CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

monulkab
3. pro 2009

Chrobi ty půjdeš teď na tu laparku? Četla jsem tvůj dotaz na těhulích....

chrobacek
3. pro 2009

moni nevím musím se poradit s manželem .... ale jsem ted rozhodnutá jestli mě objednají na 17.12. tak jdu

antoaneta
3. pro 2009

Holky můžu se zeptat? Která jste si píchala Decapeptyl. Já s ním mám začít příští týden a mám z toho trochu strach. Se vším úplně začínám. Bylo to na mě takový rychlý. Přišla jsem, dostala jsem, odešla jsem. Pochopila jsem správně, mám si to píchat do břicha pod pupek, do špeku 🙂? A ten čas kdy, a na čas je moc důležitej? Sestřička mi řekla odpoledne mezi 3 - 6 hodinou. Jenže já jezdím domů z práce někdy pozdeji. Třeba v 7,i v 8. A ty injekce musí být prý v lednici a my lednici v práci nemáme ☹ takže mi nic jiného asi nezbyde, než to vydržet domů. (jedině že bych si každej den vzala jednu injekci sebou a zavěsila ji ven z okna 😀, teď v zimě 😀 😀
A pícháte si je samy? A jak moc hluboko? A bolí to? A nějaký vedlejší účinky? Jéjeje já mám strach.

chrobacek
3. pro 2009

anto... jojo přesně tak .... já jsem píchala taky později ze stejného důvodu ..... a píchal mi to manžel 🙂 a trochu to bolí ... a píchneš si tam celou tu jehličku ... žádné vedlejší účinky 🙂 a neboj se zvládneš to tak jako ostatní

antoaneta
3. pro 2009

Jééžišmarjáá, celou? No co už. Bojovat se musí a za to vítězství to stojí. Myslím, že to horší, mě ještě čeká co? A to píchání později teda problém nebyl, jo? tak to je fajn. Jojo, taky si myslím, že se toho zhostí manžel. Asi mu ani nic jiného nezbyde 🙂 protože já na to nebudu myslím ani koukat.

antoaneta
3. pro 2009

A ještě chrobáčku, viděla jsem, že ty už si IVF absolvovala dvakrát(po třetí to určitě už vyjde 😉 ). Prosím, a co pak? Co mě čeká. Vím jen, že od příštího týdne mám baštit Ustrogen(18 den cyklu) pak teda ty injekce - Decapeptyl (21 den cyklu) a jak dostanu měsíčky, mám si zavolat, objednat se a hned druhý den cyklu přijít na prohlídku (ultrazvuk?+odběry?) a.....?????.......jsem tak zvláštně natěšená, vystrašená a taky pěkně netrpělivá........

A druhý den v měsíčkách jít na prohlídku, to je asi pěkně nepříjemný....

chrobacek
3. pro 2009

anto je to malá jehlička ... a snad si to nechceš píchnout jen pod kuži? pěkně do špíčku at se to tak může vstřebat do těla 🙂) hele podle mě je celé IVF pohoda, ale když do toho jdeš poprvé jsou to nervi, nevíš co tě čeká atd. ale neboj jsou tam hodní a všechno vysvětlují atd.

máš jiný protokol než já ... máš dlouhý... já začala stimulovat až po MS a utrogestan až po punkci folikulů.... takže po MS půjdeš na UTZ není to nic děsného já si dala tampon a před prohlídkou vyndalal, takže se to tím pádem dá zvládnout 🙂.. a podle výsleků z krve ti dají dávku dalších injekci v peru je toho mín jak decapeptylu a líp se to píchá....

monulkab
4. pro 2009

Ahoj holky....jsem dneska nějaká .... frustrovaná.... 🙄

sajmona
4. pro 2009

Monul 😉 a jak to???nesmíš myslet na škaredý věci,to je tím počasím...ach jo.. třeba to vyjde,nesmíš to hned zahazovat,já se cítím zase nějak nafouklá a taky unavená a to teprve stimuluju 5 den...

antoaneta
4. pro 2009

chrobáčku: děkuji za vysvětlení a uklidnění....je to lepší 😉 už aby to bylo 🙂

monulkab: taky posílám podporu! není důvod k frustraci!! Jasně, počasí - to je hnus velebnosti 😀 ale zase bude svítit!!! 😅 A tobře třeba ještě dřív než na jaře 🙂 jestli jsem se dočetla správně tak jseš teď ve fázi stimulování..... no to je přece super!! určitě to bude mít dobrej konec!!! 😉 držím palce! Mně to teprve čeká 😨

elennka
4. pro 2009

ahojda holky 🙂 nějak vás zanedbávám, vůbec nestíhám ☹, saj potom se ozvu / kvůli nehtům/ potřebuju poradit. Jinak Jilcice se má dobře 🙂 Už dělá v kanceláři.. a Jinak ji těhu moc sluší 🙂

sajmona
5. pro 2009

elenko určo se ozvi a pozdravuj jil;)

chanel
6. pro 2009

ahoj holky, vítám Antoanetu a přeji hodně štestí! Saj: jak jsi se vším daleko? Myslím na tebe a jak se máš Chrobáčku, co plánuješ? a Ty Elenko? Já jdu v uterý konečně na Obilnák a uvidím co dál!

elennka
6. pro 2009

Chanel, u nás pořád nic a asi zatím nebudu nic podnikat. Mám nějaké problémy, co se týká doma.. a zdraví taky... prostě se na nic necítím. Je to prostě jak na houpačce, včera jsem s manžou strávila krásný den v lázních a dneska to bylo super italská domácnost.. a prostě se necítím nic podnikat..

antoaneta
7. pro 2009

tu je nějak mrtvo.... ☹

Chanel, děkuji za přivítání, a copak tě zítra čeká? Plánování? Rozhodování? Každopádně ať tak či tak, hlavně ať je to k Vaší spokojenosti.

Já jsem teď taková přepadlá.... asi to počasí nebo co. Na čekání... jsem se teď dočetla, že jsou teď asi 3 holky těhotný.... 🙂... ☹ ....ach jo.... už aby tady byl ten Novej rok...

klara.k
7. pro 2009

holky ahoj,

můžete mi poradit proč jste se rozhodli pro obilňák?

Byli jsme s manželem v Heliosu a doporučili nám umělé oplodnění. My teď zvažujeme, jestli je to ta nejlepší klinika nebo jít raději na obilňák nebo jinam. Jestli mi k tomu můžete něco napsat byla bych moc ráda za jakýkoliv názor. Děkuju

Už jsem psala tento dotaz i na jinou diskuzi, tak jestli to některá musíte číst vícekrát, tak se omlouvám.

emers
7. pro 2009

ahoj holky!

monulkab: doufám, že už je to lepší!!! 😉

chrobaček: ahojky, koukám, že jsme si vyměnili CARy, já začla v Helíku a skončila na Obi, ty opačně 🙂 tak hlavně ať se posunujete k vytouženému, držím pěsti-štěstí!

klara.k: zdravím, já jsem byla prvně v Heliosu, tam nám vyšel spermiogram 100% abnorm. morfologie, takže nám doporučili pouze IVF s ICSI, se mnou nehodlali dělat nic při takovým blbým spermiogramu...
Manžel ale zkusil ještě Obilňák na spermiogram, zas vyšel hrozně blbě, ale navrhli nám celkové vyšetření a řešení problému postupně, ne hned jen to IVF a nic jinýho, tak jsme nějak povědomě a v šoku zůstali tam 🙂 Spermio se pak zlepšilo, takže nám navrhli zkusit inseminaci a mně stimulaci a když to zkrátím, tak prostě 2. inseminačka vyšla 😉
do Heliosu se teď vracím na UTZ ve 12. týdnu těhotenství neb mě tam poslala má obvodní gyndařka, už se tam těším 😉 Myslím, že v obou jsou dobří doktoři, někomu víc sednou tam a někomu tam. Tak ať se dobře rozhodnete 🙂

sajmona
7. pro 2009

ahojky holky,tak dneska kontrola na obi a jsem 8 dc.Tak to vypadá docela v pohodě, pravý 12, 10 a drobné a levý 2x10, 3x9 a drobné.Jinak jsem docela v pohodě.
Chrobi,ty jsi vyměnila car???? 😕 to ani nevím,jsem to nepostřehla....

elennka
7. pro 2009

ahojda-- tak jsem si brala v práci dovču, protože mám dneska migrénu jako vyšitou.. k tomu 40 DC a MS nikde.. To bych nebyla já...

monulkab
7. pro 2009

ahoj, hlásím negativní test, takže opět nic. jdu nakládat kuře tak běžím "k plotně" mějte se, později se ozvu.

sajmona
7. pro 2009

monul to je mi moc líto:(((

antoaneta
7. pro 2009

monulkab: ten příští test bude určitě pozitivní! tenhle byl určitě vadnej! 😉 už na to nemysly, ať to kuře nemáš přesolený 😀

elennko hlavu vzhůru, dovča léčí migrénu, i italskou domácnost! 😉 mám to vyzkoušený.... A že by se zadařilo? testík sis nedělala? To já už bych dávno čůrala 😀

sajmon můžu poprosit o vysvětlení těch zkratek, jak jsi psala, jak si byla na té kontrole, vy už ste tu tak ostřílené, a já se vůbec nechytám.... 😔 a jsem tááák zvědavá 🙂

antoaneta
7. pro 2009

Klárko: Jsem taky na úplném začátku a pro mě těch důvodů proč jsme se rozhodli pro Obiňák bylo víc:
Například:
1. Na soukromé centra, jsem neslyšela moc pozitivní doporučení, většinou byly největší zádrhel peníze. Prý jim tam jde hlavně o ně 😠 Dokonce někde měli třeba i jiný výsledky spermiogramu, o hodně horší, než pak na Obilňáku (to je panečku záhada 😖 ) (ale nechci jim zase křivdit, znám i nějaké holky a to i osobně, které si v nich svou zkušenost nemohly vynachválit a povedlo se!!! 🙂 Je to prostě o zkušenostech, stejně asi jako s porodnicemi, někdo je někde spokojenej, někdo zase někde ne.

(Sama jsem ale třeba taky zvažovala - Unicu, je tam doktor, který byl v týmu lékařů - první dítě v Česku ze zkumavky)

2. Další doktor z toho týmu, je ale i na Obilňáku 🙂 Zas je ale pravda, že teda se ti může na Obiňáku stát, že tam bude třeba jinej doktor, než u kterého jsi byla minule (komplikují jim to služby v nemocnici) a nebo taky, tím, že je to fakultní nemocnice, tak u něčeho můžou být přitomni medici (můžeš ale říct, že nechceš)

3. Pak taky jsme tak trochu řešili peníze, porovnávali jsme, a Obilňák pořád vycházel o něco levněji. Přece jenom jde o státní nemocnici.

4. pak taky trochu známost 😅 😔 , a doporučení na lékaře, který patří prý mezi ty nejpovolanější 😉

5. no ale hlavně vědomí, že je to při nemocnici. Kdyby se vyskytl jakýkoliv problém, jakýkoliv komplikace, tak žádný soukromý CAR, není na to specializovaný, nemá lůžkové. A skončíš stejně v nemocnici (neboj vše bude v pořádku) Ale kdyby přece jen náhodou ne, tak skončíš tam, kde tě alespoň ti lékaři už znají, mají tvou veškerou dokumentaci, ví čím sis prošla a taky ví, v čem pak mají u tebe zase pokračovat.

No ale jak už jsem psala, je to hodně o těch zkušenostech, o rozpoložení a náladě personálu a o VÍŘE!!!! Musíme věřit a povede se. A je fuk kde!!!

(je možný, že budu třeba migrovat, pokud.... ☹ ) Zatím, ale určitě zůstanu a budu věřit jen v to nejlepší....

Držím ti palce!

elennka
7. pro 2009

antoaneta .. netestuju, nebyla ovulka, tak nemám důvod testovat.. jinak u nás je italská domácnost docela hodně často ☹

sajmona
8. pro 2009

ahojky holky tak kde jste všechny????
Antoanet: ty zkratky myslíš DC, to je den cyklu, počítá se od prvního kde kdy dostaneš menzes, a jak jsem psala ty čísla,tak to jsou podle ultrazvuku folíky,které mě narostli tou stimulaci. a co ty??už teda máš injekce??? kdy se chystáš na obi,já mám jít ve čtvrtek na kontrolu.
Dneska tam jde myslím chanelka,jsem zvědavá co je nového 😉

sajmona
8. pro 2009

monul a co ty???co test,dělala jsi si ještě jeden??Kolikátý den jsi???

klara.k
8. pro 2009

antoaneta - děkuju a jak dlouho jste to zkoušeli než jste se rozhodli zjistit příčiny?

My jsme přes rok bez antikoncepce a celou tu dobu to vlastně zkoušíme a od října běháme po vyšetřeních a výsledek je tady tento. 😒

Ještě můžu se zeptat jak je rychlý vývoj situace od toho kdy se rozhodnete pro IVF, jak rychle se něco děje. Dělají se zase nějaké další testy nebo už se jen čeká na vhodný DC a začíná se se stimulací?

antoaneta
8. pro 2009

Elennko, vidíš, ty ji nemáš a já jo, pravidelně a téměř jako hodinky a stejně prd......
........jo, s tou italskou domácností by si měla něco udělat....třeba upéct pizzu 🙂 mňam!!! 😀

antoaneta
8. pro 2009

sajmonko děkuji za vysvětlení, ty dny cyklu jsou mi jasný, jen na ty zkratky si tu musím zvyknout 😉 a ty čísla u folíků 🙂 jsou dobrý, nebo....co? Co je nejoptimálnější?
Jinak já už teda injekce mám, začínat s nimy mám zítra, ale myslím, že jsou to jen jako na přípravu (dlouhý protokol), že ty hlavní na stimulaci teprve dostanu pak po prohlídce 2 dc 😀 (to mi vychází na příští týden taky na čtvrtek?) Budu na tebe myslet, ať prohlídka dopadne o.k. Pak písni, co tě bude čekat pak? To už se ti ale asi blíží co?
JO, ale chtěla jsem se tě ještě zeptat, nebo holky, nevíte některá? Dnes se o mě začíná asi pokoušet, nějaká choroba, asi pořádná angina? A zítra si mám začít píchat ten Decapeptyl. Budu moct s ním začít? Má to teď na něco vliv, nebo teď to ještě nevadí. Bojím se, že mi to stopnou ☹ Asi si tam mám zavolat a zeptat se, že?

antoaneta
8. pro 2009

klárko, tak já už jsem měla nakročeno k tomu, že sem věděla, že u nás to asi každej měsíc nepujde, mám totiž jen jeden vejcovod. Nicméně lékaři v tom problém neviděli, dali mi jen Duphaston(na lepší vnitřní klima a uhnízdění) a tak jsme to zkoušeli rok. Pak jsme začali s vyšetřeními. Ultrazvuk, rentgen, oper. zákrok, - všechno o.k. Nakonec došlo na spermiogramy. A tam zjistili, že manžel má problém - pomalý a vadný. Vadný jsme odstranili baštěním vitamínů a zbyly nám jen ty pomalý. Nicméně i ty jsme vitamínama o 20% zrychlily 😀 😀
Urolog na obilňáku nám řekl, že šance přirozenou cestou je, že máme dál a dál zkoušet, ale na to už nemáme trpělivost. Skoro půl roku trvaly všechny vyšetření, - teď jsem ještě musela kvůli stimulaci na cévní a hematologii (aby vyloučili trombózu, která při stimulce může hrozit) a když už to máme, tak jsme dostali na výběr kdy chceme začít - prosinec, leden. Nepřemýšleli jsme, od doktora jsme už odešli s prvními léky 😉

Jinak ten vývoj situace je pak rychlý. Pokud ti dělali už krevní obraz na hormony, a bylo vše o.k., tak můžeš začít hned. Pokud ne, tak půjdeš v určitý dny cyklu na krev a pak další měsíc, po výsledkách můžeš zahájit IVF. Kdy to taky záleží, jestli ti dají dlouhý nebo krátký protokol. Ale pokud Vám už nic jinýho nezjistí, nebo jinak jste úplně zdraví, tak už to dlouho nepotrvá... 🙂