CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

chanel
18. únor 2010

Mono: ty cigoně to mají asi jednodušší, akorát pak dělame na ty jejich dávky 😠 Xovicko: taky jsem to tak mívala jako Ty, kolikrát i delší, uvidíš určitě se to brzy spustí.Ale jak mě začli stimulovat a taky po laparce to mám dobrý a pravidelný. Chrobi: dneska jsem to dostala a ted řeším volat do Caru nevolat 😖

monulkab
18. únor 2010

xovi a byla jsi na krvi? není fakt možné že jsi těhu?
chanel, jojo, na cigoše tady děláme všichni, ale bohužel se obávám že to tak bude stále, pokud se lidi nevzpamatujou a budou furt volit toho bradavičnatýho Paroubka.

monulkab
18. únor 2010

Jinak ano, byla to paní doktroka Řehulková, byla fakt moc milá.
A po tom iui mě teda furt bolí ten čípek a trošku, úplně trošičku špiním.... 😒

xovicka
18. únor 2010

Na krvi jsem nebyla, na tu mám jít až dostanu ten menzes, na vyšetření hormonálního profilu 😅 . Samozřejmě, že teoreticky je možné všechno, ale fakt netuším, kdy bych otěhotněla, ono tam ani toho sexíku nějak moc nebylo 😖 Monulko Paroubka taky nemůžu ani vystát, vždycky mám pocit, že buď neví o čem mluví, nebo spoléhá na to, že to nebudou vědět ti lidi. Prostě sází na nevzdělané nízkopříjmové lidi (což není myšleno jako urážka, já taky nemám nějak moc vysoký příjem)...

monulkab
18. únor 2010

xovi no mě úplně vytáčí ty billboardy typu, bojuji za vyšší důchody a podobně. A co mě teda vytáčí maximálně je myšlenka vyššího zdanění"bohatším lidem". Za to že se člověk snaží, podniká na sebe a snaží se vydělat tak má platit ještě vyšší daně? každý má dělat co umí nejlíp...

klara.k
18. únor 2010

holky zkouším to dnes na všech tématech kam chodím. Může se vás taky zeptat na kuchyně od kud je máte a názor na kuchyně Hanák a Sýkora? Je to úplně z jiného soudku, ale právě to teď řešíme, tak třeba máte zkušenost.

Jestli vás to některou moc otravuje, tak se moc omlouvám.

monul - a jsi v práce nebo máš volnoběh?

k politice se raději nebudu vyjadřovat, neb bych se musela rozčílít a to nechci, ale názor na růžové prásatko mám stejný 😠

monulkab
18. únor 2010

klara, napíšu ti tip na kuchyňáře do IP

monulkab
18. únor 2010

klara, máš pravdu, na politiku se teď vyprdněmě, akorát mě mrzí že letos nestihnu volby, budu v tom termínu na dovči. 😖

mmorgana
18. únor 2010

klara: Hanák a Sýkora jsou zavedené firmy. Kamarádka má kuchyň od Sýkory a museli ji reklamovat - jenže to se může stát vždycky a s reklamací nebyl problém. Když jsi z Brna, tak bych zvažovala ještě třeba Oresi, určitě bych se šla kouknout na Mobitex (veletrh někdy v březnu) a zajela bych do Designcentra Hanáka. Kuchyně si projdi, otevři každý šuplík, dej ruce do každého dřezu, šáhni na kažou poličku, vše si vyzkoušej. A teprve až budeš mít všechno okoukané, tak se začni rozhodovat jaká bude Tvá kuchyně. Trošku nevýhoda kuchyňských studií je, že dělají všechno typizované. My jsme to řešili před 3 rokama, nakonec máme vlastní návrh, podle kterého nám kuchyň zhotovila truhlářská firma. Jesli chceš obrázky našich návrhů, napiš na interní poštu svůj mail.

xovicka: klidně bych do CARu zavolala - za zeptání nic nedáš.

monulka: nerozčiluj se, ať to z Tebe nevyteče 😀

sysysy
18. únor 2010

monulkab - nepochopila jsem to, co jsi psala s tou fakturou - co jako kde platíš při IUI? Já myslela, že injekce se zaplatí v lékárně a IUI hradí pojišťovna.

A holky, ještě nechápu 🙂 dlouhý a krátký protokol? To je jako co? 🙂

veria
18. únor 2010

Kláro, my máme kuchyň od firmy Gabon z Bohunic, jsme spokojení, vyrobili nám i atypické věci, které jsme si sami vymysleli.

chrobacek
18. únor 2010

sysy injekce ti dávají přímo na obil. takže ti pak před IUI nebo IVF transferem dají fakturu, kterou zaplatíš na pokladně

krátký protokol stimulace až po mrše, dlouhý protokol se začíná ještě před mrchou bud sprej nebo injekce na potlačení vlastních hormonů

emers
18. únor 2010

monulkab: super, že to máš za sebou 🙂 nám taky vyšplhala pohyblivost po té jejich centrifuze na 80, tak to máte dost podobně 😅 no vím, že to je jen jedna z mnoha věcí, ale i tak, prostě jsou to rychlíci po tom "kolotoči" a už je tam minimálně jeden Schumacher zavrtanej 😉

já když jsem byla tenkrát na pohotovosti na Obi (měla jsem nějaký křeče, později se ukázalo, že asi z přežrání 😀 ), tak tam byla holka, která tam doběhla celá uřícená a že chce něco proti početí, pak to tam řešila telefonem s tím "přítelem" nebo kdo to byl, že to si zaplatí!!! jsme se tam sešly teda, jedna podělaná strachy, aby se mimi drželo a druhá podělaná strachy, aby se mimi neuchytilo... no jo no...

emers
18. únor 2010

jako tím proti početí jsem myslela, že už bylo PO a chtěla tomu zabránit, postinor apod.

mmorgana
18. únor 2010

sysysy: vyznat se v krátkém a dlouhém protokolu a všech těch zkratkách mi pomohla mimojiné i příručka z Obi (http://www.ivfbrno.cz/materialy/brozuraCAR2009.pdf) - dostali jsme ji pak i vytištěnou.

emers: když jsem strávila s tím mojim první víkend (to už je víc jak 5 let), tak jsem taky běžela na Obi pro postinor 😅 A to už vůbec nepočítám, kolik jsem za svůj aktivní sexuální život (je mi 33) utratila (nebo vyhodila 🤐 ) za antikoncepci 😠

sysysy
18. únor 2010

aha, takže to budu mít asi krátký protokol, když začnu stimulovat 2DC....teda doufám, že začnu, neb mi Dr. Sviteková říkala, že ten 2DC se vezme krev a udělá UTZ(???) a na základě výsledků se začne se stimulací. Teď přemýšlím, jestli se může něco stát, aby se IUI nezačla - myslím tím nějaké divné hodnoty hormonů....vrtá mě v hlavě, proč by se mělo čekat na výsledky krve - že by jen podle toho nakonec určili dávkování?

elennka
18. únor 2010

Sysy, podle výsledků krve se stanovuje dávka hormonů a popř. typ čím se bude stimulovat..

emers
18. únor 2010

mmorgana: 🙂 no jsou to paradoxy kolikrát...
já jsem teda už nějakej rok teď antikoncepci nebrala kvůli mononukleoze a blbým játrům, ale praktikovali jsme přerušovanou soulož a ještě se ten můj bál, abych i tak neotěhotněla!!! 😀 no ono mi to bylo vlastně pak i divný, že za tu dobu jsme neotěhotněli že 😕 😠 a asi to nebylo tím, že by byl tak šikovnej 😝

elennka
19. únor 2010

Holky pěkné raníčko 🙂)) tak jsem v práci a papíruju, stále mě bolí hlava ☹((

monulkab
19. únor 2010

ahoj holčiny!!!!emers ta story z obilňáku s postinorem mě pobavila, já sama zažívám pravidelně něco podobného s kámoškou, bere antikoncepci, má stálého přítele se kterým žije, ale asi tak 6x do roka stresuje že je určitě těhotná, naposledy si tu "diagnózu" stanovila díky radám své kolegyně, která jí řekla že bolesti břicha a kovová příchuť v puse znamenají těhotenství....sem myslela že se z ní po*eru 😀

monulkab
19. únor 2010

elenn ty jsi furt na hromadě! zobeš nějaký vitamíny?
sysysy je to tak jak psala emers s tou fakturou....

chrobacek
19. únor 2010

mon četla jsi si co jsem ti poslala do IP ?

sajmona
19. únor 2010

Ahoj holky🙂
monul tak co jak se cítíš?? a jsi v práci a nebo sis vzala volno???
Chrobi ahooooj, tebe jsem tu dlouho neviděla,jak se vede??vidím že jsi začala se stimulací...strašně moc! na tebe budu myslet a držet pěst...já věřím,že tento rok bude pro nás všechny šťastný a povede se.Musíš informovat průběžně jak to s tebou vypadá,jsem napnutá jak kšandy 😉
Chanel tak co jak to vypadá s tebou??jdeš teda do toho nebo ne???
ell: mě taky bolí pořád hlava,často trpím na migrény,už mě i neurolog předepsal rehabilitaci,tak ted chodím,ale zatím žádnej výsledek.
jinak přeji pěkný den,venku nám ta zima pomalu ale jistě taje a mě to vůbec ale vůbec nevadí 😀

mmorgana
19. únor 2010

monulka: mám kámošku, která je o sobě přesvědčena, že je abnormálně plodná (28 let, bezdětná). Pro postinor si běžela, když se jim jednou stala nehoda s kondomem. To by nebylo až tak divné, jenže ona bere i antikoncepci! To v nemocnici neřekla, protože oni by jí prý nevěřili, že je plodná. Tak doufám, že jí ta plodnost vydrží 😵

chrobacek
19. únor 2010

Sajmon.... ahojky 🙂) děkuju moc doufám, že do třetice všeho dobrého 🙂))) a budou konečně ty naše vytoužené dvě miminka 🙂

elennka
19. únor 2010

Moni, vitámíny stále beru. U mě je to i otázkou stresu z práce a taky díky algickému syndromu páteře.. takže asi tak.. Po rehabce je to lepší, ale bohužel si ji můžu nechat nepsat 1x 3 měsíce ☹( a to nestačí...

klara.k
19. únor 2010

jaký zobete vitamínky? mám objednanej gs mamavit tak snad to brzo doručí

elenka - co je algický syndrom páteře?

elennka
19. únor 2010

klarčo, správně je to algický vertebrogenní syndrom, bolesti páteře, závratě apod... Mám vyhřezlé dvě ploténky a problémy s krční a hrudní páteří.. ☹
Já užívám jen vitamínky- céčko a zinek..

monulkab
19. únor 2010

mmorgana, ta tvoje kámoška je jak já ještě před dobou než jsem do sebe začala ládovat hormony, byla jsem jednu dobu hrozně úzkostlivá, bálá jsem se že mám snad všechny nemoci světa, ale už mě to přešlo, je to diagnóza - nadměrné obavy o zdraví. Měla jsem prostě špatný období, smrt v rodině, ale už jsem z toho snad nadobro venku.

monulkab
19. únor 2010

já zobu calibrum babyplan, už asi 2 roky 😀 😝 a k tomu jsem brala zinek, musím si ho zase nasadit, pomáhá to jako prevence před chřipajznama a hlavně je to dobrý na pleť.