CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

marietea
10. kvě 2010

Cauky

Tak velke gratulace Sajmonce. Kolik embryek se drzi? Je to moc super! Kdy bude ET uz vis?

Maji, co ty? Neco noveho s bojovnickem?

Chrobi, ty jsi vazne znalec. To vis, mam strach, ze po Puregonu nic nebude, protoze holky meli r-FSH a Menopur a ten zabral spickove a bylo hodne vajicek. No ale u mne Menopur nezabral, i kdyz je pravda, ze by Puregon zabrat mohl. No stale to resime a zatim rozhodnuti nepadlo.

marietea
10. kvě 2010

Nicmene, jsem dneska volala na svoji pojistovnu a veria je holt zkusena pravnicka a mela pravdu. Nejde to. Zakon to nedovoluje. Jakmile nema lekar nebo jiny subjekt smlouvu s pojistovnou a sama si to zaplatis, tak ti to pojistovna neproplati. Proste tato moznost v zakone neni, takze nic. Tudiz u mne zatim RF pada. Ne ze bych trvala na sve pojistovne, ale nechce se mi zatim menit. Nikdy se mi nestalo, ze by s ni nekdo nemel smlouvu, az ted a nechce se mi menit pojistovna pokazde, kdyz narazim na problem. Specializuji se na cizince, to je fakt, chtela jsem to zkusit, ale holt to zatim asi odlozim a zkusim se zeptat v tom Zline. Nicmene nevylucuju, ze se tam nakonec nedostanu 🙂

marietea
10. kvě 2010

Jinak jsem dneska byla na Obi, byla jsem si pro ten vypis o mem stavu, uprimne byl tedy dost hubeny, skoro nic tam nebylo. Cekala jsem, ze tam bude i pocet folikul, ale to ne, pouze zisk vajicek - jedno. A nebyl tam vubec moje 1. IVF, jen to druhe. Nicmene jsem se sestry zeptala, zda bych jeste mohla mluvit s Cadovou, chtela jsem vedet, co prinese u nic darovane vajicka. No a ona mi rekla, at si skocim pro kartu. Takze jsem toho vyuzila a vse ofotila. Ten zisk folikulu tam holt neni, to maji jinde, ale byly tam vysledky testu pokazde mi brali krev, tak super. Ted to dam dohromady a napisu do Zlina a zkusim i RF, co mi napisou.

marietea
10. kvě 2010

No a jinak jsem se bavila s Cadovou co dal. Rikala jsem ji, ze jsme uvazovali o darovanych, cele jsme to rozebraly. Ptala jsem se, kdybych zkusila 3. IVF se svymi vajicky a kdyby zadne nebyly, zda bych si mohla kompletne vse zaplatit, leky aj. a usetrila tak 3. IVF, tak mi rekla, ze to nejde. Ze proste 3. IVF jde na pojistovnu a basta. Nemuzes si vybrat, ze budes samoplatce, kdyz mas jeste narok, coz mi tedy prijde pitome, ale co uz.

marietea
10. kvě 2010

Cadova mi rekla, ze by jeste zkusila nativ, ze by to stalo 11.000 Kc (nevim za co, nejak mi to uslo) a leky tak za 10.000 Kc a ze by se videlo. Ze mi nemuze rict ani ze to vyjde a ani za to nevyjde. Proste by se to muselo zkusit.
Nicmene mi rekla, ze by u mne chtela pres pristi cyklus zkusit hysteroskopii, aby se pry videlo, jak na tom jsem a zda by melo sanci se embryo, at jiz moje nebo polodarovane, sanci uchytit. Tak ted nevim, zda do toho jeste jit. Je pravda, ze hystero za sebou jeste nemam a ze by to mozna bylo dobry, na druhou stranu se uz chystam asi jinam. S Cadovou jsem se domluvili, ze do toho jdu, zavolam si na termin a pak se rozhodnu zda zkusim svoje nebo darovane, ale jeste se musim rozmyslet.

marietea
10. kvě 2010

Take jsem se ptala, kolik stoji IVF s darovanymi vajicky na Obi, tak je to kolem 70.000 Kc. A ptala jsem se, zda je nejaka garance, ze z tech 4-5 vajicek budou embrya, tak mi Cadova rekla, ze urcite dve budou, protoze vajicka jsou kvalitni. Ale stale mam na pameti Majku a garance jako takova tam neni. U tech darovanych se mi ted libi CAR ve Zline, protoze tam pisou, ze jsou k dispozici 6-8 vajicek a pokud nejsou alespon dve embrya k ET, tak ze nic neplatis, proste nic, ani leky darkyni a ani odmenu darkyni., To se mi zda vazne fer. Take na darovana pujdu asi tam 🙂 Ja to tedy menim, co? Nemyslela jsem si, ze jsem nerozhodna 😝

marietea
10. kvě 2010

Saj, ted to ctu jeste jednou a poradne, ET byl dnes, vid? TO je bajecne, drzim palecky, at se te bojovnici drzi zuby nehty, budeme mit urco novou mamcu 🙂 Uz se tesim na pozitivni zpravicky.

chanel
10. kvě 2010

Klarko: já bych neriskovala, prochladneš a je po všem, to by byla škoda.Podívej se na to počasí, normálně na to netrpím,ale asi na mě leze angína, nemůžu vůbec polknout. A je to Tvůj první pokus nevíš, jak to všechno budeš snášet. Mariet: no tak RF máš vyřízený, bez pojištovny to nejde 😒 ,ale Čadová Ti dala dobrou volku HSK nic není, a když by Ti ji dělala ona, vůbec bych se nebála, je velmi šikovná. Ten Nativ se mi zdá dobrá zkouška! Bud a nebo! Nevím,jestli jsi z Brna,ale Zlín je dost daleko, jezdila jsem tam pracovně, špatná cesta. Je to na zvážení. Já taky chtěla místi 3ivf nativ, a Čadová nechtěla, prý až po všech třech pokusech, což mě naštvala, takže bych brala její nabídku! A nedělej si nic z toho, že někdo reaguje líp na menopauzní hormony, jiný na křečky, všeobecně jsou líp snášeny křečci. Stejně si myslím, že 4-5 vajek stačí, jde o to,aby se chytly v děloze.

chanel
10. kvě 2010

Mari: aha, to je jiná, pokud Ti ve Zlíně dájí záruku, že se nic platit nebude, tak to je dost fér, to se mi až nechce věřit, protože dárkyně,za to nemůže, že to třeba nevyjde a za to,že stimulovala, podstupovala odběr, chce odměnu....já Ti nevím,ale nabídka je to víc jak dobrá a fakt,je že nevíš jak se spojí darované oocyty a spermie Tvého přítele.To je těžké rozhodnutí.

marietea
10. kvě 2010

Jo prave, ze to tezky. Jsem z Brna a do Zlina je to daleko, ale jinak ten CAR vypada skvele. A kam jinam v Brne, kdyz RF je passe... O te nabidce to tak maji na webu, ze kdyz z darovanych nebudou 2 embrya, tak neplatis, ale to vis, zeptam se, chci se ujistit, zda se jedna o nejaky reklamni trik. Abych se nevidila, kdyz mi reknou, zmena vyhrazena 🙂

Chanel, mas taky uz dost zkusenosti, myslis si, ze by nativ mohl vyjit, kdyz nevysla stimulka ve vysokych davkach? Mam obavy, kdyz jsme dostala davku nizsi, vubec nic se nedelo, kdyz vysokou, tak to ucinek melo alespon maly. Ale takto nativ, no nevim... Ta hysterka na Obi mne laka, to je fakt... alespon bych vedela, zda je vse OK a zbytecne neinvestovala treba do darovanych kdyby nahodou neco...

chanel
10. kvě 2010

No právě,Mari, já bych tu hysterku udělala, už ji mám taky za sebou 😀 , já se nevyznám v těch nativech, vždycky to u mě bylo klasické ivf,ale někdo na to reaguje líp. To by se chtělo někde zeptat holek, co mají nativ za sebou.Ale Majka měla dávky Puregonu denně 450j, to kdyby Ti na Obi dali, tak musíš něco vystimulovat 😀 a s křečkama jsi ještě nestimulovala(Puregon)

marietea
10. kvě 2010

Mas pravdu, krecky jsem jeste nezkusila 😀 Mela bych jim dat sanci, skoda, ze tech pokusu na pojistovnu nemame vic 😅 Jinak jsem se divala do sve karty na ty moje hodnoty, tak 1. IVF - unor 2010 - 2 DC FSH: 2,3, LH 0,9 , coz je skvele a vysledky zadny a u 2. IVF 2 DC FSH 8,5 a LH 5,4, coz uz je tedy vyssi, ale porad zadna katastrofa...

chanel
10. kvě 2010

Mari: o těch pokusech mi ani nemluv, já už jsem je vybrala ☹ ,ale těším se na minimálku 😀 😀 😀 😀 😀 , tak u prvního máš krásné FSH, druhý je trošku horší,ale bylo vajíčko. Je to pohyblivé, myslím, že ženská má jít do toho i když se celkově dobře cítí, ono je pak všechno lepší a věřím, že křečci zaberou a vyjde to. Mari: sluníčko,musíš věřit!!! To je to co mě drží nad vodou!!!

chanel
10. kvě 2010

Co Majka???????????? Držíme pěsti, zítra je opu,tak čekám pozitivní zprávičku 😉 ,dobře se na to vyspi

sajmona
10. kvě 2010

ahoj kočenky 😉 😉 tak mám v bříšku dvě morulky a 5 morulek v mražáku 😀 ty dvě zůstaly 6b jak včera.... jinak jsem dneska po etu ani neodpočívala,vůbec jsem neměla čas až ted se těším jak si dám sprchu a lehnu si....mám prý hodně zvětšený vaječníky,stimulka jim dala pěkně zabrat,bolí mě dost břicho a v kříži,skoro se nemůžu pohnout.Mám prý odpočívat a hodně pít aby se náhodou ten hyperstim nerozjel....zatím to prý hyper není...
jinak se omlouvám že nereaguju na vaše příspěvky,moc děkuju všem že jste na mě mysleli a zítra se tu ukážu 😉 dobrou 😉

rioko
10. kvě 2010

sajmono moc blahopřeji to je nádhera tolik krásných morulek, držím pěsti aby se zakously a nepustily 😉

marietea
10. kvě 2010

Sajmon, moc a moc gratuluju, to je krasa, hodne odpocivej, at se jim u tebe libi. Moc ti to preju. Majko, zitra OPU? MOc drzim palecky, at jich je vic a zabojujou, uz si to po vsech pokusech zaslouzis. Chanel, moc diky za podporu, jsi hodna, musi nam to vsem dopadnout, i ty se urcite brzy dockas, verim tomu. Kolik te bude stat minimalka jako samoplatce? Ted uz to ale musi vyjit!

chanel
10. kvě 2010

Saj: tak se vyspinkej! 🙂 Mari: nevím, kolik to asi bude, cca 15tis., ale záleží kolik mi dají dávek, kolik bude vajek,ICISI a tak.Jak to budu vědět, tak napíšu. Na léky mám ještě nárok.

veria
10. kvě 2010

Mariet, to teda nechápu, že jsi v prvním pokusu nesnesla ani jedno vejce, když jsi měla tak nízko FSH. Fakt divné.

veria
10. kvě 2010

Asi nezáleží jen na FSH, kdoví na čem všem.....
Saj, tyjo, 7 morulek, to je mega úspěch!! To ti už musí vyjít! 🙂

elennka
11. kvě 2010

přeji pěkné raníčko, tak máme další miminko z Obi, psala mě Jílčice:
"Dnes 30 min po půlnoci se nám narodila Andrejka. Váží 3770 g, meri 51 cm a má se čile k světu.Prosim poradne zapit, treba i limcou 🙂"
Jak mě Jarča pošle fotečky, tak hned dodám 🙂

klara.k
11. kvě 2010

holky - včera jak jsem šla na obi na tu jednu hodinu, tak na dvoře zrovna nějaká maminka stála opřená o zeď a nemohla jít, jak ju zrovna bolelo bříško, šla do porodnice. Bylo to zvláštní, já pro injekce a ona do porodnice. Třeba to byla tato vaše známá. 🙂 Přeju hodně štěstí a zdraví 🙂
jinak prnví injekce bez problémů, byla jsem lehce nervozní, ale pěkně jsme to zvládli. Holky ten prednison je na snížení imunity? A myslíte si, že není třeba ho brát, jak jste to psaly, že aby měl nějaký účinek, tak se má brát dlouhou dobu? Já mám teď navíc rýmu, tak se mi nechce snižovat imunitu, když už tak jsem dost vyřízená.

chrobacek
11. kvě 2010

Saj moc gratuluju a myslím, že jsi jasná těhulka 🙂)

chrobacek
11. kvě 2010

Majko tak jak????

xovicka
11. kvě 2010

Holky nechci kecat, ale já byla přesvědčená, že u LH a FSH je důležitý hlavně jejich vzájemný poměr, který by měl být na začátku cyklu 1:1. Podotýkám, že já ten poměr taky takový nemám. Jinak s těmi hormony je to tak, že v mozku v hypotalamu se uvolňuje GnRH, ten způsobí, že v hypofýze se uvolňuje FSH a LH, ty pak působí na vaječníky, kde se díky nim vyrábí estrogeny a progesterony. No a vaječníky dávají zpětný signál do mozku, čímž se celý okruh uzavírá. Na tomto principu funguje clostil, ten se snaží mozku namluvit, že má tělo málo estrogenů a mozek díky tomu produkuje víc FSH. No a aby to nebylo tak jednoduché, tak s věkem se snižuje citlivost vaječníků na FSH i LH a tím pádem ho musí organismus produkovat více. Proto třeba pubertální děvče má hladinu FSH nižší než 40letá žena. A ten slavný přechod je způsoben tím, že se citlivost vaječníků k FSH sníží tak, že úplně. Prostě je to tím, že vaječníky vůbec na hormony z mozku nereagují i když je jich moc. Proto se také nedá vyřknout žádná univerzální pravda, kolik by toho hormonu mělo být, protože každý to má jiné, každý má jinak citlivé vaječníky. Můj organismus třeba vylučuje FSH docela málo, což by mělo být úžasné, jenže moje vaječníky jsou líné a tak jim to nestačí a proto ani neprodukují žádné folikuly, což je taky na prd. A celá stimulace vlasně spočívá v tom, že se do těla nějakým způsobem přidává FSH, aby se vaječníky pořádně nakoply. Takže si dovoluji nesouhlasit s tím, že FSH má být co nejnižší. FSH je od toho, aby zrály folikuly, když ho bude málo, nic nedozraje. Samozřejmě, když ho bude déledobě úplně moc, vaječníky na něj přestanou reagovat. Je to jako s drogou, tělo si na ni zvykne a vyžaduje jí čím dál víc, aby fungovalo.

klara.k
11. kvě 2010

holky - vaše znalosti jsou obdivuhodné 🙂

veria
11. kvě 2010

Xovi, dík za rozbor, máš pravdu. A nevíš jak je to s tou stimulací, v jakých případech by se měl dávat ten Menopur, který v sobě obsahuje LH?
Já myslím, že já mám přibližně to FSH a LH 1:1.

chrobacek
11. kvě 2010

xovi pochopitelně, že to tak je s tím poměrem, že je důležitý hladina obou hormonů 🙂 proto nekdo potřebuje ke stimulaci u FSH a nekdo rec FSH 🙂

ovšem vyšší FSH tj 10 a více je špatně

chrobacek
11. kvě 2010

ver mě při hodnotách LH 4,05 FSH 7,1 řekl Šula, že potřebuju léky s LH .... a při dlouhém protokolu ve stejný den cyklu (jak uvádím ty první hodnoty ve svém přirozeném) mi srovnali hodnoty na LH 2,6 a FSH 3,8

veria
11. kvě 2010

Já jdu dneska za Čadovou na Obi, domluvit si protokol. Tak nevím, jestli mám nadhazovat něco o Menopuru. Ona mi jinak dá Puregon určitě.