CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

chanel
11. led 2010

Luci, děkujem, Ty jsi takové sluníčko, Tobě přeji co nejpříjemnější porod!! 😀

enya11
11. led 2010

Ahoj Antoanetko,
já těch dvanact dni ze začátku odpočívala víc a tím pádem se i víc kontrolovala ,kde me pichne a jestli už náhodou to neni příznak tehu nebo naopak že je to v pytli. Pak se to nejak převratilo a řekla sem si když to má vyjít tak to vyjde a víceméne dr chovala normalne až mě partner okřikoval co blaznim a že ohrožuju naše miminka. Test jsem si delala až den předem večer, abych byla připravena na horší variantu a byla, test jsem mela negativní jak padlej snih. Takže když mi řekli, že je krev pozitivní neveřila jsem. Ale ted uz drobek roste a roste. Jsem ve 3 měsíci. Moc držím palce, aby to vyšlo. Pokud mohu radit moc se nekontroluj. Já vím, že je to težký v hlavě to pořád je a červik hlodá, navíc 12 dní je taaak dlouhá doba ale bud hlavně v klidu at se miminku u tebe libi a ono bude. Držím moc palce a všem brzy //

mirenkam
12. led 2010

ahoj holky 😉 Já samozřejmě vím, že všude je, a že když přestoupíme do jiného CARu, tak to není záruka pozitivního výsledku...., ale když člověk k nim ztratí důvěru a nevěří jim to, co dělají..., tak to fakt asi nemá cenu tam už více chodit. 😨

emers
12. led 2010

ahoj holky,
taky když stíhám, tak na vás chodím kuknout a stále držím pěsti-štěstí!!!

monulkab: vyfoť pak skiňátko 🙂 a jak mu budeš říkat??? kamoška má Skina 😀

mirenkam: chápu tvé rozčarování... my jsme taky byli nejdříve v Helíku, kvůli špatnému spg, manža měl 100% abnormální tvar-morfologii... a hned na úvodním setkání mi bylo řečeno, že jinak než přes ICSI to nepůjde a že by i vyzkoušeli tu TESA neb prý jakože laicky řečeno teď - ty spermie jsou tam "čerstvější", no prostě že by to mělo větší šanci. Bylo to na mě dost kách, jsem to pak v Lužánkách na lavičce ořvala... ale šli jsme pak na Obilňák, manža si tam udělal vyšetření jako samoplátce a spg mu tenkrát vyšel ještě hůř... ale už si nás tam nechali a tak nějak jsme se tam cítili líp, nás hned netlačili do IVF... ale nemůžu říct, že v tom Helíku by to mysleli špatně, prostě nám chtěli asi dát největší šanci a nejrychlejší cestu k úspěchu (a sobě prachy asi, to je jasný když je to živí). Ovšem když to zkrátím, tak po půl roce jsme pak na Obilňáku otěhotněli metodou IUI - zadařil se nám 2. pokus 😉 Měli jsme prostě štěstí!!! 😵 V Heliosu jsem tenkrát třeba mohla taky otěhotnět a dřív, kdo ví, třeba taky nee.
Tak se držte, jen jsem chtěla říct, že já jsem to cítila tak, že na Obilňáku se budeme oba léčit a zkoušet mírnější metody a kdyby to nevyšlo asi bych šla do Heliosu na IVF. Těžko říct proč, prostě jsem to tak cítila. Každej to vnímá jinak, já jen přeju aby to VÁM VŠEM CO NEJDŘÍV VYŠLO!
😉

chanel
12. led 2010

Ahoj Emers, Tobě ty týdny,ale letí!! Já jsem po konzultaci, a dr. řekla, že jdem na třetí pokus, že ví co mám v břichu a,že žádný polyp tam není, že se mi zaručuje. Kdyby to nevyšlo,tak pak laparka a znovu přechod, ale tím se bojí,aby se mi rozhýbaly vaječníky 😖 po už druhé léčbě, tak mi spadl šutr ze srdce a snad ten konec února bude pro mě dobrý. Mirenkam: na ten Ket jdeš další středu?

lucka.adis
12. led 2010

Emers, my jsme to měli skoro stejné jako ty a manža, akorát teda když mu dělali spermiogram na Obi, tak to nevyšlo až tak špatně jako v Heliosu a za druhé nám hned dr.Huser navrhnul IVF, že to prostě zkusíme a když by to nevyšlo, tak že budeme hledat příčinu i u mě. V Heliosu mi brali spoustu krve na nějaké rozbory a ještě mi dělali i PCT, což vyšlo podle vyjádření dr.Texla dobře.
Ke všemu jsem se v Heliosu necítila vůbec dobře, páč ty konzultační hodiny tam byli jak na běžícím páse a člověk se nic nového nedozvěděl... prostě když to tak zkrátím, tak jsem byla na Obi mnohem zpokojenější i po tom, co nám to IVF nevyšlo a já to obrečela zároveň i s pořádným OHSS.. kde potom zjistili, že jsem byla už těhule při odebrání vajíček na IVF.

Tím jsem chtěla všem tady říct, že nikdy nevíte co se může přihodit, ale věřte tomu, že na Obi jsou opravdu zkušení jak doktoři tak i doktorky a nenechali by vás jít do něčeho co nechcete.
Nejde jim tam až tak moc o ty peníze... každé IVF atd.něco stojí, co si budem vykládat, ale chtějí vám spíš pomoct k vytouženému miminku.
Moc Vám holky přeju, aby Vám to v tom Novém roce konečně vyšlo a mohli jste se radovat z krásného těhotenství 😉

mirenkam
12. led 2010

Ahoj Chanel na ten KET bych měla jít zítra 😨 , no doufám, že s tím něco nepodělají a že to přežije to rozmrazování a ten KET bude, jinak se hned zítra objednáváme na Obilňák....

chanel
12. led 2010

Mirenkam: chtěla bych Ti tedy popřát,aby jsi nemusela poznávat Obilnák,aby Ti to VYŠLO!!!!!!!!!!!! 😀 😝 Držím pěsti a rozhodně si na Tebe zítra vzpomenu!!! Určitě děj vědět, jak Ti to dopadlo. Tam se leží krátce, že?

mirenkam
12. led 2010

chanel jj tam se leží jen 15 minut a jdeš domů, což mi přijde taky divný, proč někde se leží 15 min a někde 2 hod? 😨

chanel
12. led 2010

Mir: to záleží od Caru,ale myslím, že ví co dělají a těch 15 minut bude stačit..otěhotnělo tak spousta žen! Mysli pozitivně!!!! A těš se!! Já bych na Ket letěla hned..jenže nikdy nezbyl mrazáček! Takže to ted s Tebou prožívám 😵

mirenkam
12. led 2010

chanel já si taky říkám, že snad ví, co dělají 😉 ... teď se hlavně modlím, aby to KET zítra byl.... to by mě hodně zklamalo, kdyby se nekonal 😢

chrobacek
12. led 2010

ahoj,

mir... držím palec na zítra, aby byl mimouš dobře rozmrlej 🙂 dělali ti na nich PDG ? a jak to dopadlo?

chanel ... budeme bojovat spolu jo? dají ti dlouhej protokol?

chrobacek
12. led 2010

mir a nedá se tam domluvit, že chceš ležet déle?

mirenkam
12. led 2010

PGD? tak to nevím , asi teda ne!? To je nějaká ta genet. diagnostika nebo něco takovýho, že? Já nevím, mi posledně řekli, že není důvod, abych se nějak omezovala a že se mám chovat normálně.... 😒

chanel
12. led 2010

Chrobííííí: ahoj, kde se touláš od rána! No jasně, že zabojujeme spolu, a co pořád trváš na Heliosu??????HM?????Jakože, to neva, bojujeme stejně!! Mir: to je fakt, když by jsi trvala na tom,že tam chceš být déle, tohle malé přání, by Ti teda mohli splnit!

mirenkam
12. led 2010

My si taky s manželem říkali, že za těch 35 000 bych tam mohla ležet o něco déle...

mirenkam
12. led 2010

chrobaček ty chceš jít do CARu do Heliosu!?!?!? 😖

chanel
12. led 2010

35 tis., bez PGD, tak to je ranec!!

mirenkam
12. led 2010

to je šílený, škoda, že to, co jsem se tu dočetla včera jsem se nedočetla dříve, než jsme tam začali chodit....

chanel
12. led 2010

Mir: to nevíš, každý má někde svoji zkušenost, kamarádky od ségry chválí Helios, jedna tam byla dvakrát na laparce, druhá jde ted v lednu na první....a ségra taky říká, že je Helios na úrovni, nemá cenu jim to vyvracet. Zkusíš, uvidíš..o nic nejde....já tam konečně šla taky na konzultaci...dnes si můžeš vybrat 😵

chrobacek
12. led 2010

počkej a za co jste tam tolik platili???? za to tese?? vždyt mají levnejší úkony jak na obilnáku

chrobacek
12. led 2010

Miren jo já přestupuju z Ob. do Heliosu a vyjde mě IVF levněji...

chrobacek
12. led 2010

2x se mi na obilnáku ivf nepovedlo, takže chci zkusit jiné léky, jiný protokol a jiný media.... když to nevyjde tak půjdu asi zpět na obilnák na laparku ... a pokud půjdu na nativy tak do Reprofitu .... tak se na to specializují

mirenkam
12. led 2010

chrobaček... tese, icsi, 18 vajíček se oplodňovalo (zbyly jen 3), prodloužená kultivace, nějaké léky....
chanel jí vím, kdyby se nám to tam povedlo hned poprvé, tak je jasný, že bych tak nemluvila..., ale je fakt, že tak nemluvím jen kvůli tomu, že se nezadařilo... Vadí nám, že nám řekli, že spermio. se léčit nedá, že se s tím nedá nic dělat..., že nás pořádně nevyšetřili a hned ICSI a pak ještě TESE a pak ještě strašení s dárcovskými spermiemi....

mirenkam
12. led 2010

chrobaček my neměli ivf , ale ICSI

mirenkam
12. led 2010

chrobáček, tak třeba nám ta výměna CARu pomůže 😉

chanel
12. led 2010

mir: vím chápu to a na helios má taky svůj názor, proto zůstávám na Obi 😵 Chrobi, takže dlouhý protokol, Ah,ICISI a PGD,léky Tě vyjdou levněji než na Obi? To se mi nějak nezdá??

chrobacek
12. led 2010

ceny při ICSI 8 oocytů PK + AH :

Helios : 14500,- + léky 0,- (protože mi dají ty levnější)
Obil : 19000,- + léky 5300,-

chrobacek
12. led 2010

mir.... jojo my taky měli ICSI ono to při tom množství co jste měli skáče to je jasné, ale napr. v Heliosu platíš za ICSI méně než na obilnáku základní cena je 9000,- za 8 oocytů a za každý další 1000,- a na obilnáku za 6 ks 8000,- a za každý další 2000,- takže u vás to bude skákat.... nám je to celkem jedno my máme vždy 4 vajíčky... takže se vlezeme do základní ceny......

ale fakt mi nejde do hlavy jak jste to měli s tím spermiem to přeci museli všechno řešit před ivf !!! my máme taky špatné spermio ale na icsi to stačí 🙂 naštěstí a léčit se skutečně nedá my se o to pokoušíme už skoro rok a moc zlepšení není ale pochopitelně za zkoušku s vitamíny to stojí a vím, že v Heliosu doporučují jejich kůru ....

chrobacek
12. led 2010

chanelko na obil. by mě to vyšlo na 30800,- (vč. PGD, ale nevím ani jestli už to nestojí víc mám starý ceník) a v Heliosu na 29500,-