatnej, či co a zase když to někomu tady dvakrát nevyjde a po třetí jde jinam, tak to zase může bejt jen a jen náhoda, no nemám pravdu?? .......no asi se jich zeptám 😀

chrobacek
29. črc 2009

Hanul já když spočítám i ten tvůj týden tak nám to vyjde na knop takže proto raději asi ještě zkusím tu rezervu a vysadit to dřív ......uvidíme 🙂

zabicka007
29. črc 2009

Hani, to je právě ono, já ty prsa cítila od začátku, takže si myslím, že to bylo z ultrogestanu. Jestli se mi zvětšoval nebo zmenšoval podbřišek to jsem při tom obrovsky nafouklém břichu nezvládla pozorovat 😀 A jak s testováním? Seš rozhodlá vydržet nebo zkusíš dřív? 😅
Chrobi já myslím, že to máš vymyšlený ideálně, ty tři dny ničemu nevadí a pak už to pofrčí jak voda 🙂

irminka
29. črc 2009

holky: já jsem slyšela ma obilnák vcelku chválu a je pravda, že nevytahují tolik peněz jako jinde a kousek od Obilnáku je Unica, tak jsem chodila já a co si píšu z holkama od tud, tak jich také není moc těhotných......potom si má člověk vybrat, všude je něco....

Chrobi: vyjde to a hotovo 😉

hani: mně prsa ještě nebolí.... 🙂

zabicka007
29. črc 2009

Mayllou, souhlasím s tebou, a jestli vychvalují reprofit a zavrhují obi tak by mě zajímalo, kolik z nich má opravdu zkušenost s OBI - víš jak to je, jedna řekne, že to tam je špatný a ostatní se toho hned chytnou aniž by pro měly jakýkoliv důkaz...a uchycení vajíčka určitě nezáleží na tom, který CAR navštěvuješ, ale jak je tělo ochotné ho přijmout.

chrobacek
29. črc 2009

may přesně já doufám, že ted bude víc vajíček a ještě vyberou ty správné spermie 🙂)) a vyjde to !!!!

jo přesně oplodnění nikdo neovlivní a uhnízdění taky ne .... takže rozdíl může být v lécích, dávkách, atd.

obilnák má úspěšnost cca 40% ostatní centra +- stejně jen helios myslím má kolem 50% takže ono je to fakt jedno .... je to o štěstí kdy se to povede...

gabina79
29. črc 2009

Dobré ránko 🙂 ..venku je za hnus horko 😒 ..doufm, že tak nebude zítra, abych cestou někde neodpadla 😀 ..přece jen už nejsem zvyklá ani chodit 😀
May, já se na nativ na Obi ptala, někde vzadu jsme se o tom tady s holkama bavili, většina se mi vypařila, ale je fakt, že to nabízí až po vyčerpání ivf...stimuluje se u toho, ale na tak moc jako u ivf, léky pak vykáží na iui..nectějí riskovat, že by se při narkóze neodebralo ani jedno vajíčko...zisk je ale stejně minimální..úspěšnost byla myslím jako u iui nebo trochu větší...pokud využiješ jako u ivf nadstandardu (AH, PK, ICSI), tak tě to vyjde o trošku míň než klasické ivf (protože je míň vajuch)...podle mě je tam lepší šance než u iui, ale nejdřív bych určitě vyčerpala ivf a pak šla do tohoto....jo, podle toho, co si pamatuju, můžeš nativ podstoupit 6x do roka jako iui
Hani, mamino, takže 8/8 bude šťastné datum, co? Určo bude 🙂
Mir, to je super, že jsou bobci OK...a myslím, že spousta žen o screeningu ve 12tt ani neví, takže ho nepodstupují...a hoď nám sem fotečku..prosím, prosím 🙂
Chrobáčku, druhý pokud určo vyjde 😉
Žabi, no nevím, jestli bude Dr citlivý..on to asi nemá v povaze...včera už mi manža zase říkal, ať k něchodím 😒

hanulamarkova
autor
29. črc 2009

Irmi tak to je úleva, jsem si říkala, kdy mě začnou bolet...no minule jsem vydržela a nebylo z toho nic...tak tet nevím...asi jak moc bude zvědavej manža...uvidíme. Žabi ty jsi ležela dlouho po ET?
Ohledně Obi fakt si na nic nemůžu stěžovat...aspoň i po zdravotnické stránce, když jsem ležela u Františků a pak po laparce na Obi no to byl 100% rozdíl. Obi je super. To si fakt nedám vymluvit. I když Unicu ani Repromedu neznám do Heliosu by jsem nešla. Tam sestřenka byla a měla OHHS a oni jí odebírali tu tekutinu...tak invazní metoda. Tu to skontrolujou a dávají na tebe pozor a oni ji po punkci asi 1,5l tekutiny poslali po 2 hod domu! No tak to by jsem se na ně mohla vybodnout. Jinak jsem zjistila že OBi bude ještě 3 roky na svém místě a pak se bude stěhovat do nové budovy v Bohunicích ale nikomu se tam nechce.

hanulamarkova
autor
29. črc 2009

Gabi jestli se ti tvůj dr. nelíbí tak ho změň. Podívej se na www.znamylekar.cz tam jsem našla i svého jsou tam postřehy a připomínky fakt se dá vybrat a je tam tuším i kontakt. Tak hodně zdaru. Gabi ty jen ležíš? já jsem dneska se rozhodla, že budu po málu vstávat a třeba si jen sednu k PC nebo se projdu po bytě ale jinak uvidím, jak budu unavená tak si lehnu a ani se nehnu 😀

irminka
29. črc 2009

holky a vám doporučili jen ležet. V Unice mně řekli, že žádné ležení, normál fungovat, samozřejmě s citem 😉
Pan doktor řekl, že když namastíš chleba s máslem a posypeš ho mákem a chleba otočíš....Vypadne ten mák? No nevypadne 🙂 A přesně tak jsou naše miminka připlclá v děložní sliznici.... 🙂

chrobacek
29. črc 2009

nedoporučovali ležet ......

hanulamarkova
autor
29. črc 2009

no mě řakli v den transferu ještě ležet, ale v rámci toho že jsem jela domu autem drkotajícím po kanálech no nevím, pak teda jsem ležela a i včera. Dneska jsem už vstala, a trochu chodím, aby jsem měla prokrvenou dělohu tak snad to pomuže, stejně jak si zavádím utroš, tak si lehnout musím, a většinou vytvrdnu. 😉

hanulamarkova
autor
29. črc 2009

ten chleba je super 😀

mayllou
29. črc 2009

holky je to asi pravda jak s tím nativním cyklem tak i s tím názorem na obilnák.....
jak jsem ted zjistila tak zas až takový rozdíl mezi nativním IVF a klasickým zřejmě skoro není....stejně se asi musí stimulovat vajucha, sice s menšíma dávkama, ale zase s menším počtem vajíček, no takže co je lepší...raději větší dávky hormonů a větší pravděpodobnost vajíček...jestli jsem to teda pochopila správně a proto, to asi ani na tom obilnáku moc nedoporučují a finančně to taky bajvočko vyjde zhruba na stejno...záleží teda na tom počtu vajuch..no...

a s tím názorem na obilnák...já teda tam zatím moc zkušeností nemám, ale zatím co jsem tam byla, tak bylo všechno na jedničku, přístup čadové, sestřiček atd opravdu skvělý a vím, že čadová je tady pro nás!!! všechno ji člověk věří a dokáže hodně povzbudit.....snad jen to prostředí by mohlo být trošku lepší, ale to mě třebas vůbec nezajímá a nevadí...nejsem tam od toho, abych se kochala krásou prostředí, ale aby nám dokázali pomoct a to je pro mě priorita...a člověk je na to z jiným nemocnic už zvyklý, že se tam člověk neválí v přepychu, takže takové názory ..jsou pro mě zcestné...hlavně, když dokází pomoci ..a to jak tady vidím, tak na obilnáku umí velmi dobře 😀

gabina79
29. črc 2009

Hani, kuknu se na ty stránky...asi bych ho změnila, už nad tím uvažuju dýl...akorát jsem blbec sestře podepsala registraci, když jsem tam byla minule a na tom papíru je napsané něco o tom, že změna je možná až za tři měsíce od toho podpisu ☹ ...no jsem hňupka....stejně ale nevím, jestli tady bude nějaký Dr přibírat, tady je to těžké a nikam se mi jezdit nechce, ono je to kolikrát komplikované
Já jenom neležím, čuchtám se po bytě, nachystám si jídlo....řekli striktně klidový režim, tak se ho snažím dodržovat...uvidím, co mi řekne dr zítra...ale manža v pondělí žehlil - měl premiéru, ale já mu říkala, ať to nechá, že to pak pomalu postupně vyžehlím, ale on že ne, že nemůžu nic dělat 😀

zabicka007
29. črc 2009

Hani, ty první dva dny jsem polehávala, ale ne že bych ležela bez hnutí, normálně jsem chodila, akorát žádný prudký pohyby jsem nedělala, a neuklízela jsem, třetí už jsem šla na vycházku právě kvůli tomu prokrvení sliznice a tuším že 4. nebo 5. den už jsem musela vysát a poutírat prach,ale to jsem si dávala přestávky, prostě jak to sama cítíš. Jo a když jsem ležela (a to dělám doteď) tak se snažím mít nohy nahoře ať se odkrvují, taky to prý pomůže, ale to mám od mamky 🙂

hanulamarkova
autor
29. črc 2009

no tak to je super, asi normálně automaticky si dávám pod nohy složenou peřinu aby byli výš. Gabi asi to tak bude s těmi třemi měsíci. Tak si skus s dr. promluvit, ať je jemnější že máš strach a nech si nemyslí, že jsi hysterka. A manželovi žehlení nech to mu neuškodí 😀 můj na to taky jednou dojde 😀

chrobacek
29. črc 2009

May nativ bych opravdu ted neřešila běžte na ivf a ono to klapne 🙂

chrobacek
29. črc 2009

No a já jsem druhej den po ET drhla terasu ... sice to asi neovlivnilo neúspech, ale příště už fakt nic dělat nebudu ....

chrobacek
29. črc 2009

a taky jsem zvedala 10kg neteř..... no jo no .... tak příště se polepším 🙂

simulin
29. črc 2009

Hezké ránko, 😉
tak jsem dneska v práci, nějak na vás zatím nemám času, ale snažím se vás aspoň průběžně číst. 😉

irminka
29. črc 2009

a já jsem byla dva dny po ET na tůře, potom pád ze schodů.....Tož jsem fakt blb 🙂
Ale u každého je to fakt uplně jiné. Dávejte na sebe pozor kočky, ne jako já...

chrobacek
29. črc 2009

no jo Irmi ty jsi držák to my víme 🙂)))) ale jak píšeš ono je to asi jedno co děláš....

ahoj sim 🙂