CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

emers
17. zář 2009

sajmona: náhodou dobrý 😀 hele, tak ono to třeba má taky nějaký procento úspěšnosti, co my víme! 😀
IUI nebo "kapka rosy"? v některým případě to máš fuk asi. 😠 😀

emers
17. zář 2009

můžu si to říkání obměnit? já budu říkat "kapku kvalitních spermií"! 😅

yvett09
17. zář 2009

Emers - takovych pripadu jsem taky uz dost slysela. Jedni znami byli 4x na IVF a ani jednou se to nepovedlo. Pote si zazadali o adopci, adoptovali mimco, no a asi do pul roku po adopci z niceho nic prirozenou cestou otehotneli. Je to hodne o psychice, kdyz na to clovek porad mysli a usiluje o to, tak to vetsinou moc nejde. Kdyz se uvolni a zacne mit jine starosti, tak to vyjde hned.

monulkab
17. zář 2009

dneska to v té práci vůbec neutíká!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

emers
17. zář 2009

yvett: já vím, taky jsem už slyšela dost takových story. Jenže já si v těchto případech myslím, že nejen o psychice, ale i o matice-o pravděpodobnosti. Jednou se to prostě povede. Někomu ale holt ne. Třeba s jiným partnerem jo, to je jasný.
Ale např. u nás vůbec nejsme nějací "snaživci" typu, že bych slintala nad kočárky s miminka apod. a nemyslela na nic jinýho. Já kromě toho, že musím zajít na Obi, na to jinak fakt nemyslím. Já bych totiž klidně i s mimi počkala ještě 10 let, jenže to nejde biologicky. Jakože ráda bych ho měla už teď, ale kdyby mi někdo řekl, že ho budu mít až za 10 let (ale stoprocentně), tak to beru. Klidně, zájmů mám plno, jednou dítě chci, ale že bych ho musela mít hned... Ale prostě je nám už hodně let a nemůžeme si dovolit si říct, tak se to povede za rok, za dva, za tři, hodíme to za hlavu úplně... mno, takže ono to bude třeba i časový stres, kdyby mně bylo 20, tak to neřeším vůbec si myslím. No jo, to jsou úvahy. To je fakt lepší si udělat to zaříkávání s kapkou... 😝 😉

emers
17. zář 2009

no ale právě když už jsou pak lidi vystresení z toho, že to nejde... to už je pak těžký. Takže dneska jsem možná započala taky svůj stresík z prvního neúspěchu. Ale zajímavý jak se to posunuje - že už neberu za neúspěch, že se nedaří přirozeně, to už beru jako normu 😎
Holky, tak díky za vykecání, za chvíli končím v práci, mějte se a zas někdy 😉 třeba zítra 😀

zabicka007
17. zář 2009

Děvčata, nebudeme sem přece tahat další negativa v podobě přičmoudlých nezvaných usedlíků, já myslím, že i bez nich je to teď všechno tak nějak na prd 😒
Saj, do poslední chvíle jsem trochu věřila, že tam třeba hcq bude, ale asi to tak mělo být, zřejmě ještě nepřišel ten správný čas, ale je to jen dočasný odsun, takže se otřepat a znovu do boje 🙂
Ahoj emers, souhlasím s Chrobáčkem, nejprve zkusit vyčerpat IUI, jestliže není žádný důvod jít zatím do IVF tak určo bych zkusila nejdřív IUI, i když šance je menší, ale přesto je.
Chrobi, už jsem slyšela různá zdůvodnění, ale wodoo? Ty seš fakt srandistka 😀

petula82
17. zář 2009

Saj,.to mě mrzí,že ti to nevyšlo.Synarel jsem měla pokaždé.Pěkně si užij lázně.

cincolina
17. zář 2009

Petuli, jak je?

simulin
17. zář 2009

Luci, zatím je docela dobře, jsem hrdinka, 😝 ale zítra to bude horší, to se asi složím, néé nesmím, zvládnu to.
A ty prosímtě na sebe dávěj pozor, po té plodovce by jsi měla odpočívat a ne se přetěžoat a někde lítat. 🙄 No, s tím pohlavím jsi mě teda dostala, to by byla sranda, kdyby to byl nakonec klučina, ale ono je to asi jedno, hlavně ať je to zdravé. 😵 Taky znám hodně případů, kdy maminkám bylo až do porodu řečeno, že to bude to a to a nakonec to bylo ono, tak že holky kupovat sem tam i neutrální barvičky, co kdyby.... 😀

Emers, vítám tě mezi náma, určitě se přidej a jak říkáš pořádně vykecej, vždyť od toho tu jsme.
Petul a jak jsi na tom ty, teď mi nějak uniklo v jaké fázi jsi, budeš volat na embryjka?
Cin a tebe kdy čeká další kontrola, teď už to bude s utz ne?

sajmona
17. zář 2009

tak jsem si asopn uklidila...ted už můžu tahat vysavač a kybl s vodou 😝 🙂 je tady někdo??

sajmona
17. zář 2009

sim: držím pěstiiiii!!!!!
petul tak co jaká???? co vajíčka kdy půjdou do bříška???a nebo už jsou u maminky??

lucka.adis
17. zář 2009

Ahoj Sim, kdybych nemusela na tu blbou krev, tak tam ani nejedu...jenomže co jsem měla dělat 🙂
...aspoň vím, že je všechno v pořádku a je teda fakt, že postel nebudu chtít vidět hodně dlouho-kromě večer, protože se už fakt nudím 😝
Na zítra ti budu držet pěsti, potom hned písni co a jak!!!!!

ywushka
17. zář 2009

Saj: tak to je mi lito☹,ale neboooj ono to nekdy vyjit musi a vetsinou je to tak,ze to bude tehdy,pokud to budes nejmin cekat!!!!

My jsme dorazili z brna,zarezervovali jsme si postel,manzel pro ni sjede v nedeli dodavkou!! Udelali jsme nejaky nakup v "ciku"🙂

sajmona
17. zář 2009

YWI: ale já jsem to nečekala ani teeeeď 😉 se přiznám trošičku jsem v to fakt moc nevěřila.to jsem prostě já 😕 ale pokusím se příště polepšit a věřit

irminka
17. zář 2009

ahojte babulky:

Saj: no tak, holka naše, už to tady baby psaly, tak se budu opakovat, je mně tomoc líto....život jde ale dál a příště se to musí povést 😉

Chrobi: voodoo, já mám strach....z těchto věcí jsem pokakinkovaná 😕

Nebyla jsem tu 2 dny a dočítám vás asi hodinu, jste to ale kecalky......

Včera jsem se byla ostříhat, prottože jsem už měla otřesnou řepu, potom v práci, pak na fotbálku, dnes jsme trajdali s manžou až doted, takže nějaká nemocnenská .......ještě, že mám neom. vycházky 😉
Byli jsme se podívat na kočárky a normálně jsem zklamaná, měli jsme vybrán Easy duo walker, vyšel skoro na 34 tis. i s vajíčky a fusaky, ale paní nám o něm vyprávěla, že za ty prachy by mohl být kvalitnější, tak jsme vybrali Danny - Dorjan Twin 2009 - mají jenom ve 4 barvách a ty n se nám teda nelíbily, tak za příplatek tisíc kaček nám ho ušijí na zakázky v tmavě hnědé barve a jsou tam hl. korby, sportáky, nánožníky, moskiytiera, vajíčka,pláštěnka,taška,přikoupíme fusaky a vyjde to okolo 19.tisíc....tak jsme moc rádi. Objedáme si ho kolem půli října, kdyby náhodou.....Fotku hodím do albíčka, něco najdu na netu a dám i tu barvu, co chceme........tož my tak...

Sim: tobě držím na zítřek palušky, vše dopadne na jednišku, neboj 😉

Petulo: a ty jak ?

Emers: vítám Tě, jen piš,piš,piš.....

irminka
17. zář 2009

Ywus: tak vyfot postýlku at máme přehled 😉

ywushka
17. zář 2009

irm: my jsme si ji zatim jen rezervovali,manzel pro ni jede az v pondeli!! Koupili jsme si obyc postel v akci ve scontu-puvodne jsme jeli pro tu co jsme meli vyhlednutou pred tim,ale nakonec nas premluvila ta co byla jeste o 4000kc levnejsi a takova jakou jsme chteli uplne prvne!!!Je v barve wenge-takova ta tmave hneda,proste obyc laminatova!! Prvni postel kterou jsme meli vybranou by nas stala i s matracema skoro 30tis,ale jelikoz nam pekne dochazi penize a my potrebujeme jeste ted vecicky i pro miminko,tak jsme se uskromnili a koupili jsme si cely komplet za 11tis i s matracema,takze pekny rozdil 😀! Pak az ji budeme mit doma,tak ji vyfotim!! ted kukam na ulici!!

cincolina
17. zář 2009

Petula je jako já, taky jenom čte a nepíše, ale byla na OPU myslím v neděli, tak snad už má embryjka u sebe. Já jdu na kontrolu až v úterý, už s ultrazvukem, tak doufám, že už bude i srdíčko. Sim, budu na zítra držet palce.

sblanch
17. zář 2009

monulka b: k těm folikulům: měla jsem jich fakt hodně asi 19, jestli jsme to s manžou správně spočítali. U mě to je tak, že jelikož mě nefunguje hypofíza = netvoří se mi hormóny a ani bych bez pilulek neměla mens. Takže to na obi chtěli zkusit, jak zareaguju. Nejdřív jsem byla na UTZ 12 den bez stimulace FSH, reakce nulová. Pak se teda rozhodli pro FSH (myslím že to byl fostimon) injekčně, ale protože to pojišťovna hradí jen jako součást IUI, tak jsem najela na IUI. FSH mi píchal manža, byl statečnej, zvlášť když jsem mu jednou omdlela 😀 Reagovala jsem na to prý dobře, folíky se tvořily a zvětšovaly. Ale až moc, tak mi doporučili punkci a zároveň inseminaci. Souhlasila jsem, protože jsme netušili jestli vlastně v těch folíkách budou nějaký vajíčka a jak budou kvalitní. Doplácela jsem 1400. Teď budu čekat a čekat - 14 dní. Těhu test si dělat nechci, moc se na to neupínám a moc nevěřím že by se to povedlo napoprvé. Beru to tak, že když bych byla těhu = hodně věcí bych si musela odepřát. Zní to kacířsky a blbě, ale asi je to lepší. Prostě když by to nedopadlo, nebo nedej bože nějakej potrat, tak život půjde dál a najde se něco jinýho. Ale ne že bych se netěšila být doma s prckem, to zas jo.
UTZ dělají jenom tam dole v tom kutlochu u vrátnice, v té stejné budově ale za jinými dveřmi dělají i ty zákroky - inseminaci, punkce atd. Žádanku myslím nepotřebuješ, já prostě přišla ráno na odd. 16, kde mi vzali krev a vyexpedovali ven na UTZ. Neboj, vysvětlí ti co a jak a jsou hlavně hodní a příjemní. Já se furt ptám jako blbec a oni to berou v pohodě.
Snad jsem to popsala dobře.

sblanch
17. zář 2009

jinak jsem po včerejší punkci byla dnes v práci, manža mě nechápal 🙂 Nejdřív hekám jako stará bába a pak se hrnu makat. No po pravdě, teď večer hekám zase... Že bych se trošku unáhlila? 😉
Jaké máte zkušenosti vy? Zůstaly jste po punkci doma, nebo šupem druhý den do práce?

irminka
17. zář 2009

sblach: já jsem si vzala 2 dny dovošku, trochu mě bolelo břicho, potom jsem byla v práci , hned ET, potom zase práce a po týdnu OHSS jako hrom, hospitalizace, těhotenství, co cíce jsme si mohli přát 😉

sajmona
17. zář 2009

sblanch:
chtěla bych ti napsat taky mou zkušennost s mým iui 😉 první letos v dubnu jsem stimulovala pouze s tabletkama clostilbegytem..neúspěch,druhý iui v květnu stimul s fostimonem jako ty,mela jsem taky moc moc folíků a byla mě doporučena taky odlehčující punkce s inseminací.Čadová mě tehdy přemlouvala at zrovna zkusím ivf když jsem tak dobře zareagovala na stimulku.Takže to jde i během toho cyklu,myslím že si to oni nějak zařídí na pojištovně...no každopádně iui opět neůspěšné....takže následovala laparka a ted jsem měla moje 1 ivf a ejhle moje vaječníky už tak krásně nereagovaly a měla jsem jen 2 vajíčka...takže pokud máš hodně vajíček a pokud kvalitní proč to nezkusíš?

sajmona
17. zář 2009

ach tak ty už po punkci jsi...no tak to už je ted jedno..moc štěstí přeju..moje kamoška otěhu na druhý pokus iui 😉

simulin
17. zář 2009

Holky, děkuju za podporu, zítra se určitě ozvu co a jak, ale asi až na večer, mám pak ještě hodně vyřizování. 😉
Irmy, přesně na tyto kočárky jsem se taky dívala a jak říkáš, spočítala jsem to na 38 tis., což opravdu za kočárek dávat nemíním. Proto jsem už skoro rozhodlá taky pro Danny - Dorjan Twin 2009, byla jsem se na něj dívat ve Starém Městě, mají tam docela velký vývěr kočárků ( bohužel na jedno mimi ☹ ) a tady ten pro dvojčátka tam mají vystavený, paní ho celkem chválila, tak snad bude dobrej cena vyšla cca 16 tis. samozřejmě bez příplatku za barvu, to jsem nevěděla že to jde. Ty barvy mají docela omezené, to je fakt, ale ta šedá nebo černá se mi docela líbí, no ještě pouvažuju.
Tak se mějte holky, jdu chrupkat ať jsem zítra fit, ráno se už asi neozvu, tak až na večer. Pa, pa.

sajmona
17. zář 2009

já jsem po první punkci byla uplně mimo,měla jsem polest ale ted po téhle jsem byla v pohodě.ale doma na neschopence jsem i tak.Hmmm zítra ju musím jít zrušit:(

ywushka
17. zář 2009

Ja dneska asi nezaspiiim strasne me pali pod hrudnikem-jako by mezi hrudnikem a brichem. Je to takove paleni nebo tlak,ani nevim jak to popsat. Snad to nic nebude,uz jsem si tady o tom precetla i diskuzi a pise tam spousta holek co to ma/melo. Tak snad to bude v pohode!! Dobrou noc

sajmona
17. zář 2009

ywi možná tě miminko tlačí na žlučník,já to taky měla a pěkně mě to dělalo neplechu

irminka
18. zář 2009

dobré ránko děvčátka,
Simulin: aké jsme se dívali přímo ve Staráku a je tam vystavený ten černý. Paní jsme to říkaly, že by jsme chtěli jinou barvu a ona, že to nejde ,ale řekla nám , že tam zavolá...tam tam volala a že jsou jen 4 barvy a ona že klienti tvrdí, že jde jakákoli barva z kolekce 09 pro jedno mimčo a ta druhá babizna na drátě, že vlastně ano, ale za příplatek asi tisícovku.......Takže paní v obchůdku byla vzteklá a vynadala jí, že klientům v obchodě tvrdí, že jdou jen 4 barvy a kdyby nebylo nás, tak to tvrdí furt a všem......Tak byla vcelku ráda, že ví něco nového...a jak se říká: líná huba, hotové neštěstí.... 😉 Takže se Simuli třeba potkáme někde v UH se stejnými kočárky 🙂 Vlastně nééé, raději dřív někde na s 🙂 razíku,že?

Ywuš: to fakt asi bude žlučník nebo žaludek.....jen vydrž 😉