CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

petula82
9. dub 2010

Holky,nám řekli 3-4roky,a možná prý i o trošku spíš,záleží kolik se bude rodit dětí.My máme žádost jen na bílé,já ty s tou tmavší pletí nemusím a co horší,tchýně má dost rázný názor na cigány.To tu ani psát nemůžu.Jo a ty injekce mám na ředění krve,protože mě se minule dělali hrozně velký sraženiny,které mě to strhávali sebou.Prý už to pomohlo hodně maminkám,tak třeba budu další.Mějte se hezky.pá 😉

sysysy
9. dub 2010

čau holky, nedá mi to nepřidat se k tématu adopce - Moje kámoška neprošla testama....a kdo by taky s její minulostí prošel...ve 20ti se jí narodil syn - jedináček (jestli druhé nechtěli nevím, prostě nebylo), když měl kluk 13roků tak se vrátil z letního táboru jakýsi unavený a do dvou měsíců zemřel - leukémie. Za 2 roky se z toho kámoška jakžtakž dostala (v rámci možností) a otěhotněla znovu - a čekala chlapečka. V termínu porodu jela do porodnice (měla vysoký tlak), tam ji poslali zpět, že je vše ok a má čekat...ještě jsme si spolu volaly a srandovaly, že malý se rád koupe ve vodě, když jsou takové pařáky venku 😀 , pak jí konečně odtekla plodovka, ale zelená...a malý při porodu umřel ☹ ....až se z tohoto trochu dostala, tak si požádali o tu adopci - a neprošli skrz to, že prý ONA ještě není vyrovnaná se smrtí svých děti 😨 ....a kdo se s tím jako kdy vyrovná???? A jak šel čas, tak otěhotněla znovu - narodil se jí chlapeček, vše ok, pak hned do dvou let druhý chlapeček - a ten v půl roce dostal takovou epilepsii, že má i 300x záchvat za den a veškerý čas tráví jen po nemocnicích....TAK CO JE TOHLE ZA SPRAVEDLNOST???....kdo ví, jak by vše bylo, kdyby jim tenkrát tu adopci schválili....ale je to jen CO KDYBY.....

marietea
9. dub 2010

Ahoj holky, zase se po delsi dobe ozyvam. Tema adopce me ted docela zajima. Zacali jsme to pomalu resit, ze bychom si zkusili zazadat. Tedy jen bile ditko a si tak do 3 let maximalne. Koukam 3-5 let, kdyz to dobre jde, co? Petul, kde vlastne zadas? A miminka jsou nejak vekove omezena? Slysela jsem, ze miminka snad davaji mladsim parum, zeny od 35 let snad uz nemaji na mimco sanci. Doufam, ze je to blbost, protoze to bych uz asi prosvihla...

marietea
9. dub 2010

Holky, prochazim co noveho a moc gratuluji, dve tehulky, to je super. Drzim palecky a i nam vsem. Vsechny tam spejeme 🙂 Je to parada, moc vam to preji, jste nadeji pro nas vsechny, ze tu funguje 🙂

petula82
9. dub 2010

Marietaa: 😉 musíš na okresní správu sociál.zabezpečení,tam je oddělení přímo pro takové věci.My tam přišli,s paní si trochu pokecali a pak dostali papíry na vyplnění.Bylo jich hodně,ale dá se to zvládnout,museli jsme přiložit CD s fotkama bytu,ty si paní vytiskla,CD nám vrátila.Žádost jsme začli vyřizovat koncem srpna 2008,září byla paní u nás v bytě(hodnější ženskou jsem nikdy nepotkala),listop.první krátké sezení s psychol.,únor a březen přípravy(ty byly super),pak 2xpsychotesty(trochu na palicu) a v srpnu 2009 nám řekli,že jsme prošli.V září2009 nám přišel dopis,že jsme schváleni a zařazeni do evidence vhodných žadatelů.Mají rok na vyjádření,bere se ten měsíc,kt.se to podá,né den.A ještě ses ptala kde žádáme,je to jihomoravský kraj,je to podle toho kde bydlíš,ale nikdy nedostaneš miminko z města kde bydlíš.No to bych ani nechtěla.
sysysy:taky jsme tam měli pár,který prokoukli už na přípravách,doporučení jim nedali,ale na nich to bylo vidět.Já sama bych jim dítě nedala.Tak snad jsem na nic nezapomněla.-Maruško,.Když si na něco vzpomeněš,tak napiš,ráda ti odpovím.

rena31
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
monulkab
10. dub 2010

Jenže je otázka, co je pro to dítě lepší (horší), jestli žít do 18 ti let v děcáku a pak přejít bez jakhýhokoliv majetku a zázemí do nějakýho domu na půli cesty, nebo to prostě risknout a dát to dítě lidem kteří mají zájem je vychovávat. Nevím jak vy, ale já mám mezi kamarádama taky takový,jejichž rodiče nejsou zrovna vzory ctnosti a obětavosti, a to se jedná o jejich vlastní děti....já osobně bych nebyla vůbed proti kdyby se děti z děcáku dávali i třeba ženskejm bez partnera, vždyť kolik ženských je rozvedených a žijou sami s děckem? Jenže tohle je prostě problém naší sociální politiky, než to vyzkoušet (a přiznávám že i riskovat), tak se radši nebude dít nic a pořád budou třeba i nadaný děti vyrůstat mezi cigánama v děcáku, kteří je ovlivní na celej život...

petula82
10. dub 2010

Moni taky znám lidi,rodiče úplně suprový,ale dítě se chytlo party kluků a rodiče nenadělali nic.A my by jsme neměli mít dítě z děts.domova,ale jen z kojeňáku.Už se nemůžu dočkat 🙂 .Moni a co ty plánuješ dál? Ty už si byla na té konzultaci jinde v caru? Mě už se to plete,tak se nezlob,jestli se ptám na něco,co jsi tu asi už psala.

monulkab
10. dub 2010

Mám to všechno v pasu, tak si můžeš počíst, momentálně čekám na konzultaci v CAR Reprofit, a pak půjdu ještě na konzultaci na OBI, ale to až budu mít v ruce výsledky Genetiky. No a čeká nás IVF, nějak se mi to začíná kupit, chci jít na vysokou, změnit byt a ještě k tomu to IVF....no mám teď o zábavu postaráno....

petula82
10. dub 2010

Moni aspoň budeš mít možnost porovnat,to co ti kde nabídnou.Ale asi bych šla do Ivfka.IUI jsi měla už víckrát,tak teď už ti musí vyjít to IVF.Budu na tebe myslet,ať to všechno dobře dopadne.

chanel
10. dub 2010

Holky to téma adopce je dost bolavé....má to dvě strany...,těch dětiček co se na svět neprosily a pak nemají rodinu,je strašně smutné ☹ ☹ . sysy: to je docela hrůza, mně by to položilo, zažít to co Tvá kamarádka 😖 petulo: jak se cítíš?? 😀 Mončo: jak dlouho čekáš na tu genetiku, není to už nějak dlouho?

petula82
11. dub 2010

Ahoj holky,jak se dneska máte?

mmorgana
11. dub 2010

Ahoj petulo, poslední dny špatně spím. A teď je u nás zima a poprchá, takže nebude ani procházka 😠
Ještě se dvakrát vyspím a jdu na UTZ 😵

monulkab
11. dub 2010

chanel no byli jsme tam tuším 3.3. a doki nám říkala že výsledky budou za 6 - 8 týdnů....

mmorgana
11. dub 2010

Tak my byli na genetice 23. 2. a doktor říkal, že výsledky budou tak za 2 měsíce. A to se to ještě protáhne, protože mojeho volali, ať přijde znovu na krev, ale objednali ho až na zítra 😒

petula82
12. dub 2010

MM: no ospaní mě ani nemluv, já jsem většinu noci zhůru.A hekám,nevím jestli je to z nachlazení nebo z toho,že jsem alergik.Tak mám úplně namožený břicho.A už se těšíš na zítra co? Já myslím,že já si týden počkám.
Všechny vás zdravím

klara.k
12. dub 2010

holky ahoj,

jojo, Rok kohouta jsem taky četla a bylo to dost šíléné, co ty děti vyváděli. Dobrá kniha, taky doporučuju si to přečíst. Jinak celé to téma se celkově dost neštastné.

u nás nic nového, na genetiku taky pořád čekáme, byli jsme tam někdy 23.2., a manžel jde až 20.4. na vyšetření ultrazvukem přes konečník, tak snad pak už budou výsledky co nevidět. Doufám, že je do ivf dostaneme. 😒

monulkab
12. dub 2010

ježiši, a co mu budou ultrazvukovat?????????přes konečník se u chlapa snad zkoumá jen prostata ne?

mmorgana
12. dub 2010

Toho mojeho taky čeká UTZ přes konečník - je to kvůli té varikokele ☹

monulkab
12. dub 2010

a co to je???? a na jakým zákldě přišli na to že by se to mělo vyšetřit.
mmorgana a když čekáte miminko, má to cenu???

mmorgana
12. dub 2010

Když byl na angrologii a zjistili mu varikokelu 2. a 3. stupně, tak ho poslali na vyšetření krevního obrazu atd., na UTZ přes konečník, na genetiku a po měsíci znovu na spermiogram. Je to kvůli tomu, aby se potvrdil rozsah varikokely a případně se rozhodlo, jestli půjde na operaci. Nejde jen o mé otěhotnění, ale taky o jeho zdravotní stav a možné následky do budoucna. Kdyby byla varikokela menšího rozsahu, tak by nebyla operace, jen by ho do budoucna víc hlídali.

chanel
12. dub 2010

ahoj holky! Mony: reprofit mne mile překvapil, nejen krásné prostředí,ale i skvělý doktor! Bohužel u mě, mé endom.4.stupně je to někdy boj s větrnými mlýny,ale nabídl mi co a jak a asi zůstanu tam. Pak jsem šla k venrubovi, hodku a půl si počkala na víc,během rozhovoru s ním 5x telefonoval,pak nevěděl kde jsme skončili a řekl, že to mám brát sportovně,a smířit se s tím,že to nemusí nikdy vyjít.Endometrioza prostě ničí reprodukční orgány nenávratně a každé ivf nepovedené po sobě nechá památku.Navrhoval by jen hystero,pokud tam nejsou cysty,protože se můžou objevit a pak zase na sál a každá operace je riziko ve všech směrech....ale hystero by navrhl taky a pak přípravu na další ivf nebo antikoncepci na tři měsíce.Celkově to zkoušet dokud budou peníze a dokud to zvládnou vaječníky ☹

veria
12. dub 2010

Chanel, a co ti tedy navrhli v tom Reprofitu?

klara.k
13. dub 2010

ahoj,
přesně jak píše morgana, jde i o to, aby neměl nějaké potíže do budoucna. On sice nemá varikokélu, ale že se chtějí ještě podívat na semené váčky a nevím co všechno, jestli tam někde něco netlačí a nebyli z toho do budoucna problémy. Poslal ho tam Beharka z genetiky.

Jinak dobré ráno a trochu sluníčka

mmorgana
13. dub 2010

Ahoj holky, dnes se s námi v CARu rozloučili. Na UTZ jsme viděli našeho statečňáka - má 5 mm a tluče mu srdíčko 😀 . Po druhém embryjku zbyl zhroucený gestační váček. Jsme strašně moc šťastni a už se o tu naši bublinku začínáme bát 😎
Holky, letošní rok bude vítězný pro všechny! Uvidíte!!!!!

chanel
13. dub 2010

mm: Ty se máš! Já se toho nedočkám. Veri: bud operaci,ale bohužel dr.,který se zabývá endometriozou, si to nechá zaplatit, může mě to stát až 30tis., jinak nejlepší lékaři operují v zahraničí, obilnáku se mám vyhnout,tam je operace riziko, nebo hystero a pak to zkoušet dál a dál,dokud se to podaří nebo padnu.Ale když otěhotním, a dopadlo by to dobře, tak 9 měs. plus kojení...a endometrioza bude hodně zaléčená a říkal,že v některých případech i vylečena. Ta varikokéla,nebo jak se to píše, to je taky něco, u nás naštestí spermiogram hodně zlepšen,že by šlo iui,ale ne v mém případě.

mmorgana
13. dub 2010

chanelko, někdy je to hodně dlouhý boj, ale věřím, že to stojí za to a nakonec to vyjde! 😉

chanel
13. dub 2010

MM: jsi strašně hodná,moc moc! Ale doktoři, řekli, že mám počítat s tou horří variantou. Stejně jsem byla ráda, že se o mě starala Čadová, je zlatá, vždycky mi vyšla vstříc.Takže nelituji, že jsem ivf podstoupila na obi.

veria
13. dub 2010

Chanel, a jak se rozhodneš, půjdeš na tu operaci? A byla by k něčemu? Že by zlepšila vyhlídky na úspěšné IVF?

klara.k
13. dub 2010

mm - to jsou perfektní zprávy, jen ať je vše ok nadále 🙂