CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

gabina79
23. čer 2009

Ahoooj Sune, tak to vypadá s vajuchama super...budu ti držet pěstičky, abys tam nemusela dlouho být po OPU, snad budeš pak moct jít domů...a snad se ti ten hyperstimulák nerozjede...když je trošku, tak je to zase možná ale lepší pro uhnízdění😉 🙂 ...určo to bude dobré..žádné příště už nebude 🙂
Já už valím domů, tak se tady mějte, asi spíš až zítra..papa 😉

chrobacek
23. čer 2009

ahoj Gábi 😵

gabina79
23. čer 2009

Já jsem byla u Vrány 11/6 😉

miradka
23. čer 2009

Maj sa Gabi, zajtra budeme čakať na testík 😉

miradka
23. čer 2009

Ahoj Sune, gratulujem ku krásnym folíkom. Pýtala si sa prečo dostaneš infúziu? Je to pre tie vysoké hodnoty hormónov? Ja som ju tiež dostala, ale nenapadlo ma opýtať sa. Pri 1IVF som ju nemala. TO bude ale úrodička 😉

monterka
23. čer 2009

Teda holky,člověk tady chvíli není a vy ste se tak rozjeli 🙂 Sune,ať ti to ve čtvrtek dobře dopadne a nemusíš být dlouho v nem. Já sem už dnes konečně od rána doma a zítra mě zase čeká cestování.

sune
23. čer 2009

holky vy jste čísla! hlavně Chrobi s tou nosnicí!! aspon jsem se ale od srdce pořádně zasmála 🙂 Ale myslím, že velká velikost není dobrá, je to pak zas nekvalitní. Ty jsi to měla hezké a ještě jsi nebyla na krvi,tak nevíš, zda se právě mimča nevrtají ještě. vydrž a neboj se!
Proč se po hypers. lépe uhnízdí embya? no jestli je to tak, tak at si mě tam nechají,ale jen přes noc, déle ne 😉
Gábi, zítra taky budu čekat na tvoje // 😉 Měj se

chrobacek
23. čer 2009

miradko je to když ti hrozí hyperstimulák

miradka
23. čer 2009

díky za vysvetlenie, tak som to dobre tušila...ale máš naozaj dobrý prehľad 😉

chrobacek
23. čer 2009

sune to si nemyslím, já si myslím, teda, že naopak mě ty malé byly k prdu vajíčka byly jen v těch větších !!!

bojím protože normálně jsou fakt zavrtaný už dávno ty moje by byly pěkně líné potvůrky 🙂) navíc už citím mrchu za dveřma pěkně mě začínají bolet záda.....

nevím proč to tak je ale poměrně dost těhulí má hyperstimulák a Rioko to taky psala, že díky hyperstimuláku má Vojtíška ......

chrobacek
23. čer 2009

Po ovulaci je tedy vše připraveno pro úspěšný začátek těhotenství. Vajíčko je ve vejcovodu. Děložní sliznice se mění ( roste na cca 1cm a stává se "sekreční" ) účinkem hormonů, které vytváří žluté tělísko, aby v době příchodu embrya do dělohy byla optimálně připravená.
Je ale možné, že embryo se v děloze neobjeví - třeba proto, že žena nechce otěhotnět a neměla pohlavní styk.
V tomto případě žluté tělísko bude automaticky vytvářet hormony po dobu přibližně 12 dnů, potom samovolně zanikne. Přestane vytvářet estrogeny a progesteron, hladiny hormonů po kles­nou a sliz-n i c e děložní se odloučí -přijde menstrua­ce.

Je-li embryo přítomno, musí vyslat signál pro žluté tělísko, aby nezaniklo, neboť těhotenství se může rozvíjet jen v prostředí správné rovnováhy hormonů.

Signálem pro žluté tělísko je známý hormon hCG - lidský choriový gonadotropin (hCG - human Chorionic Gonadotropin). K implantaci (zahnízdění) embrya do děložní sliznice dochází 6. až 8. den po ovulaci, což je většinou 20. až 21. den cyklu. Brzy poté, za 1 až 2 dny, se v některých buňkách zárodku začne vytvářet hormon hCG. Ten se krví dostává ke žlutému tělístku a výsledkem je, že žluté tělísko nezanikne. Tvorba hormonů (estrogenů a progesteronu) ve žlutém tělísku je pro udržení těhotenství zcela nezbytná po dobu prvních 6 týdnů těhotenství. Potom si je postupně začíná vytvářet embryo samo a po 11. týdnu těhotenství už není žluté tělísko potřebné.

hCG je možné prokázat pomocí hormonálních testů v krvi nebo v moči ženy. Vzhledem k tomu, že hCG je v trofoblastu (budoucí placentě plodu) vytvářeno již od 24. dne cyklu, mohli bychom z ní v té době zjistit těhotenství ženy. Test by však musel být velmi citlivý, protože malé embryo vytváří jen málo hormonu hCG. V praxi tak citlivé testy nejsou dostupné. V lékárnách lze zakoupit jednorázové těhotenské testy, které umožňují stanovit těhotenství přibližně od 26. - 27. dne cyklu, tedy ještě před očekávaným příchodem menstruace.

monterka
23. čer 2009

Já hyperstimulák neměla a otěhotněla sem hned napoprvé. Možná ty vajíčka mají něco do sebe,ale myslím si,že hodně záleží na tělu jak to přijme.

miradka
23. čer 2009

Určite záleží na telu a práve si myslím, že tiež ako píšu je doležité celkové hormonálne rozpoloženie ženy....preto sledujú všetky 3 hormóny. Celkom sa čudujem, že toto sa robí len pri IVF..alebo nie?

chrobacek
23. čer 2009

Monterko jasně, že jo ty jsi šikulka 🙂)))

chrobacek
23. čer 2009

Miradko a připadlo ti, že by byl nějaký rozdíl mezi prvním a druhým ivf? cítila jsi se jinak?

sune
23. čer 2009

Miradko, děkuji. Je to přesně tak, jak píše Chrobi, kvůli ohhs. Jestli se u ohhs otěhotní a jsou z toho takový krásný mimča,jak Vojtíšek, tak do toho jdu 😉 Miradko, ty jsi podstoupila 2 ivf?
Monterko, taky děkuji. Já říkám to stejné, že bych tu musela být stále, jak holky živě diskutují 🙂 Kam cestuješ? Tobě to jako těhotné nevadí?
Chrobi, ještě se pořád uculuji nad tou nosnicí. tos trefila 😉 Ty záda mě taky bolí přes ms,ale ty taky bolí u těhu! Je to prý stejná bolest, tak to nevzdávej. Přála bych ti,abys byla těhule. Ty jsi si je nechala zavést zpět kolikátý den? Manžel by nejradši diskutoval s embyo. osobně, tak toto vyřizování asi nechám na něm 🙂

monterka
23. čer 2009

Chrob,já to nemyslela zle a všem vám fandím!!!

chrobacek
23. čer 2009

sune 😀 😀 to jsem ráda, že jsem tě pobavila, ale prostě mi přijde, že nosnička 🙂)) s tolika vajíčky 🙂

jojo já vím, že říkají, že taky bolí těhule zada a břicho jako na ms 🙂...... a u nás žádná diskuse nebyla embryoložka mi řekla kulovku spíš jsem se ptala já a ona stejně nic neřekla pořádného a řekla, že ET po 4 dnech kdy ostatní mávají morule, ale já měla jen 8 a 9 buněk, tak si prostě myslím, že se hned u mě zastavily, ale embryoložka mi k tomu nic neřekla, třeba jsou menší, ale zkusíme to... nebo necháme je 5 dní oni vyrostou... prostě nic......

miradka
23. čer 2009

Ano chrobi, mala som väčšie vaječníky, skor som začala "čosi" cítiť, tiež som mala asi väčšie chute než prvý krát. Určite to bolo intenzívnejšie, ale na ohss to nebolo, akurát som mala vysoký estrogén. No a po ET to bolo tiež iné, úplne iné pocity som mala, teda okrem pocitu na ms. Ako sme to tu so Sim popisovali - nemohli sme sa narovnať, akoby nás ťahali svaly alebo čo...prvý krát som po ET nemala žiadne pocity, len ma občas vaječníky tlačili..
Ano, toto bolo moje 2.IVF. 😉

chrobacek
23. čer 2009

Monterko však já taky ne 🙂))) jsi šikulka moc ti to přeju na jedno vajíčko takový úspěch víš jak ti závidím, že jsi to dokázala?

chrobacek
23. čer 2009

Miradko takže já příště taky poznám jestli jsem těhule jako ty 🙂)) díky za odpověd 🙂

miradka
23. čer 2009

No snáď som ti dala dobrú odpoveď, ale je možné, že ty to budeš trošku inak prežívať...ja som sa dosť všímala a možno aj vďaka Sim sme na to prišli - že sme mali rovnaké pocity. 😉 Budeš zajtra zase testovať?

monterka
23. čer 2009

Sune,nic jiného mi nezbývá! Dnes sem byla na ult.srdíčka a zítra jedu do Brna na 3Dult. Nějak zvlášť mi to zatím neva,ale jak sem doma,padne na mně únava.

simulin
23. čer 2009

chrobi a co já, taky se mi povedlo na poprvé a bez OHSS 😝 Já teda nemám s čím srovnávat, ale přesně jak říká Miradka, cítila jsem pořád břicho, jakoby břišní svaly, připadala jsem si jako bych posilovala, ale to mám i teď. 😉 No a hoodně prsa, nemohla jsem na nich ani spávat a někdy si nechávám i podprdu, ale to bylo asi z duphastonu, to mám taky pořád. 😝

monterka
23. čer 2009

Chrobe,vždyť ty se taky dočkáš a ta naděje u tebe ještě je! Když sem otěhotněla,tak sem teda neměla žádně těhu příznaky.

simulin
23. čer 2009

Chrobi, jinak nosnice opět boduje!!! 😀 😀

chrobacek
23. čer 2009

jéjda já neříkám, že se povede jen s OHSS ale většinou když ho mají tak jsou těhule

teda ještě to upřesním když se rozjede ohss po et tak jsi těhule jasná protože hcg od mimina začne znovu stimulovat vaječníky tak jako pregnyl ..... takže je jde většinou o ohss při těhu......

sim 🙂

monterko pak sem hod obrázky když jdeš na 3D 😉

miradko nevím .... asi už ne... už mě ty negatesty ser....

chrobacek
23. čer 2009

monterko neměla jsi těhu příznaky ale // na testu 😉

miradka
23. čer 2009

Sim, mne sa zdá, že sa mi bolesť v prsiach malinko zmenšila, zmenila som duphaston za utroš, ale aj tak bolia...Ja zase podprdu vobec neznesiem keď som v posteli. Musím ich mať na volno..

chrobacek
23. čer 2009

mě už prsa skoro nebolí resp stejně jako před ms, ale bolela mě taky víc tak 7 dní po et